Zagłębie Lubin 1 - 1 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Zagłębie Lubin

1

Podbeskidzie Bielsko-Biała

1

• Koniec meczu! Powrót Zagłębia do ekstraklasy udany w połowie. Remis na inaugurację w Lubinie po bramkach Roberta Demjana i Michala Papadopulosa. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia kolejnych relacji LIVE ze spotkań polskiej ekstraklasy!

• Końcowe minuty przebiegają raczej spokojnie. Nie zanosi się na zmianę wyniku.

• Dąbrowski wybija piłkę na trybuny zażegnując niebezpieczeństwo.

• Niezłe dośrodkowanie, ale przynosi jedynie rzut rożny. Cztery minuty doliczone przez arbitra do podstawowego czasu gry.

• Faul na Łukaszu Janoszce. Niedaleko linii pola karnego, z bocznej strefy boiska. Przy piłce ustawieni Błąd i Vlasko.

• Rzut rożny dla Górali, dobre zagranie z narożnika boiska, ale po słabym strzale piłkę pewnie chwyta Forenc.

• Klasyka ekstraklasy, tak zwany "centrostrzał" w wykonaniu jednego z zawodników Podbeskidzia.

• Doświadczony Dariusz Kołodziej zastąpi na boisku Mateusza Możdżenia.

• Zagłębie nie daje za wygraną i idzie za ciosem. Tym razem Tosik pokazał się na skrzydle, ale fatalnie dośrodkował w pole karne.

• Mocny, pewny strzał w prawy dolny róg bramki i gol!

• Ależ wejście Dąbrowskiego! Obrońca Zagłębia poszedł na przebój i wpadł pomiędzy dwóch defensorów, którzy powalili go na ziemię! Rzut karny, Papadopulos!

• Rzut wolny dla Zagłębia z bocznej strefy boiska. Tym razem nie Vlasko, a Błąd jest wykonawcą tego stałego fragmentu gry.

• Vlasko świetnie zagrał w pole karne, ale jego koledzy z zespołu nie potrafili tego wykorzystać. Słowak ożywił grę lubinian.

• Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Za Woźniaka wchodzi Błąd.

• Dobry kontratak lubinian zakończony jednak słabym dośrodkowaniem.

• Zmiana w ekipie gości. Robert Demjan opuszcza boisko, w jego miejsce melduje się Mateusz Szczepaniak.

• Piłkarze Zagłębia dominują na boisku, ale brakuje im okazji do strzelenia gola. Niewiele czasu pozostało podopiecznym Piotra Stokowca na doprowadzenie do wyrównania.

• Todorovski to kolejny zawodnik, który został ukarany żółtą kartką w dzisiejszym spotkaniu.

• 4835 widzów dzisiaj ogląda to spotkanie z wysokości trybun. Słaba frekwencja w Lubinie.

• Znów szansa do dośrodkowania dla nowego nabytku Zagłębia. Tym razem jednak nieudane to zagranie Słowaka.

• Kolejne świetne dośrodkowanie Vlasko, strzał Guldana... niecelny!

• Dąbrowski poszedł "na przebicie" i wywalczył rzut wolny. Piłkę w pole karne dogrywał będzie Vlasko.

• Znakomita okazja Zagłębia! Vlasko ruszył skrzydłem, świetnie dośrodkował na wolne pole gdzie znalazł się Cotra, ale obrońca Miedziowych nieskutecznie dogrywał piłkę do lepiej ustawionego kolegi. Zmarnowana szansa gospodarzy.

• Na spalonym złapany został Arkadiusz Woźniak.

• Dobra akcja Podbeskidzia, jednak obrońcy Zagłębia powstrzymali wbiegającego w pole karne piłkarza Górali. Tylko wrzut z autu dla gości.

• W starciu powietrznym ucierpiał Michal Papadopulos, ale nie ma mowy o faulu.

• Przerwa na uzupełnienie płynów, a w jej trakcie jeszcze jedna zmiana. Deja w miejsce Slobody.

• Krzysztof Piątek schodzi z boiska, Łukasz Janoszka zastąpi go na placu gry.

• Demjan! Świetne wejście Słowaka w pole karne, ale napastnik Górali oddał minimalnie niecelny strzał.

• Todorovski fauluje jednego z piłkarzy Podbeskidzia. Rzut wolny.

• Zbyt mocne podanie w kierunku Chmiela, piłkarz Podbeskidzia nie zdołał opanować piłki na boisku.

• Przepraszamy za małe problemy techniczne, już do was wracamy. Strzał z dystansu Roberta Demjana, niestety dla Słowaka niecelny.

• Gospodarze wychodzili z kontrą, ale akcję przerwał faulem Sloboda.

• Dąbrowski fauluje Slobodę - żółta kartka.

• Vlasko zmienia Janusa.

• Lewym skrzydłem ruszył Mójta - z zamiaru dośrodkowania niewiele wyszło, bowiem dobrze interweniowali obrońcy Zagłębia.

• Guldan ograł Demjana - po chwili Słowak dopuścił się faulu na rywalu.

• Znów świetnie interweniuje Dąbrowski, który zatrzymał Kato.

• Dobrze dośrodkował Cotra, a głową uderzał Woźniak. Piłka przeleciała jednak nad poprzeczką.

• Wracamy do gry.

• Niestety nie mam dokładnych informacji co do liczby widzów na stadionie, ale frekwencja dzisiaj nie dopisała. Bardzo dużo pustych krzesełek.

Dośrodkowania: 13 - 8

• Za pierwszą połowę należy przede wszystkim wyróżnić Roberta Demjana i Kohei Kato. Słowak bardzo dobrze rozpoczął sezon, oprócz strzelonej bramki dobrze pokazywał się w akcjach ofensywnych, oraz wracał do defensywy, a Kato to zdecydowanie najlepszy zawodnik na boisku. Letni transfer Podbeskidzia pokazał się z dobrej, walecznej strony. Ciężko wygrać z nim pojedynek.

• Zakończyła się doliczona przez arbitra minuta, a wraz z nią pierwsza połowa spotkania. Do przerwy Podbeskidzie prowadzi z Zagłębiem 1:0 po bramce Roberta Demjana w 2. minucie meczu.

• Rzut rożny dla Zagłębia Lubin, okazja do zdobycia "bramki do szatni".

• Żółta kartka dla Sokołowskiego za faul na Janusie.

• Woźniak wpadł w pole karne, przełożył sobie piłkę, ale jego strzał został zablokowany.

• Ciekawy pomysł piłkarzy Zagłębia pod bramką rywala, ale obrońcy byli na miejscu i zablokowali próbę sprytnego podania.

• Demjan obrócił się z piłką w polu karnym i oddał niezły strzał na bramkę, który jednak Forenc obronił bez większych problemów.

• Patrząc na planszę ataków lubinianie częściej atakują lewą stroną boiska, natomiast goście z Bielska przeważnie przeprowadzają ataki prawym skrzydłem.

• Sloboda pokazał się na wolnym polu, ale podążający za nim krok w krok Dąbrowski pewną interwencją powstrzymał piłkarza Podbeskidzia.

• Brzydki faul Papadopulosa na Kato. Czech został ukarany żółtą kartką.

• Demjan faulowany przez rywala, rzut wolny dla Podbeskidzia.

• Krystian Nowak świetnie przeczytał podanie do wbiegającego Woźniaka i wybił piłkę poza linię końcową. Korner dla gospodarzy.

• Bardzo dobre podanie Cotry w pole karne, tam piłkę przyjął Piątek, ale chwilę później został powstrzymany przez obrońcę.

• Niezła akcja lubinian, ze skrzydła piłkę w pole karne posłał Piątek. Skuteczna interwencja Kolcaka przyniosła Zagłębiu jedynie wrzut z autu.

• Obrońcy Zagłębia rozgrywają piłkę na własnej połowie szukając okazji do długiego zagrania do przodu.

• Niecelny strzał Kato z dystansu. Tempo meczu utrzymuje się na średnim poziomie, dużo walki, ale też sporo strat sprawia, że nie jest to najpiękniejsze widowisko.

• Tosik wywalczył rzut rożny, ale Papadopulos nieskutecznie uderzał głową na bramkę.

• Skuteczna interwencja Krystiana Nowaka, którzy zatrzymał prostopadłe podanie w kierunku napastnika.

• W pojedynku powietrznym lepsi okazali się piłkarze z Bielska.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska w okolicy pola karnego. Zagłębie będzie miało okazję do wyrównania.

• Strzał głową Sokołowskiego mija bramkę. Zawodnik Górali sygnalizuje zagranie ręką jednego z rywali, ale sędzia pozostaje niewzruszony.

• Strata Tosika w środku pola, Podbeskidzie mogło ruszyć z groźnym kontratakiem, ale Guldan faulem zatrzymał Chmiela. Żółta kartka i rzut wolny.

• Zagłębie szuka okazji na prawym skrzydle boiska, ale obrońcy Podbeskidzia nie oddają łatwo pola i szybko oddalają zagrożenie.

• Kato faulował w środku pola przy próbie odbioru piłki.

• Wracamy. Grę wrzutem z autu wznawiają piłkarze Podbeskidzia.

• Chwila przerwy, czas na uzupełnienie płynów.

• Posiadanie piłki: 56% - 44% na korzyść gospodarzy.

• Groźna okazja dla Górali! Tosik pomylił się i dał wyprzedzić Chmielowi, który wychodził na czystą pozycję, ale zawodnik Zagłębia naprawił swój błąd i wybił piłkę poza linię końcową boiska. Rzut rożny.

• Dośrodkowanie Boneckiego kończy się strzałem Woźniaka. Piłkarz Zagłębia został zablokowany i będziemy mieli korner dla Miedziowych.

• Tym razem faulowany był Chmiel. Adam Mójta zmarnował okazję na dośrodkowanie z bocznej strefy boiska.

• Ostre wejście Dąbrowskiego w starciu z Demjanem. Obrońca Zagłębia faulował rywala.

• Kapitalna okazja dla gospodarzy! Dośrodkowanie ze skrzydła "zamykał" wchodzący na bliższy słupek Krzysztof Piątek, który po strzale szczupakiem powinien wpisać się na listę strzelców. Piłka minęła jednak słupek w niewielkiej odległości, bez zmian na tablicy wyników.

• Faul w środku pola, Zagłębie konstruuje atak pozycyjny.

• Tym razem to lubinianie wykonywali stały fragment gry z odległości pozwalającej oddać strzał na bramkę, ale piłka trafiła w mur.

• MOŻDŻEŃ! Świetne uderzenie z rzutu wolnego, piłka minimalnie mija bramkę!

• Rzut wolny dla Podbeskidzia. Bonecki próbując naprawić swój błąd stracił piłkę, chwilę później Sokołowski został powalony na ziemię i sędzia bez wahania użył gwizdka.

• Nieudane podanie w kierunku napastnika, grę wznawia Kaczmarek.

• Dąbrowski zagrywa piłkę do przodu, ale gra toczy się głównie w środkowej części boiska.

• Cotra włączył się do akcji ofensywnej, ale niewiele z tego wyszło.

• Zagranie do przodu, za plecy obrońców w kierunku napastnika, ale snajper Zagłębia faulował Wojciecha Kaczmarka.

• Skutecznie bronią się goście, ale w posiadaniu piłki wciąż Zagłębie. Górale przerwali na chwilę akcję gospodarzy.

• Błąd przy bramce popełnił również Aleksandar Todorovski. Po wznowieniu gry Zagłębie rusza do ataku szukając szybkiego wyrównania.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym, piłka dobrze zagrana przez Slobodę zawisła w powietrzu, gdzie pojedynek powietrzny z Forencem wygrał Robert Demjan. Nieco chaotyczna akcja Podbeskidzia przynosi powodzenie.

• Niesamowite! Podbeskidzie obejmuje prowadzenie! Demjan skierował piłkę do bramki!

• Pierwsza, niezła akcja Chmiela, ale przerywa ją Guldan.

• GRAMY! Ze środka mecz rozpoczęli goście z Bielska.

• Kapitanowie zespołów przywitali się z zespołem arbitrów i wybrali połowę, na której ich drużyny rozpoczną spotkanie.

• Za nieco ponad dziesięć minut po raz pierwszy w tym sezonie w Lubinie usłyszymy gwizdek rozpoczynający spotkanie Ekstraklasy.

• Mecz na Twitterze możecie śledzić i komentować używając hashtaga #ZAGPOD.

• Podbeskidzie jeszcze nigdy nie wygrało inaugurującego sezon meczu w Ekstraklasie. Górale mogą jednak liczyć na przerwanie tej klątwy, bo dwa ostatnie wyjazdy do Lubina zakończyli z dwoma golami na koncie.

• Gospodarz dzisiejszego meczu, KGHM Zagłębie, może podtrzymać dobrą passę. Lubinianie nie przegrali jeszcze żadnego oficjalnego spotkania w 2015 roku. Na niekorzyść Miedziowych działa jednak fakt, że w ostatnich trzech inaugurujących sezon spotkaniach nie strzelili ani jednej bramki.

• Natomiast w ekipie lubińskiego Zagłębia zadebiutuje dziś Krzysztof Janus. Maciej Dąbrowski został bowiem jedynie wykupiony z Pogoni Szczecin, jeszcze w pierwszej lidze zanotował występy w drużynie "Miedziowych". Dla Dąbrowskiego może to być zarazem ostatni mecz w barwach Zagłębia. Media donoszą o zainteresowaniu obrońcą ze strony zagranicznych klubów.

• Zanosi nam się na kilka debiutów. W drużynie gości od pierwszej minuty zobaczymy sprowadzonym latem Bartosza Jarocha, Adama Mójtę, Kohei Kato, Wojciecha Kaczmarka, Krystiana Nowaka, Kristiana Kolcaka i Mateusza Możdżenia.

• Ławka rezerwowych Podbeskidzia Bielsko-Biała: Emilijus Zubas, Frank Adu-Kwame, Adam Deja, Dariusz Kołodziej, Mateusz Szczepaniak, Kamil Jonkisz i Jakub Kowalski. Kapitanem zespołu jest Marek Sokołowski.

• Podbeskidzie gotowe na start sezonu, jednak składu Górali jeszcze nie znamy.

• Znamy skład Zagłębia! Lubinian w pierwszym meczu po powrocie do Ekstraklasy na boisko wyprowadzi kapitan Konrad Forenc. Na ławce rezerwowych mecz rozpoczną: Martin Polacek, Adrian Błąd, Jarosław Jach, Łukasz Piątek, Eryk Sobków, Jan Vlasko i Łukasz Janoszka.