1

Górnik Zabrze

2

• Seweryn Gancarczyk został ukarany żółtą kartką.

• Najlepszym graczem meczu wybrany został Bartosz Iwan. Zapraszamy na kolejne relacje na naszym portalu - jeszcze dziś o 18 mecz Pogoń - Legia! Za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak.

• Zawisza oddał dużo więcej strzałów, miał przygniatającą przewagę w ilości dośrodkowań czy rzutów rożnych, jednak nic z tego nie wynikało i bydgoszczanie kończą rundę jesienną z zaledwie 7 punktami.

• Ostatni gwizdek sędziego. Górnik może nie zagrał najlepszego meczu, był jednak wyraźnie skuteczniejszy i to jemu udało się przełamać złą passę.

• Goulon rozepchnął się w polu karnym ale trafił w Kadu i nic z tego nie wyszło.

• 3 minuty doliczone

• Kolejny faul gospodarzy. Rzut wolny dla Górnika, goście długo go celebrują, ale udaje im się utrzymać na połowie Zawiszy.

• Strąk bardzo ostro przywitał Nowaka na boisku. Brzydki wślizg i zasłużona żółta kartka.

• Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu, Madeja zmienia Nowak.

• Po fragmencie ostrego naporu Zawiszy, teraz od dłuższego czasu Górnik utrzymuje piłkę na połowie rywala, wywalcza dużo fauli.

• Dobra centra Ciechanowskiego, ale najlepiej ustawiony w polu karnym był Sadzawicki.

• Zmiana także w Górniku. Magiera wchodzi za strzelca pierwszej bramki, Iwana.

• Ostatnia zmiana w Zawiszy. Za Wagnera wchodzi wychowanek Damian Ciechanowski. Wójcicki przesunięty na prawe skrzydło.

• Na trybunach zasiadło dziś 1686 fanów.

• Alvarinho nieźle uderzał z wolnego, ale dobrze ustawiony Steinbors piąstkuje piłkę poza pole karne.

• Duże zamieszanie teraz na murawie. Zachara odepchnął sędziego i ma szczęście, że skończyło się to dla niego tylko żółtą kartką.

• Alvarinho za Kadu

• Madej świetnie wyłożył piłkę na 20 metr do Gergela, który miał dużo czasu, spokojnie ustawił sobie piłkę i przymierzył tuż przy słupku bramki bezradnie interweniującego Witana.

• GOOOOOOOOOOOOL! Gergel z dystansu i 2:1 dla Górnika!

• Żółta kartka dla Drygasa za taktyczny faul na Zacharze.

• Ależ zamieszanie w polu karnym Zawiszy! Górnicy kilkukrotnie strzelali, ale bydgoscy obrońcy za każdym razem blokowali. Najlepszą okazję miał Zachara, który powinien podać do Iwana.

• Ostre starcie Madeja z Wagnerem. Żaden z zawodników nie cofnął nogi, obaj gracze leżą na murawie. Bardziej ucierpiał faulowany Madej, ale już wszystko w porządku, oba zespoły w komplecie.

• Wybija Iwan, znów Ziajka poprawia w pole karne. Kadu główką do Wagnera, który był jednak na wyraźnym spalonym.

• Strzał Miki z dystansu zablokowany i będzie 11 rzut rożny dla Zawiszy.

• Drygas świetnie zaasekurował Samuela i wygarnął piłkę Zacharze.

• Wagner popędził prawą stroną i dośrodkował ale ponownie dobrze wślizgiem interweniował Gancarczyk.

• Kolejne 2 rzuty rożne zmarnowane przez Zawiszę.

• Carlos złamał akcję do środka, groźnie uderzył, ale świetnie wyblokował ten strzał Szeweluchin.

• Pierwszej roszady dokonuje trener Rumak. O dziwo schodzi dobrze spisujący się dziś Porcellis, w jego miejsce wchodzi Jorge Kadu.

• Danch wrzucił piłkę w pole karne. Iwan jednak nie mógł wyskoczyć wyżej niż Witan, który dobrze wyszedł i pewnie chwycił futbolówkę.

• Znów ofiarnie Samuel, tym razem uprzedził Zacharę.

• Porcellis głową do Miki, który wypuścił Wagnera prawą stroną. Za Brazylijczykiem dobrze wrócił Gancarczyk, który pewnym wślizgiem przerwał akcję.

• Mica dobrze dośrodkował z rozżego do Goulona, jego strzał trafił jednak prosto w Wójcickiego.

• Gancarczyk fatalnie podał do Wagnera. Świetna szansa dla Zawiszy, Mica miał dużo miejsca w polu karnym ale za długo zwlekał i został zablokowany.

• Samuel świetnie przerywa akcję gości wślizgiem.

• Zakotłowało się pod bramką Zawiszy! Błąd Witana, który próbował wykorzystać Iwan, jednak bramkarz gospodarzy naprawił swój błąd ofiarnie rzucając się pod nogi rywala.

• Szeweluchin ewidentnie oparł się o Porcellisa, wyskakując do główki. Brazylijczyk ucierpiał, musi na chwilę opuścić murawę, ale wszystko w porządku i z pewnością będzie kontynuował grę.

• Sadzawicki dobrze wprowadził się do gry, już drugi raz wygrał pojedynek z Carlosem.

• Iwan będzie teraz grał wyżej, jego miejsce w pomocy zajmie Danch, Sadzawicki wchodzi na obronę.

• Kompletnie niewidocznego Cerimagicia zmienia wspomniany Sadzawicki.

• U gospodarzy bez zmian. Zaczynamy drugie 45 minut!

• Piłkarze Górnika już na murawie, na boisku od początku drugiej połowy zobaczymy Dominika Sadzawickiego.

• Tradycyjnie zapraszam do komentowania i głosowania na najlepszego gracza meczu, póki co prowadzi Bartosz Iwan.

• Frekwencja w Bydgoszczy jak zwykle mierna, oczywiście nie ma kibiców gości.

• Sędzia Raczkowski gwiżdże po raz ostatni w tej połowie. Wyraźną przewagę mieli gospodarze, jednak zanim zaczęli grać to już przegrywali, wynik jest więc sprawą otwartą.

• Kolejny korner dla Zawiszy. Tym razem Mica dośrodkował w stylu Wagnera.

• Minuta doliczona

• Mica z wolnego w pole karne, główkę wygrał Porcellis. Jego strzał był jednak zbyt lekki i Steinbors nie miał z nim problemów.

• Cerimagic wyraźnie podirytowany swoją dzisiejszą postawą brzydko fauluje Ziajkę, za co otrzymuje żółty kartonik.

• Spore zamieszanie w polu karnym gości, piłka spada na 17 metr pod nogi Wagnera. Brazylijczyk spróbował z dystansu, jednak bardzo niecelnie.

• Gancarczyk z wolnego w pole karne, ale Wójcicki do spółki z Porcellisem wybijają

• Górnik jest bardzo nieporadny w ataku. Madej ruszył z kontrą, ale był osamotniony i zabrał mu piłkę Goulon.

• Pierwsze dziś dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego gracza Zawiszy, w końcu nie był to Wagner a Mica. Dobrze piąstkował Steinbors, ale było groźnie.

• Carlos znów szarżował lewą stroną, dograł do Wagnera, którego świetnie ubiegł Kosznik.

• Wysoki pressing Zawiszy przyniósł efekt. Gergel stracił, ale Danch dobrze go zaasekurował i wybił na aut.

• Mica faulowany przez Gancarczyka, Wagner będzie miał kolejną szansę na dośrodkowanie z wolnego. Po raz kolejny fatalnie.

• Carlos dobrze wrócił i zabrał piłkę Gergelowi. Skrzydłowy Zabrzan ruszył za nim i faulował za co słusznie otrzymał żółtą kartkę

• Porcellis znów próbował zagrać na jeden kontakt z kolegami, tym razem Danch połapał się w tym wszystkim i zastawił Carlosa. Wyjście Steinborsa kończy akcję bydgoszczan.

• Goulon świetnie przerzucił do Carlosa, który potknął się o piłkę i zaprzepaścił szansę. Po chwili miał okazję do rehabilitacji, jego strzał jednak zablokowany.

• Górnicy mieli świetną szansę na błyskawiczną odpowiedź! Fatalne krycie przy wolnym i piłka trafiła do niepilnowanego Zachary na 10 metr. Napastnik gości nieczysto uderzył i jego strzał dobrze wybronił Witan.

• Górnicy wybili piłkę po rożnym, ta jednak spadła prosto pod nogi Ziajki. Obrońca Zawiszy kapitalnie rzucił piłkę za plecy obrońców, Drygas ładnie przyjął piłkę na klatkę, obrócił się i kompletnie niepilnowany uderzył wolejem w okienko!

• GOOOOOOOOOOOOL! Drygas w okienko i mamy remis w Bydgoszczy!

• Gergel mocno ryzykował wchodząc wślizgiem w polu karnym, zdążył jednak wybić piłkę na rożny,.

• Wójcicki pierwszy raz dziś popędził prawą stroną, oddał piłkę do Miki, który jednak niepotrzebnie wrzucał w pole karne. To nie mogło sprawić problemów Steinborsowi.

• Ostre starcie w powietrzu pomiędzy Porcellisem a Kosznikiem. Brazylijczyk uderzył rywala łokciem w kark, nie bło to jednak celowe, wznawia Górnik.

• Ziajka dobrze się podłączył, ale Zachara zdążył ze wślizgiem. Rzut rożny fatalnie wykonany przez Wagnera - od bramki Górnik.

• Wydawało się że Cerimagic był faulowany przez Goulona ale sędzia puścił grę. Górnik od strzelenia bramki nie może przeprowadzić składnej akcji.

• Dośrodkowanie Wagnera z rożnego leci zbyt blisko bramki i dobrze interweniuje Steinbors

• Carlos do Wagnera, świetna interwencja Gancarzyka, który w ostatniej chwili wybija na rzut rożny.

• Wagner dośrodkowuje w pole karne, zbyt mocno i piłka nietknięta przechodzi przez całe pole karne Górnika.

• Porcellis piętą do Miki, pomocnik Zawiszy tym razem próbował z dystansu lewą nogą. Znów było groźnie, jednak strzał ponownie niecelny.

• Mica ładnie sklepał z Porcellisem i znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym. Techniczny strzał minął bramkę gości o jakieś pół metra.

• Carlos ładnie dryblował po lewej stronie, dograł w pole karne, ale Szeweluchin najlepiej się ustawił i oddalił zagrożenie.

• Pierwszy rzut rożny dla Zawiszy nie przyniósł żadnego efektu.

• Madej miał stanowczo za dużo miejsca po prawej stronie, dośrodkował wprost na głowę Iwana, który przy biernej postawie Strąka strzelił precyzyjnie i nie dał szans Witanowi.

• GOOOOOOOOL!!!!!! Bartosz Iwan główkuje na 1:0 dla Górnika!

• Dobra piłka do Carlosa, który wstrzelił ją w pole karne, ale dobrze wrócił Kosznik i uprzedził Wagnera.

• Prawym skrzydłem przedzierał się Madej, ale świetnie zabrał mu piłkę Luis Carlos.

• Danch rzuca piłkę na aferę, spokojnie wybija Wójcicki. Koledzy byli wyraźnie poirytowani takim rozwiązaniem ataku

• Pierwszy gwizdek sędziego Raczkowskiego i ruszamy!

• Minuta ciszy by uczcić pamięć zmarłego w tym tygodniu ojczyma piłkarza Zawiszy Damiana Ciechanowskiego.

• Oba zespoły już wychodzą na murawę, uwagę zwraca szczególnie Pavels Steinbors, który gra w specjalnej masce na twarz.

• Nawet na ławce gości nie zmieścił się Dawid Plizga, który podobnie jak Vasco i Argyriou w Zawiszy, zagrał wczoraj w rezerwach.

• "Brakuje nam stabilizacji na niektórych pozycjach, chociażby Kuba Wójcicki gra na szóstej pozycji w tym sezonie. Nie brakuje zaangażowania, ale trochę pasji na pewno."

Mariusz Rumak o problemach Zawiszy

• Górnik musi radzić sobie bez Błażeja Augustyna, który za brutalny faul w poprzednim meczu otrzymał czerwoną kartkę i będzie pauzował aż 4 mecze. W Zawiszy znów brakuje ponownie kontuzjowanego Masłowskiego, w meczowej 18 zabrakło także miejsca dla Micaela, Gevorgyana, Argyriou, Vasconcelosa, czy Petasza.

• Znamy już pierwsze składy obu drużyn, widać je na panelu po lewej stronie. Trener Rumak jak zwykle szuka nowych rozwiązań - na prawej obronie zagra dziś Jakub Wójcicki, pierwszy raz od początku wystąpi Mica, do składu po kontuzji wraca Rafael Porcellis.

• Do rozpoczęcia jeszcze sporo czasu, zachęcam więc do przeczytania naszej zapowiedzi

• Już za 45 minut rozpocznie się mecz 15. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz, a Górnikiem Zabrze. Na relację z tego spotkania zaprasza Wojciech Adamczak.