4

Miedź Legnica

1

• I to już wszystko z naszej strony, zapraszamy już jutro na piłkarską sobotę z ekstraklasa.net! Za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak.

• W drugiej połowie Miedź nie miała już nic do powiedzenia. Trzeba przyznać, że z takim bramkarzem za daleko nie zajdą, to zdecydowanie nie był dzień Dawida Smuga, który zniweczył wysiłki kolegów z drużyny.

• Koniec! Zawisza wygrywa 4:1 i kontynuuje dobrą passę!

• Ponownie Labukas, tym razem urwał się Wełnickiemu w polu karnym i uderzył mocno, ale w tylko w boczną siatkę

• Ładna akcja Gancarczyka lewym skrzydłem zakończona została celną wrzutką na głowę Labukasa. Strzał Litwina trafia jednak prosto w środek bramki, Sapela pewnie łapie

• Trzecia zmiana w Zawiszy i wejście trzeciego wychowanka. Ciechanowski zastępuje Łukowskiego

• I od razu druga zmiana. Na murawę wchodzi kolejny wychowanek, Kamil Żylski, który zmienia strzelca dwóch goli Jakuba Smektałę

• Dopiero teraz Mariusz Rumak dokonuje pierwszej zmiany. Gajewski za Lewickiego

• Igumanović zdecydowanie mniej czysto potraktował Ferugę i goście mają wolny z boku boiska. Zakotłowało się w polu karnym, ale ostatecznie piłka wpada w ręce Sapeli

• Czyściutki wślizg Telichowskiego skutecznie blokuje kontrę Zawiszy, a konkretnie Lewickiego

• Ostatnia zmiana w Miedzi: Kakoko zmienia Łobodzińskiego

• Oj Dawid Smug nie będzie dobrze wspominał wyjazdu do Bydgoszczy. Najpierw wypuścił z rąk strzał Panayotova, do piłki dopadł Smektała. Miał dużo trudniejszą sytuację niż wcześniej ale z ostrego kąta trafił w bramkę. Sytuację chciał ratować jeszcze bramkarz Miedzi, ale wpadł z piłką do bramki!

• GOOOOOOOOOOOL! Smektała z wydatną pomocą Smuga!

• Trener Kuźma wzmacnia ofensywę i puszcza do boju Tadasa Labukasa, który zmienia Keona Daniela

• Dwie minuty naprawdę wysokiego poziomu w Bydgoszczy. Chyba 6 kolejnych zagrań piłkarzy obu drużyn to typowe świece bez żadnego celu

• Cóż za rajd Bartczaka. Doświadczony obrońca minął trzech rywali, ale wyraźnie przecenił swą lewą nogę, bo strzał poleciał w kierunku chorągiewki w narożniku boiska

• Feruga udanie wrzucił, ale legniczanie zamiast strzelać woleli główkować do siebie wzdłuż bramki, a szkoda bo to była świetna okazja!

• Trifonov podłączył się do ataku, ale Nawotczyński dobrze zaasekurował tę stronę i zablokował dośrodkowanie

• Cóż za kuriozalna bramka! Bramkarz Miedzi chciał przeciąć głową długie zagranie do Panayotova, jednak do Neuera mu daleko i minął się z piłką. Bułgar dopadł do niej i podwyższył wynik!

• GOOOOOOOOOOOOOL! Panayotov wykorzystuje koszmarny błąd Smuga!

• I to było ostatnie już dziś zagranie eks-wiślaka, zmienia go Marcin Gancarczyk

• Mógł być remis! Garguła dopadł do piłki wybitej przez obrońców Zawiszy i uderzył płasko w kierunku długiego słupka. Sapela na raty ale radzi sobie z tym strzałem!

• Teraz to gracze Miedzi nie rozumieją decyzji arbitra, który doszukał się dotknięcia piłki przez zastawiającego ją Daniela i wskazał na rzut rożny. W polu karnym najlepiej ustawiony był Ślusarski, który wybił piłkę

• Kolejny raz gracze Miedzi faulują zupełnie nie mając na celu piłki, sędzia jednak ani myśli ich upomnieć

• Cierpka zagapił się, stracił piłkę na rzecz Drygasa i od razu go sfaulował. Miał spore szczęście, że sędzia nie wysłał go do szatni

• Kapitan Zawiszy ładnie uruchomił Łukowskiego, ten uciekł Bartczakowi, jednak musiał uderzać lewą nogą z ostrego kąta. Strzał nie był zbyt mocny i nie sprawił Smugowi problemów

• Drygasa teraz ewidentnie poniosło, zdecydował się na strzał z powietrza z 40 metrów i chybił o dobre 8.

• Dośrodkowanie Łukowskiego wybili obrońcy gości. Igumanović próbował jeszcze uderzać z daleka, piłka trafiła pod nogi Lewickiego, który miałby wymarzoną szansę, gdyby nie fakt, że był na spalonym

• Znowu w roli głównej Smektała, tym razem mądrze zobaczył, że nikogo nie ma w polu karnym, wstrzymał akcję i wywalczył rzut rożny.

• Smektała udowodnił wszystkim, że strzał z pierwszej połowy był przypadkowy! Smug wypuścił piłkę z rąk, przejął ją skrzydłowy Zawiszy, minął bramkarza i... nie trafił do pustej bramki!

• Można powiedzieć, że do trzech razy sztuka! Po dobrej centrze z lewej strony najpierw nieczysto trafił Panayotov, piłka trafiła pod nogi Telichowskiego, który był o centymetry od samobója, trafił w poprzeczkę. Do piłki dopadł Lewicki i z bliska wpakował piłkę do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOL! Lewicki wyprowadza Zawiszę na prowadzenie!

• Rożne zdecydowanie do poprawki dla Garguły, znowu zdecydowanie za głęboko. Tym razem kontrę wyprowadzał Lewicki i Cierpka musiał go faulować, żółta dla pomocnika legniczan

• Od razu Miedź miała rzut rożny, jednak Garguła fatalnie go wykonał. Kontra Zawiszy także nie wyszła, Łukowski nie ma szans w fizycznych starciach z defensorami Miedzi

• I gra już wznowiona! Oby druga połowa wyglądała tak jak ostatnie 10 minut pierwszej!

• Zawisza

• Trzeba przyznać, że Miedź sprawia dużo lepsze wrażenie. Nie mają większych kłopotów z odbiorem piłki i raz po raz groźnie atakują, głównie prawym skrzydłem. Ich strzały z dystansu są naprawdę groźne, jednak najlepszym popisał się Jakub Smektała. Po za tym strzałem trudno coś dobrego powiedzieć o grze Zawiszy. Podopieczni Mariusza Rumaka grają wolno, schematycznie i bardzo czytelnie. Ewidentnie potrzeba jakiegoś wstrząsu w szatni

• Tomasz Wajda gwiżdże i zaprasza zespoły do szatni, przed nami 15 minut przerwy!

• Smektała dośrodkował w kierunku Panayotova, ten już składał się do strzału, ale w ostatniej chwili piłkę zdjął mu z głowy Midzierski!

• Keon Daniel huknął lewą nogą zza pola karnego i zabrakło mu naprawdę niewiele!

• Łukowski świetnie prostopadle zagrał do Lewickiego, ten urwał się obrońcy i stanął oko w oko ze Smugiem. Górą bramkarz gości!

• Nykiel był wyraźnie spóźniony, stracił równowagę, ale zdążył jeszcze ściąć Ferugę równo z trawą. Żółta kartka w pełni uzasadniona

• Miedź mogła błyskawicznie odpowiedzieć! Łobodziński wyłożył piłkę Cierpce a ten z 12 metrów uderzył tuż nad poprzeczką! Inna sprawa, że Feruga ewidentnie wyjechał z piłką za linię końcową, jednak zdaniem sędziego wszystko było w porządku

• GOOOOOOOOOOOL! Smektała z daleka pakuje piłkę do siatki, miejscowi kibice są w szoku!

• Cierpka popisał się ładnym uderzeniem lewą nogą sponad 20 metrów, ale jeszcze ładniej wybronił to Sapela

• Spotkanie nam się zaostrza. Sędzia nie zareagował na atak łokciem na Lewickiego, odgwizdał za to faul na Cierpce, o co Zawiszanie mają spore pretensje.

• Garguła dośrodkował zbyt głęboko, Sapela bezpiecznie wypiąstkował piłkę daleko od bramki

• Tym razem Łobodziński zdecydował się złamać akcję do środka i uderzyć lewą nogą. Strzał bardzo nieudany, ale sędzia dopatrzył się obcierki i Miedź ma rzut rożny

• Kamil Drygas w swoim stylu umiejętnie obrócił się z piłką w środku boiska. Keon Daniel musiał faulować go taktycznie, za co otrzymał zasłużoną żółtą kartkę

• Pierwza od dłuższego czasu ofensywna akcja gości. Łobodziński wymienił piłkę na prawej stronie z Bartczakiem, jednak odegranie tego drugiego było zbyt mocne i kapitan Miedzi nie zdołał do niego dojść

• Wełnicki znalazł Panayotova na lewym skrzydle, ten jednak był na spalonym, co nie umknęło sędziemu. Zupełnie nie klei się dzisiaj gra Zawiszy

• Kamil Drygas spróbował szczęścia z rzutu wolnego z ok. 30 metrów. Piłka spadła dopiero na zewnętrzny tor bieżni bydgoskiego stadionu

• Nykiel ze Smektałą wyprowadzili rywali w pole na prawym skrzydle. Trifonov zapaśniczym chwytem powalił skrzydłowego Zawiszy, jednak nie otrzymał za to żółtej kartki. Dośrodkowanie z wolnego nic nie wniosło, najwyżej wyskoczył Telichowski

• Wełnicki kopnął Ślusarskiego, ten padł jak rażony piorunem i zaskoczył krzyczeć jakby mieli mu nogę amputować. Cel osiągnął - stoper Zawiszy otrzymał żółtą kartkę, a doświadczony snajper po chwili cudownie ożył

• Łukowski nie ma dziś lekko, znów został mocno poturbowany. Midzierski otrzymał za to upomnienie od sędziego

• Telichowski skiksował, ale miał farta i piłka trafiła do Trifonova. Po aucie dla bydgoszczan Smektała dośrodkował na oślep, piłka wpadła prosto w ręce Smuga

• Łukowski mimo kiepskich warunków fizycznych nie odpuszcza walki powietrznej. Został potraktowany łokciem przez rywala, nie wyglądało to dobrze, ale na szczęście obyło się bez interwencji lekarza

• Ewidentny błąd stoperów Zawiszy wykorzystał Bartosz Ślusarski, który dopadł do piłki i płaskim strzałem nie dał szans Sapeli. 1:0!

• GOOOOOOOOOOOL! Ślusarski!

• Panayotov pomknął lewym skrzydłem i uderzył z dystansu. Strzał był jednak zbyt słaby i Smug nie miał z nim kłopotów

• Jak dotąd gra jest bardzo rwana i toczy się głównie w środku pola. Żadna z drużyn nie jest w stanie wymienić więcej niż 3-4 podania i złapać swój rytm

• Seria dośrodkowań z obu skrzydeł w pole karne gości, jednak żadne z nich nie trafiło do adresata

• Kamil Drygas najpierw źle odegrał głową po chwili naprawił swój błąd, przejął piłkę i został sfaulowany. Kapitan gospodarzy lekko ucierpiał ale szybko się podniósł

• Wszystko już gotowe, arbiter Tomasz Wajda gwiżdże i zaczynamy!

• Obie ekipy już wychodzą na murawę, oklaskiwani przez niewielką liczbę kibiców na stadionie.

• Dopiero w czwartej kolejce Miedź Legnica zagra pierwszy mecz na wyjeździe. Legniczanie nie wykorzystali jednak przewagi własnej murawy i w pierwszych trzech meczach nie zdołali odnieść zwycięstwa, dwa razy remisując i raz przegrywając. Może inne stadiony okażą się bardziej szczęśliwe?

• Obrońca niebiesko-czarnych, Krzysztof Nykiel:

Wiemy jakie są plusy Miedzi, ale znamy też nasze plusy i najważniejsi jesteśmy my. Wszystko zweryfikuje boisko. (...) Czas pokaże czy nasza współpraca jest lepsza, na pewno z każdym meczem będziemy nabierać zgrania i będziemy tracić jak najmniej bramek. Cały zespół broni, oczywiście przede wszystkim bramkarz i obrońcy i jak jest zero z tyłu to motywuje i jest to pozytywne. Mamy doświadczoną obronę, z każdym meczem będzie jeszcze lepiej.
  • I Zawisza: Węglarz, Alaverdashvili, Ciechanowski, Gajewski, Stawarczyk, Żylski, Cywiński

• Wyjściowe jedenastki można zobaczyć w panelu po lewej stronie, czas zatem przedstawić rezerwowych. Miedź: Budzyński, Garuch, Stasiak, Kakoko, Kuźma, Gancarczyk i Labukas

• W składzie Zawiszy brakuje oczywiście Alvarinho, który w tygodniu przeniósł się do Jagiellonii. Niełatwe zadanie zastąpienia Portugalczyka na lewym skrzydle otrzymał dziś 19-letni Jakub Łukowski

• Witamy z Bydgoszczy i zapraszamy na relację live z pierwszego meczu czwartej kolejki! Zawisza zmierzy się dziś z Miedzią Legnica, początek spotkania już za niecałe pół godziny.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ZAWISZA BYDGOSZCZ - MIEDŹ LEGNICA

Zawisza - Górnik Łęczna

Oba kluby przystępowały do nowego sezonu ze sporymi ambicjami, jednak pierwsze dwie kolejki nie zakończyły się po ich myśli. Spadkowicz z ekstraklasy zdobył w nich ledwie punkt, jednak zdołał przełamać się w pucharowym starciu z Chrobrym Głogów, w którym pokazał swą siłę i zwyciężył 4:1. Podopieczni Mariusza Rumaka zdołali pójść za ciosem i wygrali także w lidze, 3:0 z Pogonią Siedlce. Z Chrobrym Głogów mierzyła się również niedawno Miedź, która jednak musiała uznać wyższość rywala. W derbowym pojedynku lepsi okazali się głogowianie, a gracze z Legnicy po dwóch remisach doznali goryczy porażki.