Wisła Kraków

2

Cracovia

1

• Wisła dzisiaj była lepsza od swojego odwiecznego rywala i zasłużenie zwycięża w Derbach Krakowa 2:1! Dzięki świetnemu występowi Semira Stilicia, Gród Kraka na najbliższe pół roku należy do Białej Gwiazdy. To wszystko z naszej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!!!

• Zderzenie głowami Polczaka z Głowackim. Sędzia przerywa grę, ale chyba nie będzie potrzebna interwencja medyczna.

• Trzy minuty doliczone przez sędziego Marciniaka do tego spotkania.

• Ostatnia zmiana w Wiśle. Schodzi Brożek, wchodzi Stępiński.

• Kapitalna akcja dwójkowa Brożka z Boguskim, ale rezerwowy Wisły przegrywa pojedynek z Pilarzem!

• Pięć minut do końca. Cracovia w dziesiątkę, ale ma tylko jednego gola straty. Czy Pasy są jeszcze w stanie pokusić się o wyrównanie?

• Kontratak gospodarzy, Brożek w pole karne do Barrientosa, ale ten fatalnie nie opanował piłki w dobrej sytuacji do zdobycia gola!

• Budziński dostał piłkę od Polczaka w polu karnym, ale został zablokowany przez Głowackiego! Rzut rożny!

• Rzut wolny dla Wisły. Strzela z niego Stilić, a odbita od muru piłka wychodzi na rzut rożny.

• Czerwona kartka dla Kapustki za faul taktyczny na wychodzącym na czystą pozycję Brożku! Cracovia w dziesiątkę!

• Żółta kartka dla Burligi.

• Ostatnia zmiana w Cracovii. Jendrisek za Rakelsa.

• Barrientos!!! Urugwajczyk tuż po wejściu na boisko dostał kapitalne podanie od Stilicia, ale w dobrej sytuacji uderzył nad poprzeczką!

• Jean Barrientos zastępuje Łukasza Gargułę.

• Kontratak Wisły Kraków!!! We dwóch próbowali rozwiązać tę akcję Stilić i Brożek, ale płaski strzał tego drugiego doskonale broni Pilarz!

• Żółta kartka dla Dudki za taktyczne przewinienie na Armiche. Były reprezentant Polski nie zagra w kolejnym spotkaniu Wisły.

• W kontrataku Wisły Kraków Paweł Brożek został zatrzymany przed polem karnym przez wracającego Nykiela.

• Wisła Kraków - Cracovia

• Cracovia spycha gospodarzy do obrony. Kolejny korner dla Pasów.

• Indywidualna akcja Armiche i zablokowany strzał z Hiszpana wychodzi na rzut rożny.

• Mocny strzał z dystansu Dariusza Dudki dobrze odbija przed siebie Krzysztof Pilarz!

• Hiszpan Armiche zastępuje Dąbrowskiego.

• Poprzeczka!!! Piękny strzał z rzutu wolnego Stilicia zatrzymuje się na obramowaniu bramki Pilarza!

• Żółta kartka dla Polczaka za faul na Stiliciu.

• Wcześniej Boguski zmienił mającego problemy zdrowotne Guerriera.

• Burliga w dużym tłoku próbował uderzyć na bramkę Pilarza, ale został zablokowany.

• Wdowiak zastępuje w ekipie gości Dialibę.

• Błyskawiczna odpowiedź Cracovii i gol kontaktowy!!! Podanie w pole karne do Nykiela, ten wykłada ją nabiegającemu Budzińskiemu, który na raty pokonuje Buchalika! 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Marcin Budziński!

• Kapitalna kombinacja Brożka ze Stiliciem! Bośniak zagrywa za linię obrony do swojego napastnika, a ten z powietrza dość szczęśliwie pokonuje Pilarza, który miał tę piłkę na rękach! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Paweł Brożek!!!

• Ponad 23 tysiące widzów ogląda dziś z trybun Derby Krakowa.

• Teraz z kolei kartkę ogląda Łukasz Garguła.

• Żółta kartka dla Jovicia za faul na Rakelsie.

• Rzut rożny dla Wisły wykonywany przez Gargułę nie przyniósł zagrożenia dla bramki Pilarza.

• Wznawiamy grę w Derbach Krakowa!

• Jedna fantastyczna akcja zespołowa Wisły pozwala jej prowadzić w derbach 1:0 po bramce Semira Stilicia. Poza tym na murawie dzieje się raczej niewiele. Liczymy, że po przerwie będzie to wyglądało znacznie lepiej.

• Koniec pierwszej połowy!

• Burliga! Obrońca Wisły doszedł do piłki po niezłej centrze Stilicia z rzutu wolnego, ale głową uderzył futbolówkę obok bramki!

• Niezły płaski strzał z dystansu Dąbrowskiego, jednak pewnie łapie piłkę Buchalik!

• Z rzutu wolnego dla gości Budziński dośrodkowywał w pole karne Wisły, a cała akcja zakończyła się nie najlepszym, ale skutecznym piąstkowaniem Buchalika.

• Żółta kartka dla Urygi za faul taktyczny na Kapustce.

• Jović! Prawy obrońca Wisły doszedł do bezpańskiej piłki w polu karnym rywala, ale uderzył bardzo niecelnie!

• ... oraz Nykiela.

• Żółte kartki dla Guerriera...

• Wreszcie mamy jakieś derbowe spięcia pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Szymon Marciniak bardzo spokojnie obserwuje to, co się dzieje.

• Stilić zagrał długą piłkę z rzutu wolnego w pole karne rywala, gdzie bardzo niecelne uderzenie głową oddał Guzmics.

• Stilić wrzucił piłkę w pole karne Cracovii, ale tam źle zachował się Garguła i ją stracił.

• Diabang przedzierał się środkiem pola w pole karne Wisły, ale został dość pewnie zatrzymany przez stoperów Białej Gwiazdy.

• Nieśmiałe próby akcji ofensywnych w wykonaniu Cracovii. Podopieczni Podolińskiego jednak atakuje zbyt małą liczbą zawodników, żeby stworzyć zagrożenie pod bramką Buchalika.

• Szansa!!! Po rzucie rożnym dla Pasów piłka spada na 16. metr pod nogi Kapustki, ten uderza z powietrza, ale nieznacznie obok bramki!

• Budziński zdobywa rzut rożny dla Cracovii. Szansa dla Covilo?

• Próba uderzenia z dystansu Damiana Dąbrowskiego zablokowana przez Guerriera.

• Niewiele dzieje się teraz przy Reymonta. Na razie Cracovia nie jest w stanie przeciwstawić się drużynie Kazimierza Moskala.

• Świetnie się rozpoczyna ten mecz dla Wisły. Krakowianie teraz mogą spokojnie kontrolować tempo gry, bo Cracovia na razie wygląda na wyjątkowo bezzębną.

• Guerrier popędził lewym skrzydłem w pole karne, ale nie zdołał celnie dośrodkować piłki w pole karne Cracovii. Po chwili piłka za linię obrony do Garguły, ale ten nie zdołał jej opanować.

• Kapitalna akcja Wisły Kraków!!! Rozpoczął ją odważnym wejściem Burliga, potem Garguła cudownym podaniem z pierwszej piłki 'wpuścił' w pole karne Stilicia, a ten delikatnym strzałem posłał piłkę obok Pilarza prosto do bramki Pasów! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Semir Stilić!

• Techniczne podanie Stilicia nie dociera w polu karnym do Guerriera. Przejmuje ją bramkarz Cracovii, Krzysztof Pilarz.

• Błąd Głowackiego! Do piłki w polu karnym dopadł Rakels, ale strzałem z powietrza z ostrego kąta nie zdołał zaskoczyć Buchalika!

• Po centrze Semira Stilicia do piłki dopadł Burliga, ale nie zdołał celnie zgrać jej głową do któregoś z partnerów ustawionych przed bramką Pasów.

• Paweł Brożek w walce z Piotrem Polczakiem zdołał wywalczyć kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

• Wisła atakuje swojego rywala agresywnym pressingiem, dzięki czemu Biała Gwiazda bardzo szybko jest w stanie odebrać im piłkę.

• Oprawa kibiców Wisły. Oceńcie sami.

• To powinien być gol dla Wisły!!! Nieźle rozegrany korner kończy się uderzeniem głową Arkadiusza Głowackiego, po którym piłka trafiła w słupek bramki Pilarza, a Paweł Brożek nie potrafił popisać się skuteczną dobitką!

• Guerrier nie zdołał opanować prostopadłego podania od Burligi, ale ta akcja kończy się rzutem rożnym dla Wisły.

• Długa piłka Głowackiego w kierunku wbiegającego w pole karne Stilicia. Przejmuje ją jednak dobrą interwencją na przedpolu Pilarz.

• Rozpoczynamy 70. Derby Krakowa na szczeblu Ekstraklasy!

• Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Arkadiusz Głowacki (Wisła) oraz Krzysztof Pilarz (Cracovia).

• Piłkarze obu drużyn już wychodzą na plac gry. Czas na hymn Wisły Kraków "Jak długo na Wawelu".

• Sędzią tego spotkania będzie polski arbiter międzynarodowy, sędzia Szymon Marciniak z Płocka.

• Wszystkich Derbów Krakowa w historii zanotowano już 188, w których Wisła zanotowana 84 wygrane, Cracovia 61, a oprócz tego padły 43 remisy. Bramki: 303-235 dla Białej Gwiazdy.

• Dotychczas w historii rozegrano 95 oficjalnych meczów derbowych pomiędzy Wisłą i Cracovią, z których 37 wygrała Wisła, 34 Cracovia, a 24 razy padł remis. W bramkach lepsza jest Wisła 139 - 119.

• Statystyki przygotowane przez Ekstraklasę SA.

• Wśród Pasów, po kompromitacji w Pucharze Polski z drugoligowcem, poza składem znaleźli się Deleu, Paweł Jaroszyński, Przemysław Kita, Mateusz Żytko, Łukasz Zejdler oraz Dariusz Zjawiński.

• Rezerwowi Cracovii: Krystian Stępniowski, Adam Marciniak, Sławomir Szeliga, Armiche, Mateusz Cetnarski, Mateusz Wdowiak, Erik Jendrisek.

• W ekipie Białej Gwiazdy brakuje dzisiaj poważnie kontuzjowanych Emmanuela Sarkiego i Ostoi Stjepanovicia, a także zawieszonego za czerwoną kartkę Macieja Sadloka.

• Rezerwowi Wisły: Michał Miśkiewicz, Szymon Witek, Piotr Żemło, Jean Barrientos, Rafał Boguski, Maciej Jankowski, Mariusz Stępiński.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn.

• W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami, Cracovia okazała się minimalnie lepsza od Wisły, pokonując ją 1:0 po bramce w ostatniej akcji meczu Miroslava Covilo.

• Nie najlepiej dzieje się także w Cracovii. Pasy wprawdzie wygrały ostatni mecz ligowy z Piastem 3:1, ale w Pucharze Polski skompromitowały się w starciu z drugoligowymi Błękitnymi Stargard Szczeciński, przegrywając w dwumeczu aż 0:4. Jako że zespół Roberta Podolińskiego oprócz tego w tabeli jest dopiero trzynasty i ma ledwie cztery punkty przewagi nad strefą spadkową, posada szkoleniowca Cracovii wisi na włosku.

• Obie drużyny do dzisiejszych Derbów Krakowa podchodzą w nie najwyższej dyspozycji. Szósta w tabeli Wisła Kraków na tyle źle rozpoczęła piłkarską wiosnę, że na Reymonta dokonano nawet zmiany szkoleniowca. Franciszka Smudę zastąpił Kazimierz Moskal, który ma za zadanie utrzymać miejsce Białej Gwiazdy w pierwszej ósemce tabeli. Póki co Wisła ma ledwie dwa punkty przewagi nad dolną połową klasyfikacji Ekstraklasy.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 25. kolejki naszej Ekstraklasy, w którym Wisła Kraków zmierzy się z Cracovią!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA WISŁA KRAKÓW - CRACOVIA

Cracovia_- Wisla

W Wiśle Kraków efekt nowej miotły zadziałał tak, jak tego oczekiwano. Po tym, jak włodarze "Białej Gwiazdy" podziękowali za współpracę Franciszkowi Smudzie, pogrążony w kryzysie klub przejął Kazimierz Moskal. W "debiucie" nowego trenera ekipa z Reymonta sprawiła niemałą niespodziankę i zremisowała z liderem rozgrywek, Legią Warszawa na jej własnym stadionie 2:2 (Wisła mogła wygrać, ale w 90. minucie bramkę samobójczą strzelił Boban Jović).

Chociaż Wisła w ostatnim czasie nie zachwyca, to ona nadal jest faworytem tego starcia. Cracovia to zespół, który na ten moment walczy raczej o utrzymanie, plasuje się bowiem dopiero na trzynastym miejscu w tabeli. Gracze Roberta Podolińskiego ligowy sprawdzian przed derbami zaliczyli na dwóję, bowiem w kompromitującym stylu przegrali mecz rewanżowy Pucharu Polski z przedstawicielem 2. ligi, Błękitni Stargard Szczeciński 0:2 i odpadli z rozgrywek.

Na takie spotkania, jak sobotnie wielkie derby Krakowa, kibice Ekstraklasy czekają z wypiekami na twarzy. Druga odłosna walki o Małopolskę odbędzie się na stadionie Wisły Kraków. Pierwszy mecz obu drużyn w tym sezonie zakończył się zwycięstwem "Pasów" 1:0 po golu Miroslava Covilo.