Zagłębie Lubin

2

Górnik Zabrze

4

• Bardzo dobry mecz obejrzeli kibice w Lubinie. Niestety nie zakończył się on pozytywnie dla odwiedzających go kibiców zespołu z Dolnego Śląska, lecz 6 goli dostarczyło im na pewno wiele emocji. Zagłębie starało się dłużej utrzymywać przy piłce, dokładniej konstruować swoje akcje, lecz to Górnik był w swojej grze skuteczniejszy i to zespół Zabrza wróci na Śląsk w lepszych humorach. Był to ostatni mecz obu zespołów w tym roku kalendarzowym w Ekstraklasie.

• Koniec spotkania!

• Została ostatnia z trzech doliczonych minut, przy piłce Górnik.

• Zamieszanie w polu karnym Górnika, ale wszystko kończy się faulem jednego z zawodników Zagłębia.

• Za Gergela na boisku pojawia się Cerimagić.

• Kapitalne uderzenie Sobkówa i jeszcze lepsza interwencja Janukiewicza! Zagłębie blisko zmniejszenia strat.

• Seria dośrodkowań zawodników Zagłębia, lecz wszystkie nieudane, aut dla gospodarzy.

• Rzut rożny będzie egzekwował Górnik, a konkretniej Madej.

• Blisko dojścia do piłki był Danch po dośrodkowaniu Kurzawy, ale piłka minęła jednak światło bramki.

• Gergel faulowany przez Dąbrowskiego w okolicach narożnika pola karnego, bardzo dużo pojedynków mamy między tymi dwoma zawodnikami w dzisiejszym spotkaniu.

• Próbował z dystansu świeżo wprowadzony zawodnik Górnika, ale do szczęścia zabrakło.

• Słupek po uderzenie Kurzawy!

• Jednego ze strzelców bramek - Sobolewskiego zmienia Rafał Kurzawa.

• Na spalonym Janus, choć ładnie atak konstruowali gospodarze.

• Dośrodkowania w pole karne nie zdołał sięgnąć Papadopulos, piłka w rękach Janukiewicza.

• Aktywnego dziś Cotrę w ofensywie, lecz pasywnego w defensywie zmienia Eryk Sobków.

• Zmiana w Górniku, Kwieka zmienia Adam Dźwigała.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego na długi słupek, piłkę do środka zgrywa Danch, ta trafia do Szeweluchina, który strzela gola dla Górników! 4-2, ciężko będzie wrócić do gry gospodarzom!

• Gol dla Górnika! Oleksandr Szeweluchin!

• Widać "rękę" Trenera Ojrzyńskiego w grze Jego podopiecznych, dużo walki, dużo pojedynków główkowych i ciekawe pomysły na rozgrywanie stałych fragmentów czy zagrania długich piłek w pole karne.

• Świetnie wbiegł w pole karne Cotra, niezłe dośrodkowanie ale zbyt blisko bramki, gdyż wyłapał je Janukiewicz. Dobra akcja "Miedziowych".

• Miał szansę wyjść z szybką akcją Janoszka, ale zwolnił jej tempo i wycofał piłkę do tyłu.

• Prawie pół godziny meczu przed nami, miejmy nadzieję, że zobaczymy jeszcze gole.

• Trener Piotr Stokowiec nie czeka i robi drugą zmianę w swoim zespole - Piątka zastępuje Żyra.

• Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Woźniaka zmienia Janus.

• Faulował w polu karnym Górnika Papadopulos i od rzutu wolnego rozpocznie Janukiewicz.

• Bardzo dobre spotkanie serwują nam zawodnicy w Lubinie, takich spotkań w Ekstraklasie chcemy więcej!

• Zamieszanie w polu karnym Zagłębia wyjaśnia jeden z zawodników gospodarzy dalekim wybiciem piłki.

• Faulowany Skrzypczak w środku pola przez Tosika, bez kartki.

• Polacek nawet nie drgnął, tuż sprzed linii pola karnego lewą nogą świetnie przymierzył Sobolewski i wyprowadza swój zespół na prowadzenie!

• FENOMENALNE uderzenie SOBOLEWSKIEGO, 3-2!

• Bardzo nieudane zagranie Słodowego, od autu zacznie Zagłębie.

• Pojedynek Gergel - Dąbrowski pewnie wygrany przez tego drugiego.

• Przycisnęli teraz bardziej zawodnicy gospodarzy, ale na spalonym złapany Papadopulos.

• Kolejne dośrodkowanie dziś Cotry, ale radzą sobie z nim obrońcy Górnika.

• Bardzo często ze swoich bocznych obrońców czy pomocników korzystają zawodnicy Zagłębia.

• Druga połowa spotkania zaczęła się analogicznie do pierwszej - częściej przy piłce Zagłębie, czyżby niedługo miał paść gol dla Górnika?

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

• Koniec pierwszej połowy spotkania, zapraszamy za około piętnaście minut, liczymy na bramki!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego było małe zamieszanie, w którym najlepiej odnalazł się Zbozień i strzałem przy słupku pokonał bramkarza gości, mamy remis!

• Ależ błąd obrony Górnika! Przed Janukiewiczem stanął Zbozień i wykorzystał szansę!

• Minutę dolicza Sędzia Gil do pierwszej połowy spotkania.

• Świetny drybling Janoszki, który rozprowadził piłkę na lewą stronę, po dośrodkowaniu dobrze zgrał piłkę Piątek, lecz strzał z woleja ponad bramką.

• Bardzo ładnie wyłożona piłka w polu karnym Górnika, ale strzał jednego z zawodników Zagłębia zablokowany ciałem.

• Próba strzału z dystansu Zagłębia, piłka po rykoszecie od jednego z graczy Górnika wpada w ręce Janukiewicza.

• Bardzo dobre wrzucenie piłki z autu przez Zbozienia, ale Cotra za daleko ustawiony, nie miał szans dojść do piłki.

• Bardzo mocno piłkę wybija Janukiewicz, w środku pola częściej pojedynki wygrywają zawodnicy z Zabrza, lecz wciąż mają mało pomysłów na rozgrywanie swoich akcji.

• Piekielnie mocne uderzenie Tosika, ale piłka mija bramkę Janukiewicza!

• Około 30 metrów przed bramką faulowany jeden z zawodników Zagłębia, piłkę już do strzału ustawia Tosik.

• Pewnie piąstkuje Janukiewicz, piłkę przejmują Górnicy.

• Bardzo ładne przyjęcie klatką piersiową Piątka i ustawienie sobie piłki na prawej nodze, ale jego strzał przyblokowany i piła wyszła na rzut rożny.

• Przeszkadzał Kwiek Piątkowi, dzięki czemu od bramki zacznie Janukiewicz.

• Gdy ekipa Trenera Ojrzyńskiego ma czas by ustawić linię obrony, gdzie mają pięciu zawodników to drużyna Zagłębia ma straszny problem by tą linię rozedrzeć. Rzut rożny dla Zagłębia.

• Od obrońców starają się rozgrywać zawodnicy Zagłębia, Górnik za to ma cel by jak najmniejszą ilością podań przedostać się pod bramkę rywali.

• Rzut rożny dla Górnika będzie egzekwował Kwiek.

• Dośrodkowanie Madeja na długi słupek, które wykorzystuje zupełnie niepilnowany Kopacz i strzałem przy słupku pokonuje Polacka. Spóźniony Cotra!

• Nie nadążamy! Górnik strzela gola, Bartosz Kopacz!

• Pojedynek główkowy po długiej piłce od obrońców wygrał Piątek, Papadopulos przedłużył ją do Janoszki, który ograł Janukiewicza i wpakował piłkę do pustej bramki.

• Bardzo szybka odpowiedź Zagłębia!

• Tuż po golu swoją szansę miał Madej, lecz jego uderzenie kilka metrów obok bramki.

• Fatalne wybicie piłki Kubickiego wprost pod nogi Gergela, który strzałem z woleja wyprowadza gości na prowadzenie!

• GOL DLA GÓRNIKA!

• Dobra interwencja Dancha, który przerwał kontratak gospodarzy.

• Próba prostopadłej piłki do Gergela po fatalnej stracie prawego obrońcy Zagłębia, lecz minimalnie za mocna.

• Faulowany w swoim polu karnym zawodnik Zagłębia, od rzutu wolnego rozpocznie Polacek.

• Po długim wrzucie z autu przez Zbozienia pod polem karnym Górnika piłkę dośrodkowaną z prawej strony przejął Cotra, który z ostrego kąta był blisko pokonania Janukiewicza!

• Bardzo groźna sytuacja dla Zagłębia!

• Zdecydowanie więcej chaosu po stronie Górnika, który ma większy problem z prowadzeniem ataku pozycyjnego, co wymuszają gospodarze dość wysokim pressingiem.

• Zagłębie dużo operuje piłką na jeden kontakt, lecz po kilku wymianach piłka od obrońców bądź pomocników wędruje w kierunku napastników górą, gdzie zabrzanie dobrze sobie radzą.

• Pchnięty Madej w polu karnym przez jednego z obrońców Zagłębia, lecz gwizdek arbitra nie zabrzmiał.

• Ofensywne wejście Cotry, ale jego dośrodkowanie bardzo nieudane, zacznie Górnik z autu.

• Bardzo mało ruchu z przodu ze strony zawodników z Zabrza, po wznowieniu gry z autu nastąpiła strata.

• Pierwsze ostrzeżenie dla Dąbrowskiego po ostrym wejściu w nogi rywala na połowie gości.

• Strata Górnika pod polem karnym Zagłębia, gospodarze starają się jak najszybciej dostać na połowę rywali.

• Starannie rozgrywają piłkę lubinianie, pierwsze zagrożenie po dośrodkowaniu z lewej strony zażegnuje wybiciem piłki Sadzawicki

• Pierwszy gwizdek sędziego, rozpoczynamy spotkanie w Lubinie!

• Losowanie już za nami, zaraz pierwszy gwizdek sędziego Pawła Gila!

• Zagłębie Lubin: Forenc, Jach, Błąd, Janus, Żyra, Piątek, Sobków

• Górnik Zabrze: Kasprzik, Kurzawa, Nowak, Cerimagić, Gwaze, Pikul, Dźwigała

• Znamy również nazwiska zawodników z ławek rezerwowych, prezentują się one następująco:

• Za kwadrans wybrzmi pierwszy gwizdek. Obok prezentujemy wyjściowe składy.

• Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze LIVE!

Zapowiedź: Zagłębie - Górnik Zabrze LIVE! Ostatni akord Ekstraklasy czas zacząć

Oba zespoły będą chciały zakończyć rok zwycięstwem. Zapowiada się bardzo wyrównane spotkanie, które może skończyć się podziałem punktów, podobnie jak rywalizacja Górnik i Zagłębia w Zabrzu podczas 6. kolejki. Wówczas zawody zakończyły się wynikiem 2:2, jednak to lubinianie prowadzili już 2:0, aby roztrwonić przewagę. Zagłębie walczy, aby zakończyć rok w czołowej ósemce, a Górnik marzy o wydostaniu się ze strefy spadkowej. Zawody poprowadzi Paweł Gil, a pierwszy gwizdek arbitra z Lublina zaplanowany jest na godz. 18.