1

Lech Poznań

2

• Gramy cały czas swoje. Pokazaliśmy, że jesteśmy zespołem. Zamknęliśmy usta krytykom, którzy wieścili nam koniec sezonu.

Uważam, że byliśmy lepszym zespołem niż Wisła. Stworzyliśmy więcej sytuacji i myślę, że zasłużenie wygraliśmy ten mecz.
    - Tak po meczu wypowiedział się Tomasz Kędziora, strzelec pierwszej bramki dla Lecha.

• Koniec meczu! Wisła Kraków przegrywa w hicie kolejki z Lechem Poznań!

• Sadajew ukarany na końcu meczu żółtą kartką za próbę wymuszenia karnego.

• 3 minuty doliczone przez sędziego Frankowskiego.

• Ostatnia zmiana w Lechu. Schodzi Pawłowski, a wchodzi Douglas.

• Słaba akcja Stępińskiego. Miał dużo miejsca po prawej stronie, ale uwikłał się w niepotrzebny drybling. Zdołał jednak wywalczyć rzut rożny.

• Pawłowski w ostatniej chwili powstrzymany przez Dudkę w polu karnym.

• Ależ kapitalnie Jevtić wypatrzył Hamalainena i dograł do Fina. Ten podał wzdłuż pola bramkowego do Sadajewa, a Rosjanin musiał skierować piłkę do bramki.

• Sadajew, 1-2!

• Sadajew opanował w polu karnym piłkę po długim podaniu, ale szybko dobiegł Burliga i zablokował dośrodkowanie Rosjanina.

• A tu sytuacja z nieuznanym golem Sadajewa. Jak widać słuszna decyzja sędziego.

• Po zejściu Guerriera dwie pozycje do obsadzenia ma Boguski. W ataku gra na lewym skrzydle, w obronie gra na środku pomocy.

• Jevtić w sytuacji sam na sam ponad bramką! Ależ mecz się zrobił w Krakowie!

• STILIĆ W SYTUACJI SAM NA SAM POWSTRZYMANY PRZEZ BURICIA! Kapitalnie podawał Boguski, Stilić miał piłkę na lewej nodze, ale nie potrafił jej skierować do siatki w wymarzonej sytuacji!

• Długo przy linii bocznej czekał Stępiński. W końcu nastąpiła przerwa w grze, a młody napastnik Wisły mógł wejść na murawę za Sarkiego.

• Burliga zamienił się w rozgrywającego i kapitalnie chciał podać w pole karne do Brożka, ale jednak niecelnie. Kontra Lecha, w polu karnym piłkę miał Jevtić i podawał do Sadajewa, ten skierował futbolówkę do bramki, ale był na spalonym.

• Po krótkim okresie ataków Wisły inicjatywę znów odzyskał Lech.

• Schodzi również Formella, a wchodzi Sadajew.

• Szereg zmian na boisku. Schodzi kontuzjowany Kędziora, a wchodzi Wołąkiewicz.

• Guzmics nie pozwolił dobrze przyjąć piłki Hamalainenowi w polu karnym.

• Sarki tym razem ukarany żółtkiem. Sędzia Frankowski zdaje się nie panować nad meczem i sypie kartkami za większość fauli.

• Wydawało się, że grający w przewadze Lech jeszcze bardziej zaznaczy swoją przewagę, ale o dziwo akcje konstruuje tylko Wisła.

• Dobra piłka od Guzmicsa do Brożka, ten w polu karnym jednak miał na plecach dwóch obrońców Kolejorza, którzy zdołali przeszkodzić napastnikowi Wisły.

• Trałka obejrzał żółtą kartkę za faul na Brożku.

• Wstrzelenie piłki w pole karne przez Sadloka, ale nie dobiegł żaden piłkarz Wisły i interweniuje spokojnie Burić.

• Haitańczykowi uciekła piłka i próbował ratować ją wślizgiem, trafił w nogi Trałki i sędzia nie wahał się pokazać czerwonej kartki dla skrzydłowego Wisły.

• Czerwona kartka dla Donalda Guerriera!

• Kontra Wisły źle rozegrana przez Sarkiego i Stilicia.

• Fani Lecha na stadionie Wisły zameldowali się w sporej grupie.

• W kłopotach Wisła! Znowu z lewej nogi strzelał Jevtić, ale broni Buchalik!

• Strzał Jevticia niepewnie broniony przez Buchalika, ale żaden z napastników Lecha nie zdołał dobiec do wyplutej przez bramkarza Wisły piłki i obrońcy ekspediują futbolówkę daleko w głąb pola.

• Przedarł się lewą stroną Pawłowski, dograł do Linetty'ego, wyszedł do niego Buchalik skrócając kąt, ale pomocnik Lecha precyzyjnie wycofał piłkę do Kędziory, a prawemu defensorowi gości nie pozostało nic innego jak skierować futbolówkę do opuszczonej przez bramkarza bramki.

• Tomasz Kędziora, 1-1!

• Głowacki po profesorsku odcina Pawłowskiego od prostopadłego podania z głębi pola.

• Linetty ukarany żółtą kartką za faul na Dudce. Młody reprezentant Polski po raz kolejny przekroczył przepisy i arbiter postanowił w końcu pokazać żółtko pomocnikowi Lecha.

• Jedno z nielicznych udanych zagrań Formelli, który ograł dwóch obrońców na prawej stronie, wbiegł w pole karne, ale żadnej z jego kolegów nie zamknął dośrodkowania prawego pomocnika Lecha.

• Strzał Hamalainena blokowany przez Sadloka.

• STILIĆ NAD POPRZECZKĄ! Kapitalnie wygrał pojedynek na lewej stronie Sadlok i świetnie wycofał piłkę na 11. metr do Bośniaka, ten przełożył sobie obrońcę na swoją lepszą nogę, ale piłka po jego strzale poleciała nad poprzeczką!

• Kamiński powstrzymuje Brożka i wybija mu piłkę sprzed nóg.

• Obie drużyny wyszły na druga połowę bez zmian w swoich szeregach.

• Drugą połowę zaczynają Wiślacy!

• Strzelec bramki dla Wisły, Łukasz Burliga

Łukasz Burliga

• Wynik jest dobry, zaczęliśmy dobrze mecz, udało się strzelić szybko bramkę. Wydaje mi się, że nie pozwalamy przeciwnikowi na dużo. - W przerwie meczu krótkimi przemyśleniami podzielił się powracający po kontuzji Ostoja Stjepanović, pomocnik Wisły Kraków.

• Wszystkie akcje meczu przeprowadzone były jedną stroną. Po akcji prawą flanką padł gol dla Wisły, natomiast swoją lewą Lech stworzył dwie sytuacje. Czy w drugiej połowie nadal będziemy oglądać pojedynki Burliga&Sarki kontra Henriquez&Pawłowski?

• Optyczna przewaga Lecha nieco zniekształca odbiór meczu. Kolejorz co prawda jest częściej przy piłce, rzadko traci i celniej podaje, ale Wiślacy nie pozwalają na stworzenie zagrożenia pod własną bramką. Jeżeli można kontrolować mecz nie mając piłki, to Wisła to robi.

• Lech przejął inicjatywę i prowadzi grę, ale to my wygrywamy i mam nadzieję, że podwyższymy lub przynajmniej podtrzymamy prowadzenie do końca meczu. - tak w przerwie wypowiedział się strzelec bramki dla Wisły, Łukasz Burliga.

• Koniec pierwszej połowy!

• Dośrodkowanie Linetty'ego z lewej strony, ale ze spokojem radzą sobie obrońcy Wisły.

• Guzmics świetnie podawał na lewo do Guerriera, ale zagranie Haitańczyka z głębi pola w kierunku Pawła Brożka bardzo niecelne.

• Jevticia powstrzymują Guzmics do spółki z Sadlokiem po prawej stronie boiska.

• Zaostrza się nieco mecz na stadionie przy ul. Reymonta. Tym razem pouczenia sędziego wysłuchuje Linetty, ale bez konsekwencji w postaci żółtej kartki.

• Wreszcie jakiś konkret ze strony Lecha! Zagranie na lewą stronę pola karnego do Pawłowskiego, ten uderzył, ale wprost w Buchalika! Piłkę podawał Hamalainen.

• Kontra w wykonaniu Lechitów. Piłkę stracił Guerrier, choć po ewidentnym faulu Linetty'ego, a faulem ratował się Guzmics, który powalił na ziemię Pawłowskiego. Żółta kartka dla Węgra.

• Stilić źle dorzucał z rzutu wolnego, ale z piłką minął się Henriquez i mogło być groźnie pod bramką Buricia. Na szczęście dla Lecha futbolówka minęła wszystkich Wiślaków.

• Dudka obejrzał żółtą kartkę za faul na Formelli, choć chyba decyzja sędziego Frankowskiego zbyt pochopna, bo w zagraniu pomocnika Wisły nie było nadmiernej agresji.

• Dudka uderzył z dalszej odległości, ale strzał wysoko nad bramką.

• Świetnie prostopadle podawał Stilić, ale Guerrier chyba był na spalonym i nie kontynuował akcji.

• Posiadanie piłki: Wisła 40%-60% Lech. Brak jednak jakiegokolwiek zagrożenia pod bramką Wisły.

• Wrzutka na pole karne Wisły, ale w powietrzu króluje Głowacki.

• Stilić z wolnego dorzucał w pole karne, Wiślacy byli dobrze blokowani, ale zbyt nerwowo zareagował Arajuuri i wybił piłkę na rzut rożny.

• Kędziora zawahał się przy długim prostopadłym podaniu od Trałki. Wyglądał jakby przestraszył się wychodzącego z bramki Buchalika.

• Znowu Lech bardzo długo przy piłce, przez kilkadziesiąt sekund próbował znaleźć jakąś lukę w obronie Wisły, ale na próżno. Wszystkie prostopadłe podania przecinają defensorzy gospodarzy.

• Zaczął rozgrzewać się Zaur Sadajew. Nie wiadomo jednak czy będzie przeprowadzona zmiana czy jest to zwykły zbieg okoliczności. Faktem jest, że nieco utyka Jevtić.

• Z Haitańczykiem już wszystko dobrze i uczestniczył w akcji ofensywnej Wiślaków. Do jego dośrodkowania nie zdążył jednak drugi reprezentant Haiti, Donald Guerrier.

• Przerwa w grze, na murawie leży Sarki po starciu z Linettym.

• W tym pierwszym kwadransie paradoksalnie lepiej wygląda Lech Poznań. Wisła przeprowadziła tylko jedną akcję, ale za to zabójczo skuteczną. Goście są dłużej przy piłce, szybciej odbierają po stracie, ale brak konkretów po ich stronie.

• Guerrier ofiarnie w polu karnym wybija piłkę Kędziorze! Świetny powrót do obrony Haitańczyka!

• Pawłowski na spalonym. Świetna kombinacja Jevticia i Hamalainena, ostatecznie podawał Fin. Powtórka pokazała jednak, że Pawłowski wcale nie musiał znajdować się na ofsajdzie.

• Jevtić niedokładnie podawał do Hamalainena.

• Formella nie zdołał zamknąć akcji Henriqueza! Miał piłkę na 5. metrze przed Buchalikiem, ale uderzył ochraniaczem...

• Świetne ofensywne wejście Burligi, trochę przypadkiem podawał na lewo do Sadloka, ten przerzucił swoje dośrodkowanie. Do piłki dobiegł jednak Sarki, płasko podał w pole bramkowe, a tam czekał już Burliga i mocnym strzałem skierował futbolówkę do siatki!

• 1-0 BURLIGA!

• Hamalainen w polu karnym Wisły odgrywa piętką, piłka mija Guzmicsa, ale bardzo dobrze asekurował Sadlok.

• Warto odnotować pierwszy strzał Lecha, ale z piłka uderzona z dystansu przez Lechitę leciała bardzo wolno i Buchalik bez problemów łapie futbolówkę.

• Póki co przy piłce dłużej utrzymuje się Lech, ale z przewagi posiadania futbolówki niewiele wynika. Wisła dobrze ustawiona w defensywie nie pozwala przedrzeć się w niebezpieczną dla siebie strefę.

• W ostatniej chwili kontuzji doznał Georgo Lovrencsics i dlatego Węgier nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.

• Przedzierać próbował się Stilić, ale Arajuuri odebrał piłkę Bośniakowi.

• Wisła w czerwonych koszulkach i białych spodenkach, Lech cały na niebiesko.

• ZACZYNAMY HIT KOLEJKI!

• Odbyło się losowanie, pierwszy zacznie Lech Poznań.

• W składzie Lecha niespodzianką jest brak w wyjściowej jedenastce Zaura Sadajewa. Trener Maciej Skorża postanowił postawić na Dariusza Formellę.

• Tak aktualnie prezentuje się stadion im. Henryka Reymana w Krakowie.

• Trener Smuda postawił na duet haitańskich skrzydłowych - Sarki i Guerrier, o których mówił ostatnio, że kiedyś wyląduje przez nich w domu wariatów. Obaj piłkarze musieli bardzo starać się udowodnić na treningach swojemu przełożonemu, że zasługują na szansę. Widocznie ich starania się opłaciły, bo zarówno Sarki jak i Guerrier grają dziś od pierwszej minuty.

• Ławki rezerwowych obu zespołów

Wisła Kraków: Gerard Bieszczad, Piotr Żemło, Przemysław Lech, Łukasz Garguła, Tomasz Zając, Mariusz Stępiński, Szymon Witek

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski, Barry Douglas, Vojo Ubiparip, Hubert Wołąkiewicz, Jan Bednarek, Muhamed Keita, Zaur Sadajew

• Mecz rozpocznie się za 35 minut, a my zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu

ZAPOWIEDŹ - KLIK

• Graficzna zapowiedź meczu w wykonaniu Ekstraklasa.org

• - Lech i Wisła strzelają dużo bramek i spodziewam się atrakcyjnego widowiska. W zespole rywala jest kilku graczy, którzy wymagają większej uwagi. Przede wszystkim to Semir Stilić, którym trzeba się zaopiekować. Z kolei Rafał Boguski, Paweł Brożek czy Arkadiusz Głowacki to piłkarze doświadczeni i wciąż w naszej ligowej rzeczywistości ponadprzeciętni. Oni często decydują o losach spotkania – przyznał Maciej Skorża, trener Lecha Poznań.

• - Wierzę w kibiców. Nasz zespół nie gra źle w piłkę, jest na czym oko zawiesić. Mam nadzieję, że fani przyjdą nas oglądać w niedzielę – powiedział trener Wisły Kraków, Franciszek Smuda.

• Witamy na relacji z meczu w Krakowie, gdzie miejscowa Wisła podejmie Lech Poznań!