Zawisza Bydgoszcz

2

Korona Kielce

0

• I to był ostatni strzał tego spotkania. Koniec, Zawisza wygrywa na inaugurację!

• Ależ huknął Petasz! Jeszcze lepiej obronił ten strzał Małecki! Słupek!

• Szansę dostał jeszcze Joshua, który zmienił Samuela.

• Pierwsza kara indywidualna - żółta kartka dla Ouattary.

• Strzał celny - Kadu, ale pewnie broni Małecki.

• Cztery minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

• Ostatnie szansy dla gości, Janota słabym dośrodkowaniem nie pomoże jednak drużynie.

• Dobra interwencja Leandro zażegnała niebezpieczeństwo.

• Goście starają się jeszcze nawiązać walkę, przejęcie piłki po niedokładnym podaniu Sochania.

• Jorge Kadu bardzo aktywny w ostatnich minutach, chce strzelić drugą bramkę.

• Gra przeniosła się w środkową część boiska.

• Carlos podał do Wagnera, to była świetna okazja ale Wagner uderzył niecelnie!

• Błąd Sandomierskiego nie wykorzystany przez kielczan. Korner również nie przynosi efektu i z kontrą wychodzi Zawisza.

• Ostatnia nadzieja. Janota zmienia Jovanovica.

• Kolejny błąd! Wójcicki wpada w pole karne, minął rywala i... piłkę stracił. Chwilę później piłkarz Korony wystawia futbolówkę Luisowi Carlosowi. Dwa.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL ! CARLOS !

• Korona traci piłkę i rusza z kontrą Zawisza, jednak piłkarz Zetki fauluje w ataku.

• Pomocnika Cebulę zmienia napastnik Chiżniczenko.

• Kadu minął się z piłką, trener Tarasiewicz decyduje się na zmianę.

• Wagner wszedł na plac gry, zmienił Alvarinho.

• Kolejny korner dla Zetki.

• Korzym z trudnej pozycji próbował oddać strzał, ale to nie mogło się udać.

• Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce

• Zawisza idzie za ciosem, Petasz wbija piłkę w pole karne z narożnika boiska.

• No i Korona musi gonić wynik. 20 minut do końca meczu, kibice się obudzili i słychać niemrawy doping na trybunach.

• Fatalny błąd Ouattary, który dość dobrze się prezentował. Wychodzi z bramki Małecki, obrońca Korony chciał dograć mu piłkę klatką a w efekcie wystawił ją do pustej bramki dla Kadu.

• GOOOOOOOOOOOOOL!

• Wykrakałem! Kadu, 1:0!

• Obrona drużyny z Kielc niczym skała - nie do przerwania.

• Nareszcie jakaś ładna wymiana piłek, Cebula do Korzyma ten zbyt mocno centrował w pole karne.

• Zatrzymany zawodnik Zawiszy w ataku, od bramki zaczyna Małecki.

• Grają, grają... tak sobie. Nic ciekawego, Korona atakuje. Niestety mecz zaczyna usypiać.

• Kapitan Zawiszy, Vahan Geworgyan schodzi z boiska. W jego miejsce Luis Carlos.

• Akcja Zawiszy, Wójcicki w polu karnym ale dobrze przytrzymał go Ouattara... Podanie do Kadu a on w idealnej sytuacji pudłuje!

• Zmiana. Sylwestrzak w miejsce kontuzjowanego Golańskiego.

• Nie tak łatwo znokautować Ouattarę, ale Wójcickiemu się udało. Potężny strzał Wójcickiego przyjmuje na głowę Iworyjczyk.

• Kuriozalna sytuacja, wciąż nie ma kto zastąpić Golańskiego. Przy linii stoi zawodnik, za chwilę chyba wejdzie na boisko.

• Korzym na spalonym.

• Korona przez chwilę w dziesiątkę, kontuzjowany Golański schodzi z boiska.

• Za nami dopiero 10 minut drugiej połowy, ale zarządzono już przerwę na uzupełnienie płynów.

• Ataki nasilają się, ale brakuje w nich nieco dokładności. Wszystko rozbija się o bloki defensywne.

• W ataku Zetka, Ziajka zagrywa do środka. Chwilę później Geworgyan wyszedł na czystą pozycję ale był na spalonym

• Vasconselos intensywnie się rozgrzewa, a na boisku faul: Alvarinho przewrócił Leandro.

• No cóż, dość niezręczny obrazek ale piękny gest fair play. Piłkarz Korony pomógł rywalowi po uderzeniu piłką w splot słoneczny.

• Niecelny strzał Alvarinho.

• Petasz dalekim wrzutem wznawia grę, rzut rożny dla gospodarzy - bez efektów.

• Nie wypowiadam się o kibicach. Na stadionie jest ich niewielu, stąd też zauważyłem, że świeci pustkami.

Kartki: brak

• Koniec pierwszej połowy, można ziewnąć i odetchnąć na piętnaście minut.

• Akcja kończy się niecelnym uderzeniem Ziajki.

• Korzym wybija piłkę na rzut rożny, drugi. Ostatnia szansa dla gospodarzy.

• Piłkarze myślami już w szatni, ale muszą poczekać. Dwie minuty dolicza arbiter.

• Tym razem to Zawisza ma stały fragment gry, dośrodkowanie Petasza wybija Musa. Na boisku leży Paweł Golański.

• Dobrze grają dziś w defensywie piłkarze z Bydgoszczy, znów Golański posyła dośrodkowanie w pole karne do Korzyma... ten niecelnie uderza głową!

• Groźna sytuacja dla gości, dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego... Nic z tego.

• Makrović centruje w pole karne, tam trochę zamieszania i piłka znów trafia do piłkarzy Korony, którzy nie potrafili tego wykorzystać.

• U nas nic ciekawego, ale tymczasem w Poznaniu 2:0. Podwyższa prowadzenie Kownacki.

• Brakuje nam trochę strzałów i groźnych akcji. Obie drużyny grają tak jakby na 0:0.

• PETASZ! Lżej od Araujo, ale celniej! Świetna parada Małeckiego.

• Ładnie Sochań do Ziajki, ten próbował indywidualnej akcji ale niewiele to dało.

• Wciąż bez bramek, akcja toczy się na połowie Korony.

• Leandro trafiony w twarz przez Alvarinho, ale wydaje się, że Brazylijczyk trochę nam poudawał.

• Znów chwila spokoju, wymiana piłek w drugiej linii.

• Petasz ucierpiał w pojedynku z Pawłem Sobolewskim, leży poza boiskiem.

• Na spalonym złapany piłkarz kieleckiej Korony.

• Pół godziny gry za nami, mecz jest raczej wyrównany nie można powiedzieć, że ktoś ma wyraźną przewagę.

• Nic z tego, piłka wraca w posiadanie gospodarzy.

• Golański ponownie spróbuje dośrodkowania w pole karne.

• Łohoho! Samuel huknął z ponad trzydziestu metrów... piłka otarła się o spojenie! Co za bomba z lewej nogi. Może to Roberto Carlos?

• Pierwszy błąd Micaela, a raczej zaniedbanie. Korzym urwał się na chwilę i oddał strzał głową - bramki nie zdobył.

• Piłkarze Zawiszy pod bramką rywala. Swoją drogą czy w bramce Korony gra dziś Petr Cech? :-) Kask się zgadza..

• Korzystając z chwili przerwy: Lech prowadzi 1:0 po bramce Vojo Ubiparipa.

• Upalna pogoda daje się we znaki. Przerwa na uzupełnienie płynów była więc konieczna.

• Mocne uderzenie Jacka Kiełba pewnie broni Grzegorz Sandomierski!

• Petasz fauluje Golańskiego, będzie groźna okazja do dośrodkowania z bocznej strefy boiska.

• Posiadanie piłki: 44%-56% na korzyść Korony.

• Geworgyan próbował dośrodkowania, ale piłka opuściła plac gry.

• Scyzoryki pod bramką Sandomierskiego, Korona zaczyna lekko przeważać.

• Sandomierski pewnie łapie piłkę i długim wykopem wznawia grę.

• Na skrzydle piłkarze Zawiszy, świetna interwencja Leonardo powstrzymała ten atak.

• Niedokładne podanie od Araujo do kolegi z zespołu.

• Jovanović był bliski strzelenia... samobója. Korner dla Zawiszy.

• Rzut wolny dla gospodarzy, będzie okazja do dośrodkowania.

• Chwila spokojniejszej gry w wykonaniu obydwu drużyn.

• Uderzał Golański - minimalnie obok bramki!

• Oj tym razem niebezpieczny rzut wolny. Faulowany piłkarz Korony, do bramki około 20-22 metrów.

• Kiełb w pole karne... na miejscu był Araujo.

• Na spalonym złapany został skrzydłowy zespołu z Bydgoszczy.

• Piłkę w defensywie rozgrywają piłkarze Zawiszy. Na ten moment brakuje wyraźnych ataków.

• Skutecznie wybija Andre Micael, poprawka natomiast ląduje za linią boiska.

• Kolejny korner dla "Scyzoryków".

• Kontra gospodarzy zatrzymana, piłkę wybija golkiper Korony Kielce.

• Micael powstrzymuje Macieja Korzyma, ale ten lekko zdenerwowany sugeruje, że był faulowany.

• Puste trybuny na Zawiszy to już norma. Tymczasem na boisku akcja Korony i na spalonym Leonardo.

• Nie było zagrożenia, bramkarz wyjaśnia sytuację. Jeszcze wrzut z autu dla Zawiszy.

• Tym razem korner dla Zetki po akcji Alvarinho.

• Długa piłka do Korzyma, Araujo zatrzymał akcję Korony.

• Musa to oczywiście Iworyjczyk Outtara.

• Musa zatrzymał Wójcickiego, który dziś gra na pozycji "dziesiątki".

• Vanja Marković powstrzymany przez defensorów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Pierwszy korner w meczu, dla drużyny gości.

• No i zaczęli! Piłka w grze.

• Kapitanowie zespołów: Maciej Korzym i Vahan Geworgyan zrobili sobie fotkę z Panem sędzią, trenerzy się powitali... no to co, gramy? :)

• Przywitanie obydwu zespołów.

• Już za chwilę zaczynamy. Piłkarze wychodzą na murawę.

• I Zulte ;)

• 15 minut do pierwszego gwizdka. Przypominamy, że równolegle prowadzimy relację LIVE z meczu Lecha Poznań z gliwickim Piastem.

• 30 minut do pierwszego gwizdka. Dotychczas w starciach Zawisza - Korona lepsi byli piłkarze z Kielc, którzy raz wygrali a raz wywalczyli punkt do podziału z Zetką. Jak będzie dziś?

• Pogoda nie sprzyja dziś grze w piłkę, ale skoro na mundialu sobie poradzili to czemu nie mieliby dać rady w naszej ekstraklasie? Brazuca i szpraj jest ... :)

• Zapraszamy jeszcze do przeczytania naszej przedmeczowej zapowiedzi ;-)

• W składzie Korony mała niespodzianka - 18-letni Marcin Cebula.

• Korona Kielce

Sebastian Kosiorowski, Serhii Pylypczuk, Przemysław Trytko, Michał Janota, Nabil Aankour, Sergiej Chiżniczenko.

• Rezerwowi:

Andrzej Witan, Luis Carlos, Damian Ciechanowski, Wagner, Joshua Silva, Maciej Kona, Bernardo Vasconselos

• Goście są już na stadionie :-)

• Jaki skład wystawi dziś Jorge Paixao? Przypominamy, że w czwartek w Bydgoszczy zostanie rozegrany mecz rewanżowy eliminacji Ligi Europy. Rywalem "Zetki" będzie belgijskie Zulte.

• Klub z Bydgoszczy sezon zacznie ze starym herbem. Przypominamy zamieszanie wokół herbu Zawiszy: najpierw herb miał zostać zmieniony, ale ostatecznie zmieniono decyzję.

• Witam serdecznie! Do meczu nieco ponad godzina, więc powoli startujemy z naszą relację. Jaki wynik dziś typujecie?