1

Lech Poznań

0

• Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relację na ekstraklasa.net! Ten mecz skomentował dla was Wojciech Adamczak, kłaniam się

• Zawisza znowu imponował konsekwencją w grze i zwyciężył po raz trzeci z rzędu. Lech natomiast obudził się dopiero w końcówce, ale nie zdołał wykorzystać swych okazji i przegrał po raz pierwszy w tym roku

• KONIEC! ZAWISZA WYGRYWA 1:0!

• Bydgoszczanie krótko to rozegrali i utrzymują się przy piłce na połowie Lecha

• Alaverdashvili faulowany przez Linetty'ego na 20. metrze. Szansa z wolnego i odpoczytek dla borońców

• Kamiński wygrywa główkę po dośrodkowaniu Loivrencsicsa, ale jego strzałem broni Sandomierski! Ależ końcówka!

• Wydawało się, że Ziajka wszedł w piłkę. Sędzia orzekł inaczej, a obrońcę Zawiszy ukarał żółtym kartonikiem

• W odpowiedzi kolejna akcja prawym skrzydłem Lovrencsicsa! Piłkę od Węgra otrzymał Formella i z bliska strzelił nad bramką!

• Jak to nie wpadło? Zawisza wychodził 3 na 2, Kamiński zagrał w poprzek Gostomski wybił pod nogi Alaverdashvilego. Strzał Gruzina z bramki wybija Kamiński!

• Alaverdashvili za Pawłowskiego

• Formella wpada w pole karne i wykłada piłkę na szesnasty metr do Lovrencsicsa, a Węgier uderza w poprzeczkę!

• Marić z wolnego podał do Linetty'ego, ale Hamalainen źle zagrywał do Kownackiego i piłka u Sandomierskiego

• Lovrencsics popełnił prosty błąd techniczny, źle przyjął piłkę i zamiast dośrodkowania jest aut dla bydgoszczan

• Kiks Maricia, ale Chorwat po chwili naprawił swój błąd i odebrał piłkę Kownackiemu

• Lech nie ma kompletnie pomysłu na sforsowanie solidnej obrony bydgoszczan. Raz po raz zagrywają długie piłki, ale przegrywają prawie wszystkie pojedynki powietrzne, rażą nieporadnością

• W odpowiedzi Formella próbował uderzenia fałszem, ale nieznacznie się pomylił

• Ziajka z woleja uderza centymetry nad poprzeczką! To mogła być piękna bramka!

• Micael po raz kolejny wyprzedza Kownackiego. Dodatkowo młody napastnik gości faulował, Zawisza dalej przy piłce

• Douglas wyprostowaną nogą zaatakował Barisica i ma szczęście, że otrzymał za to tylko żółtą

• Nieporozumienie Kadara i Gostomskiego. Barisić już czyhał na piłkę, ale ostatecznie bramkarz Lecha wybrnął z tej sytuacji

• Kamiński złapany na spalonym po rzucie wolnym z boku boiska

• Druga zmiana u gospodarzy. Schodzi żegnany brawami Alvarinho, a w jego miejscu na boisku pojawił się Sebastian Kamiński

• Żaden z graczy nie doszedł do piłki i ta wylądowała w koszyczku Sandomierskiego

• Formella nie może dziś wygrać pojedynku jeden na jeden, ale tym razem był faulowany przez Wójcickiego i będzie okazja ze stałego fragmentu gry.

• Kontra Zawiszy! Ziajka oskrzydlił akcję, Barisić nie sięgnął piłki, ta trafiła do Predescu. Strzał Rumuna sprzed bramki wybija Kamiński!

• Pierwsza od dłuższego czasu niezła akcja Kolejorza. Podanie do skrzydła do Douglasa przeciął jednak Andre Micael

• Maciej Skorża dokonuje ostatniej korekty w składzie. Za Zaura Sadajewa wchodzi Dawid Kownacki

• Pawłowski huknął z dystansu, ale jeden z lechitów ofiarnie rzucił się i zablokował strzał!

• Ładna trójkowa akcja bydgoszczan po prawej stronie. Alvarinho otrzymał piłkę od Predescu i chciał sprytnie ograć Kadara, ale wyjechał z piłką za linię boczną

• Alvarinho złamał akcję do środka i uderzył płasko po ziemi z 18 metrów! Piłka o centymetry minęła bramkę Gostomskeigo!

• Majewskij wyprowadzał kontrę Zawiszy, zagrał jednak wprost pod nogi Kędziory

• Kadar znów chciał ruszyć do ataku, ale uniemożliwił mu to faulem Barisić

• Sandomierski rzuca się pod nogi Sadajewa i wygarnia mu piłkę!

• Na drugą połowę nie wyjdzie już Kamil Drygas, zmienia go Cornel Predescu. Mariusz Rumak z pewnością bał się kolejnej kartki dlaswojego pomocnika

• Po dość sennym początku, od 20. minuty oglądamy naprawdę żywy, wyrównany mecz. Do momentu wykluczenia Djouma to Lech przeważał, potem inicjatywę przejął Zawisza i zdobył prowadzenie po stałym fragmencie. To jego trzecie prowadzenie do przerwy w tym sezonie

• I to była ostatnia akcja w pierwszej połowie, wracamy za niespełna kwadrans!

• Ziajka wstrzela w pole karne, Barisić był o krok od niej!

• Dla Drygasa mecz bez kartki to mecz stracony. Sędzia stracił do niego cierpliwość i ukarał go żółtą, to już jego 11. w sezonie

• Kopia akcji bramkowej w wykonaniu Zawiszy. Dośrodkował Alvarinho, zgrał Micael, ale tym razem Barisć już nie sięgnął piłki

• Golkiper gospodarzy znowu w akcji! Dobre wyjście i przejęcie dośrodkowania Douglasa

• Tym razem Kadar postanowił pomóc kolegom z ofensywy i huknął po ziemi z ponad 30 metrów. Bez problemów łapie Sandomierski, którego imię skandują teraz kibice

• Pawłowski sklepał z Barisiciem, uderzył lewą nogą z około 18 metrów, ale nieczysto i niecelnie

• Drygas za plecy obrońców do wybiegającego Ziajki, ale szybszy był Gostomski

• Kamiński o krok od wyrównania! Stoper Lecha podłączył się do ataku, rozciągnął akcję do Lovrencsicsa i popędził w pole karne. Otrzymał podanie zwrotne, uderzył głową tuż obok prawego słupka!

• To pierwsza bramka Zawiszy w tym sezonie strzelona po rzucie rożnym

• Alvarinho dobrze dośrodkował z rożnego, Micael zgrał do Barisicia, który głową z bliska pokonuje Gostomskiego! 1:0 dla Zawiszy!

• GOOOOOOOOOOOOOL! Barisić!

• Mica prawie wkręcił w murawę Kadara, ale sam też się poślizgnął i wywalczył tylko rzut rożny

• Szymon Pawłowski ruszył do kontry, ale za nim popędził tylko Sadajew. Pomocnik został osaczony przez bydgoszczan i stracił piłkę

• Niezła akcja Bydgoszczan, zakończona dośrodkowaniem Ziajki, które trafiło w plecy Kędziory

• Gostomski ściąga piłkę tuż sprzed nosa Micalea!

• Zawisza złapał wiatr w żagle! Majewskij kapitalnie zagrał do Ziajki, dośrodkowanie obrońcy odebrał Pawłowski, zgrał do Alvarinho. Pierwszy strzał Portugalczyka zablokował Kadar, drugi pewnie wyłapał Gostomski

• Druga żółta dla Djouma! Pomocnik Lecha faulem przerwał kontrę Zawiszy i musiał za ten faul obejrzeć żółtą kartkę, Lech w osłabieniu!

• Dośrodkowanie z rożnego wypiąstkowuje Sandomierski

• Z powodu kontuzji boisko opuszcza Paulus Arujuuri, za niego wchodzi Tamas Kadar

• Składna akcja Lecha zakończona próbą dośrodkowania Kędziory. Zablokował go Ziajka, będzie pierwszy dziś rzut rożny

• Kolejny raz Bartłomiej Pawłowski dośrodkował w kierunku Alvarinho. Trudno jednak oczekiwać od filigranowego Portugalczyka, że coś tam zdziała

• Djoum ostro potraktował Drygasa i został ukarany żółą kartką

• Tym razem bramkarz Zawiszy się nie popisał! Wypluł strzał Pawłowskiego przed siebie, ale Hamalainen niecelnie dobił

• Sadajew uderza z ostrego kąta! Hamalainen miał sporo miejsca po lewej stronie, dograł do Czeczena, ten zbiegł do linii końcowej i uderzył. Sandomierski na posterunku!

• Gramy! Cała trybuna B wstała!

• Bardzo serdeczne przywitanie trenerów już za nami, za chwile pierwszy gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego!

• Piłkarze już na murawie, witani owacyjnie przez kibiców. Sporo dziś ich mamy jak na bydgoskie standardy.

• Do meczu jeszcze 10 minut, obie drużyny już zakończyły już rozgrzewkę, w tym czasie zachęcamy do przeczytania naszej zapowiedzi tego meczu

• Na swoim blogu zanalizowałem grę Zawiszy w ostatnich meczach, zapraszam: KLIK!

• Przy Gdańskiej 163 zmierzą się dziś dwie niepokonane w tym roku ekipy. 8 punktów w 4 meczach z pewnością bardziej cieszy kibiców Zawiszy, ale i Lech spisuje się ostatnio świetnie, dzięki czemu awansował na pozycję wicelidera.

• W ostatnich meczach katem Zawiszy był Kasper Hamalainen, który w 4 potyczkach zdobył 2 bramki i zaliczył 2 asysty. A przed rokiem Dariusz Formella i Karol Linetty tak chcieli zagrać w Bydgoszczy, że przełożyli w tym celu maturę