Górnik Zabrze

1

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Ekstraklasa wystartowała, więc ja zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Górnik mógł to spotkanie wygrać, ale stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Danch, który trafił w słupek będąc zaledwie metr od bramki.

• Wynik zasłużony, który "zeruje" konta zarówno Górnika jak i Wisły, którzy startowali z jednym ujemnym "oczkiem". Pierwsza połowa lepsza w wykonaniu Wisły, druga połowa lepsza w wykonaniu Górnika. Na uwagę zasługuje debiutancki gol Crivellaro, który z nowych nabytków Wisły zaprezentował się najlepiej. Warto również wspomnieć o pięknej asyście Roberta Jeża, który fantastycznie podawał do Gergela.

• Koniec meczu! Wisła remisuje z Górnikiem 1:1 na inaugurację nowego sezonu Ekstraklasy!

• Tomasz Cywka pada w polu karnym, ale gwizdek arbitra milczy.

• Jeszcze zmiana w drużynie Górnika, Roman Gergel opuszcza boisko, a w jego miejsce wejdzie Marcin Urynowicz.

• Ładna akcja Górnika, kilka ciekawych podań, ale ostatecznie Cierzniak łapie piłkę.

• Brożek zagrywał do środka, ale po nodze rywala i Przyrowski spokojnie złapał piłkę.

• Sędzia doliczył 3 minuty.

• Przyrowski wykopał piłkę i...przekopał całe boisko. Trener Warzycha bezradnie rozkłada ręce.

• Złe wykonanie rzutu wolnego, zbyt lekko dogrywał Popović.

• Faulowany Mączyński, Cupriak faulującym i pierwszym ukaranym - żółta kartka.

• Boguski! Zawodnik Wisły był w polu karnym, oddał strzał zewnętrzną częścią stopy, ale zbyt lekko i łapie piłkę Przyrowski!

• 10 minut do końca meczu, czy któraś z drużyn zdoła zdobyć zwycięskiego gola?

• Druga zmiana w drużynie gości, Kamil Cupriak zmienia Rafała Kosznika.

• Brożek odwrócił się z piłką w polu karnym, ale próbując strzału...nie trafił w piłkę.

• Zmiana również w szeregach gości, Łukasz Madej opuszcza plac gry, a w jego miejsce wejdzie Rafał Kurzawa.

• 10 303 - tylu kibiców zasiadło dziś na trybunach stadionu przy Reymonta.

• I mamy zmianę, Rafał Boguski zmienia Łukasza Burligę.

• Tymczasem do wejścia na boisko gotowy jest już Rafał Boguski.

• Piękna akcja Zabrzan, Magiera na lewej stronie dobrze zagrał w pole karne, znalazł się tam Gergel, który oddał strzał, ale obronił go Cierzniak.

• ADAM DANCH GŁÓWKUJE W SŁUPEK Z METRA!! Wrzutka w pole karne, piłkę podbił Głowacki, zupełnie myląc Cierzniaka, futbolówka powędrowała na głowę Dancha, który z około metra trafia w słupek!

• Rafael Crivellaro opuszcza plac gry, a w jego miejsce Maciej Jankowski. Dobry debiut Brazylijczyka, dodatkowo okraszony bramką.

• Chwilowa przerwa na uzupełnienie płynów, bo w Krakowie dziś gorąco.

• Dobra piłka do Pawła Brożka, ale Kopacz przytomnie wybija na rzut rożny.

• Cierzniak pewnie łapie piłkę, szybkie wznowienie, ale nie utrzymał piłki Crivellaro i od autu zacznie Górnik.

• Ostro bita piłka, wybija ją Sadlok i jeszcze raz wrzuci Magiera.

• Kolejny korner dla gości, Kosznik zmusił Guzmicsa do błędu, który nie utrzymał piłki w boisku. Tym razem do narożnika wędruje Magiera.

• GERGEL! Główkuje po dośrodkowaniu jednego z kolegów, wyskoczył wyżej od Burligi, ale główkuje niecelnie!

• Wrzutka Jeza, ale nikt nie dotknął piłki w polu karnym.

• Madej chciał zagrać do wbiegającego Gergela, ale Guzmics wybija na korner dla Zabrzan.

• Kolejna ciekawa akcja Wisły, dośrodkowanie Cywki, ale prosto w rękawice Przyrowskiego.

• Płaska wrzutka Crivellaro, wbiegał w pole karne Paweł Brożek, ale pierwszy przy piłce golkiper gości.

• Kolejny fatalny błąd Przyrowskiego! Złapał piłkę po dośrodkowaniu Jovicia, ale wznawiając wyrzucił futbolówkę prosto pod nogi Crivellaro, ale Brazylijczyk tym razem obok bramki!

• Wrzutka Jovicia po ciekawej akcji Wisły, ale zbyt głębokie i łapie piłkę Przyrowski.

• Rajd Gergela po stracie Głowackiego, ale bardzo dobra interwencja Guzmicsa, który zdążył do piłki przed zawodnikiem Górnika.

• Lepiej weszli w tę połowę piłkarze Górnika. To oni częściej znajdują się przy piłce i częściej atakują.

• Strata Burligi, ale dobrze asekurował go Popović, który finalnie zdołał wybić piłkę i oddalić zagrożenie.

• Sędzia Marcin Borski daje znak i zaczynają goście!

• Piłkarze powracają na murawę, za chwilę zaczynamy drugą odsłonę meczu.

• Obie drużyny dobrze zaczęły mecz, widzieliśmy sporo akcji, głównie pod bramką Zabrzan. W późniejszych minutach gra się nieco uspokoiła, ale nie można narzekać. Jak na razie bohaterem - w pozytywnym i negatywnym znaczeniu jest Robert Jez, który najpierw zanotował fatalną stratę, której efektem była stracona bramka, ale 10 minut później zrehabilitował się kapitalną asystą. Pierwsza część tej odsłony należała do gospodarzy, później do głosu doszli goście. Warto zwrócić uwagę na strzelca bramki dla Wisły - Rafaela Crivellaro, który jest bardzo aktywny.

• Koniec pierwszej połowy, bez doliczonego czasu! W Krakowie mamy 1:1, wracamy za kwadrans!

• Burliga wybija dośrodkowanie Górnika na rzut rożny.

• GERGEL! Sytuacyjna piłka, stojąc na 14. metrze od bramki, strzelec bramki dla gości otrzymał futbolówkę po niedokładnym wybiciu Głowackiego, ale strzał Gergela wybronił Cierzniak!

• Cóż za podanie Jeza!! Wrzutka Magiery do Roberta Jeza, ten w fantastyczny sposób piętą odegrał do wbiegającego Gergela, który z pierwszej piłki uderzył tuż przy słupku, Cierzniak bez szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL 1:1!! ROMAN GERGEL I MAMY REMIS!

• Była świetna okazja dla gości! Gergel przyjął piłkę tuż przed polem karnym, mógł zagrać od razu do Jeza, ale postanowił inaczej rozegrać tę akcję, odegrał do Grendela, który kropnął wysoko nad bramką.

• Wrzutka Crivellaro, był tam Brożek, ale pierwszy przy piłce Kopacz, który wyperswadował futbolówkę poza szesnastkę.

• Nieprzyjemne starcie Mączyńskiego i Gergela, reprezentant Polski chciał wybić piłkę, jednak zawodnik Górnika go wyprzedził i "dostał" w ścięgno Achillesa. Rzut wolny dla Wisły, choć...to Mączyński faulował.

• Ależ aktywny jest Crivellaro! Zapoczątkował teraz akcję Wisły, dostał podanie od Jovicia, ale niedokładne przyjęcie Brazylijczyka i zły strzał!

• Fatalna strata Górnika! Przyrowski wyrzucił piłkę do Jeza, ten w głupi sposób stracił piłkę na rzecz Cywki, futbolówka trafiła pod nogi Crivellaro, który niewiele myśląc strzelił z ponad 30 metrów i pokonał Przyrowskiego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL CRIVELLARO!! 1:0 dla WISŁY!

• Burliga głową do Cierzniaka, lekkie nieporozumienie ale dobry refleks golkipera Wisły! Było blisko bramki samobójczej, ale "główkę" Burligi końcami palców odbił Cierzniak!

• Posiadanie piłki: 53% - 47% na korzyść gospodarzy.

• Okazja dla gospodarzy! Sadlok ładnie zagrał do Brożka, ten będąc na lewej stronie wyłożył piłkę do Crivellaro, ale jego strzał po rykoszecie ląduje za linią końcową. Rzut rożny.

• Kosznik!! Dobra okazja dla Górnika, Jez świetnie wyłożył piłkę Kosznikowi, ale ten w doskonałej sytuacji mocno pudłuje!

• Faul Rafaela Crivellaro, ale nie będzie kartki, choć sędzia upomniał nowego gracza Wisły Kraków.

• Dośrodkowanie Głowackiego, w polu karnym czyhał już Paweł Brożek, ale dobrze piąstkuje Przyrowski.

• Grendel ładnie zabrał piłkę Crivellaro, minął Sadloka i po chwili wywalczył aut na połowie Wisły.

• Pierwsze 10 minut za nami, jak na razie lepiej prezentuje się Wisła. Górnik jak dotąd bez błysku i przede wszystkim - bez zagrożenia dla bramki Cierzniaka.

• Gergel w walce z Głowackim, ale górą kapitan gospodarzy.

• BROŻEK! Kapitalna prostopadła piłka od Sadloka, a napastnik Białej Gwiazdy stanął przed świetną okazją, ale Przyrowski bardzo przytomnie wybija piłkę spod nóg piłkarza Wisły!

• Inaczej rozegrany ten stały fragment, bardzo niedokładnie i przy piłce Wisła.

• Crivellaro fauluje Jeza na własnej połowie. Będzie okazja do dalekiej wrzutki.

• Aż 5 nowych graczy w wyjściowym zestawieniu Wisły Kraków. Mocna przebudowa.

• Popović prostopadle do Brożka, ale dobrze przerwał Kopacz.

• CRIVELLARO!! Ciekawa akcja Białej Gwiazdy, spod samej linii końcowej wrzucał piłkę Cywka, w polu karnym znalazł się Crivellaro, ale z woleja nad bramką!

• Pierwszy gwizdek arbitra Borskiego i zaczynamy nowy sezon Ekstraklasy! Od środka gospodarze!

• Piłkarze już na murawie, kibice odśpiewali hymn Wisły Kraków i za chwilę zaczynamy!

• Jak poradzą sobie obie drużyny? Kto lepiej wystartuje?

• Jaki wynik typujecie? Czekam na Wasze propozycje w komentarzach!

• Co ciekawe, Wisła Kraków już od 10 sezonów nie przegrała na inaugurację ligi. Trend zostanie podtrzymany, czy może podopieczni Roberta Warzychy wywiozą dziś z Krakowa 3 punkty?

• Bardzo ciekawe zestawienie. Wisła Kraków była jednym z najczęstszych rywali Zabrzan. Piłkarze Górnika częściej grali tylko z Legią Warszawa.

• Na inaugurację sezonu 2013/14 Wisła Kraków również zagrała u siebie z Górnikiem Zabrze. Kibice bramek nie zobaczyli, jednak atmosfera meczu była wyjątkowa, gdyż mecz ten był pożegnaniem Radosława Sobolewskiego, który przed sezonem odszedł do...Górnika.

• Witam i zapraszam serdecznie na relację LIVE z meczu otwierającego nowy sezon T-Mobile Ekstraklasy! Wisła Kraków podejmuje dziś przy Reymonta Górnika Zabrze! Początek meczu za niecałe 20 minut!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA WISŁA KRAKÓW - GÓRNIK ZABRZE

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 4:1

Nowy sezon Ekstraklasy zainauguruje starcie Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze. "Biała Gwiazda" tak jak co roku ma wysokie ambicje i chce w bieżących rozgrywkach osiągnąć wysokie cele. Drużyna Kazimierza Moskala straciła w prawdzie kilku ważnych graczy, takich jak chociażby Semir Stilić, ale w ich miejsce sprowadziła między innymi Krzysztofa Mączyńskiego, Radosława Cierzniaka czy Tomasza Cywkę. Co ciekawe, Mączyński, w którym Wisła pokłada największe nadzieje, w przeszłości grał już w Górniku przez trzy lata, zanim wyemigrował do ligi chińskiej.