• Zapraszam na następne relacje na naszym portalu. Za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak.

• Legia była dziś z pewnością zespołem dojrzalszym i zasłużenie zainkasowała 3 punkty, wracając na fotel lidera.

• Nic z tego nie wyszło i sędzia kończy mecz!

• Jeszcze żółtą ukarany Vrdoljak.

• W końcu się im udało. Wójcicki faulowany, będzie ostatnia szansa z rzutu wolnego. Pod bramkę gości popędził Andrzej Witan.

• 3 minuty doliczone. Zawisza od 3 minut nie ruszył się z własnego narożnika.

• Obrońca Zawiszy ukarany za to żółtą kartką

• Przepychanka między zawodnikami. Ziajka jest wyraźnie poirytowany grą na czas Dudy.

• Legioniści bardzo umiejętnie utrzymują się przy piłce na połowie rywala, właśnie Duda wywalczył kolejny faul

• Masłowski minął 3 rywali, ale zatrzymał się na Vrdoljaku. Kontra Legii kończy się zastawianiem piłki w narożniku przez Guilherme. Był faulowany i rzut wolny dla Legii.

• Ale najpierw ostatnia zmiana u gospodarzy. Vasco za Kadu. A z rożnego nic nie wyszło.

• Wagner ładnie rozegrał z Alvarinho, akcję przerywa Broź. Rzut rożny dla Zawiszy.

• Druga żółta kartka dla gospodarzy, ukarany nią Alvarinho za faul na Guilherme.

• Gevorgyan dośrodkowywał z rzutu rożnego. Do piłki doszedł Wójcicki, ale uderzył za wysoko o parę metrów.

• Frekwencja wyniosła dziś 4 600.

• Broź mógł zatrzymać Vahana tylko faulem, za który otrzymał zasłużoną żółtą kartkę.

• Duda prosto w Ziajkę. Legioniści bardzo irytują kibiców grą na czas.

• Świetna interwencja Witana, który zdjął piłkę z głowy Saganowskiego. Jeszcze jeden korner dla gości.

• Uderzał Duda, piłkę na rożny wybił Ziajka.

• Strąk dobrze się zastawił, Kosecki padł bardzo teatralnie. Sędzia oczywiście dał się nabrać i rzut wolny z niebezpiecznej odległości dla Legii.

• Alvarinho wpadł w pole karne, już szykował się do strzału, jednak świetnym wślizgiem w ostatniej chwili wybił mu piłkę Rzeźniczak.

• Niezła piłka od Brozia do Koseckiego, ale ponownie dobrze wychodzi Witan.

• Saganowski świetnie wycofał do nadbiegajacego Żyry, który groźnie uderzył! Z najwiekszym trudem broni Witan

• Zawisza Bydgoszcz - Legia WarszawaZawisza Bydgoszcz - Legia Warszawa

• Drugiej zmiany dokonuje trener Berg. Na boisku pojawia się Guilherme w miejsce żegnanego brawami Lewczuka.

• Zawisza gra teraz bez defensywnego pomocnika, w środku pola operują Masłowski i Wójcicki. Kibice skandują "Gramy do końca!"

• I Alvarinho za Łukowskiego.

• Podwójnej zmiany dokonuje trener Rumak. Gevorgyan w miejsce Goulona.

• Kadu świetnie urwał się Lewczukowi, płasko dograł do Wagnera, który ubiegł Astiza i wpakował piłkę do bramki z 5 metrów.

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Wagner daje nadzieję gospodarzom!

• Duda do Koseckiego, Zawiszę ratuje Strąk. Wślizg w samą porę.

• Jest też pierwsza żółta kartka, którą ukarany został Herold Goulon.

• Pierwsza zmiana w meczu. Duda w miejsce Szwocha.

• Inny pomysł - piłka na 16 metr do Ziajki, ale w ostatniej chwili piłkę z nogi zdjął mu... Micael.

• 2 razy wybił Lewczuk za chwilę 3 próba Petasza.

• Petasz w pole karne do Kadu, dośrodkowanie przecina Astiz. Będzie róg dla Zawiszy.

• Szwoch dośrodkował z rożnego prosto na głowę Astiza. Hiszpan doszedł do niezłej okazji przy biernej postawie obrony ale niecelnie strzelił.

• W odpowiedzi uderzał Wójcicki ale znów za słabo, to nie mogło zaskoczyc Kuciaka.

• Pierwsza groźna akcja Legii w drugiej połowie. Goście ładnie wymieniali piłkę na prawej stronie boiska w końcu Broź próbował prostopadle podać do Saganowskiego, który był jednak na spalonym.

• Petasz prawie wkręcił z rożnego, jednak w ostatniej chwili skutecznie interweniował Kuciak. Sędzia zadecydował że był faulowany przez Goulona.

• Masłowski prostopadle do Kadu, Rzeźniczak wybija na róg i nie może się pogodzić z decyzja sędziego, że nie był faulowany.

• Kolejna okazja dla Zawiszy! Wagner minął Lewczuka i uderzył lewą nogą na długi słupek! Piłka minęła bramkę o centymetry.

• Masłowski wpada w pole karne i oddaje do Wójcickiego! Pomocnik Zawiszy strzela z 16 metrów prosto w Kuciaka.

• Masłowski z dystansu lewą nogą za słabo i niecelnie.

• A na trybunach właśnie pojawił się prezydent Bydgoszczy, pan Rafał Bruski.

• Najlepsza szansa Zawiszy! Spore zamieszanie w polu karnym, ostatecznie z 10 metrów uderzał Łukowski, ale jego strzał ofiarnym wślizgiem zablokował Broź!

• Petasz dośrodkowywał z lewej strony, jednak Wójcicki minął się z piłką i z kontrą wychodzą Legioniści.

• Masłowski z dystansu, jednak prosto w Rzeźniczaka.

• Oba zespoły już na murawie, nie widzę żadnych zmian. Zaczynamy drugie 45 minut!

• Działa już nasz plebiscyt, zapraszam więc do wybierania najlepszego gracza meczu oraz do komentowania. Póki co o dziwo prowadzi Herold Goulon, przed Michałem Żyrą i Jakubem Rzeźnieczakiem.

• Trybuna B dziś prawie pełna, to chyba najwyższa frekwencja od czasu bojkotu. Kibice dopingują dość żywiołowo, pojawiły się nawet znane z zeszłych lat przyśpiewki.

• Trybuna B dziś prawie pełna, kibice dopingują dość żywiołowo. To chyba najlepsza atmosfera na stadionie od czasu bojkotu.

• Legia wyraźnie przeważała w pierwszej połowie, wykorzystali swoje szanse i zasłużenie prowadzą do przerwy.

• Bez ani jednej doliczonej minuty sędzia Musiał kończy pierwszą połowę.

• Głupia strata Petasza, na szczęście dla niego strzał Szwocha bardzo niecelny.

• Bydgoszczanie za długo rozgrywali piłkę i w końcu przejął ją Vrdoljak.

• Saganowski świetnie podał prosttopadle do Żyry, który wyskoczył zza pleców Micaela i pewnie uderzył obok Witana. Bydgoszczanie protestują, ale Żyro raczej nie był na spalonym.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Żyro i 2:0 dla Legii!

• Strąk główką świetnie wypuścił Kadu, ale napastnik gospodarzy znów źle się zabrał i nic z tego nie wyszło.

• Petasz próbował z dystansu, ale stracił równowagę i uderzył bardzo niecelnie.

• Powtórka pokazuje że Zawiszy należał się karny, faulował jednak Broź.

• Kadu padł w polu karnym zahaczany przez Vrdoljaka, ale sędzia nie reaguje!

• Dobre dośrodkowanie Petasza, ale czujnie interweniował Kuciak. Bramkarz gości nie miał także problemów z dośrodkowaniem Wagnera.

• Było groźnie, ale Astiz wybił na rożny.

• Faul Brozia na Ziajce i będzie dobra okazja dla Petasza do dośrodkowania.

• Żyro wrzucał z prawej strony, Micael źle obliczył lot piłki, która trafiła prosto do Rzeźniczaka. Przypadkowy strzał wpadł tuż przy słupku bezradnego Witana.

• GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Rzeźniczak strzela na 1:0!

• Po raz kolejny dobrze wychodzi Witan. Tym razem uprzedził Koseckiego, który już czyhał na piłkę od Żyry.

• Petasz wpadł w pole karne, ale Broź do spółki z Jodłowcem dali sobie z nim radę i przerwali akcję.

• Goulon był wyraźnie spóźniony do Żyry, który popatrzył i dośrodkował płasko w poprzek pola karnego, jednak zbyt blisko bramki. Pewna interwencja Witana.

• Masłowski fatalnie podaje prosto w piętę Kadu

• Zawisza bardzo niedokładnie wyprowadza kontry i nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce. Legia ma wyraźną przewagę, choć jak na razie niewiele z niej wynika.

• Wagner zabrał piłkę Astizowi i popędził na bramkę. Hiszpan jednak rozpaczliwym ale czystym wślizgiem odkupił swe winy

• Kosecki zdołał dośrodkować, piłka trafiła do Żyry który kapitalnie wyłożył Vrdoljakowi na 16 metr. Serb uderzył nieczysto i nie wykorzystał dobrej szansy.

• Świetny powrót Łukowskiego, który przerywa akcję Szwocha i od bramki Witan.

• Broź prostopadle w pole karne do Vrdoljaka, ale Micael był czujny i do konca asekurował piłkę, która wyszła na aut bramkowy.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Petasz, piłka przeszła nieruszona przez pole karne i trafiła prosto w ręce Kuciaka.

• Pierwszy strzał w meczu oddaje z dystansu Żyro, uderzenie słabe i bardzo niecelne.

• Masłowski prostopadle do Łukowskiego, który o mały włos znalazłby się na czystej pozycji ale kapitalnym wślizgiem Legię ratuje Broź.

• Szwoch wypuścił Żyrę na prawym skrzydle, ale zagrał za mocno i pomocnik Legii nie dogonił futbolówki.

• Micael fatalnie podaje do Szwocha, ale za chwilę naprawia swój błąd i wybija na aut.

• Legia zaczęła wysokim pressingiem, co sprawia duże kłopoty gospodarzom przy wyprowadzeniu piłki ze swojej połowy.

• Vrdoljak za plecy obrońców do Koseckiego, ale Witan czujnie wychodzi i łapie piłkę.

• Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy, wyjaśnia Jodłowiec.

• Kontrę Zawiszy rozprowadził Masłowski, oddał do Wagnera, jego dośrodkowanie jednak zablokowane.

• Pierwsza akcja Legii: Żyro dośrodkował z prawej strony do Koseckiego, który nie czysto trafił w piłkę.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Losowanie już za nami, zespoły już rozstawione na murawie, za chwilę rozpoczną gospodarze.

• Szybki rzut oka na ławki rezerwowych obu drużyn. Zawisza: Sandomierski, Ciechanowski, Samuel, Gevorgyan, Carlos, Vasconcelos i Alvarinho. Legia: Jałocha, Guilherme, Duda, Kucharczyk, Pinto, Sa i Piech

• Sprawiedliwym w dzisiejszym meczu będzie Tomasz Musiał z Krakowa, który otrzymał już 3 czarne kartki w naszej "bezbłędnej tabeli". Miejmy nadzieję, że dziś będzie zupełnie niewidoczny.

• Na trybunie VIP właśnie pojawił się Michał Żewłakow, jest także znany celebryta Żora Korolyow.

• Piłkarze "Niebiesko - Czarnych" schodzą z rozgrzewki żegnani brawami i okrzykami "WKS" z trybuny B.

• Gramy z Mistrzem Polski, z zespołem, który w Lidze Europy ma komplet punktów, wiec nie oszukujmy się - tutaj faworytem jest Legia Warszawa i dla nas każdy punkt będzie sukcesem, ale jak wyjdziemy na boisko, to gramy o pełną pulę zdecydowanie.

Trener Mariusz Rumak na przedmeczowej konferencji.

• Do meczu jeszcze pół godziny, obie drużyny rozgrzewają się, a trybuny powoli się zapełniają. Jednak nie ma co liczyć na zeszłoroczne 13 tysięcy widzów. Tradycyjnie już nie stawią się dziś kibice gości.

• Ścisk w czołówce tabeli powoduje, że jeśli Legia chce powrócić na czoło tabeli, musi dziś wygrać. Obecnie zajmuje 4 miejsce za Jagiellonią, Śląskiem i Wisłą. Zawisza w przypadku zwycięstwa może nawet opuścić strefę spadkową, wszystko zależy od jutrzejszego meczu Ruchu z Koroną. Do obu ekip bydgoszczanie tracą zaledwie punkt.

• Henning Berg tradycyjnie już rotuje składem po meczu w Lidze Europy, stąd obecność od pierwszej minuty Mateusza Szwocha, czy Marka Saganowskiego. W pierwszej "11" znalazło się także miejsce dla byłego gracza gospodarzy - Igora Lewczuka.

• Trenerzy obu drużyn zaskoczyli wyjściowymi składami. Mariusz Rumak dokonał 2 zmian w porównaniu do meczu z Bełchatowem - pauzującego za kartki Kamila Drygasa zastępuje dziś zaledwie 18-letni Jakub Łukowski, a Luisa Carlosa jego rodak Wagner Borges. Czy to kara za fatalne pudło z poprzedniego meczu?

• Jak zwykle przed meczem zachęcam do przeczytania zapowiedzi autorstwa Jakuba Seweryna.

• Na relację z tego spotkania prosto ze Stadionu Miejskiego w Bydgoszczy zaprasza Wojciech Adamczak.

• Lider odwróconej tabeli czy mistrz Polski? Początek meczu Zawisza Bydgoszcz - Legia Warszawa już za 55 minut!