Zawisza Bydgoszcz

0

Cracovia

3

• Zawisza był dziś wyraźnie słabszym zespołem i zasłużenie przegrał. To już wszystko od nas, zapraszamy na kolejne relacje!

• Nie było zagrożenia i sędzia kończy już to spotkanie!

• Tym razem defensorzy Zawiszy wyszli z opresji, jednak wszystko wskazuje na to, że dzisiejszy mecz może się skończyć pogromem

• Soczysty strzał Budzińskiego wybija przed siebie Sandomierski! Rakels już się czaił do dobitki jednak bramkarz Zawiszy go uprzedził i wybił piłkę na róg!

• Co tu się dzieje! Rakels po kontrze trafia w słupek! Dobitka już kompletnie nieudana

• Ta bramka wisiała w powietrzu, zawiszanie od dłuższego czasu grali już bez wiary. Dąbrowski uderzył z dystansu, jego strzał został zablokowany, jednak piłka wróciła mu pod nogi. pomocnik gości plasowanym strzałem zmyla Sandomierskiego!

• GOOOOOOOOOOOOL! Dąbrowski dobija Zawiszę!

• Krakowianie wychodzili 3 na 2. Jendrisek jednak się zawahał i jego strzał został zablokowany

• Wójcicki poradził sobie z Jendirskiem i zagra długą piłkę w kierunku Barisicia. Chorwat zaspał i dał się złapać na spalonego

• Standardowa zmiana w wykonaniu Mariusza Rumaka: Kamiński zastępuje Pawłowskiego

• Cracovia próbuje dobić rywala. Kąśliwy strzał Budzińskiego do boku wybija Sandomierski

• I znowu było bardzo groźnie pod bramką Zawiszy! Ponownie niepilnowany Covilo uderzył głową, jednak tym razem trafił w poprzeczkę!

• Sandomierski odkupuje winy! Marciniak zagrał kapitalną piłkę do Zjawińskiego, który wyszedł sam na sam. Górą bramkarz Zawiszy!

• I kolejna kara dla gracza "Pasów", tym razem ukarany Damian Dąbrowski

• Kolejne rozpaczliwe dośrodkowanie Alvarinho zupełnie bez pomysłu, stoperzy Cracovii zgarniają te piłki bez mrugnięcia okiem

• Trener Jacek Zieliński decyduje się na pierwszą roszadę: Zjawiński zmienia Dialibę

• Ładny rajd Świerczoka kończy się strzałem Miki w trybuny. Był jednak rykoszet i bydgoszczanie mają rzut rożny. Tradycyjnie już pożytku nie było z tego żadnego

• Co też teraz wymyślił bramkarz Zawiszy? Sandomierski postanowił okiwać Jendriska i nawet mu się to udało, jednak potem podał piłkę prosto pod nogi Dialiby, który popędził na bramkę i podwyższył prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Dialiba wykorzystuje fatalny błąd Sandomierskiego!

• Było groźnie, ale żaden zawodnik nie znalazł się w czystej pozycji, przez to strzał głową był bardzo niecelny

• Ziajka szukał w polu karnym Barisicia. Polczak znowu go uprzedził, jednak obrońca Zawiszy przy podaniu był faulowany i jest szansa z rzutu wolnego na dobre dośrodkowanie

• Cracovia długo utrzymywała się przy piłce pod polem karnem rywala, jednak ostatecznie Deleu przeciągnął dośrodkowanie i gospodarze zaczną od autu

• Piłkarze obu ekip już wrócili na murawę, zaczynamy drugą połowę!

• To druga bramka zdobyta przez Cracovię na stadionie Zawiszy w ekstraklasie, a pierwszą od 54 lat

• Spotkanie prowadzenie jest w raczej żółwim tempie, groźnie pod bramkami robi się w zasadzie tylko po stałych fragmentach gry. Jeden skutecznie udało się wykonać Cracovii i "Pasy" do przerwy prowadzą, zobaczymy jaka będzie odpowiedź Zawiszy

• I to był już ostatni akt tej dosyć sennej połowy. Wracamy za 15 minut!

• Piłka po strzale Alvarinho otarła się o mur i sprawiła spore problemy Pilarzowi, który jednak zdołał ją wypiąstkować!

• Dość lekki faul Budzińskiego na Alvarinho i jest kolejny rzut wolny dla Zawiszy z około 30 metrów

• Majewskij przedzierał się środkiem boiska, wpadł w pole karne i dośrodkował do nikogo, piłka przeszła nad bramką Pilarza

• Budziński dośrodkował z rzutu wolnego prosto na głową Covilo, któremu obrońcy Zawiszy zostawili stanowczo za dużo miejsca. Serb uderzył tuż przy słupku, jednak dość lekko i wydaje się, że Sandomierski mógł się lepiej zachować.

• GOOOOOOOOOOOOL! Covilo!

• Odpowiedzieć próbował Deleu, ale jego strzał przeleciał dobre 10 metrów od bramki

• Tym razem z daleka spróbował Drygas. Po rykoszecie piłka wyszła na róg. Dużo lepsze dośrodkowanie Miki, główkę wygrał Micael, jednak Pilarz nie miał problemów z obroną tego strzału

• Pawłowski huknął z dystansu tuż przy słupku! Z największym trudem broni Pilarz!

• Dialiba ograł Micaela, ale nie miał już szans z połączonymi siłami Wójcickiego i Drygasa

• Ponownie nic z tego nie wyszło. Próbował jeszcze dryblować Alvarinho, ale został dobrze podwojony i stracił piłkę

• Tym razem do piłki podszedł Mica. Również trafił w mur, będzie korner dla Zawiszy

• Alvarinho trafił w mur, sędzia odgwizdał rękę Polczaka. Żółta kartka dla obrońcy gości, a dla Zawiszy kolejny wolny, tym razem z 20 metrów

• Drygas podrzucił sobie piłkę nad Dąbrowskim, kolejny gracz Cracovii już musiał go faulować i będzie okazja z ok. 30 metrów

• Majewskij chciał ładnie dośrodkować do Barisicia, jednak połapał się w tym wszystkim Polczak, który wybił na rożny. Wrzucał Alvarinho, było spore zamieszanie, ale w zasadzie nie było zagrożenia

• Covilo nakład zaatakował Mikę. Sędzia słusznie odgwizdał faul, Portugalczyk lekko ucierpiał, ale już wrócił do gry

• Koljny korner za nisko wybity przez Budzińskiego, ponownie dobrze interweniował Micael

• Pawłowski ruszył z kontrą, przebiegł z piłką pół boiska, jednak niepotrzebnie zszedł do lewej nogi, przez co jego strzał był lekki i łatwy do obrony.

• Sretenović wyprowadził piłkę z własnej połowy, zagrał do Jendriska, który ładnie zgrał do Budzińskiego. Rozgrywający Cracovii uruchomił Rakelsa, który wywalczył kolejny rzut rożny. Micael jednak króluje w powietrzu

• A Majewskij w swoim stylu notuje przechwyt za przechwytem

• Dośrodkowanie Alvarinho z rzutu wolnego było zdecydowanie za głębokie i wpadło prosto do koszyczka Pilarza

• Mica po raz kolejny rozkłada bezradnie ręce, pokazując, że nie ma do kogo podać. Ze żłości źle zagrał do Ziajki, piłka dla Cracovii

• Wrzutka Pawłowskiego w pole karne zablokowana. I tak w polu karnym Cracovii było 4 obrońców i tylko jeden gracz Zawiszy

• Ładna składna akcja gospodarzy, którzy przegrali piłkę z lewej do prawej strony i z powrotem. Alvarinho dośrodkował prawą nogą, ale w polu karnym górą był Polczak

• Dialiba walczył w narożniku z Majewskim, nie zdołał go nabić i od bramki rozpocznie Sandomierski

• Barisić chciał wykorzystać gapiostwo obrońców Cracovii, jednak wracał ze spalonego

• Cracovia naciska, ale ty razem najwyżej w polu karnym wyskoczył Ziajka i oddalił zagrożenie

• Ważna interwencja Maricia który przeciął płaskie dośrodkowanie Dialiby. Po rzucie rożnym do strzału głową doszedł Covilo, jednak nie zdołał uderzyć celnie

• Teraz to Budziński zagrał prosto pod nogi Drygasa. Ten wypuścił Alvarinho, jednak trochę do wygonił tym zagraniem. Portugalczyk złamał akcję do środka i próbował uderzać prawą nogą, uczynił to zdecydowanie za lekko

• Drygas chciał zrobić kółeczko w środku pola i o mało co nie straciłby piłki. Ostatecznie zawodnik Zawiszy poradził sobie i wygrał pojedynek z Budzińskim

• Lepiej poszło Rakelsowi, który nabił Majewskiego i wywalczył korner dla Pasów. Bardzo ofiarną interwencją popisał się Sandomierski, piąstkując piłkę

• Alvarinho zabrał piłkę Budzińskiemu i pomknął lewym skrzydłem. Wślizgiem zatrzymał go Sretenović i zrobił to na tyle skutecznie, że nie ma nawet rzutu rożnego

• Wójcicki długą piłką szukał Majewskiego, ten jednak nie zdołał jej przyjąć na klatkę piersiową

• Jak na razie Zawisza spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie

• Sędzia dał znak i zaczynamy!

• Losowanie już za nami, sędzia Szymon Marciniak zarządził zamianę stron

• To oczywiście w ramach akcji CAFE na rzecz pełnego dostępu do futbolu dla wszystkich kibiców, także tych niepełnosprawnych

• Piłkarze już wychodzą na murawę, wyprowadzani przez dzieci z ośrodka opiekuńczego w Kruszwicy

• Przed meczem murawa była bardzo intensywnie podlewana, zobaczymy jak wpłynie to na grę obu drużyn, do pierwszego gwizdka sędziego już tylko 5 minut!

• Mimo porażki z Legią, niebiesko-czarni pozostają najlepszą drużyną 2015 roku. Nadal są niepokonani u siebie, gdzie odnieśli trzy zwycięstwa z rzędu, tracąc w nich zaledwie jednego gola. Dla odmiany Cracovia jest najgorszym zespołem TME na wyjazdach – zaledwie jedno zwycięstwo i siedem punktów w czternastu spotkaniach.

• W ekstraklasie Zawisza zmierzył się z Cracovią siedmiokrotnie. Minimalnie lepszy bilans mają bydgoszczanie – 4 zwycięstwa i 3 porażki. Jednak ostatnio górą była Cracovia, wygrywając przy u. Kałuży 1:0.

• Prezes Cracovii Janusz Filipiak po ostatniej porażce stracił cierpliwość do trenera Roberta Podolińskiego i zdecydował się zastąpić go Jackiem Zielińskim, dla którego dzisiejszy mecz będzie dwusetnym prowadzonym z ławki trenerskiej na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

• I ławka Zawiszy: Kaczmarek, Nawotczyński, Pulhac, Strąk, Kaminski, Predescu, Świerczok

• Znamy już wyjściowe składy obu ekip, a zatem czas przedstawić rezerwowych, zaczynając od gości: Stępniowski, Zjawiński, Cetnarski, Ortega, Rymaniak, Kapustka, Wdowiak

• Pogoda dziś dopisuje, nareszcie nie trzeba trząść się z zimna. Ze słonecznej Bydgoszczy wita was Wojciech Adamczak.

• Po emocjach związanych z Ligą Mistrzów i Ligą Europy kontynuujemy relacje z wielkich meczów, już za pół godziny rozpocznie się 29. kolejka T-Mobile Ekstraklasy! Na początek starcie na dole tabeli: Zawisza vs. Cracovia, zapraszamy!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ZAWISZA BYDGOSZCZ - CRACOVIA

Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Szczecin 2:1 Żadna z ekip nie ma już szans na awans do czołowej ósemki, jednak w kontekście walki o utrzymanie każdy punkt jest bezcenny, więc z pewnością nikt nie będzie odstawiał nogi. Podopieczni Mariusza Rumaka odrzucili demony z jesieni i wiosną grają jak natchnieni. Do zeszłej kolejki byli niepokonani, ale ich serię sześciu zwycięstw z rzędu przerwała warszawska Legia. Bydgoszczanie zaprezentowali się jednak z dobrej strony i długimi fragmentami grali z mistrzami Polski jak równy z równym. Świetnie bronił Grzegorz Sandomierski, który mimo wpuszczenia dwóch bramek ponownie znalazł się w jedenastce kolejki. Zawiszanie złapali kontakt z rywalami i niewiele ich dzieli od opuszczenia strefy spadkowej.

- Już przed meczem z Legią mieliśmy szanse wyjść ze strefy spadkowej, to bardzo ważne. Wszyscy są świadomi teraz przed meczem z Cracovią, ale my patrzymy całościowo. Przed nami dziewięć spotkań i chcemy w nich punktować. Najważniejsze żeby na koniec być wyżej niż miejsca, które oznaczają spadek – powiedział na przedmeczowej konferencji trener Mariusz Rumak.

W Cracovii nie dzieje się ostatnio najlepiej. Porażki 0:3 z Ruchem i 0:1 z Pogonią zredukowały przewagę „Pasów” nad strefą spadkową do zaledwie jednego punktu i w konsekwencji zwolnienie trenera Roberta Podolińskiego. Nie brakowało opinii, że jest to pochopna decyzja, jednak ostatecznie byłego szkoleniowca Dolcana Ząbki zastąpił Jacek Zieliński. Nowy trener oczywiście ma za zadanie utrzymać się w lidze, a tak ocenia swego pierwszego rywala:

- Przykład Zawiszy pokazuje jak bardzo polska liga jest wyrównana i że nie trzeba dysponować ogromnymi pieniędzmi, żeby w Polsce skonstruować dobry zespół. Jednak Legia pokazała, że nawet zespół z takimi atutami, jakie mają bydgoszczanie, można pokonać. My jedziemy to powtórzyć – zapowiada były trener Lecha. Czytaj całą zapowiedź >>>