Zawisza Bydgoszcz

3

Wisła Kraków

1

• Koniec meczu! Wisła po raz pierwszy w tym sezonie przegrywa w T- Mobile Ekstraklasie. Kluczową rolę miała w tym meczu czerwona kartka dla Bunozy. Wisła mimo prowadzenia, nie potrafiła dzisiaj nawet zremisować. Zwycięstwo gospodarzy jest w pełni zasłużone. Bramki Goulona, Masłowskiego i Carlosa zapewniają komplet punktów dla bydgoszczan. Gol Garguły, to za mało, żeby zapunktować nad Brdą. Marek Stefańczyk, dziękuję Państwu za uwagę i zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net

• Jeszcze zmiana w ekipie Zawiszy. Michał Markowski wchodzi na boisko w miejsce Kamila Drygasa.

• Jeszcze na rzut rożny dla Wisły. Czas doliczony już minął.

• Michał Masłowski taktycznie fauluje Gargułę! Będzie żółta kartka. A to już druga żółta kartka dla pomocnika Zawiszy. Siły się wyrównują.

• Kradnie sekundy Tarasiewicz. Zmiana w Zawiszy. Opuszcza boisko Gevorgyan, a w jego miejsce pojawia się na murawie Sebastian Dudek.

• Garguła fauluje Wójcickiego. A arbiter Paweł Raczkowski dolicza 4 minuty do czasu podstawowego w tym meczu.

• Sebastian Ziajka mocno wrzucił piłkę na dalszy słupek do niepilnowanego Wójcickiego. Ten z pierwszej piłki zagrał do Luisa Carlosa. Brazylijczyk opanował piłkę i chyba po cichu zapytał Miśkiewicza, w który róg ma uderzyć. Nie mógł się pomylić Luis Carlos.

• Małecki próbował prostopadle uruchomić Fryca, ale znakomicie odebrał piłkę Luis Carlos. Ziajka dośrodkowuje na nogę Wójcickiego. Wójcicki wykłada piłkę do Carlosa! Jest gol! 3:1. Triumfuje Ryszard Tarasiewicz z uniesionymi rękoma! Ależ przytomnie zagrał Wójcicki.

• Wójcicki próbował wywalczyć rzut wolny w okolicach narożnika boiska. Kilka niecenzuralnych słów padło w kierunku asystenta Pawła Raczkowskiego.

• Jeszcze niedawno Fryc rozgrywał w Bydgoszczy mecze w barwach Floty Świnoujście. Wtedy Zawisza grał w pierwszej lidze. Teraz jest na dobrej drodze do zwycięstwa z trzecią aktualnie ekipą T-Mobile Ekstraklasy. Ale nie odbierajmy szansy na wyrównanie Wiśle. Jeszcze kilka minut mają podopieczni Franciszka Smudy.

• Patryk Fryc zastępuje zmęczonego Emmanuela Sarkiego.

• Zafrasowana mina Franciszka Smudy przy ławce trenerskiej. Czyżby Franz przeczuwał zakończenie tej passy 12 meczów bez porażki z rzędu?

• Około 10 minut pozostało do zakończenia meczu. Masłowski ma pretensje do arbitra. Uważa, że był faulowany.

• Małecki ukarany żółtą kartką. Kwestionowanie decyzji Pawła Raczkowskiego i dyskusje z arbitrem to chleb powszedni popularnego "Małego"

• Jak dla mnie, cichym bohaterem tego meczu jest póki co, Jakub Wójcicki. Nie strzelił bramki, ale każda jego akcja sieje spustoszenie w szeregach defensywnych Wisły. Dość powiedzieć, że to właśnie dzięki dobrej grze Wójcickiego, poprzez swoją nieporadność, boisko opuścił Bunoza. Potem dodał jeszcze asystę przy golu Masłowskiego. O mrówczej pracy w defensywie już nie wspomnę...

• Michał Chrapek żegna się z kibicami i opuszcza boisko. W jego miejsce pojawia się wspomniany Patryk Małecki.

• Ziajka faulowany przez Chrapka i Zawisza wznowi grę z rzutu wolnego na własnej połowie. Franciszek Smuda przygotowuje kolejną zmianę. Gotowy do wejścia jest już Patryk Małecki.

• Kibicom Zawiszy ciągle mało! Na trybunach głośne: "Zawisza gol"!

• Cios za cios właściwie walczą obie jedenastki, a właściwie dzieśiątka przeciw jedenastce. Wisła nie wykorzystała stuprocentowej sytuacji, gdzie spudłował Chrapek, a chwilę później gola zdobył Masłowski. Duża dawka emocji w tym meczu jeszcze przed nami!

• Zawisza na prowadzeniu! Gdy wydawało się, że kontra Wisły zakończy się golem Chrapka, Zawisza przeszedł do ataku i za sprawą aktywnego na prawej stronie Wójcickiego wychodzi na prowadzenie. Idealnie wyłożoną na piąty metr piłkę, do bramki kieruje Masłowski!

• Z linii bramkowej wybija piłkę Marko Jovanović! Idealnie mierzył Luis Carlos, uderzył obok Miśkiewicza, ale na linii stał Jovanović i wybił piłkę w boisko!

• Guerrier minął trzech graczy Zawiszy i zagrał do Garguły. A właściwie próbował..., bo piłę przejął Drygas.

• Chrapek ucierpiał w starciu z Goulonem. Cierpi pomocnik Wisły.

• Taktyczny faul Michała Masłowskiego na Łukaszu Gargule i po raz kolejny do kieszonki sięga Paweł Raczkowski.

• Pierwsza zmiana w ekipie Franciszka Smudy. Boisko opuszcza Rafał Boguski, a na placu gry melduje się Wilde Donald Guerrier.

• Ożywił się nam mecz w Bydgoszczy! Wisła mocno podrażniona! Garguła z rzutu rożnego dośrodkowuje w pole karne. Ale nic z tego. Wznowi grę Kaczmarek.

• Znakomite dośrodkowanie Kamila Drygasa na głowę Herolda Goulona! Jest wyrównanie w Bydgoszczy. Kapitalna główka Francuza. Znakomicie wykorzystał swoje warunki fizyczne pomocnik Zawiszy!

• Bunoza ukarany drugą żółtą kartką! Ponownie nieprzepisowo zatrzymuje Wójcickiego! Bunoza opuszcza boisko! Ależ umiejętnie wykorzystał kontakt z obrońcą Jakub Wójcicki. Zawisza w przewadze przez około pół godziny!

• Lewczuk powalony na murawę przez MICHAŁA Chrapka, a nie jak wcześniej informowałem Krzysztofa.

• Gevorgyan wygląda już na mocno zmęczonego. Chyba ma już dość kapitan gospodarzy. To i tak jeden z jego najdłuższych występów w tym sezonie...

• Swoiste deja vu przeżywają piłkarze Wisły. Podobnie jak w pierwszej części, to Zawisza atakuje, a Wisła ogranicza się do wyprowadzania kontrataków. Jeden z nich przerywa Kamil Dygas i mamy rzut wolny.

• Jak widać spore wsparcie dla Jakuba Wójcickiego nie tylko na trybunach Stadionu w Bydgoszczy, ale także przed relacją LIVE w Ekstraklasa.net!

• mepron 19.10.13, 16:28 Zawisza gola , Kuba strzel dwie bramki , rodzina i znajomi patrzą :)

• Leży na Wójcicki. To efekt starcia z Ostoją Stjepanoviciem. Konieczna jest interwencja lekarzy!

• Luis Carlos do Masłowskiego. Pomocnik Zawiszy uderza na bramkę, ale skutecznie interweniuje Miśkiewicz. Nie można mieć zastrzeżeń do gry golkipera z Krakowa.

• Lewczuk próbuje dośrodkować w pole karne. Blokuje Głowacki i będzie korner dla gospodarzy.

• Obaj szkoleniowcy nie zdecydowali się na personalne korekty w przerwie. Zarówno Zawisza jak i Wisła w tych samych składach w stosunku do pierwszej połowy.

• Paweł Raczkowski rozpoczyna gwizdkiem drugą połowę. Przed nami jeszcze 45 minut emocji w Bydgoszczy!

• Obie jedenastki są już na murawie. Za chwilę początek drugiej połowy spotkania Zawisza Bydgoszcz- Wisła Kraków.

• Wszystkich z Państwa, którzy śledzą naszą relację, bądź oglądają mecz zachęcam do udziału w plebiscycie na piłkarza meczu. Wystarczy kliknąć ikonę znajdującą się obok nazwiska odpowiedniego zawodnika. Póki co, na czele znajduje się Paweł Brożek. Jego astysta chyba okazała się kluczowa.

• Trzeba przyznać, że pierwsza połowa nieco zaskoczyła widzów. Mało kto spodziewał się, że Zawisza tak bezkompleksowo ruszy na bramkę Wisły. Z tych ataków jednak nic nie wynikało. Wisła jako klasowa drużyna wykorzystała swoją jedyną stuprocentową sytuację i dzięki idealnej główkowej asyście Pawła Brożka i uderzeniu zewnętrzną częścią stopy Łukasza Garguły prowadzi 1:0. Zapraszam już teraz na drugą połowę starcia w Bydgoszczy.

• Paweł Raczkowski kończy pierwszą część spotkania w Bydgoszczy. Do przerwy Wisła prowadzi z Zawiszą 1:0. Strzelcem bramki- Łukasz Garguła.

• Głowacki uruchamia Sarkiego. Ten dośrodkowuje na głowę Boguskiego. Interweniuje jednak skutecznie Wojciech Kaczmarek.

• Brożek wygrywa pojedynek główkowy z Goulonem, zagrywa do Łukasza Garguły. Ten umiejętnie obija nogi Strąka i Wisła ma rzut rożny.

• Bez litości Wisła wykorzystała jeden jedyny indywidualny błąd piłkarzy Zawiszy w tej pierwszej połowie. Tego obawiał się Ryszard Tarasiewicz. Prognozował, że drużyna, która popełni mniej błędów, wygra.

• Kapitalna odpowiedź gości! Łukasz Garguła znakomicie wykorzystuje asystę Pawła Brożka i Wisła prowadzi w Bydgoszczy 1:0. Ta bramka wyraźnie obciąża konto Kamila Drygasa, który stracił piłkę w środkowej strefie.

• Lewczuk znakomicie poradził sobie z Boguskim i wyłożył ją do Gevorgyana! Nic jednak z tej akcji nie wynikło. Kapitan Zawiszy stracił piłkę.

• Oczywiście chodziło o Michała Chrapka. Przepraszam Państwa za swoją pomyłkę.

• Boguski wysłuchuje reprymendy od Pawła Raczkowskiego. Po raz kolejny fauluje były reprezentant Polski.

• Teraz to Wisła dyktuje warunki . Nieoceniona w tym zasługa Krzysztofa Chrapka. To on jest motorem napędowym większości akcji gości. Motywuje teraz swoich kolegów bramkarz Zawiszy, Wojciech Kaczmarek.

• Garguła bardzo agresywnie zaatakowany tuż przed polem karnym! Sędzia Raczkowski dyktuje rzut wolny. Wisła przed szansą! Świetny strzał Krzysztofa Chrapka, ale znakomicie broni Kaczmarek!

• Brak komunikacji obrońców Wisły skutkuje rzutem rożnym dla Zawiszy. Dobrze interweniuje jednak po wrzutce, Michał Miśkiewicz. Dobra postawa bramkarza gości w tych pierwszych trzydziestu minutach spotkania.

• Chrapek groźnie uderza z 18 metrów na bramkę Zawiszy! Na raty broni Kaczmarek. To była niezła okazja gości!

• Faulowany Herold Goulon. Znakomicie zastawił się Francuz. Pożytku z tego jednak nie ma, bo pomocnik zagrywa wprost pod nogi Garguły.

• Ależ obrona bramki Wisły! Kolejno Lewczuk, Wójcicki i Gevorgyan mocno uderzali na bramkę Miśkiewicza, ale za każdym razem interweniowali stoperzy Wisły! Ofensywnie usposobiony jest Zawisza dzisiaj.

• Sarki próbował rozegrać piłkę z Brożkiem, ale wmieszał się w to wszystko Andre Micael i spokojnie zagrał do Kaczmarka.

• Tak przedstawia się statystyka posiadania piłki po pierwszych dwudziestu minutach.

• 54 % Zawisza Bydgoszcz - Wisła Kraków 46 %

• Wójcicki znakomicie centruje lewą nogą na głowę Luisa Carlosa. Niewiele brakowało! Carlos znakomicie ubiegł Jovanovicia, ale trzeba też pamiętać o złej postawie Bunozy. Nie radzi sobie z Wójcickim od początku spotkania.

• "Niech zwycięża nasz niebiesko- czarny WKS..." rozbrzmiewa na trybunach. Kibice naprawdę świetnie się bawią!

• Faulowany Sarki przez Sebastiana Ziajkę. Jest żółta kartka.

• Goulon faulowany w środkowej strefie boiska. Chwilę później Bunoza po raz kolejny fauluje Wójcickiego.

• Zupełnie nieudane zagranie Garguły i spokojnie interweniuje Wojciech Kaczmarek.

• Wójcicki fauluje Ostoję Stjepanovicia. Mamy rzut wolny dla gości. Dośrodkuje za chwilę Garguła.

• Cały sektor gości na Stadionie Zawiszy jest zapełniony. To dosyć rzadki obrazek w tym sezonie.

• Garguła spróbował wymienić piłkę z Brożkiem. Wiślacy zrobili to jednak niedokładnie i grę wznowią tylko wrzutem z autu, po interwencji Pawła Strąka.

• Dwójkowa akcja Masłowskiego z Gevorgyanem przynosi Zawiszanom rzut rożny. Napór gospodarzy trwa! Lewczuk główkuje! Obok bramki. Nie spodziewał się Lewczuk, że Głowacki minie się z piłką.

• Mało kto spodziewał się takiego początku meczu. Wisła ma ogromne problemy z wyprowadzeniem piłki ze swojej połowy. Akcje ofensywne Zawiszy kończą się jednak w okolicach dwudziestego metra od bramki Miśkiewicza.

• Pierwsze napomnienie w dzisiejszym meczu. Fatalnie zachował się Bunoza i zatrzymał nieprzepisowo Wójcickiego. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Od początku spotkania głośny doping towarzyszy piłkarzom. Zarówno sympatycy Zawiszy jak i Wisły wspierają swoje drużyny. Około 8 tysięcy widzów na trybunach Stadionu w Bydgoszczy.

• Pierwszy gwizdek Pawła Raczkowskiego! Od razu ruszył Zawisza.

• W roli kapitana Wiślaków- Arkadiusz Głowacki. Jedenastkę Zawiszy wyprowadził zastępujący dziś Vasconcelosa- Vahan Gevorgyan.

• Goście zagrają dzisiaj w jednolitych białych strojach, natomiast Zawisza tradycyjnie na niebiesko- czarno.

• Arbitrem głównym dzisiejszego meczu będzie Pan Paweł Raczkowski z Warszawy. Wyprowadza on obie ekipy na murawę.

• Sobota, 19. dzień października, z Bydgoszczy wita Państwa Marek Stefańczyk. Serdecznie zapraszam na spotkanie 12. kolejki T- Mobile Ekstraklasy pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz, a Wisłą Kraków.

• Ciekaw jestem jak zaprezentuje się dzisiaj Michał Masłowski. Pomocnik Zawiszy znajdował się latem w kręgu zainteresowań Wisły Kraków. Do transferu jednak nie doszło.

• Szkoleniowiec gości na konferencji prasowej przed wyjazdem do Bydgoszczy podkreślał rangę tego meczu. Zwrócił uwagę na to, że na boiskach beniaminków gra się bardzo trudno:

Drużyna Zawiszy szczególnie u siebie jest dobra. To nie jest już pierwszoligowy zespół, pokazali to dobitnie w ostatnim spotkaniu, w Pucharze Polski. Nie będzie to łatwy mecz, bo też nigdy łatwo nie gra się z beniaminkami czy zespołami z dolnej części tabeli. Na takie spotkania trzeba dodatkowo motywować zawodników, aby nie poczuli się przed meczem zbyt pewnie”

- podsumował Smuda.

• Franciszek Smuda w starciu z Zawiszą nie będzie mógł skorzystać z usług Osmana Chaveza oraz Łukasza Burligi. Chavez dopiero jutro wróci do Krakowa ze zgrupowania reprezentacji Hondurasu, natomiast Burliga musi odpokutować nadmiar żółtych kartek.

• Przed Zawiszą zadanie o tyle trudne, że Wisła to jedyny zespół w stawce, który nie zaznał jeszcze goryczy porażki w bieżących rozgrywkach. Do tej pory krakowianie pięciokrotnie wygrywali i sześciokrotnie dzielili się punktami z przeciwnikami.

• Kaczmarek to solidny bramkarz, z bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. Motorem napędowym drużyny stał się Ziajka, w środku pomocy zaś rządzi i dzieli Goulon. To zawodnik, który nie dość, że bardzo dobrze rozbija ataki przeciwnika, to jest w stanie kreować sytuację ofensywne. Oczywiście, należy pamiętać o Masłowskim. Bernardo Vasconcelos zaś to piłkarz, którego piłka cały czas szuka i jest bardzo niebezpieczny. Na szczęście z nami nie zagra

- W ten sposób wypowiadał się przed wyjazdem do Bydgoszczy zawodnik Białej Gwiazdy- Łukasz Garguła. Chwilę potem dodał jednak, że Wisła do Bydgoszczy jedzie po trzy punkty, a Zawisza to po prostu kolejny przeciwnik "na rozkładzie"

• Gospodarze do spotkania z Wisłą przystąpią bez Łukasza Skrzyńskiego oraz Bernardo Vasconcelosa. Listę kontuzjowanych uzupełnia Paweł Abbott. Stąd za wykańczanie akcji ofensywnych odpowiedzialny będzie dzisiaj głównie Vahan Gevorgyan.

• Franciszek Smuda w odwodzie pozostawił następujących piłkarzy: Gerard Bieszczad, Patryk Fryc, Patryk Małecki, Michał Nalepa, Dawid Kamiński oraz Wilde Guerrier.

• Przed Państwem składy obu ekip. Miejsca na ławce rezerwowych Zawiszy zajmą: bramkarz Andrzej Witan, Michał Markowski, Sebastian Dudek, Dariusz Sosnowski, Hermes oraz strzelec bramki w pucharowej rywalizacji w Katowicach- Piotr Petasz.

• Pojedynek Zawiszy z Wisłą ma niesłychane znaczenie w kontekście ligowej tabeli i realizacji postawionych przed sezonem celów obu ekip. Biała Gwiazda nadspodziewanie dobrze radzi sobie w tegorocznych rozgrywkach. Niepostrzeżenie pod wodzą Franciszka Smudy krakowianie zajmują trzecią lokatę w lidze i z tego, co widać, to chyba nie szczyt ambicji piłkarzy z Małopolski. Jak widać popularny Franz w warunkach ligowych sprawdza się zdecydowanie lepiej niż w roli selekcjonera kadry. Gospodarze z kolei cały czas okupują miejsce w okolicach strefy spadkowej. Aby myśleć o oddaleniu się od czerwonej latarni, Zawisza musi wygrać. Po ostatnim pucharowym zwycięstwie z GKS-em w Katowicach, podopieczni Ryszarda Tarasiewicza są na dobrej drodze, aby podtrzymać korzystną passę.

• Za niespełna godzinę na murawę Stadionu im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy wybiegną drużyny Zawiszy oraz Wisły Kraków. Będzie to trzeci mecz 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Wczoraj Korona, z powracającym do gry Maciejem Korzymem w składzie, rozbiła Jagiellonię 4:1. W drugim piątkowym spotkaniu Górnik odwrócił losy spotkania ze Śląskiem i mimo, że przegrywał już 0:2, to zdołał wygrać 3:2. Trenerski nos Adama Nawałki po raz kolejny nie zawiódł.