PKO Ekstraklasa, 31. kolejka (gr. mistrzowska)

Wisła Kraków

4

Górnik Zabrze

1

• Golleada w meczach pomiędzy "Białą Gwiazdą" a "Trójkolorowymi" podtrzymana! Dzisiaj mogliśmy oglądać aż 5 bramek, na brak emocji z pewnością nie można było narzekać. Dziękujemy Państwu, że byliście z nami i tym samym żegnamy się ze stadionu przy Reymonta 20 w Krakowie. Zapraszamy na nasze kolejne relacje!

• Marcin Borski kończy dzisiejsze spotkanie. Wisła pewnie pokonuje Górnik 4:1!

• Mimo dwóch partnerów z drużyny Barrientos zdecydował się na indywidualny rajd, który zakończyli przed polem karnym defensorzy Górnika.

• O 3 minuty dłużej potrwa dzisiejsze spotkanie.

• Górnik nie odpuszcza do ostatniej minuty, chcą zdobyć jeszcze chociaż jedną bramkę.

• Ostatnia zmiana w zespole "Białej Gwiazdy". Na murawę wybiega Ostoja Stjepanović w miejsce Macieja Jankowskiego.

• Wisła gubi się w ataku, dośrodkowanie Stilicia nie dochodzi do żadnego partnera w polu karnym.

• Górnik atakuje całym zespołem, angażując w swoje akcje również defensorów, co mogło się dla nich źle skończyć. Brożek jednak nie doszedł do piłki.

• Na boisku pojawia się Mariusz Przybylski w miejsce Łukasza Madeja.

• Szkoleniowiec Wisły decyduje się na zdjęcie strzelca pierwszej bramki, Rafała Boguskiego, w miejsce którego wstawia Jeana Barrientosa.

• Co za kiks Jankowskiego! Wiślak mógł zdobyć piątą bramkę dla swojego zespołu, lecz fatalnie uderzył, wynikiem czego piłka wyszła za bramkę.

• Kazimierz Moskal przekazuje przy linii wskazówki Gargule.

• Dwójkowa akcja Brożka i Stilicia, lecz zakończył ją błąd w przyjęciu Bośniaka.

• Burliga zagrywając w środek pola stworzył dogodną sytuację do ataku zabrzanom, jednak ci nie potrafią skorzystać z jego błędu.

• Stilić traci piłkę przed własnym polem karny, lecz asekuruje go Dariusz Dudka, który naprawia błąd Bośniaka.

• Wisła ma apetyt na kolejną bramkę. Wymieniają wiele podań między liniami, szczególnie w obronie, czekają tym samym na kontratak.

• Instynktowna obrona Buchalika! "Trójkolorowi" nie trafiają z 5 metrów!

• PAWEŁ BROŻEK! Świetne dośrodkowani Semira Stilicia, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku i z najbliższej odległości piłkę głową umieszcza w siatce najlepszy snajper Wisły! 4:1!

• Prawie natychmiastowo zmianą odpowiada również Kazimierz Moskal. Za Donalda Guerriera, który prawdopodobnie do końca nie wyleczył urazu wchodzi Semir Stilić.

• ... oraz za Szymona Skrzypczaka na boisku melduje się Armin Cerimagić.

• Józef Dankowski przeprowadza podwójną zmianę. Za Bartosza Iwana, który na ostatnią chwilę wskoczył do podstawowej jedenastki wchodzi Wojciech Łuczak...

• Piękny strzał Boguskiego sprzed pola karnego! Jak struna musiał się wyciągnąć golkiper przyjezdnych, aby uchronić swój zespół od straty bramki.

• Indywidualna akcja Guerriera, Wkręcił w ziemię w polu karnym obrońców Górnika, jednak nie zdecydował się na strzał.

• Trwa wymiana ciosów na boisku, żadna z drużyn jednak nie oddaje strzału.

• Trzecia bramka dla Wisły Kraków! Strzelcem bramki Łukasz Burliga, który pewnym strzałem w kierunku dalszego słupka pokonuje Steinborsa!

• GOOOOL! CO ZA START DRUGIEJ POŁOWY, WISŁA PROWADZI 2:1! ŁUKASZ GARGUŁA!

• Gramy! Wiele wskazuje na to, że w drugiej połowie na murawie zagości po jednym zmienniku - do wejścia na boisko szykują się Mariusz Przybylski i Semir Stilić.

• Wracamy na murawę, już za kilka chwil początek drugiej połowy - mamy szczerą nadzieję, że tak samo emocjonującej, jak pierwsze 45 minut.

• Końcówka pierwszej połowy przedłużyła się z powodu urazu głowy Rafała Kurzawy, w końcu sędzia Borski kończy pierwsze 45 minut. Wisła do przerwy remisuje z Górnikiem 1:1!

• Marcin Borski dolicza 60 sekund do pierwszej połowy.

• Na murawę wbiega sztab medyczny do leżącego Rafała Kurzawy.

• Błąd Jankowskiego w środkowej części boiska naprawia Sadlok, wybijając ją na połowę przeciwnika.

• Zamieszanie w polu karnym zabrzan po strzale Macieja Sadloka. W piątce znalazł się Łukasz Garguła, który świetnie się obrócił z piłką, lecz górą Pavels Steinbors, który wybił ją w ostatniej chwili na rzut rożny.

• Łatwo minięty Jović i bliski zdobycia bramki był Szeweluchin.

• Świetny powrót do defensywy Rafała Bougskiego, który wrócił przed samo pole karne, aby zabrać piłkę Iwanowi.

• Groźny strzał Madeja sprzed szesnastki, Buchalik zmuszony do interwencji po raz pierwszy od dłuższego czasu.

• Kolejna akcja Górników. Przed szansą stanął Iwan, ale piłka po jego strzale nie zmierzała nawet w światło bramki Buchalika.

• Dośrodkowanie z lewego skrzydła Kosznika, jednak Skrzypczaka uprzedza Głowacki.

• Błędy zawodników obu zespołów, obraz gry zdecydowanie uległ pogorszeniu w ostatnich minutach.

• Boban Jović zagrywa z rzutu wolnego wprost na głowę Burligi, ale obrońca Wisły myli się w tej sytuacji.

• Podopieczni Kazimierza Moskala bardzo umiejętni rozgrywają piłkę na połowie rywala. Nie mogą jednak dostać się pod bramkę Steinborsa.

• Górnicy świetnie wydostali się spod pressingu WIślaków. Bliski strzelenia bramki był Skrzypczak, jednak w ostatniej chwili wślizgiem sytuację uratował Arkadiusz Głowacki.

• Strzał Guerriera z ostrego kąta po zagraniu wzdłuż jedenastki zabrzan z trudem broni Steinbors.

• Niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Wisły. Świetnie w pole karne zagrywał Madej, lecz futbolówka nie mogła znaleźć nikogo z "Trójkolorowych" w polu karnym.

• Przestój w grze, piłkarze łapią oddech po wyczerpujących atakach z pierwszych minut spotkania.

• Po akcji, gdzie było sporo przypadku, piłka trafiła pod nogi Guerriera, lecz zagranie Haitańczyka w pole karne do Brożka przerywają obrońcy Grónika

• Erik Grendel oddaje strzał z wysokości 20. metra, jednak zupełnie niegroźny. Mocno ponad bramką.

• Pojedynek biegowy Oleksandra Szeweluchina i Pawła Brożka, jednak górą w nim Ukrainiec, który kończy groźnie zapowiadającą się kontrę Wisły.

• Maciej Sadlok przewracany w polu karnym, jednak gwizdek Macina Borskiego milczy.

• Przed szansą na podwyższenie rezultatu Łukasz Garuła, jednak piłkę na rzut rożny wybija kapitan zabrzan.

• Trwa napór Wiślaków, po momentalnym odrobieniu straty chcą wyjść na prowadzenie. Bliscy zdobycia bramki byli Dariusz Dudka oraz Arkadiusz Glowacki.

• Co za odpowiedź Wisły! Błąd Adama Dancha na lewej części boiska, zagranie Macieja Jankowskiego w pole karne, gdzie piłka narobiła sporo zamieszania. Zimną krew w tej sytuacji zachował Rafał Boguski, który z najbliższej odległości pokonuje Pavelsa Steinborsa.

• 1:0 dla Górnika! Świetna dośrodkowanie z lewego skrzydła Mariusza Magiery i perfekcyjne wykończenie wolejem Romana Gergela z 7. metra. Michał Buchalik bez szans.

• Pierwsza podbramkowa sytuacja Górników, dobrze jednak w obronie Głowacki.

• Losowanie wygrali zawodnicy Górnika, od środka Bartosz Iwan oraz Szymon Skrzypczak!

• Na stadionie hymn "Białej Gwiazdy".

• Gracze obu zespołów wyłaniają się z tunelu, za chwilę pierwszy gwizdek!

• Po prezentacji zawodników Górnika Zabrze, czas na Wisłę Kraków!

• Piłkarze powoli wracają do szatni, aby szkoleniowcy przekazali im jeszcze ostatnie słowa.

• Wszyscy zawodnicy obu zespołów odliczyli się na boisku. Za nieco ponad 30 minut rozpoczynamy spotkanie!

• Na murawę, równo 45 minut przed pierwszym gwizdkiem, wybiegają również golkiperzy Wisły - Michał Buchalik i Michał Miśkiewicz. Pojawiła się również na rozgrzewce trójka sędziowska.

• Na rozgrzewkę wybiegli już bramkarze Górnika Zabrze - Pavels Steinbors oraz Grzegorz Kasprzik.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Marcin Borski z Warszawy. W obecnym sezonie sędziował on dwa spotkania z udziałem Wisły Kraków i oba „Biała Gwiazda” wygrywała (4:2 z Zawiszą Bydgoszcz oraz 3:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała). „Trójkolorowi” w tym sezonie jeszcze nie poznali warszawskiego arbitra, dzisiejszy mecz będzie pierwszym, w którym to on będzie rozjemcą.

• Przegrana ze Śląskiem Wrocław w minionej kolejce sprawiła, że Wisła utrzymała się 5. pozycji, choć mogła wskoczyć o jedno miejsce wyżej. Górnik Zabrze na koniec sezonu zasadniczego wygrał z Zawiszą Bydgoszcz, dzięki czemu utrzymał się w pierwszej ósemce i nie musiał oglądać się za plecy na wyniki pozostałych drużyn.

• Biorąc pod uwagę bilans ostatnich pięciu kolejek – w tym zestawieniu również wypadają lepiej zawodnicy z Zabrza. Dwukrotnie wygrywali, dwukrotnie remisowali i raz przegrywali, co daje 8 punktów. Wiślacy z kolei aż trzykrotnie remisowali, raz wygrywali, a raz przegrali, co daje o 2 oczka mniej.

• W zespole Józefa Dankowskiego najprawdopodobniej zabraknie Błażeja Augustyna. Obrońcy Górnika skończyła się pauza spowodowana kartkami, lecz przed dzisiejszym meczem nabawił się kontuzji. Do kadry „Górników” powraca za to Rafał Kosznik, także pauzujący wcześniej za kartki.

• Górnik wraca na stadion przy Reymonta 20 w Krakowie po niespełna miesiącu. 10 kwietnia Wisła zremisowała przed własną publicznością z zabrzanami 1:1, a bramki w tym spotkaniu zdobywali Erik Grendel oraz Donald Guerrier.

• Serdecznie witamy Państwa ze stadionu Wisły Kraków! Już za niespełna godzinę początek spotkania przeciwko Górnikowi Zabrze.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA WISŁA KRAKÓW - GÓRNIK ZABRZE

Wisła Kraków - Górnik Zabrze

Ciekawie zapowiada się starcie Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze. Przy Reymonta nikt nie ukrywa, że celem na ten sezon jest zapewnienie sobie grę w europejskich pucharach, o czym przekonuje trener "Białej Gwiazdy".

- W tym sezonie realne jest trzecie, czwarte miejsce. Można mówić, że Legia i Lech są poza zasięgiem, ale po podziale punktów stawka jest wyrównana. Wszystko zależy od tego jak ułożą się pierwsze mecze. Po nich będziemy wiedzieć więcej, o co możemy powalczyć. Do trzeciej Jagiellonii mamy trzy punkty straty. Układ gier nie jest dla nas korzystny z tego powodu, że tylko trzy mecze gramy u siebie, a cztery na wyjeździe, ale wszystko zależy od tego jak zaczniemy fazę finałową. Patrząc na tabelę jak najbardziej realne jest to trzecie miejsce - mówi Kazimierz Moskal.

Wiślacy zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli, a ich rywalem będzie szósty Górnik, mający taką samą ilość punktów. Ostatni mecz obu drużyn zakończył się remisem 1:1, ale zabrzanie z pewnością pamiętają lanie, jakie krakowski klub spuścił im jesienią, pokonując aż 5:0.