Wisła Kraków 1 - 1 Jagiellonia Białystok

Wisła Kraków

1

Jagiellonia Białystok

1

• Po dynamicznym meczu Wisła remisuje z Jagiellonią Białystok 1:1. Nieodpowiedzialne zachowanie Chaveza kosztowało dzisiaj gospodarzy punkt, za to taki rezultat goście przyjmą z ulgą. Dziękujemy za uwagę!

• Potężny strzał Balaja i mamy wyrównanie w Krakowie. Niesamowita bomba!

• Kartka dla Chaveza i wolny na 16. metrze. Co za emocje!

• Piątkowski w natarciu, wiślacy wybijają. To już ostatnie sekundy tego meczu.

• Dobry blok Sarkiego w narożniku boiska, zacznie Miśkiewicz.

• Jagiellonia już bardzo zdesperowana. Żółta kartka dla Pazdana.

• Kosztowna pomyłka Głowackiego naprawiona przez Bunozę, który odważnie zabrał piłkę Balajowi.

• Piątkowski sprytnym strzałem trafia w spojenie słupka z poprzeczką! Gdyby to wpadło, mielibyśmy kandydata do bramki sezonu.

• Wiślacy trochę zamarli, kiedy Kupisz zaczął przekładać sobie piłkę w polu karnym, ale sytuację wyjaśnia Jovanović.

• Bunoza wygrywa walkę bark w bark z Kupiszem. Bośniacki Chorwat od pewnego czasu jest nie do poznania.

• Ostatnia zmiana w Wiśle. Za Rafała Boguskiego trener Smuda wpuszcza Osmana Chaveza.

• Quintana ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia faulu.

• Balaj za Gajosa (Jagiellonia)

• Co się odwlecze... i tak dalej. Sprawna kiwka i rajd Sarkiego prawym skrzydłem, Brożek przedłuża jego podanie głową do "Małego", pewny strzał i jest bramka dla "Białej Gwiazdy"!

• GOOOOOOOOL DLA WISŁY!!! Patryk Małecki!

• Strzał gości z rzutu wolnego wybity przez defensywę Wisły.

• Mocne dośrodkowanie Tosika przytomnie wyłapuje bramkarz Wisły.

• "Jova" ma pełne ręce roboty, po drugiej stronie boiska wybija Tosikowi piłkę spod nóg na aut.

• Niezły strzał Kupisza nad poprzeczką.

• Jovanović przerywa atak Jagiellonii lewym skrzydłem.

• Sam poszkodowany Gajos myli się o dobre kilka metrów nad poprzeczką bramki Miśkiewicza.

• Faul Nalepy na Gajosie i Jagiellonia ma rzut wolny z 20 metrów.

• Mocny strzał Grzyba z dystansu, Miśkiewicz niepewnie wypluwa przed siebie, ale Gajos powstrzymany od dobitki przez Łukasza Burligę.

• Wisła ma zdecydowaną przewagę, bramka wisi w powietrzu.

• Po celnym podaniu Brożek oko w oko ze Słowikiem, nadludzki refleks bramkarza "Jagi"! Po kornerze faul i zaczną goście.

• Świetna okazja Wisły i dyskusyjny spalony w samym polu karnym!

• Ukah zmienia Bandrowskiego (Jagiellonia)

• Długi wrzut z autu do Nalepy, wiślak przymierza i potężnie strzela z dystansu! Zabrakło niewiele!

• Udana dwójkowa akcja Brożka z Małeckim. "Mały" naciskany przez stopera strzela za lekko i zgarnia Słowik!

• Emmanuel Sarki wchodzi na boisko, na ławkę wędruje Chrapek (Wisła).

• Okazję na dobrą kontrę marnuje Bunoza kiepskim zagraniem w kierunku Brożka.

• Quintana od razu zabiera się do pracy, dobre podanie do Piątkowskiego, ten kropnął wzdłuż pola karnego. Wybija bezbłędny dzisiaj Głowacki.

• Quintana w miejsce Plizgi (Jagiellonia).

• Brutalne wejście w Gargułę sędzia Pskit wycenia na "żołtko" dla Grzyba (Jagiellonia).

• Wisła w natarciu, ale strzał Garguły prosto w ręce Jakuba Słowika!

• Żółta kartka dla Nalepy (Wisła)

• Niepewne wybicie Słowika, czyha tam Paweł Brożek ale goście opanowują sytuację. Szybka kontra "Jagi" i Piątkowski z bliskiej odległości pudłuje!

• Rzut wolny dla Wisły z 20 metrów, Chrapek oddaje strzał nad poprzeczką.

• Gromy spadają na głowę Małeckiego za niedokładne rozegranie z Chrapkiem.

• Chrapek posyła obiecującą piłkę w pole karne, ale na posterunku jest Baran.

• Stjepanović opuścił boisko z powodu kontuzji.

• Faul gospodarzy w ataku i rozpoczyna Słowik.

• Majstersztyk Gordana Bunozy w odbiorze. Wisła ma rzut wolny po kontrze i faulu Bandrowskiego.

• Kiks Boguskiego, Tosik szybko zagrywa w pole karne, ale strzał Piątkowskiego bez zagrożenia.

• Zaczynamy drugą odsłonę spotkania przy Reymonta!

• W przerwie Stjepanovicia (Wisła) zmienił Nalepa. Mecz Macedończyka nie był nawet w połowie tak zły, jak poprzednie.

• W Krakowie oglądamy ciekawy, szybki mecz, ale wszystko klapnie wprost proporcjonalnie do odległości piłkarzy od bramek rywala. Obu drużynom brakuje klarownych sytuacji - w Jadze zawodzą niedokładne skrzydła, a od okazji odcięty jest Paweł Brożek.

• Paweł Pskit nie dodał do pierwszej połowy ani minuty. Do przerwy Wisła remisuje z Jagiellonią 0:0!

• Teraz to Wisła wyprowadza swoją akcję, faul w środku boiska i kartka dla Barana (Jagiellonia).

• Błyskawiczny kontratak Plizgi i Gajosa, ale nic z tego.

• Próba centry "Burego" wybita na korner, a ta Garguły przez obrońcę.

• Aktywny na skrzydle Bunoza w pole karne, ale Burliga nie jest w stanie dobrze opanować mocnej piłki.

• Dobry rajd Małeckiego, korner Wisły... zepsuty spalonym.

• Rzut rożny dla Jagiellonii i spalony. Rozpoczną wiślacy.

• Plizga dośrodkowuje z rzutu wolnego i rykoszet o mały włos nie zaskakuje Michała Miśkiewicza!

• Białostoczanie kotłują się w polu karnym Wisły, ale próba dośrodkowania Kupisza mocno amatorska.

• Sprint Bunozy z Kupiszem, o błysk szprychy wygrywa wiślak. Chwilę później glupia strata Małeckiego przy próbie wyprowadzenia piłki.

• Bandrowski wybija Burlidze piłkę na aut, przyjęcie wyrzutu psuje Chrapek.

• Dobra akcja "Jagi" lewą stroną boiska, Chrapek powala skrzydłowego gości i dostaje zółtą kartkę.

• Kartonik dostał także Bunoza. Za co? Nikt nie wie.

• Nieładne starcie przy linii bocznej, żółtą kartką ukarany Piątkowski (Jagiellonia).

• Bunoza! Niesygnalizowana petarda z daleka zagroziła bramce Słowika.

• Ależ to mogła być okazja. Przed momentem Brożek sam pokonał połowę boiska, ale musiał zwolnić akcję i zagrać do tyłu, do Burligi. Strzał "Burego" też niczego sobie!

• Wiślacy wybijają piłkę z pola karnego, rajd Brożka, piłka do Burligi, dobry strzał! Słowik wygina się jak struna i broni!

• Małecki podaje do Brożka, ten odgrywa do "Małego", holowanie piłki, strata, mały Tour de France Patryka po całym boisku za piłką bez skutku. Jaga kontruje Wisłę i ma rzut rożny.

• Garguła z 30-metrowego wolnego zdecydował się uderzyć na bramkę. Piłka wysoko nad poprzeczką.

• Jovanović z Bunozą powstrzymują dynamicznego Kupisza, skrzydłowy z Białegostoku nie jest zbyt zadowolony.

• FE-NO-ME-NAL-NE zagranie Chrapka do Brożka, snajper Wisły posyła piłkę obok Słowika, ale spalony jest bezdyskusyjny. Szkoda!

• "Jaga" siedzi na połowie Wisły, ale obrona sumiennie wybija piłki na aut.

• Dośrodkowanie Plizgi na korner wybija Bunoza.

• Zamieszanie w polu karnym, na 20. metrze piłka ląduje pod nogą Burligi... Panu Bogu w okno.

• Nieładny faul Gajosa na Stjepanoviciu i Wisła zacznie z własnej połowy.

• Dobra okazja Jagi na dwójkowy atak, ale Plizga fatalnie centruje.

• Trener Stokowiec już bez nieśmiertelnej marynarki gorączkowo gestykuluje przy linii bocznej.

• Stjepanović przerywa odważną kontrę Plizgi.

• Strzał Chrapka z 25 metrów mocno podkręcony, ale łapie Słowik.

• Bunoza w ofensywie... aut dla wiślaków na wysokości pola karnego Jagiellonii.

• Groźna centra gości z prawej strony i ofiarne wejście Stjepanovicia ratuje wiślaków. Rzut rożny szybko wyekspediowany z pola karnego.

• Gajos w pole karne do Kupisza, piłkę spod nóg skrzydłowego "Jagi" wybijają obrońcy Wisły.

• Burliga nie wrócił na czas i taktyczny faul Boguskiego.

• Ładne rozegranie i strzał Małeckiego z 16. metra grzęźnie w nogach obrońców.

• Rzut rożny "Guły" na głowę Głowackiego, ale kapitan Wisły pudłuje.

• Centra Garguły w pole karne z wolnego, "czyści" Pazdan.

• Garguła sprytnie wyłuskuje piłkę i pędzi prawą stroną, jego zagranie na skraju boiska w kierunku pola karnego donikąd.

• Wyłożenie piłki Gajosa do Plizgi, strzał tego ostatniego z dystansu mocno niecelny.

• Ładne podanie Boguskiego na lewą stronę do Chrapka, młody wiślak nie przejmuje piłki.

• Próba szybkiego przerzutu do Pawła Brożka, wybijają obrońcy Jagiellonii.

• Paweł Pskit rozpoczyna spotkanie o miejsce na podium!

• Obie jedenastki wchodzą na boisko. Hymn "Białej Gwiazdy" i zaraz zaczynamy mecz!

• Jacek Bednarz wręcza dyplomy i dziękuje złotej drużynie oraz jej szkoleniowcowi, Jackowi Matyi.

• Mistrzowie Polski juniorów młodszych już na murawie.

• Do rozpoczęcia meczu pozostał kwadrans. Oprócz sektora fanatyków o frekwencji lepiej nie mówić.

• Przed meczem odbędzie się ceremonia powitania juniorów młodszych Wisły, którzy pod koniec czerwca wywalczyli złoty medal MP.

• Wisła czeka na dopięcie transferów dwóch obrońców. Sprowadzenie Wilde-Donalda Guerriera z Haiti i Patryka Fryca to kwestia dni, jeśli nie godzin. Były obrońca Floty Świnoujście przeszedł już testy medyczne.

• Przyjezdni kibice dzisiaj rozlokowani na wiślackich sektorach dzięki uprzejmości gospodarzy.

• Dzisiejszy mecz poprowadzi sędzia Paweł Pskit, który był rozjemcą wygranego spotkania Jagiellonii z Zawiszą Bydgoszcz.

• Na boisku do gospodarzy dołączają goście z Białegostoku.

• Na prawym skrzydle zobaczymy Patryka Małeckiego, na lewej stronie zagra Łukasz Garguła, a za plecami Brożka Rafał Boguski.

• Wiślacy wybiegają na rozgrzewkę.

• Historia jest bezlitosna dla gości. W Krakowie wygrali tylko raz - 31 lipca 1988 pokonali "Białą Gwiazdę" 1:0.

• Ławka Wisły: Bieszczad, Chavez, Sarki, Burdenski, Stolarski, Nalepa, Kamiński

• Ławka Jagiellonii: Ptak, Popchadze, Norambuena, Ukah, Pawlik, Quintana, Balaj

• W Wiśle nadal brakuje kontuzjowanych Czekaja, Urygi i Szewczyka. Dziś może już zagrać Osman Chávez, za którym już wszystkie formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na pracę. "Jaga" bez Modelskiego i Niki Dzalamidze.

• Nad Grodem Kraka dopiero co przeszła burza i nadal leje jak z cebra. Do pierwszego gwizdka powinno przestać padać, ale na piłkarzy będzie czekać mokra i śliska murawa.

• Zapowiedź dzisiejszego meczu można przeczytać TUTAJ.

• Witamy ze Stadionu Miejskiego imienia Henryka Reymana w Krakowie. Mecz Wisły Kraków z Jagiellonią Białystok już o 20:30. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!