Zawisza Bydgoszcz

0

Śląsk Wrocław

1

• To był typowy mecz na 0:0, ale jak często w takich spotkaniach się zdarza, jedna lepsza akcja przesądza o zwycięstwie jednej z drużyn. Tę akcję dzisiaj w końcówce potrafił przeprowadzić Śląsk, który dzięki temu zdobywa cenne trzy punkty. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Nie wytrzymał Masłowski! Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka za agresywne protesty!

• Żółta kartka dla Strąka.

• Machaj wchodzi w miejsce Picha. Cztery minuty doliczone do tego meczu.

• Ciechanowski wywalczył korner dla Zawiszy.

• Żółta kartka dla Luisa Carlosa.

• Ładna akcja dwójkowa Mili z Flavio Paixao! Mila zagrał na skrzydło do Portugalczyka, ten zagrał idealnie do wbiegającego w pole karne Mili, który z kilkunastu metrów nie dał Sandomierskiemu żadnych szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Sebastian Mila!

• Calahorro z dystansu uderzył zbyt lekko by zaskoczyć Sandomierskiego.

• Drygas ukarany żółtą kartką za faul od tyłu na nogi rywala.

• Kilka minut do zakończenia tego meczu. Czy zobaczymy jeszcze choćby jednego gola?

• Mica uderza z dystansu bardzo niecelnie.

• Łukowski zmienia Wagnera w ekipie gospodarzy.

• Masłowski chciał zagrać za linię obrony Śląska do Luisa Carlosa, ale tego w polu karnym uprzedził Pawełek.

• Mila zdecydował się na strzał z około 30 metrów! Na raty łapie piłkę Sandomierski.

• Ostrowski zmienia Marco Paixao.

• Po kornerze mamy zamieszanie w polu karnym Zawiszy! Na małej przestrzeni Marco Paixao zdołał dośrodkować piłkę na głowę Droppy, który z pięciu metrów przenosi ją nad bramką!

• Sandomierski broni kąśliwy strzał Hateleya z około 25 metrów! Tylko korner dla wrocławian.

• Dobra akcja Zawiszy! Wagner znowu przedarł się lewym skrzydłem i zagrał w pole karne do Porcellisa, który przegrał pojedynek z Pawełkiem.

• Mica zmienia Goulona.

• Kartkę obejrzał także Droppa za ostry i taktyczny faul na Carlosie.

• i Hateleya, który także może już myśleć o przerwie zimowej, bo za tydzień nie zagra.

• Już po odgwizdaniu faulu Hateley i Masłowski zaczęli się wymieniać uprzejmościami. Żółte kartki dla obu graczy. Dla Masłowskiego...

• Duży błąd Sandomierskiego! Bramkarz Zawiszy wyszedł przed pole karne i fatalnie skiksował, ale na jego szczęście naciskany Paixao nie zdołał wpakować piłki głową do niemal pustej bramki!

• Kontratak Zawiszy. Indywidualna akcja Masłowskiego na kilku piłkarzy Śląska nie miała szans powodzenia i zakończyła się stratą.

• Ładna akcja Śląska! Flavio zagrał w pole karne do Mili, który nie miał jak zabrać się z piłką, więc jeszcze zostawił ją Marco Paixao, którego płaski strzał broni Sandomierski!

• Sandomierski pewnie chwyta piłkę po centrze Mili z narożnika boiska.

• Mila zacentrował piłkę w pole karne, gdzie Paixao tylko ją tylko strącił głową, ale gdyby nie świetna interwencja Sandomierskiego, to mogło być 0:1!

• Kontra gospodarzy. Rozpędzony Wagner z lewego skrzydła wstrzelił piłkę płasko w szesnastkę, ale tam rozsądnie zachował się Droppa, który pozwolił piłce opuścić boisko.

• Do dośrodkowania Sebastiana Mili doszedł w polu karnym Celeban, jednak uderzył nożycami bardzo niecelnie.

• Ziajka teraz omal nie zaskoczył własnego bramkarza! Po kiksie kolegi Sandomierski jednak zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką!

• Goulon huknął z dystansu i praktycznie znokautował Calahorro. Potrzebna przerwa w grze.

• Zamieszanie w polu karnym Śląska. Zagranie Luisa Carlosa blokuje Pawelec, który po chwili zatrzymuje również Masłowskiego.

• Centra Lukasa Droppy po raz kolejny pada łupem Sandomierskiego.

• Wznawiamy grę!

• Zmiana w przerwie w Śląsku. Calahorro za Danielewicza

• To nie jest wielki mecz. Obie drużyny oddały po jednym celnym groźniejszym strzale na bramkę rywala, w związku z czym bezbramkowy remis jest absolutnie zasłużony. Obu po przerwie było zdecydowanie lepiej.

• Szarża Picha przerwana przez obrońców Zawiszy, ale rożnego dla Śląska nie będzie, bo sędzia kończy pierwszą połowę tego meczu.

• Tymczasem Jakub Wójcicki będzie lada chwila transportowany do szpitala.

• Taka sama sytuacja jest z Danielewiczem, który został ukarany za faul na Masłowskim.

• Żółta kartka dla Ziajki za faul na Zielińskim. Piłkarz Zawiszy ma już przerwę zimową, bo nie zagra w ostatnim meczu rundy.

• Niepewne piąstkowanie Pawełka, ale po chwili bramkarz Śląska rehabilituje się, broniąc dobry strzał z dystansu Luisa Carlosa!

• Kontra Zawiszy kończy się dośrodkowaniem Ciechanowskiego, które ląduje w rękach Pawełka.

• Brzydki faul Porcellisa na Hateley'u. To spokojnie powinna być żółta kartka. Sędzia był jednak bardzo pobłażliwy.

• Sandomierski pewnie łapie piłkę po centrze Sebastiana Mili.

• Pojedynek Flavio Paixao z Andre Micaelem przynosi gościom rzut rożny.

• Goulon wybija piłkę z własnej szesnastki po centrze z lewej strony boiska Droppy.

• Zieliński ogląda kartkę za faul na Wagnerze.

• Pich! Po rzucie rożnym dla Śląska piłka spadła przed pole karne pod nogi Słowaka, który od razu zdecydował się na płaski strzał i choć wyglądało, że piłka zmierza do siatki, to kapitalnie obronił to uderzenie Sandomierski!

• Przedarł się teraz lewym skrzydłem Robert Pich i próbował znaleźć ustawionego przed bramką Marco Paixao, ale Portugalczyk został uprzedzony przez rywali.

• Ciechanowski wchodzi w miejsce Wójcickiego, który ponoć stracił ostre widzenie w prawym oku.

• Będzie zmiana w Zawiszy. Wójcicki, który zderzył się głowami z Droppą kilka minut temu, nie jest w stanie grać dalej.

• Masłowski zebrał przed polem karnym piłkę zgubioną przez Wagnera i zdecydował się na strzał z 16 metrów. Zabrakło niewiele, ale piłka poszybowała jednak ponad bramką.

• Rzut wolny z 30 metrów dla gospodarzy. Porcellis uderza bardzo mocno, ale prosto w mur.

• Droppa z opatrunkiem na głowie wraca już na boisko.

• Opatrywany na murawie jest Lukas Droppa. Przerwa w grze.

• Nie jest to wybitne widowisko. Zima w Ekstraklasie na razie dość wydatnie wpływa na jakość pojedynczych spotkań. Wiele z nich ogląda się bardzo ciężko.

• Żółta kartka dla Wagnera za faul taktyczny na Zielińskim.

• Wreszcie jakaś akcja Śląska. Dośrodkowanie Marco Paixao jednak nie dociera do Flavio, którego uprzedził inny Portugalczyk, Andre Micael.

• Popędził teraz prawym skrzydłem Wójcicki, jednak prawy obrońca Zawiszy nie potrafił celnie dograć piłki w pole karne rywala.

• Porcellis starał się piętą dograć w pole karne Śląska do wbiegającego Luisa Carlosa, ale dobrze połapał się w defensywie Droppa.

• Indywidualna akcja Wagnera zatrzymana już w polu karnym przez Zielińskiego. Piłka spada przed pole karne pod nogi Goulona, który z dystansu uderza bardzo niedokładnie.

• Kontratak Zawiszy zastopowany przez Masłowskiego, który zwolnił grę i zagrał niezbyt dokładnie w kierunku Wagnera.

• Bardzo kiepskie zagranie Mili z rzutu wolnego. Piłka w kierunku blokowanego Celebana wychodzi poza plac gry.

• Rzut rożny dla Śląska. Po centrze Mili piłkę dobrze wybija Drygas.

• Rozpoczynamy to spotkanie!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Kapitanami obu drużyn są Marco Paixao (Śląsk) i Michał Masłowski (Zawisza).

• Sędzią tego spotkania będzie arbiter z Warszawy, Marcin Borski.

• Rezerwowi Śląska Wrocław: Wojciech Pawłowski, Juan Calahorro, Kamil Dankowski, Krzysztof Ostrowski, Mateusz Machaj, Waldemar Gancarczyk, Karol Angielski.

• Rezerwowi Zawiszy Bydgoszcz: Andrzej Witan, Damian Ciechanowski, Samuel Araujo, Alvarinho, Mica, Jakub Łukowski, Jorge Kadu.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• Bydgoski Zawisza też nie jest w najlepszej sytuacji. Choć podopiecznym Mariusza Rumaka udało się w ostatnich dwóch spotkaniach zdobyć dwa pierwsze wyjazdowe punkty w tym sezonie, to jednak bydgoszczanie nie są w stanie wygrać w lidze od pięciu pojedynków. W całym swoim dorobku tych zwycięstw mają zaledwie dwa i dlatego ugrzęźli na samym dnie ligowej klasyfikacji.

• W teorii zdecydowanym faworytem tego pojedynku powinien być Śląsk Wrocław, który zajmuje obecnie trzecie miejsce w Ekstraklasie z dorobkiem 29 punktów. Wrocławianie jednak nie są ostatnio w najwyższej dyspozycji - nie wygrali żadnego z trzech ostatnich meczów, przegrywając przy tym z inną z drużyn ze strefy spadkowej, Ruchem Chorzów. Czy na stadionie w Bydgoszczy podopieczni Tadeusza Pawłowskiego będą w stanie się przełamać?

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Zawisza Bydgoszcz zmierzy się ze Śląskiem Wrocław.