Widzew Łódź

1

Wisła Kraków

2

• Całe szczęście, że to już koniec meczu, bo z pewnością oba zespoły nie dotrwałyby w takim zestawieniu kolejnych minut. Druga połowa bardzo słaba, w pierwszej obejrzeliśmy kilka naprawdę pięknych akcji. Najładniejszą przeprowadził Widzew - strzelił po niej gola, ale to nie wystarczyło dziś na Wisłę.

• Koniec meczu!

• Ilość żółtych kartek musi się zgadzać, dlatego sędzia karze jeszcze Genkowa...

• Adam Banasiak strzela z rzutu wolnego prosto w bramkarza. A w poprzedniej akcji kartkę dostał tylko Chrapek. Bartoszewicz żółtko dostał już wcześniej.

• Starli się Czekaj z Bartoszewiczem, którzy wcześniej zderzyli się w polu karnym głowami. Oboje dostali kartkę za niesportowe zachowani.

• 3 minuty doliczył sędzia główny.

• Gorąco zrobiło się na boisku. Chrapek przerwał kontrę Widzewa i dostał żółtą kartkę, a sędzia już sięga po kolejne kartoniki...

• Widzew miał szansę po rzucie wolnym, ale skończyło się na faulu w ataku.

• Moment chaosu na boisku. Widzew starał się konstruować akcję w ataku pozycyjnym, ale Wisła ostatecznie odzyskała piłkę. Tyle, że akcja gości też była niedokładna. Nie zanosi się, żeby coś w tym meczu miało się jeszcze zmienić.

• Ostatnia zmiana w Widzewie. Adam Banasiak wchodzi za Bartkowskiego.

• Z boiska schodzi dotychczasowy bohater meczu, strzelec dwóch goli Rafał Boguski. W jego miejsce wchodzi Romell Quioto, który wraca do składu Wisły po dyskwalifikacji.

• Trup ściele się dzisiaj gęsto w Łodzi. Co rusz faul i ktoś leży na murawie. Nie jest to dobre widowisko.

• Karygodnie zachował się Mehdi Ben Dhifallah. Widząc, że za chwilę powędruje na ławkę rezerwowych (do zmiany szykował się Lebedev) całkowicie zamierzenie zagrał piłkę ręką. Za to musiał wylecieć z boiska, a powinien wylecieć i z drużyny. Tunezyjczyk miewa swoje humory. Gdy w Gliwicach schodził z murawy również nie krył swojego niezadowolenia.

• Radosław Mroczkowski zmienia Dudka na Mariusz Stępińskiego.

• Druga żółta kartka dla Mehdi Ben Dhifallaha! Widzew będzie kończył mecz w "dziesiątkę"!

• Sam Kaczmarek strzela z rzutu wolnego, ale bardzo niecelnie.

• Fantastyczna akcja Kaczmarka i dość pochopna decyzja sędziego. Wilk zaatakował Kaczmarka, ale chyba nawet go nie faulował. Sędzia potraktował to jednak jako faul taktyczny, bo do bramki pozostało piłkarzowi Widzewa 25 metrów.

• Kowalski zmienia Rybickiego.

• Chrabek za Sobolewskiego.

• Niestety Melikson nie może kontynuować gry. W jego miejsce na murawie pojawia się wspomniany Genkow.

• Szykuje się zmiana w Wiśle. Cwetan Genkow wejdzie na boisko.

• Dłuższa przerwa w grze, bo skurcze łapią młodego Mariusza Rybickiego.

• Nie przebierają w środkach piłkarze obu zespołów. Teraz leży na boisku Iliev. Wisła miała rzut wolny pod bramką łodzian, ale nic z tego nie wyszło.

• Kolejna błyskawicza kontra w wykonaniu Meliksona. Piłkarz WIsły wszedł w pole karne, ale kiepsko uderzył. Skończyło się to dla niego pechowo, bo nabawił się w tej sytuacji kontuzji.

• Nic z tego. Dośrodkowanie szybko wybili głową obrońcy Wisły, a Melikson wyprowadził błyskawiczną kontrę. Skończyło się na paradzie Mielcarza, który dobrze wybronił uderzenie Ivicy Ilieva.

• Faul na Rybickim na lewym skrzydle. Widzew znów będzie miał szansę na gola po stałym fragmencie gry.

• Żółta kartka dla Bartkowskiego

• Powinno być 2:2 ! Będący przy dalszym słupku Ben Dhifallah otrzymał świetną wrzutkę z lewej strony. Uderzał natychmiast, ale miał ogromnego pecha. Najpierw piłka trafiła w słupek, a potem w bramkarza.

• Dośrodkowanie Melikssona przeszło po rękach Mielcarza. Widzewski bramkarz miał szczęście, bo obyło się bez konsekwencji.

• Nieczyste uderzenie Brozia wędruje obok bramki.

• Strzał Garguły z rzutu wolnego wyraźnie minął bramkę.

• Żółta kartka dla Okachiego. Bardzo wątpliwa.

• Czas na drugą część. Na murawie bez zmian. Czy tu się coś zmieni ?

• Widzew Łódź - Wisła Kraków

• Koniec pierwszej połowy.

• Boguski z dziecinną łatwością minął stoperów i uderzył płasko z pola karnego w kierunku dalszego słupka. Piłka minęła jednak światło bramki.

• Kaczmarek dalekim wyrzutem z autu wypuścił w polu karnym Rybickiego. Dobre zachowanie Czekaja bez piłki.

• Kibice "pozdrawiają" sędziego. Mają powody do nerwów, bo jego ostatnie decyzje są delikatnie mówiąc nieprawidłowe.

• Głowacki uderzył bez piłki Ben Dhifallaha. Sędzia nie pokazał nawet żółtej kartki. Wolimy tego nie komentować.

• Spokojna gra ze strony obu stron. Dużo bezmyślnych podań.

• Przepraszamy za przestój, ale mieliśmy problem z Wifi. To zresztą tradycja na Piłsudskiego. Jakoś nikt nie potrafi o to zadbać. Tymczasem od naszej nieobecności na murawie nic się zmieniło. Specjalnie ciekawych wydarzeń także nie widzieliśmy.

• Ostro potraktowany Jaliens przez Kaczmarka. Sędzia wymierza sprawiedliwość.

• Zółta kartka dla Dhifallaha.

• GOOOOOOL !!!! Nie zanosiło się na to, ale Widzew łapie kontakt. Na lewej stronie Rybicki świetnym zagraniem obok obrońcy wypuścił Kaczmarka. Doświadczony pomocnik pobiegł parę metrów i wrzucił w pole karne, gdzie Ben Dhifallah pewnie pokonał głową Pareikę i przełamał swoją strzelecką niemoc.

• Kolejne fatalne podanie Dudka. Za moment Mielcarz wyłapał czytelną wrzutkę z kornera.

• Mróz kompletnie nie służy widowisku. Fani miejscowych usiłują się rozgrzać śpiewając: "Kto nie skacze ten z Galery".

• Od kilku minut na boisku dzieje się niewiele ciekawego. Dominują odbiory, straty i niecelne podania.

• Trwa wzajemna wymiana ciosów w okolicach środkowej strefy boiska. Widzew kompletnie nie ma pomysłu, a Wisła spokojnie kontroluje sytuację na boisku.

• Z 19.metrów uderzał Kaczmarek. Piłka po obrońcach wyszła poza linię końcową.

• Czy szykuje się rzeź Widzewa ? Gospodarze są kompletnie bezradni. Poza jedną akcją, nie potrafili w ogóle przebić się do przodu.

• GOOOOOOL !!! Boguski już drugi raz wpisuje się na listę strzelców i znowu bramkę zawdzięcza parze Phibel-Duda. Na lewej stronie nie popisał się Bartkowski, który nie upilnował Iliewa, pozwalając na wjazd w okolice pola karnego i dokładne dogranie.

• Wisła atakuje skrzydłem. Dośrodkowanie w kierunku Meliksona, w ostatniej chwili przerywa głową Duda.

• Widzew stara się koniecznie wyjść do przodu z natarciem, ale ich próby kończą się albo stratą albo faulem ze strony gości. Konsekwencją tego jest duża ilość stałych fragmentów, z których póki co nic nie wynika. Trzeba też przyznać, że Wisła dobrze się broni.

• Bunoza ukarany żółtą kartką.

• Fatalnie wykonany rzut wolny przez Ben Dhifallaha. Chwilę później świetny odbiór na połowie Wisły odnotował Kaczmarek i od razu pomknął w kierunku bramki i przymierzył prosto w Pareikę. Szkoda, bo przed nim nie było nikogo poza estońskim bramkarzem.

• Pareiko spokojnie wyłapuje za mocne zagranie Brozia.

• GOOOOOL. Ależ początek w wykonaniu Wisły. Dogranie Meliksona z prawej strony w pole karne wykorzystał z bliska Boguski. Strzelec bramki wyraźnie nie został upilnowany przez parę stoperów.

• Od środka zaczął Widzew.

• Piłkarze wychodzą właśnie na plac gry.

• Kibice nagrodzili brawami zwycięstwo Zbigniewa Bońka w wyborach na prezesa PZPN.

• ŁAWKA REZERWOWYCH WISŁY: Michał Miśkiewicz, Cwetan Genkow, Michał Chrapek, Marko Jovanović, Daniel Sikorski, Romell Quioto, Jan Frederiksen

• ŁAWKA REZERWOWYCH WIDZEWA: Milos Dragojević, Adam Banasiak, Jakub Kowalski, Alexander Lebedev, Krystian Nowak, Mariusz Stępiński, Patryk Stępiński.

• Na trybunach pustki, ale trudno się dziwić. Na termometrach jest pierwszy raz w tym roku poniżej zera!

• - Specjalnie przygotowywaliśmy się na Widzew i dopasowywaliśmy taktykę na ten mecz - przyznał trener Wisły Tomasz Kulawik.

• W poprzednim sezonie Widzew zremisował u siebie z Wisłą 1:1. W tamtym spotkaniu zadebiutował trener łodzian Radosław Mroczkowski, a wiślacy uratowali remis po golu w ostatniej minucie Dudu Bitona.

• Do składu Wisły wraca Radosław Sobolewski. W ataku "Białej Gwiazdy" tym razem nie zobaczymy od pierwszej minuty Daniela Sikorskiego. Na szpicy zagra prawdopodobnie Ivica Iliev.

• Znamy już składy na mecz. Wiemy, że w Widzewie zdyskwalifikowanego Alexa Bruno zastąpi Mariusz Rybicki. Nie zagra również Hachem Abbes, który narzeka na uraz. Jego miejsce zajmie Sebastian Duda.

• Witamy z Łodzi, gdzie Widzew podejmie dziś słabo grającą w tym sezonie Wisłę Kraków.