Wisła Kraków 0 - 1 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Wisła Kraków

0

Podbeskidzie Bielsko-Biała

1

• Koniec meczu! Wisła znowu przegrywa na własnym boisku - w ostatniej kolejce rundy zasadniczej pogromcą "Białej Gwiazdy" okazało się Podbeskidzie Bielsko-Biała. Schodzących z boiska wiślaków żegnają zasłużone gwizdy od kibiców.

• W jednej z ostatnich akcji meczu Sokołowski w pozycji półleżącej oddaje strzał w Miśkiewicza! Sędzia Przybył kończy spotkanie!

• Stilić i Brożek wpadają na siebie w polu karnym! O wiele bardziej nachalny w tej sytuacji był "Brozio", który prawdopodobnie udaremnił bramkę Bośniaka!

• Dariusz Dudka jednym wejściem powala dwóch zawodników Podbeskidzia. Sędzia Przybył wyrzuca wiślaka z boiska!

• Kotłowanina pod bramką Podbeskidzia bez efektu dla Wisły, Burliga za długo tańczy z piłką i marnuje posiadanie piłki.

• Akcja szybko przenosi się pod bramkę Podbeskidzia. Chrapek wkłada za dużo siły w swoje dośrodkowanie i piłka mija Brożka o dwie wysokości napastnika Wisły.

• Pech Sokołowskiego, tym razem kapitan Podbeskidzia dobijał strzał Chrapka i fatalnie pudłuje!

• Marek Sokołowski bez większych problemów ogrywa Bartosza i strzela z dość niekorzystnego kąta, prosto w ręce Miśkiewicza!

• Marne pocieszenie dla Wisły - Iwański nie trafia w piłkę na szesnastym metrze. Karta się odwróciła, teraz to "Biała Gwiazda" ma problemy z wyjściem z własnej połowy.

• Rzut wolny dla Podbeskidzia z bocznej strefy boiska, centra Iwańskiego wybita przez obronę Wisły na aut.

• Z boiska schodzi żegnany buczeniem Łukasz Garguła (Wisła), zastąpił go Danijel Klarić.

• Po podaniu Iwańskiego na natychmiastowe uderzenie decyduje się Sokołowski! Miśkiewicz odbija piłkę na rzut rożny!

• Richard Zajac pręży się jak struna i bierze na swoje barki wybicie podkręconego dośrodkowania Chrapka!

• Koncentracja kompletnie wyparowała z głowy Miśkiewicza. W światło bramki podawał Dudka, a bramkarz Wisły o mały włos nie skopiował swojej wpadki z Lubina, mając problemy z opanowaniem piłki.

• Obrona Podbeskidzia rozstąpiła się tylko po to, żeby Stilić huknął już wewnątrz pola karnego nad bramką.

• Podbeskidzie wychodzi już ze swojej połowy tylko na improwizowane kontry. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego skupiają się na obronie korzystnego wyniku.

• 5772 widzów ogląda dziś mecz Wisły z Podbeskidziem.

• Jakub Bartosz naprawia swój błąd odważnie wygarniając piłkę spod nóg Malinowskiego wślizgiem.

• Rzut rożny dla Wisły, Semir Stilić dośrodkowuje na głowę Koniecznego, który sekundy później powiela swoją udaną interwencję.

• Łukasz Garguła miał dobre kilka sekund, żeby przygotować się do odbioru górnej piłki. Zamiast tego, "Guła" prawie wywraca się o własne nogi przy próbie przyjęcia i prokuruje kolejną kontrę Podbeskidzia.

• Jeszcze przed zejściem Chmiela pomocnik Podbeskidzia szarżował na prawej stronie, umiejętnie powstrzymany przez Bartosza. Chwilę wcześniej, Zajac odbił groźny strzał z dystansu Szewczyka!

• Piotr Malinowski zmienia Damiana Chmiela (Podbeskidzie).

• Wisła szaleńczo rzuciła się do ataku i nie wychodzi z okolic pola karnego Podbeskidzia. Mecz "Górali' już z trybun ogląda trener bramkarzy, Izaak Stachowicz.

• Poprawiamy się - faul w polu karnym miał miejsce na Łukaszu Burlidze.

• Łukasz Garguła strzela obok lewego słupka bramki Zajaca i pudłuje z jedenastu metrów!!!

• Jeden z członków sztabu szkoleniowego Podbeskidzia odesłany na trybuny za protesty po odgwizdaniu "jedenastki" dla Wisły!

• Rzut karny dla Wisły! Semir Stilić umiejętnie wypuszcza Brożka, snajper Wisły zostaje wycięty przez Górkiewicza!

• Chrapek efektownie machnął nogą w polu karnym Podbeskidzia zwodząc jednego obrońcę, drugi już nie dał się nabrać i wybił płaskie dośrodkowanie wiślaka.

• Długa piłka lewym skrzydłem do Pietruszki, obrońca Podbeskidzia był na pozycji spalonej.

• Sloboda "kasuje" Chrapka przy linii bocznej. Inicjatywa powoli przesuwa się na stronę Wisły. Nie oznacza to jednak, że piłkarze Franciszka Smudy są szczególnie zdeterminowani, żeby walczyć o wyrównującego gola. Bo wygląda na to, jakby nie byli.

• Wolej Michała Szewczyka z dwudziestu kilku metrów bez zagrożenia dla Zajaca i spółki.

• Chmiel nie przebiera w środkach powstrzymując Stilicia od wyprowadzenia kontry, Bośniak szarpie się nerwowo - gwizdek sędziego i zasłużona żółta kartka dla strzelca bramki dla Podbeskidzia.

• Michał Szewczyk za kontuzjowanego Arkadiusza Głowackiego.

• Dramat Arkadiusza Głowackiego. Kapitan Wisły znowu odniósł kontuzję i opuszcza boisko na noszach, żegnany owacją na stojąco.

• O żesz! Maciej Iwański uderzał z rzutu wolnego kawał drogi od bramki Miśkiewicza, piłka pofrunęła niedaleko od poprzeczki!

• Przewinienie Garguły na Chmielu, kibice gospodarzy głośno protestują. Po obfitującej w urazy pierwszej połowie, sędzia Przybył temperuje każdy przejaw ostrej gry na boisku.

• Jakub Bartosz faulował na połowie Podbeskidzia, żółta kartka dla debiutanta w koszulce Wisły.

• Komedia pomyłek w obronie Wisły - najpierw niecelny wślizg młodego Bartosza, potem ping-pong między stoperami "Białej Gwiazdy". Wykorzystuje to Chrapek i uderza nad poprzeczką!

• Siła złego na jednego - trzech bielszczan doskoczyło do Stilicia, który ratował się sprytną piłką do Burligi. Futbolówka wybita spod nóg wiślaka - będzie rzut rożny dla gospodarzy.

• Wychodzący z kontratakiem Sarki sfaulowany przy linii bocznej przez Pietruszkę. Zagranie obrońcy "Górali" wycenione na żółtą kartkę.

• Na sektorze kibiców Podbeskidzia trwa szampańska zabawa. Sektor wiślackich fanatyków jest nadal opustoszały z powodu konfliktu najzagorzalszych fanów z zarządem klubu.

• Niespodziewany kiks Głowackiego w polu karnym Wisły mógł ją sporo kosztować, gdyby Chrapek ze Slobodą sięgnęli piłki. "Biała Gwiazda" tym razem miała sporo szczęścia.

• Zaczynamy drugą połowę! Od środka rozpoczęli wiślacy. Obie drużyny bez zmian w składach.

• Piłkarze obu zespołów już na murawie. Nad stadionem w Krakowie powoli zbierają się ciemne chmury - nie ma lepszej metafory na grę Wisły w pierwszej połowie spotkania. "Biała Gwiazda" męczy się z broniącym się przed spadkiem Podbeskidziem.

• Statystyki I połowy:

• Strzały: 3 — 8
    • Strzały na bramkę: 2 — 3
    • Posiadanie piłki: 58% — 42%
    • Rzuty rożne: 2 — 2
    • Spalone: 2 — 0
  • Koniec pierwszej połowy na stadionie przy Reymonta! Wisła Kraków po kuriozalnej bramce Damiana Chmiela sensacyjnie przegrywa z Podbeskidziem 0:1.

• Z całej sytuacji z żółtą kartką wyszedł także Górkiewicz (Podbeskidzie).

• Miśkiewicz już z piłką w rękach popychany przez Górkiewicza. Bramkarz Wisły ukarany żółtą kartką za zbyt ekspresywną reakcję na faul piłkarza "Górali".

• W walce o piłkę przy linii końcowej boiska Semir Stilić przespacerował się po Łatce. Na szczęście dla Bośniaka, bez konsekwencji kartkowych.

• Napomnienie w postaci żółtej kartki dla Łukasza Garguły (Wisła) za dyskusje z sędzią.

• "Biała Gwiazda" próby koronkowego rozegrania pod bramką przeplata strzałami z dystansu. Dariusz Dudka ze słusznej odległości przyłożył kilkadziesiąt centymetrów powyżej poprzeczki bramki Zajaca!

• Rzut rożny i pressing Wisły w obrębie pola karnego Podbeskidzia nie przynosi żadnego efektu. Bielszczanie zbierają się do kontrataku znacznie sprawniej niż gospodarze. Po podaniu Chrapka, z dystansu uderzył Sokołowski - wysoko nad bramką.

• Sarki wystrzelił jak z procy do bezpańskiej piłki, po drodze zostawił w malinach Pietruszkę i podał wzdłuż pola karnego. Stilić niepotrzebnie przepuszczał piłkę do Brożka, gdyby sam zdecydował się na strzał, wyrównująca bramka byłaby murowana!

• Po rzucie wolnym na strzał z woleja nabiegał Krzysztof Chrapek. Myli się okropnie, nieczysto trafiając w piłkę.

• Sarki lekko kuśtyka, ale wygląda na to, że Nigeryjczyk będzie mógł grać dalej. Piłka po stronie Podbeskidzia, wiślacka obrona ratuje się mało eleganckimi wybiciami na oślep.

• Na murawie leży opatrywany Emmanuel Sarki. Franciszek Smuda musi drżeć o to, żeby skrzydłowemu Wisły nie stało się nic poważnego.

• Większość kibiców Wisły nie zdołała otrząsnąć się po zmarnowanej okazji Pawła Brożka, gdy oko w oko z Miśkiewiczem znalazł się Chrapek! W perfekcyjnej sytuacji napastnik Podbeskidzia strzela w bramkarza, a dobitka kolegi z zespołu grzęźnie w nogach obrony!

• Błyskawiczne, prostopadłe zagranie Stilicia do Brożka, snajper Wisły ma problemy z wyjściem sam na sam z Zajacem i marnuje kontrę "Białej Gwiazdy"!

• Wcześniej spalony Pawła Brożka po dośrodkowaniu Stilicia w okolice bramki Podbeskidzia.

• Niesamowite! Trzecia zmiana w dzisiejszym meczu i trzecia z powodu urazu. Błażej Telichowski za Pietrasiaka (Podbeskidzie).

• Na boisku trup ściele się gęsto. Najpierw rzut sędziowski po groźnym starciu w środku pola, teraz Wisła ma szansę na dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego z około 30 metrów.

• Zapowiadana zmiana staje się faktem - kontuzjowany Blażek (Podbeskidzie) już nie wróci na boisko, w jego miejsce Krzysztof Chrapek.

• Na boisko za moment wejdzie Krzysztof Chrapek. Wisła rozgrywa swoje ataki za bardzo statycznie, żeby przedrzeć się przez obronę Podbeskidzia. Niedokładność w podaniach i przyjęciu też robi swoje.

• Podczas wyskoku do piłki Blażkowi stało się coś poważniejszego. Czech opuścił murawę na noszach.

• Karygodna postawa stoperów Wisły - Głowacki i Uryga pozwolili Blażkowi na sięgnięcie piłki głową i strzał w ręce Miśkiewicza.

• Wielkie osłabienie Wisły Kraków - boisko opuścił Piotr Brożek, w jego miejsce absolutny debiutant, Jakub Bartosz.

• Żółta kartka dla Urygi (Wisła) za ostre wejście w Blażka. Napastnik Podbeskidzia na moment opuści boisko.

• Podbeskidzie gra według kodeksu Hammurabiego, bo momentalnie odpowiada kontratakiem na połowie Wisły. Przemysław Pietruszka nawet na pełnych obrotach był wolniejszy od Sarkiego i nie zrobił użytku z dobrego prostopadłego podania.

• To musiało być wyrównanie! Świetna górna piłka do Michała Chrapka, wiślak z obrońcą na plecach próbuje zmieścić piłkę między nogami Zajaca, ta odbija się rykoszetem od nóg bramkarza "Górali" i traci impet na tyle, żeby paść łupem golkipera z Bielska-Białej. Tak niewiele zabrakło!

• Po kornerze dla Wisły Górkiewicz w efektowny sposób ogrywa dwóch wiślaków i przedziera się z piłką na połowę gospodarzy. Powrót Piotra Brożka zapobiega sytuacji sam na sam dla Podbeskidzia!

• Arkadiusz Głowacki nie czekał na kolegów i potężnie kropnął z 25 metrów! Zając piąstkuje piłkę na rzut rożny!

• Zółta kartka dla Dariusza Łatki była dwunastą w tym sezonie - piłkarz Podbeskidzia nie zagra w kolejnym meczu "Górali".

• Sarki dynamicznie zabrał się z piłką, przy okazji zahaczając Koniecznego. Nigeryjczyk przekroczył przepisy gry w piłkę nożną.

• Ślamazarne przyjęcie Brożka w polu karnym kończy wysiłki Dariusza Dudki, żeby celnie dograć piłkę z "szesnastki".

• Blażek przegrywa siłowy pojedynek o piłkę z Arkadiuszem Głowackim. Chwilę później, wyjście Miśkiewicza z bramki udaremnia przejęcie futbolówki przez napastnika Podbeskidzia.

• Dariusz Łatka (Podbeskidzie) ukarany żółtą kartką za faul taktyczny w środku pola.

• Znowu gorąco pod bramką Wisły - centrował Sokołowski, na piłkę czaił się Konieczny, jednak ubiegł go Miśkiewicz.

• Po wyprowadzeniu piłki z własnego pola karnego po rzucie rożnym dla Podbeskidzia, Wisła usiłowała zmontować szybką kontrę. Przerwał ją gwizdek sędziego po spalonym Emmanuela Sarkiego.

• Uryga wybija dośrodkowanie Sokołowskiego z prawej strony boiska. Kapitan "Górali" domaga się rzutu karnego za zagranie ręką, arbiter wskazuje tylko na narożnik murawy.

• Michał Miśkiewicz nie będzie miał dzisiaj łatwego życia między słupkami Wisły. Piłkarze Podbeskidzia poczuli krew i będą nękać go strzałami z dalszej odległości. Tym razem próbował kapitan Sokołowski, obok słupka.

• Rozdrażniona Wisła od razu rzuciła się do odrabiania strat. Chrapek próbował uruchomić Brożka prostopadłą piłką, zagranie wiślackiego pomocnika za mocne i zbyt niedokładne.

• Jan Blażek szykował się do potężnego uderzenia z pierwszej piłki na 20. metrze od wiślackiej bramki. Czech zamachnął się i przeciął tylko powietrze.

• Kilkudziesięciu kibiców Podbeskidzia ma się z czego cieszyć. Chmiel sprytnie dostrzegł niedbałe ustawienie Miśkiewicza i kompletnie zaskoczył bramkarza Wisły!

• Radość Podbeskidzia po golu w meczu z Wisłą

• GOOOOOL!!! Bramka-kuriozum dla Podbeskidzia! Nie minęła nawet minuta meczu, gdy tuż po rozpoczęciu na strzał z daleka zdecydował się Damian Chmiel! Piłka odbija się od poprzeczki wiślackiej bramki, potem od pleców zaskoczonego Miśkiewicza i wpada do siatki!

• Początek meczu w Krakowie! Od koła środkowego rozpoczęło grające w niebieskich strojach Podbeskidzie w osobach Slobody i Blażka. Gospodarze wystąpią na czerwono-biało.

• Hymn "Białej Gwiazdy" i zaraz zaczynamy. Marek Sokołowski i Arkadiusz Głowacki wymieniają się proporczykami swoich klubów.

• Piłkarzy obu drużyn tradycyjnie przywitają dźwięki "Conquest of Paradise". Jeżeli Wisła utrzyma czwartą pozycję w tabeli, w play-offach utwór Vangelisa zabrzmi w Krakowie jeszcze pięć razy.

• Gwizdek sędziego Przybyła zaprasza piłkarzy do tunelu. Start spotkania Wisły z Podbeskidziem za kilka minut!

• Telebim na stadionie Wisły przypomina, że niemal dokładnie 51 lat temu zmarł legendarny piłkarz "Białej Gwiazdy" - Henryk Reyman.

• Na niespełna kwadrans przed początkiem meczu frekwencja na stadionie Wisły jest chyba najgorsza w tym sezonie.

• Sędzią głównym spotkania przy Reymonta będzie Jarosław Przybył. Dla arbitra z Kluczborka to debiutancki sezon na ekstraklasowych boiskach.

• Zachęcamy również do zapoznania się z zapowiedzią dzisiejszego meczu w Krakowie, dostępną pod TYM linkiem.

• "Zespół z Bielska nigdy Wiśle szczególnie nie "leżał". Obie drużyny mają podobne szanse na zwycięstwo w tym meczu" - mówił przed meczem były zawodnik Wisły i Podbeskidzia, Grzegorz Pater. Cały wywiad z byłym kapitanem "Białej Gwiazdy" TUTAJ.

• Piłkarze Wisły powalczą dzisiaj o przerwanie niechlubnej serii sześciu meczów bez wygranej. O wiele lepiej pod tym względem wyglądają bielszczanie, którzy wiosną przegrali tylko z Lechem Poznań.

• Do rozgrzewających się na murawie podopiecznych Franciszka Smudy dołączyli piłkarze Podbeskidiza. Na sektorze gości pojawiają się pierwsi fani z Bielska-Białej.

• Sytuacja w ligowej tabeli meczem w Krakowie wygląda następująco:

• 4. Wisła Kraków (45 punktów; 12 zwycięstw, 9 remisów i 8 porażek)
      ------------------------------------------
    • 15. Podbeskidzie Bielsko-Biała (28 punktów; 5 zwycięstw, 13 remisów, 11 porażek)
  • Wisła Kraków przyzwyczaiła kibiców do walki o najwyższe cele, zaś Podbeskidzie rokrocznie oscyluje wokół strefy spadkowej. Historia meczów "Białej Gwiazdy" z "Góralami" pokazuje, że w starciach między tymi zespołami tabela nie gra. Więcej czytaj TUTAJ!

• Zestawienie rezerwowych "Białej Gwiazdy" w pełni odzwierciedla plagę urazów i kartek, jaka przed meczem z Podbeskidziem spadła na gospodarzy. Większość dzisiejszych zmienników to zawodnicy trzecioligowych rezerw Wisły, a najbardziej doświadczony z tego grona - Michał Szewczyk - ma na swoim koncie dziesięć spotkań w eksraklasie.

• Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Przemysław Lech, Piotr Żemło, Michał Szewczyk, Jakub Bartosz, Danijel Klarić.

• Rezerwowi Podbeskidzia: Ladislav Rybansky, Frank Kwame Adu, Błażej Telichowski, Dariusz Kołodziej, Piotr Malinowski, Krzysztof Chrapek, Fabian Pawela.

• Znamy już składy, w jakich zespoły Wisły i Podbeskidzia wybiegną na murawę. Za moment również ławki rezerwowych obu drużyn.

• Witamy serdecznie ze Stadionu Miejskiego imienia Henryka Reymana w pochmurnym Krakowie! Już za godzinę, punktualnie o 18:00 wystartuje osiem meczów ostatniej, 30. kolejki rundy zasadniczej obecnego sezonu T-Mobile Ekstraklasy. Tutaj będziemy relacjonować dla Państwa jeden z nich - Wisła Kraków zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała!