2

Górnik Łęczna

0

• Koniec! Wisła wygrywa 2-0 z Górnikiem Łęczna!

• Po fatalnie zepsutej kontrze, Sarki zdobywa gola w następnej akcji! Podawał Brożek, a Sarkiemu nie pozostało nic innego jak zakończyć akcję bramką!

• Sarki 2-0!

• Bardzo chaotyczna akcja Górnika, ostatecznie Głowacki zdołał wybić piłkę.

• Sarki świetnie przyjął piłkę i wpadł w pole karne, ale znowu szwankuje ostatnie zagranie...

• Bielak dostał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną! Górnicy osłabieni w tym ostatnim fragmencie gry!

• Kiks Buchalika niewykorzystany przez piłkarzy Górnika! Spore szczęście Wiślaków!

• Stępiński w świetnej sytuacji myli się na 5. metrze przed bramką! Mocne wstrzelenie piłki przez Sadloka w pole karne, strzelać próbował reprezentant Polski u-21, ale piłka poszybowała ponad bramką!

• Szałachowski wybiegał sam na sam z Buchalikiem, ale bramkarz Wisły był czujny i szybciej dobiegł do piłki i zażegnał niebezpieczeństwo.

• Sprawy we własne ręce, a raczej nogi, wziął Sadlok i uderzył na bramkę Prusaka, ale piłka przeszła obok dłuższego słupka.

• Guerrier dorzucał z lewej strony, ale znowu łapie piłkę Prusak.

• Sarki zepsuł świetną akcję Wisły! Piłka szła jak po sznurku na jeden kontakt, Sarki był już w polu karnym i zamiast uderzyć to bardzo niedokładnie podawał.

• Mecz zakończył Hasani, za niego na boisku melduje się Buzała.

• Dośrodkowanie Sarkiego wyłapane przez Prusaka.

• Druga zmiana w Górniku. Za Cernycha pojawia się Burkhardt.

• Od Stępińskiego piłkę dostał Guerrier, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany przez obrońcę. Rzut rożny.

• Zmiana również w Górniku Łęczna. Za Bożoka wchodzi Szałachowski.

• Na pozycji "10" ustawił się Brożek, a na szpicę powędrował Stępiński. Zobaczymy jak uda się ten eksperyment.

• Próbuje zmieniać nieco ustawienie trener Smuda. Za Gargułę wchodzi Guerrier.

• Akcja kombinacyjna Wisły, ale w polu karnym już się nieco zagubili i wymuszony strzał Sarkiego - oczywiście niecelny.

• Garguła prostopadle do Brożka, Brożek wzdłuż pola bramkowego do Boguskiego, ale ta piłka zagrana źle! Firmowa akcja Wisły, ale zabrakło niedokładności!

• Strzał Hasaniego z lewej nogi z 16. metra, ale Buchalik łapie piłkę.

• Szmatiuk, który wrócił do gry, dobrze blokował Brożka i napastnik Wisły nie dobiegł do piłki podawanej przez Gargułę.

• Bardzo złe dośrodkowanieBożoka.

• Starcie Brożka ze Szmatiukiem, obrońca Górnika leży i zwija się z bólu, ale nie ma to związku z ostrym zagraniem napastnika Wisły.

• Głowacki ukarany żółtą kartką za faul taktyczny na Boninie.

• Brożek do Garguły, ale Kalkowski w ostatniej chwili przecina podanie! Mogło być 2-0, gdyby nie interwencja obrońcy Górnika!

• Schodzi Stilić, za niego pojawia się Sarki. Bośniak w szatni narzekał na ból stopy.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Mecz dość wyrównany. Obie drużyny mają problem ze skonstruowaniem dobrej akcji, gra toczy się głównie w środku pola i tylko jedna dobra akcja Wisły dała jej prowadzenie. Na ławce obu zespołów są zawodnicy, którzy mogą poprawić grę w ofensywie i liczymy na trenerów, że dadzą im szansę występu.

• Koniec pierwszej połowy. Wisła wygrywa po golu Boguskiego 1-0 z Górnikiem Łęczna.

• Brożek w końcu się pokazał, minął obrońcę, ale już podanie do Garguły w polu karnym było niedokładne i obrońcy wybili na rzut rożny. Dośrodkowanie Stilicia nieudane.

• Fatalny kiks Stępińskiego, który mógł uderzać, ale potknął się na piłce.

• Górnik próbuje zaatakować, ale bardzo dobrze w obronie gra Wisła. Gorzej jej wychodzi kreowanie akcji ofensywnych, dlatego na boisku bramkarze nie mają wielu okazji do wykazania się.

• Pierwszy strzał w tym meczu Stilicia, ale piłka w sporej odległości minęła bramkę Prusaka.

• Nikitović obejrzał żółtą kartkę po faulu na wychodzącym z kontrą Stiliciem.

• Fatalny strzał Nowaka. Goście próbują zagrozić bramce Buchalika, ale póki co są to bardzo nieporadne próby.

• Bielak ukarany żółtą kartką za faul na Dudce. Dośrodkowanie z wolnego Stilicia, ale Prusak świetnie piąstkuje poza pole gry!

• Szmatiuk stopuje prostopadłe podanie Stilicia! Byłaby groźna sytuacja dla Wisły!

• Zaznacza się przewaga Wiślaków, gospodarze grają pewniej po strzeleniu bramki.

• Strzał Bonina z łatwością blokuje Głowacki.

• Akcja lewą stroną Stępińskiego, wycofanie z linii końcowej przed pole bramkowe, piłkę przepuszcza Stilić i Boguski strzala pod poprzeczkę! Świetna akcja Wisły!

• Boguski! 1-0!

• Dobre uderzenie Cernycha ląduje na górnej siatce!

• Fatalnie z rzutu wolnego uderzył Bielak. Od bramki zacznie Buchalik.

• Wisła próbuje przejąć inicjatywę i faktycznie częściej utrzymuje się przy piłce, ale jeszcze sporo niedokładności u Wiślaków.

• Akcja Wisły zakończona słabym dośrodkowaniem z prawej strony Stępińskiego.

• Dobrze Stępiński w obronie powstrzymywał Szmatiuka.

• Wisła gra w podstawowych, czerwono-białych strojach, Górnik natomiast w zielono-czarnych kostiumach.

• Zaczyna Górnik!

• Piłkarze wychodzą już na boisko, za chwilę pierwszy gwizdek sędziego!

• Do takich drużyn podchodzi się z odpowiednią motywacją. Należy potraktować rywala jak Real Madryt – stwierdził Franciszek Smuda, zapewniając jednocześnie, że nie ma mowy o odpuszczaniu.

• Ławki rezerwowych obu zespołów

Wisła Kraków: Gerard Bieszczad, Piotr Żemło, Emmanuel Sarki, Przemysław Lech, Wilde-Donald Guerrier, Tomasz Zając

Górnik Łęczna: Silvio Rodić, Paweł Sasin, Sebastian Szałachowski, Paweł Buzała, Patryk Burzyński, Filip Burkhardt

• Witamy na meczu w Krakowie, gdzie miejscowa Wisła podejmie przy ul. Reymonta Górnika Łęczna.