• Tym razem Andre Micael wyraźnie spóźnił się ze wślizgiem i zarobił żółtą kartkę za faul na Razulisie

• Burkhardt uciekł Kamińskiemu i wstrzelił piłkę w pole karne. Micael nie mógł się pomylić i nie zrobił tego, wybił na aut

• Drygas świetnie z wolnego! Uderzenie z 20 metrów nad murem z najwyższym trudem wybija Prusak

• Pierwszą żółtą kartką ukarany Nikitović za przytrzymywanie Smektały

• Pierwsza dobra interwencja Sandomierskiego! Bożok przeszedł bezkarnie obok obrońców i uderzył z ostrego kąta, bramkarz Zawiszy popisał się refleksem. Teraz ma słuszne pretensje do defensywy

• Drygas dopadł do odbitej piłki ale uderzył prosto w Bozicia. Mayeuski brzydkim faulem przerwał kontrę gości, ma szczęście że nie dostał kartki

• Długa piłka do Bonina tym razem dobrze przeczytana przez Maricia

• Jest kolejny rożny bo akcji Kaminskiego. Tym razem wykonawcą Pulhac ale efekt ten sam

• Barisić zrał do Smketały, który złamał akcję do środka i zdecydował się na strzał lewą nogą! 2 metry nad bramką, Prusak wszystko kontrolował

• Kamiński dośrodkowywał z wolnego, ale dobrym wyjściem na 13 metr popisał się bramkarz gości, Sergiusz Prusak

• Mayeuski przejął piłkę, oddał do Smektały, który spróbował z dystansu. Jego strzał został zablokowany i jest kolejny korner, który został wykonany zdecydowanie za nisko

• Ładna zespołowa akcja gospodarzy. Barisic zszedł do skrzydła, rozejrzał się i dograł do Mayeuskiego, który fatalnie zachował się w polu karnym i nie opanował piłki

• Tym razem pokazał się Kamiński, ale Bielak nie był ani trochę wolniejszy i wybił piłkę na róg. Znowu w roli głównej Drygas, który faulował interweniującego Prusaka

• Świerczok wyłożył piłkę Drygasowi, który jednak się poślizgnął przez co uderzył bardzo niecelnie

• Pierwszy raz Górnik dłużej utrzymał się przy piłce. Skończyło się przejęciem Mayeuskiego i kontrą bydgoszczan. Mraz blokuje wstrzelenie Smektały i mamy pierwszy dziś rzut rożny

• Drygas świetnie przyblokował szarżującego lewą stroną Bożoka.

• Smektała dośrodkował z prawego skrzydła, Barisić, nie opanował, ale piłka trafiła do Świerczoka. Dobrze blokował go Nikitović. Górnicy ruszyli z groźną kontrą, najpierw za długo zwlekał Bonin, potem bardzo niedokładnie wrzucał Bielak

• Dośrodkowanie Mraza bardzo nieudana, piłka daleko za bramką i rozpocznie Sandomierski

• Bydgoszczanie zaczęli agresywnie, grają wysokim pressingiem, jednak mają spore problemy techniczne

• Za głębokie dośrodkowanie Mayeuskiego z wolnego na raty wyłapuje Prusak

• Od początku trwa dość żwawy doping bydgoskich kibiców

• Dobre długie zagranie do Bonina, któremu piłka odbiła się od głowy. Zdołał się jednak przy niej utrzymać, ale ograł go Pulhac

• Pierwszy faul w meczu popełnił Kamiński

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczyna Zawisza!

• Przywitanie kapitanów i trenerów za nami, w obu ekipach widać dużą mobilizację

• Obie drużyny już na murawie, już za chwilę rozpoczniemy drugą część sezonu!

• W pierwszym meczu tych drużyn Górnik rozgromił u siebie Zawiszę 5:2. Jak będzie dziś? Piłkarze Jurija Szatałowa na wyjazdach zdobyli zaledwie 5 punktów. Gorszy w tym aspekcie jest tylko bydgoski klub, który uciułał raptem 2 punkciki.

• Sędzia dzisiejszego meczu będzie pan Paweł Raczkowski

• [zdjecie=1 oblej=1]Rozgrzewka Zawiszy na pół godziny przed meczem

• Polecam także raporty z przygotowań do rundy Zawiszy i Górnika

• Piłkarze Zawiszy zeszli już do szatni, przy brawach niewielkiej liczby kibiców. Górnicy jeszcze w rozrzewce

• I ławka Łęcznej: Rodić, Sasin, Rudik, Hasani, Kalinowski, Tanchyk, Josu

• Rezerwowi Zawiszy: Małkowski, Mica, Denković, Predescu, Strąk, Ziajka, Alvarinho

• Znamy już składy obu drużyn, w Zawiszy zadebiutuje aż 7 zawodników, w tym zakontraktowany przedwczoraj Josip Barisć. Zabrakło miejsca w składzie natomiast dla Sebastiana Ziajki. W Górniku debiutuje litewski napastnik Evaldas Razulis.

• Ten mecz prosto ze Stadionu Miejskiego im. Zdzisława Krzyśkowiaka skomentuje dla was Wojciech Adamczak, kłaniam się.

• Nareszcie! Po dwóch dłużących się w nieskończoność miesiącach wraca Ekstraklasa! Na pierwszy ogień pojedynek Zawiszy Bydgoszcz z Górnikiem Łęczna. Witamy i zapraszamy na tekstową relację live!

• RELACJA SMS

Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści zawgor na numer 72355 (koszt 2,46 zł). W trakcie meczu dostaniesz informacje o składzie, o zmianach wyniku oraz podsumowanie spotkania.