Wisła Kraków

2

Ruch Chorzów

2

• Koniec meczu! Wisła mogła wysoko wygrać, jednak ostatecznie tylko remisuje z Ruchem Chorzów 2:2!

• Stilić z rzutu wolnego uderza wysoko nad bramką.

• Rzut wolny dla Wisły z 25 metrów - już chyba ostatnia okazja gospodarzy na wyszarpanie zwycięstwa.

• Piłka strącona w kierunku bramki przez Pawła Brożka wybita niemal z samej linii bramkowej! Główka Głowackiego po kornerze w rękach Kamińskiego! Emocjonująca końcówka spotkania w Krakowie!

• Żółta kartka dla Marka Zieńczuka (Ruch).

• Wreszcie przebudzenie "Brozia"! Na pochwałę zasługuje celna centra Sadloka, do której szczupakiem wyskoczył wiślacki snajper i pokonał bezradnego Kamińskiego!

• GOOOOOL! Paweł Brożek wyrównuje główką po podaniu Macieja Sadloka! 2:2!

• Paweł Brożek jest chyba najgorszy na boisku. Teraz główką powinien zapewnić Wiśle wyrównanie, piłka po strzale wiślaka ląduje jednak obok słupka.

• Sędzia zdecydował się ukarać Pawła Brożka (Wisła) za wcześniej wspomnianego kopniaka żółtą kartką.

• Krzysztof Kamiński przypłacił starcie z Pawłem Brożkiem przypadkowym, ale mało przyjemnym kopnięciem w twarz. Golkiper "Niebieskich" jest właśnie opatrywany przez lekarzy z Chorzowa.

• To nie jest dzień Marka Zieńczuka. Były wiślak technicznym, miękkim strzałem chciał pokonać Buchalika - nic z tego, lepszy bramkarz "Białej Gwiazdy".

• Kamil Włodyka wejdzie na boisko za Jakuba Kowalskiego (Ruch).

• Za łatwo Wisła daje się kontrować po nieudanych akcjach - tak było i teraz, gdy obrońca kontrowersyjnie wygarnął piłkę spod nóg wiślaka i oddał piłkę do Filipa Starzyńskiego. Michał Efir tylko czekał na zagranie od swojego kolegi i pokonał Buchalika.

• GOOOOOL! Zabójcza kontra Ruchu i Michał Efir trafia na 2:1!

• Strzał Jankowskiego z dystansu grzęźnie w nogach obrony Ruchu, do piłki sobie tylko znanym sposobem nie dopada Semir Stilić.

• Standardowa owacja wita na boisku Tomasza Zająca - młody wiślak zastępuje na murawie Łukasza Gargułę.

• Michał Efir zmienia na boisku Grzegorza Kuświka (Ruch). Po tym pudle lepiej, żeby napastnik "Niebieskich" zapadł się pod ziemię.

• Strata Pawła Brożka w środku pola, Kuświk nie czeka na kolegów i posyła płaski strzał w kierunku Buchalika - bramkarz Wisły zbija piłkę na rzut rożny, piłka wybita przez Głowackiego!

• Przebój Arkadiusza Głowackiego i idealna piłka wzdłuż bramki - nikt nie był w stanie zamknąć tej akcji! Wystarczyło musnąć piłkę i byłoby 2:1 dla Wisły!

• Strzał rozpaczy Sarkiego wyłapany przez Michała Buchalika.

• Nie do wiary... mamy nowy hit popularnych kompilacji na Youtube'ie! Dwójkowa akcja Ruchu kończy się wyłożeniem piłki przez Babiarza, Kuświk zamiast dokonać egzekucji na Wiśle uderza obok bramki! To była stuprocentowa sytuacja? Dwustuprocentowa!

• Akcja błyskawicznie przenosi się pod wiślacką bramkę, sprytny strzał Starzyńskiego na raty broni Buchalik! Pełne ręce roboty bramkarza Wisły

• Wyśmienite, prostopadłe zagranie Stilicia do Brożka, snajper Wisły sam na sam z Kamińskim przegrywa z bramkarzem Ruchu!

• Refleks Michała Buchalika ratuje Wisłę przed stratą gola po tym, jak mocnym strzałem popisał się Łukasz Surma!

• Po rzucie rożnym dla Wisły dopada Dudka i bez namysłu uderza zdecydowanie za wysoko nad bramką Ruchu.

• Na stadionie przy ulicy Reymonta Wisłę wspiera 5 783 kibiców - bez fanów z Chorzowa, którzy zrezygnowali z przyjazdu do Krakowa z powodu bojkotu.

• Znowu Sadlok, znowu ze znacznej odległości - tym razem wiślak uderza w miejsce, gdzie stał Krzysztof Kamiński.

• Jest i roszada w defensywie Ruchu - Marcin Kuś za Michała Helika.

• Pierwsza zmiana w zespole Wisły - schodzi Alan Uryga, w jego miejsce Emmanuel Sark.

• Daleko, daleko miał Sadlok od bramki, mimo to zdecydował się na strzał - niecelny, choć niedaleko słupka.

• Łukasz Garguła nie dobiegł do górnej piłki z lewej strony boiska. Optycznie Wisła przeważa, choć na razie nie ma to przełożenia na sytuacje bramkowe.

• Do rzutu wolnego na trzydziestym metrze podszedł Dariusz Dudka - uderzenie wiślaka ląduje gdzieś w okolicy pustych trybun.

• Dziwniel przedarł się przez wiślacką obronę, jego odbite zgranie trafia do Surmy - doświadczony piłkarz "Niebieskich" musiał wrócić się po piłkę i dlatego atak Ruchu spalił na panewce.

• Długie podanie na wolne pole do Brożka, wiślacki snajper musiał poświęcić dogodny kąt, ale w końcu oddał strzał... piłka po przekątnej mija dalszy słupek!

• Od razu groźny atak piłkarzy Ruchu, Zieńczuk trochę zagubił się przed polem karnym i odegrał do Babiarza - zgranie głową zawodnika "Niebieskich" bardzo niecelne. Piłka dla Wisły.

• Zaczynamy drugą połowę meczu Wisły z Ruchem! Pierwsze kopnięcie piłki przypadło w udziale Pawłowi Brożkowi i Semirowi Stiliciowi. Gramy!

• Piłkarze wracają na murawę, za moment początek drugiej połowy. Potencjał na emocje jest - oby zawodnicy dostosowali się do tego.

• Ogromny, ogromny niedosyt piłkarzy Wisły Kraków - podobnie, jak podczas ostatniego meczu w Poznaniu, nikt specjalnie by się nie obraził, gdyby na tablicy wyników zamiast 1:1 widniało 3:0. Ruch zdołał wyrównać po długim okresie absolutnej niemocy.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy w Krakowie mamy remis 1:1.

• Sędzia Stefański dodaje minutę do regulaminowego czasu gry.

• Spalony Pawła Brożka na skraju pola karnego ruchu. Napastnik "Białej Gwiazdy" jeszcze nie miał okazji do zrehabilitowania się za fatalny mecz na stadionie Lecha.

• Miałeś chamie złoty róg... Błyskawiczny kontratak Ruchu i spóźniona linia obrony, Starzyński dobrze wypatrzył Babiarza, ten co prawda już gotował się do strzału, jednak wolał oddać piłkę Dziwnielowi. Obrońca "Niebieskich" z ostrego kąta pokonuje Buchalika!

• GOOOOOL! Daniel Dziwniel wyrównuje stan meczu na 1:1!

• Malinowski staje na drodze krótkiego podania Garguły do Stilicia, wszystko rozgrywało się na bardzo ciasnej przestrzeni. Wisła po raz pierwszy od kilku chwil pojawiła się w polu karnym Ruchu przypadkiem, przez niepewne zagranie kapitana "Niebieskich".

• Dośrodkowanie Malinowskiego zmierzało donikąd, ale Głowacki profilaktycznie główkuje na korner dla "Niebieskich". Centra wyłapana przez Michała Buchalika.

• Godne odnotowania przebudzenie Ruchu - płaski strzał Marka Zieńczuka z dwudziestu kilku metrów bez problemów łapie Buchalik.

• Obrona "Niebieskich" jest całkowicie bezradna - wiślacy nie mogą pozwolić sobie na drugi Poznań i jak najszybciej muszą doprowadzić do drugiej bramki.

• Dlaczego jeszcze nie jest 2:0?! Oczy z tyłu głowy Stilicia, przytomne odegranie do Garguły i wiślak płasko strzela w nogi Kamińskiego!

• Wisła znowu rozgościła się w polu karnym Ruchu, do miękkiej centry Garguły najwyżej wyskakuje Burliga i główkuje nad bramką!

• Tylko bramkę i Semira Stilicia miał przed sobą Łukasz Garguła - dzisiejszy jubilat wybrał najgorszą możliwą opcję i przeniósł piłkę za daleko obok słupka! Wisła na razie dominuje nad niemrawymi piłkarzami Jana Kociana!

• Zbyt koronkowe rozegranie wiślaków po żenującym kiksie Babiarza, goście wracają z dalekiej podróży - tylko gapiostwo piłkarzy Wisły powstrzymało ich od strzelenia drugiego gola.

• Podanie z lewego skrzydła trochę odsadziło Semira Stilicia, mimo tego Bośniak decyduje się na trudny technicznie strzał i niewiele brakowało, żeby zmieścił piłkę pod poprzeczkę bramki Ruchu!

• Kolejny rzut rożny dla gości, spokój Jankowskiego i Wisła wyprowadza piłkę ze strefy zagrożenia.

• Centrę Zieńczuka wybija były zawodnik "Niebieskich", Maciej Sadlok. Będzie jednak kolejny rzut wolny, zdaniem arbitra wiślacy faulowali na swojej połowie

• Faulowany Grzegorz Kuświk pada na murawę, Ruch dośrodkuje w pole karne z rzutu wolnego.

• Korner dla Ruchu Chorzów, wiślacy za pierwszym razem wybijają piłkę, powtórka dośrodkowania, w pozycji półleżącej strzela Zieńczuk! Tylko nad bramką!

• GOOOOL! Bohater Wisły w Poznaniu pewnie wykonuje rzut karny! "Biała Gwiazda" prowadzi z Ruchem Chorzów!

• Żółta kartka dla Marcina Malinowskiego (Ruch).

• "Jedenastka" dla Wisły z faul Marcina Malinowskiego na Jankowskim! Do piłki podejdzie Rafał Boguski!

• Część kibiców już cieszyła się z gola, ale z rzutu wolnego (jednak na linii pola karnego) Garguła przymierza obok słupka!

• Najpierw wiślacy reklamują zagranie ręką Malinowskiego, sekundy później Brożek trafia do siatki... bramka niezaliczona przez sędziego! Najwyraźniej będzie rzut wolny pośredni dla Wisły!

• Starzyński dobrze zauważa Kowalskiego, jego kolega uprzedzony przez Dudkę. Piłkę przejmuje Buchalik i bawi się nią trochę zbyt długo, w końcu bramkarz Wisły wybija ją z kłopotami!

• Szarża Burligi z piłką kończy się podaniem w pole karne do Brożka, naciskany przez defensora "Brozio" oddaje strzał... nogami broni Kamiński! Płaska dobitka Jankowskiego juz obok bramki!

• Uryga do samego końca ścigał Kowalskiego i ku aplauzowi publiczności wyłuskał mu piłkę na własnej połowie.

• Obrona Wisły delikatnie zlekceważyła Kowalskiego, który oddał niesygnalizowany strzał zza pola karnego! Podkręconą piłkę przytomnie łapie Buchalik!

• Złe podanie Urygi przy rozegraniu kosztuje Wisłę utratę piłki, rzut z autu dla Ruchu już na jej połowie.

• Zieńczukowi zabrakło szybkości, żeby wyjść oko w oko z Buchalikiem. Dogania go Burliga i w porę odbiera piłkę.

• Klasyczny "centrostrzał" w wykonaniu Sadloka w ręce Krzysztofa Kamińskiego.

• Pojedynek Głowackiego z nacierającym Zieńczukiem, piłka minęła stopera Wisły, ale ostatecznie nie trafiła do Kuświka. Gdyby stało się inaczej, napastnik Ruchu wyszedłby sam na sam.

• Stilić nie przedarł się z piłką przez środek pola, futbolówka wraca do piłkarzy "Niebieskich".

• Arbiter uznał, że Paweł Brożek faulował Malinowskiego w walce o piłkę w lewym sektorze boiska.

• Zaczęli! Od koła środkowego rozpoczynają piłkarze Ruchu Chorzów!

• "Jak długo na Wawelu" odśpiewane przez nielicznych kibiców Wisły i już za chwilę zaczynamy mecz!

• Sędzia Daniel Stefański wyprowadza obie jedenastki na murawę. Jeśli chodzi o stroje obu drużyn, bez niespodzianek - Wisła w czerwonych koszulkach i białych spodenkach, zawodnicy Ruchu w całości na niebiesko.

• Setny mecz w barwach Wisły rozgrywa dziś Łukasz Garguła - przed spotkaniem został uhonorowany przez prezesa Jacka Bednarza specjalną koszulką.

• Pełną zapowiedź dzisiejszego spotkania można przeczytać pod TYM linkiem.

• Mniej niż kwadrans do meczu - przed spotkaniem kibice i zarząd Wisły podziękowali zwycięzcom Centralnej Ligi Juniorów. Kilku z nich jest dzisiaj na ławce rezerwowych 'Białej Gwiazdy".

• Rezerwowi Ruchu: Kamil Lech, Michał Efir, Roland Gigołajew, Marcin Kuś, Marek Szyndrowski, Maciej Urbańczyk, Kamil Włodyka.

• Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Michał Czekaj, Piotr Żemło, Emmanuel Sarki, Przemysław Lech, Tomasz Zając, Kamil Kuczak.

• Kraków, lekkie zachmurzenie, nie za wysoka temperatura... Ale to nie prognoza pogody, tylko mecz 4. kolejki T-Mobile Ekstraklasy! Wisła Kraków zmierzy się dzisiaj ze szczęśliwym pucharowiczem - Ruchem Chorzów. Pierwszy gwizdek o godzinie 18, a my zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!