Zawisza Bydgoszcz

2

Wisła Kraków

4

• Zapraszamy na relację z kolejnych meczów! Za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak.

• Wisła pokazała dziś doświadczenie i piłkarską dojrzałość, której zabrakło bydgoszczanom. Po raz kolejny fatalne błędy w obronie pogrążyły Zawiszę. Jednakże było widać poprawę i pierwsze efekty pracy Mariusza Rumaka.

• Mariusz Rumak miał po meczu sporo uwag do sędziego. Kibice również wyrazili swoje zdanie na temat jego dzisiejszej pracy gromkimi gwizdami.

• Koniec meczu! Bramka Stilica zakończyła emocje w dzisiejszym meczu. Byliśmy świadkami emocjonującego meczu, w którym co najważniejsze padło wiele bramek.

• Kibice Zawiszy są wyraźnie poirytowani rozgrywaniem piłki przez bramkarza. Jednak wciąż wierzą i śpiewają "Zawisza gol!"

• Tradycyjna przepychanka w polu karnym. Sędzia Marcin Borski wziął jednak przykład z Howarda Webba i podyktował jedenastkę dla gości, a Kamila Drygasa ukarał żółtą kartką.

• GOOOL! Karnego pewnie wykorzystuje Stilic! Zawisza już się raczej nie podniesie

• Rzut karny dla Wisły!

• Mica wyłożył piłkę Ziajce na 25 metr. Obrońca gospodarzy, który już nie raz popisywał się celnymi strzałami z dystansu, tym razem fatalnie spudłował

• Ostatnia zmiana w Zawiszy. Schodzi najlepszy dziś wśród gospodarzy Wagner. W jego miejsce Mica.

• Żółtą kartką ukarany tuz po wejściu na boisko Vahan Gevorgyan

• Trener Smuda miał nosa! Dośrodkowanie Sarkiego ładnym szczupakiem na bramkę zamienia Stępiński. Gdzie byli obrońcy Zawiszy to wiedzą chyba tylko oni.

• GOOOOOOOOL! Stępiński i jest 3:2 dla Wisły!

• Druga zmiana u gospodarzy. Strzelca pierwszej bramki, Luisa Carlosa, zmienia Vahan Gevorgyan. Brazylijczyk schodząc wyraźnie utykał.

• Wagner dziś czuje się na tyle pewnie, że spróbował zdobyć bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego! Buchalik jednak nie dał się zaskoczyć i wybił piłkę z linii.

• Dośrodkowanie Sarkiego na bramkę zamienia Brożek! Drygas miał olbrzymie pretensje do Alvarinho za jego grę obronną

• GOOOOL dla Wisły! Jest wyrównanie!

• Kolejna dobra interwencja bramkarza Zawiszy! Sarki szarżował lewą stronę, ale Sandomierski świetnym wyjściem zażegnał niebezpieczeństwo

• Ładny przerzut Brożka na prawą stronę do Jankowskiego pewnym wyjściem przecina Sandomierski.

• Kolejna świetna okazja Wagnera! Płaski strzał z kilku metrów mija lewy słupek Buchalika o 3 metry.

• Kontrowersyjna decyzja sędziego! Alvarinho wpadł w pole karne, Sadlok wyraźnie go przytrzymywał, ale Marcin Borski nie zareagwał.

• Kolejna zmiana dokonana przez Franciszka Smudę! Sarki za Urygę.

• Po raz kolejny z dystansu próbował Wagner. Mocny strzał prawą nogą przechodzi dobry metr nad bramką.

• Pierwsza zmiana u gospodarzy. Zmęczonego i lekko kontuzjowanego Vasco zmienia jego rodak, Alvarinho

• Świetny wślizg Drygasa w polu karnym. Stępiński chwilę leżał na boisku, ale jak się zorientował, że nie ma szans na karnego to błyskawicznie wstał.

• Dobra kontra Zawiszy została przerwana przez uraz mięśnia Bernardo Vasconcelosa. Miejmy nadzieję że to tylko skurcz.

• Zawisza Bydgoszcz - Wisła KrakówZawisza Bydgoszcz - Wisła Kraków

• Kolejny raz Wagner złamał akcję do środka i oddał strzał lewą nogą! Buchalik bez szans wobec silnego strzału po ziemi, tuż przy lewym słupku.

• GOOOOL! 2:1 DLA ZAWISZY!

• Pierwsza dziś . O dziwo dokonuje jej Franciszek Smuda

• Składna akcja całego zespołu, dośrodkowywał z lewej strony Ziajka. Czekaj wybił piłkę wprost pod nogi Luisa Carlosa, który płaskim strzałem przy słupku pokonał Buchalika.

• GOOOOOOOOOOOL! Po strzale Luisa Carlosa mamy wyrównanie!

• Pierwsze ofensywne wejście Burligi. Dobrze wyłożył piłkę Jankowskiemu. Dobrze spisała się defensywa Zawiszy, strzał zablokowany

• Wiślacy myślami chyba jeszcze w szatni. Bardzo mocny początek Zawiszy!

• Kapitalne prostopadłe podanie Drygasa do Vasco. Portugalczyk dogrywał w pole karne bardzo niecelnie

• Spore zamieszanie na 16 metrze gości. Dobrze przebił się Vasco, piłka trafia do Anestisa! Z sytuacji sam na sam zwycięsko wyszedł bramkarz Wisły

• Carlos pięknie przedryblował trzech Wiślaków. Jego dośrodkowanie przeciął Buchalik. Do piłki dopadł Wagner. To był jego najgorszy dziś strzał, piłką wylądowała na trybunach

• Po raz kolejny Vasco wychodzi po piłkę na 40m i znów jest faulowany. Do ostro bitej piłki przez Wagnera doszedł Wójcicki, jednak jego strzał głową był za słaby by zaskoczyć Buchalika.

• Oba zespoły już na boisku! Trenerzy jak na razie nie zdecydowali się na zmiany. Czy Zawiszy uda się uniknąć 7 porażki z rzędu?

• Przypominam o naszym plebiscycie na najlepszego piłkarza tego spotkania. Póki co wyraźnie prowadzi Semir Stilic.

• Jak już Zawisza otrząsnął się po fatalnym początku, to pokazał kilka ładnych akcji i potwierdził, że potencjał jest spory. Tradycyjnie już szwankuje skuteczność, ale jest spora szansa, że obejrzymy dziś jeszcze bramki.

• Bramka Wójcickiego to chyba najszybciej strzelony samobój w historii. Wystawienie go na pozycji defensywnego pomocnika chyba nie było najlepszym pomysłem.

• Koniec pierwszej, całkiem niezłej, połowy.

• Kolejne starcie Vasco i Czekaja, Wiślak fauluje. Dośrodkowanie Wagnera fatalnym przyjęciem zmarnował poszkodowany przed chwilą Vasco.

• Sędzia Borski dolicza 1 minutę do pierwszej połowy

• Rzut wolny z 40 metrów wykonywał Wagner. Wiślacy wybijają na rzut rożny, nie mieli też problemów z poprawką. Jednakże po kolejnym dośrodkowaniu, tym razem Carlosa, główkę wygrał Drygas! Uderzył wprost w bramkarza.

• Za to wejście napastnik Zawiszy otrzymał żółtą kartkę. Na szczęście Buchalik już się podniósł i można kontynuować grę.

• Kadu świetnym balansem ciała wpadł w pole karne! Odważnie wychodzi Buchalik, Kadu nie zdążył uciec i kopnął bramkarza gości kolanem w głowę.

• Pierwszą żółtą kartkę w tym meczu otrzymuje Łukasz Burliga za taktyczny faul na Carlosie.

• Niezła kontra gospodarzy. Kadu przeniósł grę na prawą stronę do Wagnera. Bardzo aktywny dziś Brazylijczyk po raz kolejny oddaje strzał, który dobrze blokują obrońcy Wisły.

• Świetna szansa Zawiszy! Dośrodkowanie Wagnera do niepilnowanego Carlosa, Brazylijczyk uderza głową minimalnie obok lewego słupka bramki Buchalika

• Boguski źle zastawiał piłkę, którą przejął Anestis. Grek nie najlepiej wycofuje, jednak piłka trafia do Wagnera, który znów strzela z dystansu! Niestety minimalnie nad bramką

• Vasco próbował strzelać z dystansu, został jednak zablokowany. Jest rzut rożny, ale można to było lepiej rozegrać. Po dośrodkowaniu Wagnera niecelnie główkował Kadu

• Kolejna składna akcja Wisły. Z prawej strony płasko dośrodkowywał Garguła, piłka trafiła do Stilica. Bośniak po raz kolejny fatalnie przestrzelił w idealnej sytuacji

• Obrońcy Wisły są dziś bardzo agresywni, bydgoscy napastnicy mają dużo kłopotów z utrzymaniem się przy piłce i przegrywają kolejne pojedynki z Czekajem i Dudką.

• Kolejny rajd Sadloka lewą stroną. Złamał akcję do środka i uderzył prawą nogą, trafił jednak prosto w obrońcę.

• Jankowski wykłada piłkę Stilicowi. Bośniak miał zdecydowanie za dużo miejsca na 18. metrze, uderzył jednak bardzo niecelnie

• Stilic zatańczył w polu karnym i oddał groźny strzał! Ładna interwencja Sandomierskiego i będzie rzut rożny dla gości. Spore zamieszanie w polu karnym, jednak ostatecznie udało się bydgoszczanom wyjść z opresji.

• Kolejna akcja Zawiszy. Wagner dwukrotnie blokowany na 16. metrze, oddał piłkę do Kadu. Słaby strzał bez problemów broni bramkarz gości

• Ziajka w pole karne, Vasco znów przytrzymywany w polu karnym nie mógł nic zrobić. Dobre wyjście Buchalika.

• Z lewej strony dośrodkowuje Boguski, w polu karnym był Jankowski, jednak najwyżej wyskoczył Samuel i oddalił zagrożenie.

• Luis Carlos próbował dograć w pole karne do Vasco. Portugalczyk został świetnie przyblokowany przez Dudkę i piłkę pewnie złapał Buchalik.

• Piękna klepka w wykonaniu Wiślaków. Dudka strzelał z kilku metrów, jednak piłka ponownie ląduje na słupku!

• W odpowiedzi Jankowski wpadł w pole karne Zawiszy, ładnie przymierzył z woleja! Sandomierskiego tym razem uratował słupek.

• Kadu zdobywa bramkę dla Zawiszy, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Kibice jednoznacznie dali znać co sądzą o tej decyzji.

• Na bramkę Zawiszy uderzył Stilić, ale pomylił się minimalnie.

• Pierwsza groźna akcja gospodarzy, Wagner nieźle strzelał z dystansu, jednak na raty broni Buchalik

• Stilić do Brożka w pole karne, ale napastnik Wisły nie zdołał oddać celnego strzału!

• Kuriozalny gol. Sadlok dośrodkował w pole karne z lewej strony, a na krótkim słupku Wójcicki niefortunnie przeciął jego zagranie i wpakował piłkę do własnej bramki. Od pierwszego gwizdka minęło mniej niż 40 sekund.

• Goooooool! Pierwsza akcja i piłkę do własnej bramki pakuje Wójcicki!

• Piłkarze już na murawie, pogoda wręcz wymarzona do gry w piłkę. Pierwszy gwizdek sędziego Marcina Borskiego i zaczynamy pierwsze, miejmy nadzieję emocjonujące, spotkanie 8. kolejki!

• Sporo absencji w obu zespołach: Wiśle z pewnością najbardziej będzie doskwierał brak pauzującego za kartki Arkadiusza Głowackiego. Bydgoszczanie wciąż muszą sobie radzić bez kontuzjowanych Michała Masłowskiego, Herolda Goulona, Wojciecha Kaczmarka, Łukasza Nawotczyńskiego, czy Rafaela Porcellisa.

• I gospodarze: Witan, Mica, Gevorgyan, Petasz, Sochań, Strąk i Alvarinho

• Czas przedstawić ławki rezerwowych obu drużyn, najpierw goście: Bieszczad, Sarki, Stępiński, Kuczak, Zając, Lech i Żemło

• Zawisza - Wisła

• Oba zespoły podchodzą do dzisiejszego meczu w skrajnie różnych nastrojach. Wisła jest liderem, w tym sezonie nie zaznała jeszcze goryczy porażki. Natomiast Zawisza jest przedostatni i dziś będzie starał się przerwać serię 6 porażek z rzędu.

• Właśnie odbywa się uroczystość wręczenia pucharów dla 3 drużyn młodzieżowych Zawiszy, za wygranie lig wojewódzkich w swoich rocznikach. Miejmy nadzieję, że bydgoski klub, a także polska piłka będzie mieć z nich pożytek w przyszłości.

• Piłkarze Zawiszy właśnie wybiegli na rozgrzewkę. Póki co na trybunach nie ma wielu kibiców, są za to byli reprezentanci Polski - Dariusz Żuraw, Tomasz Rząsa oraz Maciej Murawski, a także kontuzjowani gracze gospodarzy - Rafael Porcellis oraz Wojciech Kaczmarek

• Po dwutygodniowej przerwie na reprezentację powracają rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy! 8. kolejkę inauguruję spotkanie Zawiszy Bydgoszcz z Wisłą Kraków. Na relację z tego meczu prosto ze stadionu przy ul. Gdańskiej zaprasza Wojciech Adamczak.