Widzew Łódź

2

Zawisza Bydgoszcz

1

• Koniec meczu! Widzew zgarnia trzy punkty, co po 30 minutach wydawało się nieprawdopodobne. Zawisza kompletnie opadł z sił, co wykorzystali łodzianie, którzy mają nowego bohatera - Eduardsa Visnakovsa.

• Okachi ogląda żółtą kartką.

• Ależ nerwy na trybunach. Kibice Widzewa z niecierpliwością czekają na gwizdek. Zawisza podejmuje desperackie próby uratowania remisu.

• Tomasz Kowalski ukarany kartką.

• Rybicki ukarany kartką tuż po wejściu z ławki rezerwowych. Nawet nie zdążył się ustawić. Ciekawe co przeskrobał.

• GOOOL!!! Stadion szaleje, Widzew wychodzi na prowadzenie, a jedną z najlepszych akcji od dawna popisuje się Kaczmarek. Wspaniały, dynamiczny rajd doświadczonego pomocnika na lewej stronie i jeszcze lepsza, precyzyjna wrzutka w pole karne, do której natychmiast dopada Visnjakovs i bezpośrednim kopnięciem z bliska pakuje piłkę do siatki.

• Trzecie zmiana w Widzewie. Rybicki za Kaczmarka.

• W następstwie zagrania Stępińskiego z prawej strony, Kaczmarek złożył się do strzału w polu karnym. W ostatniej chwili został zablokowany.

• Kuklis pojawia się za Abbotta.

• Pawłowski zupełnie niepotrzebnie zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Futbolówka powędrowała kilka metrów nad poprzeczką.

• Kasprzak chciał wypuścić Pawłowskiego sam na sam. Zagrał odrobinę za mocno.

• W akcjach Widzewa wyraźnie brakuje ostatniego podania i wykończenia.

• Widzew Łódź - Zawisza Bydgoszcz

• Zmiana w Zawiszy. Gevorgyan wa Dudka.

• Płaski, niegroźny strzał Goulona zza pola karnego trochę na raty łapie Mielcarz.

• Lewczuk ukarany.

• Abbott znów dochodzi do strzału w polu karnym. Piłka po obrońcy wychodzi na rzut rożny.

• Zmiana w Widzewie. Kowalski w miejsce Staronia. Ledwo się pojawił, a już próbował zaskoczyć z dystansu. Niecelnie.

• Zawisza nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Stoperzy Widzewa zostawili za dużo wolnego miejsca Abbotowi, który w czystej sytuacji zdecydował się na strzał. Na szczęście Mielcarz był na posterunku.

• Mroziński fatalnie przepuścił zagranie do Abbotta. Napastnik Zawiszy miał przed sobą tylko Mielcarza, ale nie zdołał dobiec pierwszy do piłki- szybszy w tej sytuacji był bramkarz Widzewa.

• Zawisza seriami bije rzuty rożne, a obrońcy Widzewa konsekwentnie wybijają piłkę za linię końcową.

• Zawisza powinna wyjść na korzystny rezultat! Jak można było tego nie wykorzystać! Będący przed szesnastym m. Abbott odegrał na prawe skrzydło do Wójcickiego, który nieupilnowany stanął sam na sam z Mielcarzem i strzelił... obok dalszego słupka.

• Kaczmarek dalekim zagraniem z głębi pola uruchomił Pawłowskiego w polu karnym, który jednak za wolno ruszył do przodu i piłkę przejął Kaczmarek.

• Po zagraniu ze skrzydła, z 16.metrów nad bramką uderzał Okachi.

• Widzew od samego początku usiłuje nacierać Zawiszę. Przed chwilą po dośrodkowaniu Kaczmarka z prawego skrzydła, nad poprzeczką z pola karnego huknął Visnjakovs. Za dużo siły, zero precyzji.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Pada już lżej. Pierwsi na murawę wyszli piłkarze Widzewa, tuż za nimi pojawiają się gracze Zawiszy, a kibice dopingują Visnjakovsa.

• Nad Łodzią przechodzi właśnie wielkie oberwanie chmury.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy mamy remis 1:1.

• Widzewa stara się przycisnąć, ale jak na razie bez efektów. W trakcie budowania okazji często brakuje odpowiednich decyzji.

• Kolejna okazja bramkowa mogła być w zasięgu Widzewa. Staroń wypuścił w tempo Visnajakovsa, który nie mógł zwlekać i zdecydował się na strzał. Piłka po rykoszecie od obrońców wylądowała w rękach bramkarza.

• Widzew wyraźnie odżył po bramce wyrównującej. Gra szybko, śmiało, zdecydowanie. Przed chwilą po zagraniu Kaczmarka z prawej flanki, piłkę w polu karnym trącił Visnjakovs. Za lekko, za słabo, by mówić o jakimkolwiek zagrożeniu.

• GOOOL!!!! Widzew doprowadza do remisu. Akcja Pawłowskiego i Visnakovsa w polu karnym. Były zawodnik Jagiellonii Białystok świetnie wypatrzył urywającego się obrońcom Łotysza, który bez kompleksów poradził sobie w sytuacji sam na sam z Kaczmarkiem.

• Kolejna akcja Zawiszy i kolejna prawym skrzydłem. Tym razem po centrze Lewczuka, nad poprzeczką główkował Masłowski.

• Widzewowi brakuje dzisiaj wszystkiego. Ładu, składu, pomysłu, dokładności, a nawet walki i ambicji. Zawisza także nie prezentuje niczego szczególnego.

• Po centrze z rzutu wolnego, nad poprzeczką główkował Goulon.

• Już w 25.minucie trener Radosław Mroczkowski jest zmuszony dokonać pierwszej zmiany. Na prawej stronie obrony kontuzjowanego Płotkę zmienia Patryk Stępiński.

• Krótka przerwa na uzupełnienie płynów.

• Wójciki szybkim podaniem wypuścił na pozycję strzelecką Masłowskiego w polu karnym. Futbolówka poleciała nad poprzeczką. Zawisza praktycznie nie schodzi z połowy widzewiaków.

• Mogło być 2:0! Czystą pozycję strzelecką miał w polu karnym Wójcicki. W ostatniej chwili z interwencją zdążył jeden ze stoperów gospodarzy.

• Fatalnie wygląda Widzew po utracie bramki. Nie potrafi przejąć i utrzymać się przy futbolówce. Cała drużyny, może z małymi wyjątkami, sprawia wrażenie zagubionych.

• GOOOOOL dla Zawiszy. Błąd w szeregach obronnych Widzewa i Wójcicki bezbłędnie wykorzystuje sytuacje sam na sam.

• Po podaniu Wójcickiego z lewej strony, zaskakującym uderzeniem z 16.metrów popisał się Hermes. Piłka wpadła jednak prosto w koszyczek Mielcarza.

• To mogła być wyśmienita okazja! Lewczuk przepuścił zagranie z prawej strony od Kaczmarka. Piłka trafiła pod nogi Pawłowskiego. Niestety 21-letni skrzydłowy wahał się z szybką kontynuacją akcji i obrońca Zawiszy zdołał naprawić błąd.

• W pierwszych minutach to Zawisza jest częściej przy piłce, ale nie potrafi tego przełożyć na akcje. Brakuje dokładności przy podaniach.

• Zawisza blisko bramki. Po wrzutce z rzutu rożnego do główki doszedł Wójciki. Piłkę wybili obrońcy na rzut rożny.

• Widzew od początku stara się grać szybko i naciska Zawiszę.

• Abbot do Hermesa. Zaczynamy drugie spotkanie drugiej kolejki Ekstraklasy.

• Piłkarze obu drużyn już są na murawie. Kibice unieśli flagi w górę i rozpoczęli doping.

• Na "Niciarce" kibice Widzewa wywiesili olbrzymi transparent z jasnym przekazem: "Nic naprawdę nic nie pomoże, jeśli Ty nie pomożesz Widzewowi".

• Decyzją wojewody łódzkiej sektor D, czyli popularny "Zegar", gdzie zasiadają najbardziej zagorzali kibice Widzewa, został zamknięty na dzisiejsze spotkanie. Doping będzie więc prowadzony z sektora B- popularnej "Niciarki".

• Rezerwowi Zawisza: Andrzej Witan, Damian Ciechanowski, Vahan Gevorgyan, Piotr Kuklis, Michał Markowski, Piotr Petasz, Rafał Leśniewski

• Rezerwowi Widzew: Maciej Krakowiak, Velijko Batrović, Krystian Nowak, Mariusz Rybicki, Patryk Stępiński, Karol Tomczyk, Tomasz Kowalski

• Widzew i Zawisza mają wbrew pozorom wiele punktów wspólnych. Jedni i drudzy wciąż nie mają ustabilizowanej, zoptymalizowanej sytuacji kadrowej i znajdują się na etapie poszukiwania ostatnich wzmocnień. Długie, przeciągające się testy potencjalnych nowych nabytków i częste wymiany składów w trakcie sparingów sprawiły, że obie drużyny nie są jeszcze dostatecznie zgrane i dalekie od optymalnej formy. Nie dziwi więc, że sezon rozpoczęły od porażek. Zawisza uległ u siebie Jagiellonii 0:1, natomiast Widzew został obdarty ze skóry przez rezerwowy skład Legii (1:5).

• Witamy ze stadionu przy al. Piłsudskiego w Łodzi. Dzisiaj miejscowy Widzew podejmie Zawiszę Bydgoszcz. Zapraszamy na relację na żywo!