• Zagłębie pewnie pokonało dzisiaj Piasta Gliwice 4-1. Bramki zdobywali
    Łukasz Janoszka(dwie), Filip Starzyński oraz Filip Jagiełło.
    Dla gliwiczan honorową bramkę zdobył Mateusz Mak.

• Dzisiejsze spotkanie zostało przedłużone o conajmniej trzy minuty.

• Łukasz Janoszka był bliski zdobycia trzeciej bramki w tym spotkaniu. Pomocnik Zagłębia minimalnie chybił w sytuacji sam na sam z Jakubem Szmatułą.

• Zbyt indywidualnie zachował się teraz Krzysztof Piątek, który zamiast dograć do wychodzącego na czystą pozycję Janusa, sam chciał zakończyć akcję i stracił piłkę.

• Dzisiejsze spotkanie z trybun ogląda 6874 widzów.

• Ależ teraz interwencją popisał się Szmatuła. Wybił zmierzającą już do bramki piłkę. Miedziowi nie kończą jeszcze swoich ataków.

• Miedziowi poczuli już luz, a Filip Jagiełło popisuje się swoimi umiejętnościami technicznymi.

• Filip Jagiełło uderzył precyzyjnie zza pola karnego i Jakub Szmatuła mimo że wyciągnał się jak struna to musiał wyjąć piłkę z bramki.

• GOOOOOOLLLL!!!!!!

4-1 dla Zagłębia Lubin

Bramkę zdobył Filip Jagiełło

• Zdobywca drugiej bramki dla Zagłębia - Filip Starzyński opuścił boisko. W jego miejsce pojawił się Adrian Rakowski.

• Kolejna okazja dla Piasta. W pole karne z piłką wpadł Vacek ale jego strzał poleciał wysoko w trybuny.

• Trener Radoslav Latal wykorzystał już limit zmian.

• Arturs Karasausks zastępuję na murawie kapitana Piasta - Radosława Murawskiego.

• Miedziowi dali się zepchnąć i od kilku minut to Piast przeważa w tym spotkaniu. Kolejną okazję zmarnował tym razem Korun a piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce.

• Piast po zdobyciu bramki wyraźnie ożył i ruszył do częstszych ataków. Teraz po ładnej akcji strzał oddał Zivec ale był on zbyt lekki aby sprawić problemy Polackowi.

• Na boisku pojawił się kolejny zawodnik Zagłębia. Trener Stokowiec wymienił napastników i miejsce Papadopulosa pojawił się Krzysztof Piątek.

• Mogło być już 3-2. Vacek przymierzył zza 20. metra ale piłka przeleciała minimalnie obok bramki Zagłębia.

• Mateusz Mak wykończył dośrodkowanie jednego z kolegów precyzyjnym strzałem głową. Martin Polacek nawet nie ruszył się do piłki, która zmierzała tuż obok lewego słupka strzeżonej przez niego bramki.

• Boisko opuścił również Bartosz Szeliga a w jego miejsce pojawił się Gerard Badia.

• Martin Bukata zastąpił na boisku Pietrowskiego.

• GOOOOOOL!!!!!

Bramkę dla Piasta Gliwice zdobył Mateusz Mak.

• W odpowiedzi szybka kontra Zagłębia ale Łukasz Janoszka niecelnie zagrywał do Janusa i piłkę przejęli zawodnicy Piasta Gliwice.

• Jego dośrodkowanie na rzut rożny wybił Michal Papadopulos.

• Będzie okazja dla Piasta. Tuż zza pola karnego dośrodkowywał będzie Vacek.

• Zmiana w drużynie gospodarzy. Boisko opuszcza defensywny pomocnik - Jakub Tosik . W jego miejsce pojawił się ofensywny pomocnik lubinian - Filip Jagiełło.

• Radosław Murawski został ukarany żółtą kartką za taktyczny faul na Macieju Dąbrowskim.

• Miedziowi od początku drugiej części meczu nie schodzili z połowy Piasta Gliwice co chwilę atakując na bramkę Szmatuły, a Łukasz Janoszka zdobył chyba najłatwiejszą bramkę w tym sezonie. Szmatuła wybił piłkę przed siebie po dośrodkowaniu jednego z pomocników Zagłębia a tam czekał już "Ecik" i wpakował futbolówkę do siatki!

• To musiało się tak skończyć !!!

3-0 dla Zagłębia Lubin !

Bramkę zdobył Łukasz Janoszka

• Dopiero w 8. minucie drugiej połowy Piast przedostał się na stronę Zagłębia.

• Aleksandar Todorovski perfekcyjnie wypatrzył na 16. metrze Łukasza Piątka ale strzał pomocnika Zagłębia zablokowali obrońcy Piasta.

• Ależ indywidualna akcja Janoszki, który mijając obrońców przedostał się w pole bramkowe Piasta. Piłkę na rzuto rożny wybił dopiero Szmatuła.

• Kolejny stały fragment dla lubinian. Z rzutu rożnego dośrodkował ponownie Starzyński ale piłkę wybili obriońcy Piasta.

• Filip Starzyński dośrodkował na głowę Łukasza Janoszki ale strzał pomocnika Zagłębia był niecelny.

• Zagłębie od razu ruszyło do ataków aby podwyższyć prowadzenie.

• Rozpoczynamy drugą część meczu!!

• Z trybun spotkanie Zagłębia z Piastem Gliwice ogląda były zawodnik lubinian, Damian Dąbrowski. Jest on obecnie zawodnikiem Cracovii Kraków ale niedawno doznał urazu i do końca sezonu nie zobaczymy go już na boiskach Ekstraklasy.

• Koniec pierwszej części spotkania. Zagłębie Lubin zasłużenie prowadzi 2-0. Bramki zdobywali Łukasz Janoszka w 2 min. oraz Filip Starzyński w 7 min.

• Jakub Tosik ponownie zbyt agresywnie zaatakował rywala. Tym razem był to Josip Barisić ale napastnikowi gości nic się nie stało.

• Jakub Tosik został ukarany żółtą kartką za faul na Murawskim.

• Miedziowi wymienili między sobą kilkanaście podań przenosząc grę z prawej na lewą stronę boiska ale efektem końcowym był niecelny strzał Janusa.

• Filip Starzyński po odebraniu przed meczem nagrody piłkarza marca, w tym spotkaniu potwierdza swoje atuty i nadal prezentuje swoją doskonałą grę.

• Oba zespoły wspierane są głośnym i kulturalnym dopingiem przez swoich fanów. W Lubinie stawiła się liczna grupa kibiców z Gliwic.

• Jak na razie Piast nie może sobie poradzić z agresywną grą Zagłębia, które stara się bardzo syzbko kasować akcje gliwiczan.

• Łukasz Piątek spróbował oddać strzał z dystansu ale był on za lekki i piłka przeleciała daleko od bramki Jakuba Szmatuły.

• Zagłębie Lubin po zdobyciu dwóch bramek w pierwszych minutach spotkania, teraz kontroluje przebieg meczu starannie wykonując zadania taktyczne narzucone przez Piotra Stokowca.

• Dzieje się w Lubinie dzisiaj! Szybka kontra Zagłębia po której strzał oddał Janoszka, jednak piłka przeleciała obok bramki Piasta Gliwice.

• Ależ interwencja Polacka!!! Zivec przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Zagłębia, który wybił piłke na rzut rożny. Była to najlepsza okazja dla piłkarzy Piasta w tym meczu

• Kolejny rzut rożny dla Zagłębia !!! Piłkę dośrodkował Krzysztof Janus a na strzał głową zdecydował się Michal Papadopulos lecz jego uderzenie pewnie wyłapał Szmatuła.

• Zagłębie przez wielu obserwatorów było stawiane w roli faworyta w tym spotkaniu i jak na razie w pełni spełnia pokładane nadzieje.

• Janoszka! Za długo czekał i stracił piłkę! A miał tyle czasu i przestrzeni, żeby uderzyć.

• Niecelna próba Pietrowskiego.

• Piast na razie nieobecny w tym meczu. Dostał dwa dzwony i nie wie, co się dzieje. Jak wczoraj Adamek, ale jemu wystarczył jeden...

• Ajjj! Kolejne fantastyczne wyjście z własnej połowy Zagłębia! Janoszka nie dał rady jednak dosięgnąć decydującej piłki.

• Co za rozpoczęcie! Starzyński pewnie podwyższa prowadzenie! Piłka poszła w prawy róg!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0!!!!!!!!!!!!!!!

• BĘDZIE RZUT KARNY! FAULOWANY JANOSZKA!

• POPRZECZKA po uderzeniu Janoszki! Ależ gospodarze zaciekle atakują!

• Uwaga! Była szansa na 2:0! Zagłębie szybko wyprowadziło akcję. Janus do Starzyńskiego i Szmatuła odbija do boku!

• Pierwsza okazja i od razu bramka! Dla Zagłębia! A było tak: po rzucie rożnym Janus krótko podał do Starzyńskiego, ten idealnie dośrodkował w pole karne, gdzie głową piłkę do siatki skierował Janoszka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! CO ZA OTWARCIE!

• Zaczęli! Od środka Piast.

• Mecz sędziuje trójka z Japonii. Prowadziła też mecz we Wrocławiu między Polską a Finlandią.

• Jeszcze miła chwila dla Starzyńskiego. Odbiera nagrodę dla najlepszego piłkarza marca.

• Piłkarze wychodzą na murawę. Gospodarze zagrają na pomarańczowo z czarnymi elementami. Piast w jednakowych niebieskich strojach.

• Termometry wskazują aż 20 stopni Celsjusza!

• Ale Piast również ma swoje ambitne plany. Dziś ma okazję nadrobić dwa punkty do liderującej Legii. Warunek jest jeden - musi wygrać z Zagłębiem.

• Ładna pogoda w Lubinie. Sporo osób na trybunach. W końcu jest szansa na to, że beniaminek zagra w kwalifikacjach do europejskich pucharów.

• Znamy składy na to spotkanie. Nie ma Patrika Mraza, ani Martina Nespora - oni pokutują za kartki. Pojawi się za to na boisku Filip Starzyński, a więc zawodnik, który zrobił furorę na ostatnim zgrupowaniu reprezentacji Polski.

• Pierwszy gwizdek wybrzmi za kwadrans. Odsyłamy was zatem do zapowiedzi spotkania. Przeczytacie ją tutaj.