Zagłębie - Górnik Zabrze LIVE! Ostatni akord Ekstraklasy czas zacząć

Sebastian Chmielak
Zagłębie Lubin zagra z Górnikiem Zabrze
Zagłębie Lubin zagra z Górnikiem Zabrze Arkadiusz Gola/Dziennik Zachodni
Przed nami ostatnia seria spotkań Ekstraklasy w 2015 roku. Pierwszy akord 21. kolejki będzie miał miejsce w Lubinie, gdzie Zagłębie podejmie zespół Górnika Zabrze. Początek zawodów zaplanowany jest na godz. 18.

Beniaminek z Lubina występy na ekstraklasowych stadionach po rocznej przerwie może uznać za udane. Podopieczni Piotra Stokowca zdobyli w 20 meczach 27 punktów, co obecnie plasuje lubinian na siódmej pozycji. Mankamentem w postawie Miedziowych jest kiepska dyspozycja w meczach na własnym obiekcie. Dopiero przed dwoma tygodniami pokonanie Termaliki 2:0 przerwało serię czterech, kolejnych spotkań ligowych bez zwycięstwa na stadionie Zagłębia. W ostatniej kolejce podopieczni Stokowca ulegli w Poznaniu Lechowi 0:2.

Przyjezdni piątkowej rywalizacji są na odmiennym biegunie. Górnik od początku sezonu skazany jest na "czerwoną" część tabeli. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego mają ostatnią szansę, aby opuścić szesnastą lokatę w Ekstraklasie. 14-krotny mistrz Polski nie przegrał natomiast poprzednich pięciu potyczek. Zabrzanie pokonali lidera z Gliwic oraz Jagiellonię, a podzielili się punktami z Łęczną, Śląskiem i Termaliką. Tydzień temu Górnik bezbramkowo zremisował z beniaminkiem z Niecieczy.

Oba zespoły będą chciały zakończyć rok zwycięstwem. Zapowiada się bardzo wyrównane spotkanie, które może skończyć się podziałem punktów, podobnie jak rywalizacja Górnik i Zagłębia w Zabrzu podczas 6. kolejki. Wówczas zawody zakończyły się wynikiem 2:2, jednak to lubinianie prowadzili już 2:0, aby roztrwonić przewagę. Zagłębie walczy, aby zakończyć rok w czołowej ósemce, a Górnik marzy o wydostaniu się ze strefy spadkowej. Zawody poprowadzi Paweł Gil, a pierwszy gwizdek arbitra z Lublina zaplanowany jest na godz. 18.