• Ziajka urwał się Podgórskiemu i dośrodkował lewą nogą w pole karne. Hebert minął się z piłką, a Mica bez namysłu huknął z woleja lewą nogą! Szmatuła nie miał najmniejszych szans!

• Pawłowski tym razem zdecydował się na strzał lewą nogą. Bardzo nieudane zagranie piłka ledwo doleciała do linii końcowej, 3 metry obok bramki

• Vassiljev strzelił mocno, ale wyraźnie ponad bramką

• Ziajka fauluje Jurado i goście mają wolny z ok. 25 metrów

• Piast mógł wyrównać! Sandomierski kapitalnie broni strzał z ostrego kąta!

• Pawłowski przedryblował 2 rywali, wstrzelił w pole karne do Alvarinho, ten ładnie piętą do Predescu. Rumun strzałem z 10 metrów daje Zawiszy prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOL! Predescu!

• A w Piaście Zivec wchodzi za Badię

• Z rożnego dla gospodarzy wynikła niezła kontra gości.

• Barisić zmienia Świerczoka

• Kąśliwe uderzenie Predescu na rożny zbija Szmatuła

• Błąd Herberta powinien lepiej wykorzystać Pawłowski. Zupełnie niepotrzebna rabona w polu karnym skończyła się stratą piłki

• Kolejna strata Predescu. Przechwyt Świerczoka poszedł na marne

• A kibice sugerują, że należy grać na Brożka "bo jest cienki"

• Mica za płasko, Wilczek wybija. Zawisza nie strzelił w tym sezonie ani jednej bramki po rożnym

• Klepczyński nieatakowany nie trafił piłką w aut. Będzie korner dla Zawiszy

• Piast wychodził 2 na 2. Vassiljev fatalnie to rozwiązał - strzelił w trybuny.

• Ruszył skrzydłem Świerczok, ale nie ruszyli za nim koledzy. To musiało się skończyć stratą

• Gra wznowiona! Obejrzymy dziś bramki?

• Zachęcamy do komentowania, typowania wyniku końcowego i wybierania gracza meczu!

• I to był już ostatni akt pierwszej połowy!

• Alvarinho z wolnego uderzył fatalnie, prosto w mur

• Carles Martinez potrafił powstrzymać szarżującego Pawłowskiego tylko faulem, co który obejrzał żółtą kartkę

• Groźnie zapowiadającą się akcję Zawiszy zmarnował Mica, który niepotrzebnie wycofał piłkę. Mariusz Rumak był tym wyraźnie poirytowany

• Badia dobrze dośrodkował na głowę Jurado. Hiszpan był nieco spóźniony i główkował niecelnie

• Marić ofiarnie zagrał na wyprzedzenie, mimo wysoko uniesionej nogi Wilczka

• Kibice jak zwykle kwitują to gromkim "Złodzieje, złodzieje!"

• Obrońca Piasta kopnął sobie w rękę w polu karnym, ale sędzia mimo tego, że stał kilka metrów od całej sytuacji nie zareagował!

• Podgórski w pole karne, Wilczek nawet nie ruszył do tego zagrania

• Szmatuła wyłapuje za lekkie dośrodkowanie Alvarinho

• Bardzo dobra kontra Zawiszy! Mica do Wójcickiego, ten wypatrzył Pawłowskiego w polu karnym. Świerczok już szykował się do strzału, ale w ostatniej chwili interweniował Herbert

• Żółta kartka dla Klepczyńskiego za kolejny faul na Alvarinho

• Mica zatrzymał się na Martinezie. Podgórski wyprowadził kontrę, ale jego wrzutkę świetnie wyłapał Sandomierski

• Alvarinho faulowany tuż przed polem karnym przez Vassiljeva. Sędzia ze sobie tylko znanych powodów zarządził wolny spod linii bocznej

• Nie wiem na liczył Pawłowski zagrywając długą piłkę prosto w ręce bramkarza

• kombinacyjna akcja bydgoszczan. Szmatuyła dobrym wyjściem uprzedził Świerczoka, który i tak był na ofsajdzie

• Świerczok marnuje sam na sam ze Szmatułą! Napastnik Zawiszy otrzymał świetną piłkę od Mici, ale niepotrzebnie kiwał bramkarza, za długo zwlekał i obrońcy wybili na rożny

• Zawisza już w komplecie organizuje atak pozycyjny

• Teraz to Herbert ostro potraktował Predescu. Rumun potrzebuje pomocy medycznej

• Marić wybija piłkę po dośrodkowaniu Vassiljeva z wolnego z 40 metrów

• Już wszystko w porządku, były gracz Malagi wraca do gry

• Vassiljev ostro sfaulował Pawłowskiego, który groźnie upadł i trzyma się za obojczyk.

• Alvarinho za mocno do Wójcickiego, kapitan Zawiszy dośrodkowywał już zza linii końcowej

• Groźna seria strzałów na bramkę Piasta! Najpierw Herbert zablokował Świerczoka, potem Wójcickiego. Piłka spadła na szesnastkę pod nogi Predescu, który wyłożył ją Micę. Portugalczyk huknął tuż nad poprzeczką!

• Znowu Vassiljev wrzucił w pole karne, ale zbyt nisko żeby Wilczek mógł czysto uderzyć.

• Sandomierski ratuje Zawiszę! Vassiljev dośrodkował z rożnego, Horvath miał masę miejsca i mocno uderzył głową, na szczęście dla Sandomierskiego w środek bramki. Golkiper Zawiszy popisał się dobrą interwencją na refleks!

• Ziajka założył siatkę Klepczyńskiemu w polu karnym i został przez niego przyblokowany. Obrońca Zawiszy upadł w polu karnym, ale raczej nie powinno być "11"

• Pawłowski ruszył na przebój prawym skrzydłem, minął dwóch rywali i został przewrócony przez Brożka, sędzia nie reaguje

• Ładna zespołowa akcja gospodarzy. Mica rozciągnął do Alvarinho, który dośrodkował w pole karne. Znalazł tam się Ziajka, ale piłka odrobinę za niska i lewy obrońca uderzył nieczysto

• Predescu zagrywał do Świerczoka, ale ten zaspał nieco i nie ruszył do piłki.

• Wójcicki szukał prostopadłym podaniem Świerczoka. Herbert zorientował się w tym wszystkim i przejął piłkę

• Podgórski w pole karne do Wilczka, który jednak został dobrze wyprzedzony przez Maricia

• Mica dobrze dograł w pole karne do Pawłowskiego! Strzał debiutanta trafił w Świerczoka

• Fatalna strata Majewskija, piłkę zabrał mu Wilczek. Dośrodkowanie w pole karne przecin Andre Micael

• Pierwszy gwizdek, rozpoczyna Piast!

• Mecz poprzedzi minuta ciszy upamiętniająca zmarłych Mariana Szeję i Bohdana Tomaszewskiego

• Przywitanie obu ekip już za nami, losowanie także, za chwilę zaczynamy walkę o 3 punkty!

• Nie ma dziś zbyt wielu kibiców:Trybuna B na 10 minut przed meczem

• Piłkarze Zawiszy zakończyli już rozgrzewkę i zeszli do szatni przy aplauzie nielicznej grupy kibiców. "Piastunki" także już skończyły się rozgrzewać

• Sędzia głównym dzisiejszego meczu jest pan Marcin Borski, a na linii pomagać mu będą Rafał Rostkowski i Adam Kupsik. Sędzią technicznym jest Karol Rudziński, a delegatem PZPN Paweł Zalewski

• I ławka Piasta: Rusov, Hanzel, Janczyk, Moskwik, Murawski, Szeliuga, Zivec

• Do meczu jeszcze 20 minut, czas przedstawić rezerwowych obu ekip: Zawisza: Małkowski, Pulhac, Alaverdashvili, Smektała, Strąk, Kamiński i Barisić

• Ostatnie spotkania między tymi drużynami były bardzo jednostronne. Jesienią w Gliwicach Piast pewnie ograł niebiesko-czarnych 3:0, po dwóch bramkach Jurado i jednej Wilczka. Natomiast przed rokiem w Bydgoszczy Zawisza odniósł najwyższe ligowe zwycięstwo w historii, pokonując gliwiczan aż 6:0. 4 bramki w tamtym meczy zdobył Michał Masłowski

• Angel Perez Garica nie może dziś skorzystać z Kornela Osyry, który także pauzuje z powodu nadmiaru żółtych kartek. Jego miejsce n środku defensywy zajmie dziś Csaba Horvath.

• Znamy już wyjściowe składy. Największą bolączką Mariusza Rumaka było zastąpienie pauzującego za kartki Kamila Drygasa. Szkoleniowiec Zawiszy zdecydował się na wariant ofensywny, od początku zacznie Mica. Zadebiutuje Bartłomiej Pawłowski, który w składzie zmienia Kamińskiego. Trener Rumak wymienił także napastników - za Barisicia zagra Świerczok

• Witamy i zapraszamy na relację live z pierwszego dziś meczu T-Mobile Ekstraklasy! W Bydgoszczy Zawisza podejmie u siebie Piasta Gliwice, ten mecz skomentuje dla was Wojciech Adamczak, kłaniam się.