Zagłębie Lubin 0 - 2 Jagiellonia Białystok

Zagłębie Lubin

0

Jagiellonia Białystok

2

• Pewne zwycięstwo Jagiellonii Białystok w Lubinie. Podopieczni Michała Probierza pokazali się dziś z dużo lepszej strony niż gospodarze, którzy praktycznie ani raz nie zagrozili Bartłomiejowi Drągowskiemu. Bramki w dzisiejszym spotkaniu strzelali Jarosław Jach (samobójcza) oraz Karol Świderski. Trzy punkty zasłużenie jadą do Białegostoku! Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Mariusz Daniluk! Dobrej nocy!

• KONIEC! JAGIELLONIA BIAŁYSTOK PEWNIE POKONUJE ZAGŁĘBIE LUBIN!

• Krzysztof Piątek przegrał walkę o piłkę po podaniu przed pole karne. Za chwilę pan Krasny powinien użyć gwizdka po raz ostatni.

• Rafał Grzyb tuż po wejściu na boisko zarobił żółtą kartkę... i nie wystąpi w następnym spotkaniu przeciwko Górnikowi Zabrze. Z pewnością nie taki plan miał Michał Probierz, wpuszczając go na plac gry.

• Mamy ostatnią zmianę w zespole gości - plac gry opuszcza dobrze grający dziś Igors Tarasovs, a zastąpił go Piotr Grzelczak.

• Pan Sebastian Krasny doliczył trzy minuity do podstawowego czasu gry!

• Druga zmiana w Jagiellonii Białystok - z boiska zszedł Przemysław Frankowski, a w jego miejsce pojawił się Rafał Grzyb.

• Cotra dorzucał piłkę z lewej flanki. Dobrze w polu karnym interweniował Madera. Zbił futbolówkę poza linię końcową. Korner dla Miedziowych.

• Najpierw Dąbrowski czystym wślizgiem przechwycił futbolówkę, a chwilę później był faulowany przez rywala w środkowej strefie boiska.

• Żyra niecelnie uderzał sprzed pola karnego. Piłka przeleciała w bezpiecznej odległości obok słupka bramki strzeżonej przez Drągowskiego.

• Katastrofalne wznowienie gry Vassiljeva z rzutu wolnego. Ciężko zrozumieć, co autor miał na myśli. Futbolówka poszybowała bardzo wysoko nad bramkę.

• Faul na Tomasiku w wykonaniu Dąbrowskiego. Rzut wolny dla białostoczan z szansą na dobre dośrodkowanie w okolice bramki.

• Niedokładne podanie w kierunku Cernycha i daleki wykop w wykonaniu Dąbrowskiego. Wyraźnie defensor gospodarzy zagrał na uwolnienie.

• W natarciu są żółto-czerwoni. Lubinianie sprawiają wrażenie zrezygnowanych. Trudno jednak im się dziwić. Przez cały mecz nie zdołali oddać celnego strzału, a teraz do wyrównania potrzebne im są dwie bramki.

• Cernych próbował wymusić przewinienie Jacha przy linii bocznej. Arbiter nie dał się na to nabrać. Miedziowi wznowią grę wyrzutem z autu.

• Jach wyszedł wysoko w powietrze w polu karnym Jagiellonii, ale był w tej sytuacji na spalonym.

• Ostatnie przemeblowanie w Zagłębiu Lubin - z boiska schodzi Krzysztof Janus, a zastąpił go Karol Żmijewski

• Pierwszej roszady dokonał Michał Probierz - z boiska zszedł strzelec drugiej bramki, Karol Świderski, a zastąpił go Konstantin Vassiljev.

• Po rzucie rożnym z woleja strzelił Cernych, tak, że Polacek z trudem odbił piłkę. Dopadł do niej Karol Świderski i z bardzo ostrego kąta trafił do siatki. Czy gospodarze będą w stanie się podnieść?

• GOOOOOL! KAROL ŚWIDERSKI! 2:0!

• Drągowski ponownie wychodzi wysoko do dośrodkowania rywali z rzutu wolnego. Tym razem Dąbrowski wygrał pojedynek w powietrzu, lecz uderzył niecelnie.

• Żyra powalony na murawę przez Świderskiego. Coraz szybsza gra. Stracony gol zdecydowanie zmobilizował Miedziowych do inicjowania akcji ofensywnych.

• Miedziowi nie mają wiele czasu na odrabianie strat - do końca spotkania został kwadrans. Gra od kilku minut nie przenosi się z połowy gości.

• Zrobiło się na chwilę gorąco pod bramką gości, lecz sędzia wszystko zakończył. Dąbrowski wysoko wyskoczył do piłki i zdołał ją uderzyć, ale przy okazji sfaulował bramkarza Jagiellonii.

• Janoszka faulowany przy linii bocznej. Kolejna okazja gospodarzy na wrzutkę piłki w pole karne żółto-czerwonych.

• Mamy drugą zmianę w ekipie gospodarzy - z boiska zszedł zupełnie niewidoczny dziś Michal Papadopulos, a zastąpił go młody Paweł Żyra.

• Niedokładne podanie do Janoszki. Piłka wychodzi poza linię końcową i w tym czasie dojdzie do zmiany.

• Nieudane wykonanie rzutu wolnego Cotry. Centrostrzał, po którym futbolówka przeleciała obok słupka. Kontrolował jej lot Drągowski.

• Przewinienie Madery na Papadopulosie. Następny stały fragment dla Miedziowych. Tymczasem do zmiany przygotowuje się następny rezerwowy gracz gospodarzy.

• Przenosimy się na drugą stronę boiska. Tomasik zacentrował z rzutu wolnego na głowę Tarasovsa, który następnie wyłożył piłkę na woleja Cernychowi. Litwin posłał futbolówkę wysoko nad bramkę.

• Sam poszkodowany podszedł do uderzenia, ale posłał piłkę obok słupka. Bartłomiej Drągowski nawet nie ruszył się do piłki.

• Martin Baran nieprzepisowo powstrzymywał Janusa. Będzie okazja dla gospodarzy ze stałego fragmentu gry.

• Mackiewicz pociągnął akcję lewym skrzydłem i podał w pole karne w kierunku Fedora Cernycha, ale uprzedził go Jarosław Jach i interweniował tak niefortunnie, że trafił pod poprzeczkę własnej bramki. Można powiedzieć, że goście zasłużenie objęli prowadzenie.

• GOL SAMOBÓJCZY! JAROSŁAW JACH WBIŁ PIŁKĘ DO WŁASNEJ BRAMKI!

• Kolejna udana interwencja w defensywie Tarasovsa. Po raz kolejny zbił piłkę po wysokim dośrodkowaniu przeciwników ze stałego fragmentu gry.

• Pierwszej roszady dokonuje trener Stokowiec - opuszcza boisko Łukasz Piątek, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Adrian Rakowski.

• Płaskie zagranie w pole karne do Świderskiego. Nie sięgnął piłki jednak młody zawodnik Jagi. Kolejna akcja, która nie przyniosła efektu.

• Nieudane dośrodkowanie Tomasika. Coraz groźniejsze są te ataki żółto-czerwonych. Z drugiej stronie Miedziowi w ofensywie są kompletnie bezradni.

• Świetna szansa dla Jagiellonii! Świderski ruszył przed samego Polacka, ale w decydującym momencie zwolnił i szukał jeszcze w polu karnym Cernycha. Niepotrzebnie. Powinien sam decydować się na uderzenie.

• Tarasovs ucierpiał w starciu z Krzysztofem Piątkiem. Ewidentny faul napastnika Zagłębia, który uderzył łokciem swojego rywala.

• Niezrozumiały błąd Polacka, który po wrzutce Frankowskiego zrezygnował z interwencji. Za jego plecami czaił się Tarasovs, któremu niewiele brakowało, żeby wpakowałby piłkę głową do bramki.

• Dośrodkowanie Cotry z lewej flanki. Janoszka na szesnastym metrze szukał szczęścia efektownym uderzeniem przewrotką, lecz przerzucił futbolówkę wysoko nad bramkę.

• Koszmarna próba z dystansu Kubickiego. To najlepsze podsumowanie gry ofensywnej gospodarzy. Posłał piłkę bardzo daleko obok bramki.

• Fatalny, juniorski błąd Janoszki, któremu piłka odskoczyła jak od deski po krótkim podaniu partnera. Przeprosił za to swoich kolegów.

• Zagranie do Świderskiego, który nie zdołał opanować futbolówki przy linii bocznej. Wyrzut z autu dla Zagłębia.

• Sporo chaosu w środkowej strefie boiska, wiele niedokładnych podań. Zagłębie nieudolnie stara się przedostać pod szesnastkę gości.

• Martin Baran czystym wślizgiem powstrzymał na swojej stronie Janusa. Miedziowi wciąż jednak utrzymują się przy piłce.

• Dużo walki w środku pola na początku drugiej odsłony, nie brakuje agresji w poczynaniach piłkarzy.

• Zbyt mocne podanie do Cernycha. Dąbrowski udanie zastawiał przeciwnika i dzięki niemu piłkę od bramki wybije Polacek.

• Znowu mocno zaczynają Jagiellończycy. Niezła centra Tomasika z lewej strony boiska. Piłka dochodzi do Cernycha, ale ten nie zdołał odwrócić się z nią w polu karnym.

• GRA WZNOWIONA! Przy piłce Jagiellonia Białystok!

• Piłkarze wracają już na plac gry!

• Tak jak już wspomniałem, znacznie lepiej prezentuje się w dzisiejszym spotkaniu Jagiellonia Białystok. Miedziowi ani razu nie oddali celnego strzału na bramkę Bartłomieja Drągowskiego.Najlepszą okazję na otwarcie wyniku miał dobrze spisujący się dziś Karol Mackiewicz, ale "huknął" w poprzeczkę. Czy obraz gry po przerwie się zmieni? Tego dowiemy się po krótkiej przerwie! Proszę się z nami nie rozstawać!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! W Lubinie na razie bez bramek! Znacznie lepiej prezentują się podopieczni Michała Probierza!

• Karol Mackiewicz wyłożył futbolówkę Romanchukowi, a ten huknął mocno, ale bardzo niecelnie. Piłka poszybowała w bezpiecznej odległości obok bramki.

• Arbiter doliczył minutę do pierwszej części gry!

• Bardzo słabe uderzenie Piotra Tomasika. Defensor Dumy Podlasia trafił wprost w zawodników stojących w murze.

• Mackiewicz faulowany na osiemnastym metrze przez Papadopulosa. Jagiellonia będzie miała znakomitą okazję z rzutu wolnego. Przydałby się w tej sytuacji Vassiljev.

• Krzysztof Piątek złapał się za głowę po faulu jednego z piłkarzy gości. Już podniósł się z murawy i kontynuuje grę.

• Mackiewicz powalczył o piłkę przed linią końcową i to się opłaciło. Zdołał zacentrować do Cernycha, ale ten przekombinował i przechwycili gospodarze.

• Góralski nieprzepisowo powstrzymywany przez Janoszkę. Kolejny rzut wolny Jagiellonii. Ostatnie minuty pierwszej odsłony należą do gości.

• Kolejne przewinienie Todorovskiego. Tym razem poszkodowany został Tomasik. Sędzia oszczędza jednak gracza Zagłębia.

• Koszmarna wrzutka Mackiewicza. To zainicjowało kontratak Zagłębia, ale sam skrzydłowy gości zdołał naprawić swój błąd przechwytem w defensywie.

• Todorovski podcinał Mackiewicza przy linii bocznej. Okazja dla samego poszkodowanego na wrzucenie futbolówki ze stałego fragmentu gry.

• Krzysztof Piątek złapany w pułapkę ofsajdową. Zaspał za plecami obrońców, którzy bardzo szybko wysoko wyszli. Dobra praca linii defensywnej Jagiellonii.

• Mackiewicz mocno dorzucił w pole karne z lewej strony boiska. Było to jednak zbyt głębokie dośrodkowanie. Z boku nabiegał mu jeszcze Tomasik, który tylko czekał na podanie.

• Za mocne podanie do Todorovskiego. Tomasik skutecznie zastawił się i pozwolił futbolówce opuścić boisko.

• Zagłębie Lubin, choć przeważa w posiadaniu piłki, to nie stworzyło w tym meczu jeszcze ani jednej sytuacji pod bramką rywali. Miedziowi nie oddali też ani jednego celnego strzału, natomiast Jaga miała już dwa.

• Próba prostopadłego podania w wykonaniu Świderskiego. Nie było to jednak dokładne zagranie i Polacek przechwytuje piłkę.

• Cotra został podcięty przez Świderskiego w narożniku boiska. Polacek wybije futbolówkę z rzutu wolnego.

• Ostra centra Świderskiego z lewej strony. Piłka przeszła wzdłuż linii końcowej i żaden z jego partnerów nie zamknął akcji. Nie popatrzył przed siebie skrzydłowy Jagi.

• Tarasovs wygrał walkę w powietrzu i zbił piłkę po dośrodkowaniu przeciwników z rzutu rożnego. Dobra interwencja obrońcy gości.

• Nieudane zagranie Janoszki do Todorovskiego. Szybszy był Tomasik, który następnie wybiił piłkę z dala od własnej bramki.

• Mackiewicz ponownie spróbował szczęścia strzałem z dystansu swoją słabszą, prawą stopą. Tym razem znacznie się pomylił. Futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczkę.

• Michał Probierz wprowadził swojego zawodnika w błąd. Wykrzyczał do niego "zostaw, zostaw, jest nasza". Tymczasem sędzia nakazał wznowić grę gospodarzom.

• Łukasz Janoszka sfaulował wyprostowaną nogą Jacka Góralskiego. Arbiter nie zawahał się wyciągnąć żółtej kartki. Zawodnik gospodarzy będzie pauzował w następnym spotkaniu.

• Za mocne podanie do Karola Świderskiego. Młody zawodnik Jagiellonii nie zdołał dojść do piłki.

• Zdjęcie zrobione tuż przed pierwszym gwizdkiem:

• Nieudane zagranie Frankowskiego. Nie trafił on czysto w piłkę i posłał ją daleko za linię końcową. Polacek będzie wybijał z piątego metra.

• Romanchuk był faulowany w polu karnym swojej drużyny. Zagłębie chciało szybko odpowiedzieć na niezłą próbę gości.

• Doskonała akcja żółto-czerwonych! Mackiewicz zagrał na lewą stronę do Tomasika, a ten bardzo dobrze dorzucił futbolówkę w "szesnastkę" gospodarzy. Świderski przyjął piłkę na klatkę i zgrał głową do Cernycha, którego mocne uderzenie sparował Polacek. Dobitka Frankowskiego była bardzo niecelna.

• Podopieczni trenera Probierza mają dość przyglądania się rozgrywaniu piłki przez lubinian. Podchodzą coraz wyższym pressingiem.

• Przemysław Frankowski odbił się od Michala Papadopulosa jak od ściany. Młody skrzydłowy gości przez moment nie podnosił się z boiska, ale wygląda na to, że wszystko jest w porządku. W posiadaniu piłki znajduje się Zagłębie.

• Zablokowany wolej Świderskiego. Przyjezdni dopatrzyli się zagrania jednego z Miedziowych ręką, ale innego zdania jest arbiter.

• Dąbrowski próbował wrzucić miękko piłkę za obrońców rywali do Janusa. Tam jednak dobrze zastawiał się Tarasovs. Od bramki wznowi grę Drągowski.

• Tym razem zbyt krótkie dośrodkowanie Janusa z rzutu rożnego. Futbolówka nie przeszła pierwszego zawodnika gości.

• Janoszka był atakowany przez dwóch piłkarzy Jagiellonii i wydawało się, że zdołają oni wygarnąć piłkę, ale zawodnikowi gospodarzy udało się wywalczyć rzut rożny,

• Za głęboka wrzutka Janusa. Drągowski przytomnie wychodzi z bramki i chwyta futbolówkę. Gospodarze wciąż bez celnego strzału.

• Wślizg Barana w nogi Cotry. Sędzia początkowo puścił akcję, ale po stracie Miedziowych odgwizdał faul. Będzie dobra okazja na wrzucenie piłki w "szesnastkę" Jagiellonii.

• Zbyt wysokie dośrodkowanie Todorovskiego. Krzysztof Piątek nie był w stanie sięgnąć futbolówki i ta wychodzi za linię końcową.

• Niezła wrzutka Świderskiego na zamykającego akcję Frankowskiego. Ten zdołał oddać strzał głową, lecz nie miało to prawa zaskoczyć Polacka.

• Gospodarze długo utrzymują się przy piłce, zmuszają przeciwników do biegania, ale nie zyskują dodatkowego pola i nie są w stanie przedostać się pod pole karne Jagi.

• Zablokowane uderzenie Janoszki sprzed pola karnego. Drągowski swobodnie wyłapuje piłkę i chwilę później wybija ją daleko do swoich kolegów z ofensywy.

• W Lubinie trybuny są puste:

• Krzysztof Piątek próbował nabić futbolówką rywala w narożniku boiska. Nie udało się. Tomasik wznowi grę wyrzutem z autu.

• Genialny kontratak Jagiellonii! Świderski zbiegł do środka z prawej strony, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę. Dopadł do niej Mackiewicz i huknął swoją słabszą nogą w poprzeczkę.

• Długie, crossowe podanie Dąbrowskiego na lewe skrzydło, ale Janoszka nie wykorzystał tego zagrania, szybko stracił piłkę.

• Miedziowi spokojnie, długo konstruują swoje ataki pozycyjne. Wymieniają mnóstwo podań od tyłu, nie grają długimi piłkami. Goście starają się zaatakować pressingiem, ale podopieczni Piotra Stokowca doskonale sobie z nim radzą.

• Przecięta centra Romanchuka. Mocny start białostoczan. Starają się od samego początku narzucić przeciwnikom swój styl gry.

• Za krótko z rzutu wolnego dośrodkowywał Karol Mackiewicza, po chwili byłą jeszcze poprawka z drugiej strony, ale w powietrzu Sebastian Madera sfaulował Papadopulosa

• Bardzo dobrze lewą flanką przedzierał się Cernych, minął jednego rywala, a po chwili został brzydko sfaulowany przez Jarosława Jacha - żółty kartonik już na początku spotkania.

• PIERWSZY GWIZDEK PANA KRASNEGO! STARTUJEMY! OD ŚRODKA BOISKA ZACZĘŁO ZAGŁĘBIE!

• Zawodnicy właśnie wychodzą na murawę!

• Drużynę z Dolnego Śląska z pewnością trzeba uznać za faworyta. Gospodarze spisują się znacznie lepiej od białostoczan, lecz z drugiej strony Rafał Grzyb i spółka, po dwóch porażkach z Zagłębiem, będą chcieli się zrehabilitować. Jesteśmy pewni, że emocji nie zabraknie! Za kwadrans startujemy!

• Oba zespoły w tym sezonie mierzyły się ze sobą już dwukrotnie i w obu spotkaniach lepsze okazało się Zagłębie. Podopieczni Piotra Stokowca, najpierw zwyciężyli w 3. kolejce Ekstraklasy (2:1), a następnie w 1/8 finału Pucharu Polski (2:0). Oba pojedynki miały miejsce w Białymstoku.

• Przed meczem, szkoleniowiec gości wypowiedział się na temat pustych trybun:

• Zawodnicy, którzy nie wystąpią w dzisiejszym spotkaniu z powodu kontuzji:

Zagłębie Lubin - Lubomir Guldan

Jagiellonia Białystok - Jan Pawłowski

• Tak do dzisiejszego meczu przygotowywali się goście:

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie pan Sebastian Krasny z Krakowa. Oto najważniejsze statystyki sędziego:

Ekstraklasa (2015/2016) - 2 spotkania, 7 żółtych kartek, 2 czerwone kartki, 1 rzut karny

I liga (2015/2016) - 7 spotkań, 31 żółtych kartek, 1 czerwona kartka, 2 rzuty karne

Puchar Polski (2015/2016) - 2 spotkania, 8 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek, 0 rzutów karnych

Warto zaznaczyć, że trzydziestopięcioletni arbiter sędziował już jedno spotkanie gospodarzy w tym sezonie, a mianowicie z Górnikiem Zabrze (2:2).

• Jagiellonia, w porównaniu do zeszłorocznych sukcesów, gra fatalnie. Aktualnie, zawodnicy Michała Probierza, plasują się na czternastej lokacie. Należy jednak wspomnieć, że z powodu obfitych opadów śniegu ich pojedynek z Termalicą został przełożony, a zatem Duma Podlasia ma jedno zaległe spotkanie. Popularna Jaga, w poprzedniej kolejce, pokonała na własnym terenie Koronę Kielce (1:0).

• Ustawienie taktyczne zespołu Michała Probierza:

• Przyszła pora na ławkę rezerwowych Jagiellonii Białystok:

Krzysztof Baran, Konstantin Vassiljev, Piotr Grzelczak, Przemysław Mystkowski, Marek Wasiluk, Łukasz Sekulski, Rafał Grzyb

• Miedziowi w obecnych rozgrywkach radzą sobie nadspodziewanie dobrze. Po słabszym początku sezonu, gospodarze zaczęli spisywać znacznie lepiej i ponownie grać słabo. Zagłębie wróciło jednak na właściwe tory i wygrało dwa mecze z rzędu (2:1 z Podbeskidziem oraz 2:0 z Koroną). Wydaje się, że drużyna złe chwile ma już za sobą. Beniaminek Ekstraklasy zdobył 24 "oczka" w siedemnastu kolejkach i zajmuje piątą pozycję w tabeli.

• Wszyscy piłkarze desygnowani przez Piotra Stokowca:

• Poznaliśmy podstawowe jedenastki obu zespołów, więc czas na ławki rezerwowych. Zacznijmy od Zagłębia Lubin:

Krystian Kalinowski, Adrian Rakowski, Arkadiusz Woźniak, Eryk Sobków, Jakub Tosik, Karol Żmijewski, Paweł Żyra

• Dobry wieczór Państwu! Na relację LIVE ze spotkania 18. kolejki Ekstraklasy, pomiędzy Zagłębiem Lubin, a Jagiellonią Białystok zaprasza Mariusz Daniluk, kłaniam się nisko!

• Zagłębie - Jagiellonia LIVE!

ZAPOWIEDŹ: "Jaga" włączy się do walki o czołową ósemkę?

We wtorkowy wieczór, Zagłębie Lubin podejmie na własnym boisku Jagiellonię Białystok, w ramach 18. kolejki Ekstraklasy. Dyspozycja jednej i drugiej drużyny zwyżkuje, lecz znajdują się one w zupełnie innej sytuacji. Warto zaznaczyć, że oba kluby zmierzą się w tym sezonie już po raz trzeci. Znacznie lepszy bilans mają gospodarze. Czy zespołowi Michała Probierza tym razem uda się przełamać?

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 0:2