Espanyol Barcelona 0 - 2 Athletic Bilbao

Espanyol Barcelona

0

Athletic Bilbao

2

• Miały być duże emocje, ale Athletic dość łatwo rozprawił się z Espanyolem i zasłużenie melduje się w finale Pucharu Króla, w którym zmierzy się z FC Barceloną. To już wszystko z naszej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Dośrodkowanie Sevilli łapie Iraizoz i KONIEC MECZU!

• Jeszcze centra Sergio Garcii i Gurpegi wybija piłkę na korner.

• Cztery minuty doliczone do tego meczu, ale już wiemy, że do finału Pucharu Króla awansuje Athletic Bilbao.

• Laporte zmienia Williamsa.

• Jeszcze zamieszanie w polu karnym Athletiku, w którym zablokowany został Felipe Caicedo.

• Znowu było blisko! Po kolejnym kornerze minimalnie niecelnie główkuje San Jose!

• Po dobrym dośrodkowaniu Benata z rzutu rożnego, strzał głową Aduriza i dobitkę Gurpegiego broni Lopez!

• Żółta kartka dla Alvaro za faul na Adurizie.

• Benat zmienia Muniaina w ekipie gości.

• Na spalonym złapany Stuani.

• Po rzucie rożnym dla gości, Aduriz główkuje zbyt lekko, by zaskoczyć Lopeza.

• Victor Sanchez z dystansu uderza daleko od bramki Bilbao.

• Williams!!! Napastnik Athletiku dostał prostopadłe podanie, świetnie poradził sobie z Alvaro, ale uderzył płasko obok bramki Lopeza!

• Kolejne centry w pole karne Athletiku padają łupem obrońców z Kraju Basków.

• Dwadzieścia minut do końca. Zdobycie trzech bramek w tym czasie to mission impossible, a tylu potrzebuje do awansu Espanyol.

• Arbilla dośrodkowuje piłkę w pole karne, gdzie spokojnie łapie ją Iraizoz.

• Zmiana w Espanyol. Sevilla za Vazqueza.

• Teraz z kolei z piłką w polu karnym rywala znalazł się Sergio Garcia, ale zdołał wywalczyć tylko korner. Po nim niecelnie główkował Arbilla.

• Victor Sanchez celnie uderza z dystansu na bramkę Athletiku, ale Iraizoz zbija piłkę w bok!

• Żółta kartka dla Arbilli za faul na Muniainie.

• Herrerin z pomocą fizjoterapeutów opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Iraizoz.

• Chyba jakiegoś urazu mięśniowego doznał Iago Herrerin. Wydaje się, że bramkarz gości nie jest w stanie kontynuować gry.

• Po akcji i dośrodkowaniu Victora Sancheza, Stuani główkuje z około 10 metrów wysoko nad bramką Herrerina.

• Rzut wolny dla Athletiku spod linii końcowej boiska. Dośrodkowanie Iraoli zostało jednak wybite poza szesnastkę.

• Słupek!!! Po płaskim strzale zza pola karnego Caicedo, Herrerin paruje piłkę na słupek!

• Szansa dla Espanyolu, jednak Sergio Garcia spod linii końcowej nie zdołał celnie zagrać pod bramkę Herrerina.

• Iraola zagrał piłkę za linię obrony do Aduriza, ale napastnik Los Leones był na wyraźnym spalonym.

• Teraz z kolei szansa dla Williamsa, który z ostrego kąta uderza płasko obok słupka bramki Espanyolu.

• Zmiana w Espanyolu. Schodzi Alvarez, wchodzi Caicedo.

• Aduriz!!! Po podaniu Muniaina napastnik Athletiku wpadł z piłką w pole karne, ale w dobrej sytuacji uderzył obok bramki Lopeza!

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Athletic dwiema bramkami strzelonymi na wyjeździe niemal przesądził o swoim awansie do finału Pucharu Hiszpanii. Gospodarze muszą strzelić po przerwie trzy gole, aby to się zmieniło. Czy są w stanie to zrobić?

• Koniec pierwszej połowy.

• Żółta kartka dla Stuaniego za faul na Balenziadze.

• Stuani!! Po dośrodkowaniu Sergio Garcii z prawego skrzydła Urugwajczyk uderza nieczysto z powietrza i piłka poszybowała nieznacznie nad poprzeczką!

• Stoper Athletiku celnie i precyzyjnie uderza głową po dośrodkowaniu Andoniego Iraoli! Athletic jedną nogą w finale!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Xabier Etxeita!!!

• Po dośrodkowaniu Muniaina i interwencji Fuentesa będzie rzut rożny dla gości.

• Żółta kartka dla Moreno za protesty.

• Po akcji Espanyolu w polu karnym Athletiku zrobił się porządny kocioł, ale Sergio Garcia nie zdołał w nim uderzyć na bramkę Herrerina.

• Niespełna 35 tysięcy dzisiaj na stadionie Cornella-El Prat.

• Williams złapany teraz na wyraźnym spalonym.

• Fatalny błąd obrońców gości pod ich polem karnym, Stuani wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale przegrywa ten pojedynek!

• Kolejne rzuty rożne dla Athletiku nie przynoszą żadnego zagrożenia pod bramką Espanyolu.

• Złe wyjście z bramki Pau Lopeza, wyprzedza go Aritz Aduriz, ale po chwili traci równowagę. Piłka dla Espanyolu.

• Zawsze, gdy na zegarze meczowym przy liczbie rozegranych minut pojawi się liczba 21, kibice Espanyolu brawami czczą pamięć zmarłego przed 6 laty kapitana zespołu Daniego Jarque, który właśnie z numerem 21 występował na murawie.

• Iraola dośrodkował piłkę na głowę Mikela Rico, ale ten z 15 metrów nie był w stanie celnie uderzyć na bramkę Lopeza.

• Nieporozumienie w obronie Espanyolu przynosi gościom rzut rożny.

• Kwadrans gry za nami. Jak zareaguje Espanyol, który teraz musi odrabiać straty po bramce Aduriza, aby znaleźć się w finale?

• Athletic bliżej finału!!! Do odbitej piłki na 16. metrze dopada Aduriz, radzi sobie z obrońcą i płaskim precyzyjnym strzałem pokonuje Lopeza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Aritz Aduriz!!!

• Blisko!!! Świetna długa piłka w pole karne Espanyolu, tam obrońcom uciekł Iraola, ale jego strzał z powietrza minimalnie minął bramkę Lopeza!

• Teraz z kolei kartkę ogląda Canas za faul na Muniainie.

• Żółta kartka dla De Marcosa za faul na Alvarezie.

• Dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne Bilbao. Piłkę pewnie łapie Herrerin.

• Dużo walki, ale bez sytuacji w pierwszych minutach tego pojedynku. Czekamy na piłkarskie emocje.

• Spokojny start tego meczu. Obie drużyny nie próbują się niepotrzebnie odkrywać.

• Rozpoczynamy mecz!

• Dziś na Power8 Stadium obie drużyny rozegrają rewanżowy mecz półfinału Pucharu Króla. W pierwszym spotkaniu rozegranym w Kraju Basków padł wynik 1:1. Wówczas bramki zdobyli Aritz Aduriz oraz Victor Sanchez.

• Athletic Bilbao - rezerwowi: Iraizoz, Laporte, Benat, Ibai, Susaeta, Guillermo Fernandez, Unai Lopez

• Espanyol - rezerwowi: Salva Sevilla, Abraham, Kiko Casilla, Javi Lopez, Colotto, Caicedo, Paco Montanes

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu 1/2 finału Pucharu Króla, Espanyol Barcelona - Athletic Bilbao!