3

• Legia Warszawa wygrywa z Zagłębiem 3-1 i utrzymuje swoją przewagę nad drugim w tabeli Lechem Poznań

• Pan Jarosław Rynkiewicz dolicza jeszcze 2 minuty

• Przez chwilę na połowie Legii pozostał tylko Dusan Kuciak. Tak wysoko podeszli goście pod Zagłębie

• Dośrodkowanie Tomasza Brzyskiego ale żaden z zawodników nie dotknął piłki i ta przeleciała całe pole karne.

• Do końca spotkania ok. 5 minut. Legia spokojnie rozgrywa piłkę, nie forsuje tempa.

• Zagłębie strzeloną bramką postraszyło Legię, ale ta dzisiaj gra konsekwentnie i raczej zwycięzca tego spotkania się nie zmieni.

• Dzisiejszy mecz z trybun ogląda 9154 widzów

• Niespodziewanie bramkę strzela Zagłębie. Miłosz Przybecki urwał się obrońcom Legii i pokonał strzałem między nogami Dusana Kuciaka.

• 1-3 !

• Dośrodkowanie Curto na bramkę próbował zamienić Łukasz Piątek, ale piłka minimalnie przeleciała obok słupka.

• Indywidualna akcja Adriana Błąda i będzie rzut rożny dla Miedziowych.

• Mistrzowie Polski nie pozwalają Zagłębiu wyjść ze swojej połowy.

• Kolejny rzut rożny dla Legii.

• Słowak prezentuje się dzisiaj bardzo dobrze, cały czas urywa się obrońcom Zagłębia, którzy nie mogą sobie z nim poradzić.

• Duda wpadł w pole karne Miedziowych i w sytuacji sam na sam trafił w słupek.

• Piłkarze Legii są lepsi w każdym elemencie gry i dużo lepiej operują piłką

• Kibice Zagłębia pomimo niekorzystnego wyniku spotkania, cały czas głośno dopingują swoich piłkarzy.

• Duda oddał strzał z ok. 25 metrów ale po raz kolejny nad poprzeczką.

• Bardziej spodziewaliśmy się wejścia Papadopulosa ale trener Lenczyk ma inną koncepcję na ten mecz.

• Na boisku w miejsce Lubomira Guldana pojawił się Łukasz Piątek.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki doszedł Dzinić. Zdecydował się na strzał przewrotką z 15 metrów ale piłka przeleciała obok bramki.

• Z 25 metrów strzelał Curto ale piłka po nodze zawodnika Legii wychodzi za boisko

• Daniel Łukasik wchodzi za Ivicę Vrdoljaka w 62 minucie meczu.

• Do wejścia szykuje się Daniel Łukasik.

• Michał Żyro zdecydował się na strzał zza pola karnego ale piłka przeleciała nad poprzeczką

• Kolejny rzut wolny dla Legii i do piłki podchodzi Tomasz Brzyski.

• Dośrodkowywał Brzyski a najwyżej do piłki wyskoczył Dossa Junior, jednak jego strzał głową przeleciał nad poprzeczką.

• Vidanov sfaulował Koseckiego i będzie rzut wolny dla Legii

• Legia dzisiaj nie poprzestanie na trzech bramkach, cały czas dąży do zdobycia kolejnej. Teraz przed szansą stanął Orlando Sa, ale przestrzelił.

• Rzut wolny dla Legii na boku połowy Zagłębia.

• Miedziowi rozpoczęli odważniej drugą połowę. Nie mają teraz już nic do stracenia

• Rzut wolny dla Zagłębia

• W Legii Jakub Kosecki zajął miejsce Henrika Ojamyy.

• A Adrian Błąd zajął miejsce Bertilssona

• Przybecki za Abwo w przerwie.

• Ruszamy z drugą połową !

• W Zagłębiu do wejścia szykują się Miłosz Przybecki oraz Adrian Błąd

• Nie ma Henrika Ojamyy, w jego miejsce wejdzie Jakub Kosecki.

• Piłkarze wrócili już na boisko

• Z trybun to spotkanie ogląda nieobecny dzisiaj Arkadiusz Piech. Nie jest zadowolony z gry swoich kolegów ale również z pracy sędziego dzisiejszego meczu.

• Intensywnie rozgrzewa się Jakub Kosecki. Możemy spodziewać się zmiany po przerwie.

• Jak na razie jest to zdecydowanie najgorszy mecz w wykonaniu Zagłębia na wiosnę. Legia z kolei wykonuje zadania powierzone przez trenera Berga i kontroluje przebieg spotkania.

• Zagłębie próbuje, ale grając w osłabieniu przegrywa ze skutecznie grającą Legią Warszawa 0-3

• Sędzia doliczył jeszcze jedną minutę.

• Na strzał zdecydował się Pinto i pięknym strzałem pokonał Silvio Rodicia !!! 0-3

• Przy piłce Pinto i Brzyski.

• Na 20 metrze sfaulowany został Duda i będzie rzut wolny dla Legii.

• Kolejna szansa dla Legii. Dośrodkowywał Żyro ale do piłki nie doskoczył Sa

• Legia podeszła teraz wyżej i pressingiem zmusza do błędów zawodników Zagłębia.

• Dośrodkowywał Brzyski a do piłki doszedł Dossa Junior jednak jego strzał obronił po raz kolejny Rodić.

• Rzut rożny dla Legii.

• Przypomnę, że od 19 minuty Zagłębie gra w 10 po czerwonej kartce dla Rymaniaka.

• Legia kontroluje mecz i nie pozwala na skuteczną grę gospodarzom.

• Groźny strzał głową Orlando Sa, ale Rodić wybił piłkę przed siebie.

• Dobre dośrodkowanie Cotry ale do piłki nie doskoczył Johan Bertilsson.

• Duda po raz kolejny sfaulował jednego z zawodników Zagłębie i dostał ostrzeżenie od sędziego Rynkiewicza.

• Z 18 metrów strzelał Cotra ale Kuciak pewnie złapał piłkę.

• Dużo błędów Miedziowych, które powodują co raz większe zagrożenie, trener Orest Lenczyk na pewno będzie musiał coś zmienić w przerwie meczu.

• Przed piłkarzami Zagłębia teraz trudne zadanie aby nie przegrać tego meczu zbyt wysoko. Jak na razie są tylko tłem dla dobrze grającej Legii.

• Kontrowersyjny rzut karny. Na pewno po meczu będzie jeszcze o tym głośno.

• Ivica Vrdoljak podwyższa na 0-2

• Za faul z polu karnym i będzie jedenastka dla Legii.

• Czerwoną kartką ukarany został Bartosz Rymaniak

• Legioniści dużo swoich akcji przeprowadzają przez swoich obrońców, próbując tym samym wciągnąć Miedziowych na swoją połowę.

• Brak Piecha jest dzisiaj widoczny. Berilsson jak na razie nie prezentuje się najlepiej

• Lewa strona w Zagłębiu nie radzi sobie najlepiej z dwójką Duda-Żyro

• Lubomir Guldan fauluje Henrika Ojamee na 30 metrze od bramki Rodicia i będzie rzut wolny dla Legii.

• Legia po szybkim początku spotkania, trochę spuściła z tonu i próbuje teraz na spokojnie rozgrywać piłkę.

• Pierwszy strzał Zagłębia! Z prawej strony dośrodkowywał Vidanov a David Abwo zdecydował się na strzał głową, piłka jednak przeleciała na poprzeczką.

• David Abwo fauluje Brzyskiego i mamy rzut wolny dla Legii na środku boiska.

• Zagłębie na razie jest bezradne wobec taktyki Legii. Miedziowi nie mogą wymienić kilku podań między sobą, bo od razu są atakowani przez Legionistów.

• Legia od pierwszego gwizdka spokojnie rozgrywała piłkę. Prostopadłym podaniem został obsłużony Orlando Sa i w sytuacji sam na sam z Rodiciem, pokonał bramkarza Zagłębia.

• 0-1 !!

• Rozpoczynają piłkarze Legii Warszawa! Miejmy nadzieję, że piłkarze stworzą dzisiaj bardzo dobre widowisko!

• Zagłębie zagra dzisiaj w strojach pomarańczowo-czarnych, a Legia w zielono-białych.

• Piłkarze już są na murawie! Za chwilę rozpocznie się ostatnia kolejka rundy zasadniczej

• Wobec braku Arkadiusza Piecha wszyscy spodziewali się, że jego miejsce zajmie Michal Papadopulos ale dzisiaj zasiądzie on tylko na ławce. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem w drużynie Miedziowych będzie Johan Bertilsson.

• Faworytem spotkania jest niewątpliwie Legia, ale ostatnie mecze w Lubinie pokazały, że Zagłębie potrafi wygrać z każdym przed własną publicznością.

• Niespodzianką w składzie Zagłębia na ten mecz jest niewątpliwie brak w wyjściowej jedenastce Jirego Bilka, który dotychczas był pewnym punktem defensywy Miedziowych. Jego miejsce zajął Adam Banaś.

• W związku z pojawiającymi się co raz częściej w mediach informacjami odnośnie odejścia Oresta Lenczyka z Zagłębia, klub wydał specjalne oświadczenie : Zarząd spółki nie prowadzi żadnych rozmów, których efektem mogłaby być zmiana na pozycji trenera. Orest Lenczyk cieszy się zaufaniem władz klubu, a ocena jego pracy jest pozytywna.

• Obie drużyny zagrają dzisiaj bez swoich najlepszych strzelców. W składzie Legii zabraknie dzisiaj Miroslava Radovicia, natomiast Zagłębie będzie musiało sobie radzić bez Arkadiusza Piecha. Powodem ich absencji jest nadmiar żółtych kartek.

• Dzisiaj będzie to 25 mecz tych drużyn w Lubinie. Dotychczas gospodarze zwyciężali 7 razy, Legia 9, a 8 razy padł remis.

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Pan Jarosław Rynkiewicz z Zielonej Góry.

Sędzia asystent 1: Krzysztof Myrmus – Śląski ZPN (FIFA) Sędzia asystent 2: Marek Arys – Zachodniopomorski ZPN Sędzia techniczny: Maciej Mikołajewski – Lubuski ZPN

• Obok prezentujemy składy obu drużyn na to spotkanie.

• Już o godzinie 18 rozpocznie się spotkanie Zagłębie Lubin-Legia Warszawa. Serdecznie zapraszam na relację live prosto ze stadionu w Lubinie !