Wisła Kraków

1

Zagłębie Lubin

1

• Koniec meczu. Arbiter spotkania gwiżdże po raz ostatni na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie. Wisła tylko zremisowała 1:1 z Zagłębiem Lubin i nie awansowała do grupy mistrzowskiej rozgrywek Ekstraklasy. Bramkę w dzisiejszym meczu dla Wisły zdobył Rafał Boguski, zaś w drugiej połowie wyrównał Michal Papadopulos. Dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kolejne relacje na naszym portalu.

• Gęsto w polu karnym Zagłębia, lecz piłkarze gości wybijają piłkę sprzed swojej bramki.

• Jarosław Jach sfaulował Rafała Wolskiego na środku boiska. Ostatnie 2 minuty przy R22!

• Daniel Stefański dolicza 3 minuty do tego spotkania.

• Zablokowany strzał Ondraska ląduje na rzucie rożnym. Jedna z ostatnich akcji Wiślaków, aby strzelić gola na wagę awansu do grupy mistrzowskiej.

• Małecki zdecydował się oddać bezpośrednio strzał ze skrzydła na bramkę Polacka. Jego uderzenie zostało zablokowane.

• Wolski podciął kapitalnie nad stoperem Zagłębia do Bałaszowa. Niestety Wiślak nie doszedł do tego podania i piłkę przejął bramkarz rywali. Mamy ostatnie 5 minut regulaminowego czasu tego meczu!

• Zaraz po wejściu na plac gry Krzysztof Piątek trafia tylko w boczną siatkę Miśkiewicza!

• Ostatnia zmiana w ekipie Piotr Stokowca. Za Papadopulosa wchodzi Krzysztof Piątek.

• Za Łukasza Janoszkę na placu gry melduje się Krzysztof Janus.

• Co za bomba Małeckiego sprzed pola karnego Zagłębia! Futbolówka minimalnie poszybowała ponad poprzeczkę Polacka.

• Maciej Dąbrowski wybija piłkę z linii bramkowej po uderzeniu głową Ondraska! Wiślacy mogą pluć sobie w brodę za tą niewykorzystaną sytuację!

• Kolejna akcja w wykonaniu Patryka Małeckiego. Skrzydłowy Wisły próbował oddać strzał przy prawym słupku Polacka, jednak golkiper dobrze interweniuje wybijając piłkę na rzut rożny.

• Dariusz Wdowczyk postanowił zdjąć strzelca jedynej bramki dla Wiślaków - Rafała Boguskiego za Witalija Bałaszowa.

• Na stadionie przy Reymonta dzisiaj ogląda to spotkanie 23079 kibiców.

• Arkadiusz Głowacki zablokował strzał Filipa Starzyńskiego na 16 metrze od swojej bramki. Zagłębie rozpocznie akcję z rzutu rożnego.

• Coraz konkretniejsze sytuacje stwarzają sobie podopieczni Piotra Stokowca. Wiślacy zamknięci są na własnej połowie.

• Kolejna kara w szeregach Zagłębia. Tym razem żółtą kartkę dostał Luis Carlos.

• Miedziowi doprowadzają do wyrównania! Starzyński posłał kapitalne dośrodkowanie w pole karne, a tam Papadopulos musiał tylko skierować piłkę głową do bramki Miśkiewicza. Mamy remis przy R22! Gol powoduje, że Wisła na chwilę obecną znajduje się w grupie spadkowej.

• Todorovski sfaulował rozpędzonego na skrzydle Małeckiego, czym dał pretekst arbitrowi, aby ukarał go kartką.

• Richard Guzmics musiał sfaulować Michala Papadopulosa, aby powstrzymać Miedziowych przed kontratakiem.

• Mamy również zmianę u Wiślaków. Krzysztof Drzazga, który awaryjnie pojawił się na placu gry za Pawła Brożka, zostaje zmieniony przez Rafaela Crivellaro.

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Arkadiusza Woźniaka zmienia Luis Carlos.

• Jesteśmy świadkami nieudanych prób rozegrania piłki w szeregach obu zespołów. Gra toczy się głównie w środku pola gry, gdzie piłkarze wymieniają między sobą serię niecelnych podań. Tempo widowiska bardzo zmalało.

• Jović zbiegł z prawego skrzydła do środka pola i próbował podać do dobrze wychodzącego Drzazgi. Na nieszczęście Wiślaków podanie zostało przecięte przez stoperów Zagłębia.

• A po drugiej stronie upomniany kartką został bramkarz Zagłębia Martin Polacek.

• Awantura w polu karnym gości. Ukarany żółtą kartką został kapitan Wiślaków Arkadiusz Głowacki.

• Popović oddał płaski strzał na bramkę Polacka, jednak bramkarz Miedziowych świetnie interweniuje w tej sytuacji.

• Popović sfaulował Starzyńskiego w środku pola za co otrzymał żółtą kartkę. Był to jedyny wariant, aby powstrzymać piłkarzy Zagłębia przed kontrą.

• Małecki wywalczył rzut wolny na wysokości pola karnego gości. Jest to znakomita okazja dla Wiślaków na samym początku drugiej partii na podwyższenie prowadzenia.

• Wiślacy rozpoczynają druga połowę!

• Daniel Stefański zdecydował się zakończyć pierwszą połowę spotkania. Póki co lepiej prezentują się Wiślacy, co ukoronowali trafieniem Rafała Boguskiego. Wracamy tuż po przerwie!

• Arbiter dolicza 2 minuty do pierwszej części spotkania.

• Żółtą kartką ukarany został Rafał Wolski.

• Co za błąd arbitra! Po niecelnym strzale Sadloka Boguski wślizgiem po raz kolejny umieścił piłkę w siatce, jednak sędzia liniowy w tej sytuacji zasygnalizował pozycję spaloną zawodnika Wisły. Jak pokazują powtórki, arbiter popełnił błąd, gdyż bramka została zdobyta prawidłowo!

• Za placem gry opatrywany przez służby medyczne jest Maciej Dąbrowski.

• Pierwsza indywidualna kara w tym spotkaniu. Arbiter zdecydował się pokazać żółty kartonik Filipowi Starzyńskiemu za faul na Patryku Małeckim.

• Starzyński próbował bezpośrednio uderzyć z rzutu wolnego, lecz to uderzenie nie mogło zagrozić bramce Wisły. Piłkę spokojnie złapał Miśkiewicz.

• Po raz kolejny atakuje Wisła! Małecki szukał partnera w szesnastce gości, lecz piłka po jego podaniu została wybita przez obrońców rywali.

• Maciej Sadlok posłał nieudane dośrodkowanie w pole karne Zagłębia. Futbolówkę pewnie przechwytuje bramkarz gości.

• Mamy faul Jovicia na Cotrze. Po wykonaniu rzutu wolnego piłka minęła lewy słupek Miśkiewicza. Od bramki rozpocznie były piłkarz AC Milan.

• Nieczyste zagranie Papadopulosa na Sadloku. Mamy stały fragment dla gospodarzy.

• Zagranie ręką Dąbrowskiego na środku placu gry. Kolejny rzut wolny dla Wisły.

• Bardzo ofensywnie nastawiona Wisła zepchnęła zespół gości na własną połowę.

• Posiadanie piłki: Wisła Kraków 57% - Zagłębie Lubin 43%

• Kolejna znakomita akcja piłkarzy Dariusza Wdowczyka! Piłka po podaniu Boguskiego została przecięta i wybita tylko na rzut rożny.

• Dobrze zapowiadający się kontratak piłkarzy Zagłębia zakończony został niepowodzeniem. Starzyński posłał zbyt mocne podanie do Papadopulosa i od bramki rozpocznie Miśkiewicz.

• Patryk Małecki wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu. Kolejny stały fragment dla Krakowian.

• Wisła wychodzi na prowadzenie!!! 1:0!!! Patryk Małecki dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne, a tam Rafał Boguski jak rasowy napastnik umieścił piłkę w siatce.

• Kolejne nieudane zagranie Małeckiego w kierunku Ondraska. Kontratak Wiślaków zakończył się niepowodzeniem

• Starzyński próbował dośrodkowywać w pole karne gości, lecz piłka nie znalazła adresata. Od bramki rozpocznie bramkarz Wisły.

• Nieczysto w piłkę trafia Papadopulos. Futbolówka trafia prosto w rękawice Miśkiewicza.

• Kapitan Wiślaków Arkadiusz Głowacki fauluje Łukasza Janoszkę. Zagłębie rozpocznie ze stałego fragmentu.

• Delegowany do pierwszej jedenastki Paweł Brożek nie wybiegł na murawę gdyż doznał urazu podczas rozgrzewki. Zastąpił go Krzysztof Drzazga.

• Wiślacy przed świetną okazją na wyjście na prowadzenie na samym początku spotkania! Po krótkim rozegraniu z rzutu rożnego piłka została zgrana przed szesnastkę do Sadloka. Niestety obrońca Wisły feralnie przestrzelił ponad bramkę...

• Daniel Stefański rozpoczyna to spotkanie! Startujemy z ostatnim meczem sezonu zasadniczego!

• Przed pierwszym gwizdkiem mamy minutę ciszy dla Leszka Waktora - kibica Wisły, który zmarł w wieku 79 lat.

• Skład Zagłębia Lubin

• Skład Wisły Kraków

• Witamy Państwa prosto ze stadionu przy Reymonta, gdzie za 10 minut rozpocznie się mecz ostatniej kolejki sezonu zasadniczego pomiędzy krakowską Wisła a Zagłębiem Lubin. Zapowiada się zatem niezwykłe starcie, gdyż Wiślacy walczą o awans do grupy mistrzowskiej. Aby to się stało muszą dzisiaj wygrać. Jeśli podopieczni Dariusza Wdowczyka zremisują, będą musieli czekać na wyniki z Gdańska (Lechia musi wówczas przegrać), a reszta stawki w postaci Korony, Jagiellonii i Podbeskidzie nie może wygrać swoich spotkań, jeśli chce pomóc Białej Gwieździe. Relacje dla Państwa poprowadzi Bartosz Urban.

• Wisła Kraków - Zagłębie Lubin LIVE!

Zapowiedź: Wisła - Zagłębie Lubin LIVE! Pojedynek wirtuozów ligi

Odkąd Wisłę objął Dariusz Wdowczyk, drużyna ta zmieniła swoje oblicze i całkiem nieźle spisuje się na boiskach Ekstraklasy. Biała Gwiazda jeszcze niedawno plasowała się na dnie ligowej tabeli, a dziś ma szanse na grę w grupie mistrzowskiej. Co musi się stać, by ekipa spod Wawelu zawitała w ekstraklasowej elicie? Wygrać z rewelacją wiosny, Zagłębiem Lubin, i muszą wygrać. Chociaż podopieczni Piotra Stokowca mają zapewnioną grę w ósemce, wciąż mają o co walczyć - o czwarte miejsce, które gwarantuje rozegranie większej liczby spotkań przed własną publicznością.