Wisła Kraków

1

Cracovia

2

• Koniec meczu! Szalona radość Cracovii, "Pasy" wygrywają pierwsze derby przy Reymonta od 1996!

• Już chyba ostatnia zmiana tego wieczoru. Erik Jendriszek (Cracovia) siada na ławce, końcówka dla Mateusza Wdowiaka.

• Nic z tego, piłka w rękach Sandomierskiego! Sekundy uciekają, czy Wisła wyrówna?

• Żółta kartka dla Sretena Sretenovicia (Cracovia) i przepychanka na boisku. Derby to derby!

• Arbiter dolicza trzy minuty do derbów Krakowa. Jeszcze trzy minuty emocji, akcje przenoszą się spod jednej bramki pod drugą!

• Mączyński chciał dorównać Słowakowi i właśnie posłał prawdziwą bombę z dystansu! Piłka nieszczęśliwie odbiła się po drodze od któregoś z wiślaków, dlatego zaczyna Sandomierski.

• Tymczasem Cracovia! Potężny strzał Jendriszka bez problemów łapie Cierzniak!

• Czas, żeby Paweł Jaroszyński (Cracovia) w końcu odpoczął. Na boisku melduje się świeży Łukasz Zejdler.

• Poprawiał Sadlok z rzutu wolnego, ale znowu odbił Sandomierski! Rzut rożny dla Wisły!

• Sandomierski!!! Wspaniała parada po główce Brożka! Nadal nie ma wyrównania!

• Kolejna zmiana u gospodarzy, Łukasza Burligę (Wisła) zmieni Rafael Crivellaro.

• Deleu założył siatkę Sadlokowi, ale jego podanie w pole karne już się nie powiodło - wybił je Głowacki.

• Blokada Jovicia przy woleju Rakelsa i mamy jeszcze korner dla Cracovii!

• Kibice Wisły zaczynają się denerwować i pogwizdują na swoich piłkarzy. Słusznie, bo do końca meczu zostało jakieś dziesięć minut, a nadal zanosi się na pierwszą derbową porażkę "Białej Gwiazdy" na własnym stadionie od blisko 20 lat!

• Rafał Boguski (Wisła) przerwał kontratak zahaczając Denissa Rakelsa, ale przypłacił to żółtą kartką.

• A teraz Covilo! Mierzony strzał mija obrońców, Cierzniak broni na raty!

• Akrobatyczny strzał Burligi prosto w ręce Sandomierskiego! A już zdawało się, że obrońca Wisły w sporym zamieszaniu wepchnie piłkę do bramki!

• Taktyczny faul Erika Jendriszka (Cracovia) na Guerrierze kończy się żółtą kartką dla Słowaka.

• Zagranie Jovicia wzdłuż pola karnego nie skończyło się niczym groźnym, a Cracovia przeprowadziła kontrę i ma rzut wolny z narożnika boiska na połowie gospodarzy.

• Głowacki znowu sam w morzu pasiastych koszulek, i po raz kolejny sam radzi sobie z niebezpieczeństwem ze strony pasiaków.

• Nieudany rzut wolny w wykonaniu Cracovii, ale to "Pasy" na razie kontrolują grę na połowie swojego rywala.

• Kapustka za szybki dla Alana Urygi (Wisła), który prawie złapał go wpół i słusznie obejrzał żółtą kartkę.

• Odpowiedź Moskala na Kapustkę - schodzi Maciej Jankowski (Wisła), zastępuje go Wilde-Donald Guerrier.

• I Rakels! Wślizg "na raz" Guzmicsa skończył się tym, że Łotysz miał miejsce na petardę sprzed pola karnego. Obok bramki!

• Jest i on! Mamy na boisku już jednego z "superrezerwowych" - Bartosz Kapustka wchodzi za Mateusza Cetnarskiego (Cracovia).

• Żółta kartka dla Macieja Sadloka (Wisła).

• Wypiąstkowaną przez Cierzniaka piłkę próbował zagarnąć Jović. Bez skutku i ze szkodą dla Wisły, która teraz musi się cofnąć.

• Ciasno w narożniku boiska, Deleu sfaulował Sadloka. Okazja do przetransportowania piłki w pole karne dla gospodarzy.

• Czujny Głowacki w pojedynkę przerywa kontrę "Pasów" i oddaje piłkę Cierzniakowi. Zasłużone brawa dla wiślackiego kapitana.

• Jankowski był za wolny, żeby przechwycić świetne podanie Mączyńskiego. Piłkę spod nóg na kolejny korner wybija mu świetny Dąbrowski.

• Jankowski raz, Jankowski dwa! I nie ma gola! Szarżujący Burliga wypatrzył wiślaka w polu karnym "Pasów" i podał mu piłkę. "Jankes" raz został zablokowany przez obrońcę, a za drugim razem uderzył obok słupka.

• Z dystansu na wiwat uderzył Jaroszyński. To wiślacy mogą teraz chwilę odetchnąć, zanim Cierzniak wprowadzi piłkę do gry.

• Groźne podanie Jendriszka wzdłuż wiślackiej bramki... Nie miał kto tego wykończyć! Cracovia ma aut na połowie gospodarzy.

• Jović sponiewierany przez Rakelsa na własnej połowie. Jest faul, ale Słoweniec musiał krzykiem i upadkiem usprawiedliwić swoją głupią stratę.

• Nieudany kontratak Cracovii po zablokowanym strzale Boguskiego sprzed pola karnego i pasiacy znowu muszą cofać się na własną połowę.

• Znowu zamieszanie, znowu Brożek i kolejny rzut rożny. Wisła zaczyna drugie 45 minut derbów z kopyta!

• Kocioł w polu karnym Cracovii, Brożek główkował w obrońcę "Pasów" - gospodarze reklamują rzut karny za rzekomą rękę, będzie tylko korner.

• Wracamy do gry! Wisła - z mocnym postanowieniem poprawy, Cracovia - z równie mocnym postanowieniem utrzymania prowadzenia. Gramy!

• Dzisiejsze derby na stadionie ogląda 20 094 widzów. Bez fanów Cracovii, rzecz jasna - nadal obowiązuje ich zakaz.

• Jak to mówią, partidazo! I co z tego, że nie byłoby jednej bramki bez wydatnej pomocy sędziego liniowego - zobaczyliśmy jeszcze dwie inne. Cracovia oddała pole gospodarzom po dwóch szybkich golach, w związku z czym piłkarze Kazimierza Moskala nawiązali kontakt. Do przerwy mógł być nawet remis, jeśli nie więcej!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY.

• Kontratak Wisły zakończył się gwizdkiem sędziego. Na spalonym Brożek.

• Cetnarski efektownie z rzutu wolnego w pole karne, ale futbolówki nie odebrał Covilo.

• Żółtym kartonikiem ukarany Głowacki. Sfaulował pędzącego w pole karne Budzińskiego

• Rzut wolny dla Cracovii. Wykonawcą Cetnarski. Piłka poleciała w pole karne, gdzie odebrał ją Rakels. Nieczyste wejście Urygi, lecz sędzia nie zdecydował się wciągnąć kartki

• Burliga faulował w ofensywie Sretenovicia. Grę wznowi Cracovia.

• Sadlok ze stałego fragmenty gry prosto do Głowackiego. Ogromny tłok uniemożliwił kapitanowi Wisły oddanie strzału

• Brożek wychodził do ataku i w pojedynku z Wołąkiewiczem wywalczył rzut wolny.

• Z rogu Cetnarski. Prosto na głowę Covilo, ale strzał zablokowany przez defensorów Wisły.

• Świetne przejęcie Budzińskiego. Popędził w stronę bramki i sam uderzał. Trafił jednak w jednego z rywali.

• Powinno już być 2:2. Kolejną setkę zmarnował Paweł Brożek. Znowu stanął przed pustą bramką i nie zdołał oddać strzału. Poślizgnął się i dał czas Sandomierskiemu na powrót do bramki.

• Dobra interwencja Sandomierskiego po raz kolejny uratowała Cracovię. Tym razem na bramkę uderzał Mączyński

• Sadlok wyruszył do przodu, ale dobry powrót Jendriska uniemożliwił mu stworzenie zagrożenia.

• Mączyński podawał do Brożka, ale ten ponownie dał się złapać na pozycji spalonej.

• Brożek znowu znalazł się w strzeleckiej sytuacji, zbyt długo jednak zwlekał z odbiorem.

• Niele wrzucona piłka. Odebrał ja jednak Burliga i oddalił zagrożenie od własnej bramki

• Z kontratakiem wyruszył Rakels, ale upadł po nieczystym wejściu Głowackiego. Będzie rzut wolny

• Krótkimi podaniami Wisła znalazła się pod bramką Sandomierskiego. Uderzał Burliga, otoczony przez obrońców Cracovii zrobił to niecelnie.

• Ogromny chaos po rzucie wolnym dla Wisły nie przyniósł strzału na bramkę Sandomierskiego.

• Żółta kartka dla Covilo za faul na Mączyńskim.

• I znowu Wisła. Długie podanie na Boguskiego. Pomocnik Wisły szybko posłał piłkę do nadbiegającego Brożka. Złe wyjście Sandomierskiego i napastnik gospodarzy stanął przed pustą bramką. Nie trafił.

• Kolejna akcja Białej Gwiazdy. Po rajdzie Guzmicsa uderzał Jankowski. Niecelnie

• Bardzo szybka akcja Wisły. Z lewej strony dośrodkował Mączyński. Lot piłki przedłużył Jankowski i podał do Brożka. Ten bez problemu umieścił futbolówkę w siatce.

• GOL! szybka odpowiedź Pawła Brożka.

• Po rzucie rożnym Cetnarskiego, piłkę z pola karnego Wisły wybijał Mączyński. Futbolówkę zabrał mu jednak Jaroszyński i posłał ją pod nogi Deleu, który spokojnie uderzył na bramkę.

• GOL! Z dystansu Deleu.

• Futbolówkę nadal rozgrywa Cracovia. Z dystansu uderzał Budziński. Minimalnie ponad bramką.

• Po podaniu Dąbrowskiego na bramkę Cierzniaka uderzał Jaroszyński. Górą golkiper Wisły.

• Środkiem boiska próbował przedostać się Rakels. Nic z tego. Burliga z Sadlokiem dobrze radzą sobie w defensywie.

• Sporo zamieszania na połowie Cracovii ale wiślacy nie zdołali przebić się nawet w okolice pola karnego

• Żółtą kartką ukarany Deleu za faul na Burlidze.

• Sadlok z lewej strony dośrodkowywał w stronę Burligi, piłkę głową odebrał jednak Jankowski i uderzył na bramkę. Prosto w ręce Sandomierskiego.

• Wisła w ataku. Jankowski zagrał do Brożka, ale ten dał się złapać na spalonym.

• Jankowski wygrał starcie z Deleu, ale jego podania nie odebrał żaden z kolegów. Futbolówka poleciała prosto w pole karne, ale tam nie było ani jednego wiślaka.

• Faul na Mączyńskim, rzut wolny blisko narożnika pola karnego. Wrzutka i piłka wybita, po chwili poprawka i tym razem futbolówkę wyłapuje bramkarz Cracovii.

• Akcja Mączyńskiego, ale jego strzał zablokowany i rzut z autu. Po chwili Sadlok oddał strzał z ostrego kąta, ale Sandomierski pewnie wyłapał piłkę.

• Wisła stara się odpowiedzieć. Akcja prawą stroną zatrzymana i tylko rzut z autu. Po nim piłka wpadła w pole karne, ale żadnemu z Wiślaków nie udało się oddać strzału.

• Spory błąd sędziego liniowego, bo Rakels w momencie podania był na pozycji spalonej. Umknęło to jednak uwadze arbitrów, a w sytuacji sam na sam najlepszy napastnik Cracovii nie miał problemów z pokonaniem Cierzniaka.

• Goool! Rakels na 1:0 dla gości!

• Walka o piłkę w środku pola, futbolówka w posiadaniu raz Wisły, raz Cracovii

• Hymn, efektowna oprawa i możemy zaczynać! Jak już wspomnieliśmy, obie drużyny dzisiaj w swoich tradycyjnych strojach! Derby Krakowa właśnie się rozpoczęły!

• Ważny jubileusz dla Wisły Kraków. Dzisiejsze derby z Cracovią będą jednocześnie 2000. meczem "Białej Gwiazdy" w ekstraklasie.

• Mały problem Kazimierza Moskala. Rozgrzewki nie ukończył Denis Popović, który może nie zagrać w tym meczu z powodu niespodziewanego urazu. Najprawdopodobniej zastąpi go ten, który miał usiąść na ławce z powodu złej formy, czyli Maciej Jankowski.

• Do pierwszego gwizdka sędziego Tomasza Kwiatkowskiego jeszcze kwadrans, dlatego polecamy naszą przedmeczową zapowiedź.

• Warto mieć na uwadze, że spotkanie odbędzie się przy Reymonta, gdzie Cracovia nie poznała smaku zwycięstwa od 1995 roku. Tylko, że każda seria kiedyś musi się skończyć. Może właśnie teraz, kiedy Jacek Zieliński stworzył zespół, który chce walczyć w tym sezonie o europejskie puchary?

- pytamy w naszej przedmeczowej zapowiedzi.

• A witamy, witamy. Są też inni doborowi goście, między innymi selekcjoner Adam Nawałka i prezes Zbigniew Boniek.

• Jeśli brać pod uwagę aktualną formę, gorzej wypadają właśnie Brożek i Wisła. Ligowe losy obu krakowskich drużyn ułożyły się tak, że to Cracovia jest na fali i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. "Białej Gwieździe" idzie słabiej - jest siódma, ale za to nie przegrała od 3 października.

• - Grałem już w kilku meczach derbowych i wiem, że aktualna forma ma mniejsze znaczenie. Jedno jest pewne - mentalnie musimy być przygotowani na wojnę - zapowiedział przed meczem Paweł Brożek.
  • Pełne wyjściowe jedenastki i ławki rezerwowych obu drużyn prezentujemy TUTAJ.

• Kazimierz Moskal i Jacek Zieliński tylko odkryli karty i od razu mamy niespodzianki. Przede wszystkim - na ławce "Pasów" usiądzie Bartosz Kapustka, zaś tylko rezerwowym w szeregach Wisły będzie Wilde-Donald Guerrier.

• Tradycja pełną gębą!

• Halo Kraków, halo piłkarska Polska? Pod Wawelem dzisiaj święta wojna, wielkie derby, walka na na smierć i życie - Wisła gra z Cracovią! Mówi się, że dawno nie przyjechała tu tak mocna Cracovia, czego nie można powiedzieć o Wiśle, która w lidze radzi sobie odrobinę słabiej od rywali zza miedzy. Ale wszyscy słyszeliśmy frazes, że derby rządzą się własnymi prawami. Czy tak będzie i dzisiaj? Zapraszamy na relację LIVE z 193. derbów Krakowa!