1

Włochy

1

• A na deser jeszcze rzut oka na gdańską Arenę, która była dziś świadkiem starcia gigantów europejskiego futbolu. To było naprawdę świetne widowisko!

Arena Gdańsk podczas meczu Hiszpania - WłochyArena Gdańsk podczas meczu Hiszpania - Włochy

• Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net. Już za niespełna godzinę początek drugiego meczu w grupie C - Irlandia - Chorwacja. Zapraszam do śledzenia relacji z tego wydarzenia!

• Od remisów 1:1 rozpoczęła się rywalizacja w obu "polskich" grupach Euro 2012. Dzisiejszy wynik jest pewną niespodzianką, bowiem Hiszpanie wydawali się faworytem dzisiejszego meczu. Po słabej pierwszej połowie druga stała już na wysokim poziomie i dostarczyła nam wielu emocji.

• Koniec meczu!

• Xavi wyłożył piłkę Xabiemu Alonso, a ten uderzył niecelnie z 25 metrów.

• Trzecia zmiana we włoskiej drużynie: boisko opuścił Motta, w jego miejsce wszedł Nocerino.

• Za faul taktyczny na Inescie żółtą kartką ukarany Maggio.

• Z kilku metrów uderzał Claudio Marchisio, piłkę łapie Casillas.

• Dośrodkowanie Navasa przerywa Gianluigi Buffon.

• Kolejną okazję zmarnował Torres! Napastnik Chelsea próbował lobować Buffona sprzed pola karnego Włochów, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

• Torres uderzył łokciem De Rossiego, za co sędzia Kassai pokazał hiszpańskiemu napastnikowi żółtą kartkę.

• Alvaro Arbeloa ukarany żółtą kartką za faul.

• Trzech na trzech wychodzili Hiszpanie. Torres wszedł w pole karne, po czym zwolnił akcję i próbował zagrywać do tyłu, piłkę przejęli jednak obrońcy Włoch.

• Dziesięć minut pozostało do zakończenia dzisiejszego meczu. Przypominam państwu o głosowaniu na najlepszego zawodnika tego spotkania. Póki co waszym zdaniem bohaterami są bramkarze - pierwsze miejsce zajmuje Casillas, a drugą pozycję Buffon.

• Chiellini faulował Inestę przed polem karnym, za co ukarany został żółtą kartką.

• A teraz świetną szansę mieli Włosi! Wchodzący w pole karne Di Natale otrzymał bardzo dobre podanie ze środka pola, ale przestrzelił z woleja. Przy okazji sędzia odgwizdał spalonego, ale naszym zdaniem w tej sytuacji nie ma mowy o ofsajdzie.

• Ależ wejście smoka mógł zaliczyć Torres! Napastnik reprezentacji Hiszpanii szarżował sam w stronę bramki Buffona, a ten świetnie wyszedł do przodu i nie rzucił się rywalowi pod nogi, tylko niczym ostatni obrońca zastawił piłkę i wybił ją aut. Świetne zachowanie włoskiego bramkarza!

• Druga zmiana w zespole Hiszpanów: Fernando Torres zastępuje strzelca bramki, Cesca Fabregasa.

• W końcu ożywił nam się ten mecz i mamy oczekiwane od początku emocje. Przykład Di Natale pokazuje, jak oblicze meczu może zmienić wchodzący z ławki zawodnik. Ciekawe co teraz o roszadach w składzie podczas meczu będzie mówił selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda.

• Żółtą kartką ukarany pierwszy z zawodników reprezentacji Hiszpanii - Jordi Alba.

• I jeszcze kilka słów na temat bramki Fabregasa, bo była to świetnie rozegrana akcja Hiszpanów. Silva zauważył wchodzącego w pole karne partnera, zagrał pomiędzy włoskich obrońców wprost do niego, a zawodnik Barcelony nie mógł zmarnować tej okazji. Mecz zaczyna się od nowa.

• Druga żółta kartka w dzisiejszym meczu: faulowany Inesta, a przez arbitra za to przewinienie ukarany został Bonucci.

• Na zmianę zdecydował się również szkoleniowiec reprezentacji Włoch: boisko opuszcza Cassano, a w jego miejsce wchodzi Giovinco.

• Zmiana w zespole hiszpańskim: Navas zastępuje Silvę.

• GOOOL!!! Błyskawiczna odpowiedź Hiszpanów! Cesc Fabregas zdobywcą gola!

• Podręcznikowa akcja Włochów zakończona zdobyciem bramki! Pirlo zagrał prostopadłą piłkę do Di Natale, a ten z zimną krwią pokonał Ikera Casillasa, zdobywając tym samym swoją jedenastą bramkę w narodowych barwach.

• GOOOL!!! Miał nosa do zmiany trener Cesare Prandelli! Di Natale wpisuje się na listę strzelców!

• Balotelli nie zaliczy dzisiejszego meczu do udanych. Przez 55 minut gry wyróżnił się jedynie sporą ilości fauli, za co zresztą został ukarany żółtą kartką. Przed chwilą mógł zostać bohaterem swojego zespołu, ale zbyt nonszalancko zachował się w sytuacji podbramkowej i stracił piłkę. Ciekawe, jak spisze się jego zmiennik, 35-letni Di Natale.

• I mamy zapowiadaną zmianę: Di Natale wchodzi w miejsce Balotelliego.

• Będzie zmiana w zespole Włoch, przygotowany do wejścia na boisko Di Natale.

• Fatalny błąd Ramosa, który stracił piłkę na rzecz Balotelliego. Włoch jednak zlekceważył tą sytuację, zdecydowanie za wolno wchodził w pole karne Hiszpanów, dzięki czemu Ramos miał czas, by ruszyć za nim i naprawić swój błąd. Zdecydowanie najlepsza sytuacja dla Włochów w drugiej połowie.

• Busquets próbował uruchomić prostopadłym podaniem Fabregasa, ale piłkę przejęli włoscy obrońcy.

• Znów było groźnie pod włoską bramką. Inesta wszedł w pole karne rywala i zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta, piłka przeleciała jednak obok słupka.

• Inesta huknął z 25 metrów, a piłka przeleciała obok bramki Buffona.

• Sprzed pola karnego Włochów uderzał Cesc Fabregas, ale w bramce bardzo dobrze spisał się Buffon.

• Rozgrzewkę rozpoczął Fernando Torres, być może wkrótce hiszpański napastnik pojawi się na boisku.

• Oba zespoły rozpoczęły bez zmian drugą połowę dzisiejszego spotkania.

• Początek drugiej połowy!

• Na murawie są już Włosi, z szatni wychodzą również Hiszpanie. Czas na drugą połowę spotkania.

• W informację o ostatniej akcji w pierwszej połowie wkradł się błąd - po dośrodkowaniu Cassano na bramkę Casillasa głową strzelał Thiago Motta.

• Do przerwy mecz nie zachwycił. Hiszpanie mają więcej z gry, ale najczęściej zbyt długo zwlekali z oddaniem strzału, przez co akcje zatrzymywali włoscy obrońcy. Z kolei to Włosi stworzyli sobie klarowniejsze okazje i przynajmniej dwukrotnie mogli pokonać Ikera Casillasa. Ciekawe, jak będzie wyglądało to spotkanie po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy, do przerwy na PGE Arenie w Gdańsku bezbramkowy remis.

• Powinno być 1:0 dla Włochów! Cassano dośrodkował wprost na głowę Cassano, ten oddał groźny strzał, ale w bramce bardzo dobrze spisał się Casillas! Bramkarz Realu Madryt ratuje swoją reprezentację przed utratą gola!

• Xavi zagrywał w pole karne do Inesty, ten uderzył tuż nad bramką Buffona.

• Silva puścił w polu karnym Fabregasa, a sytuacja zakończyła się świetną interwencją Bonucciego, który zablokował strzał i wybił piłkę na rzut rożny.

• Busquets faulował Chielliniego na własnej połowie.

• Inesta zagrywał na głowę Fabregasa, ale ten, wyskakując do piłki faulował Maggio.

• Wielu prominentnych kibiców, z prezydentem Giorgio Napolitano na czele, wspiera włoskich piłkarzy podczas meczu z Hiszpanią w Gdańsku. Z kolei Hiszpanom kibicuje m.in. następca tronu - książę Asturii Filip.

• Kolejny już w tym meczu faul Balotelliego. Tym razem sędzia Kassai nie był już pobłażliwy dla czarnoskórego napastnika reprezentacji Włoch i ukarał go żółtą kartką.

• Po podaniu Cassano sprzed pola karnego Hiszpanii huknął Marchisio, ale na posterunku był Iker Casillas.

• Za nami ponad pół godziny gry w meczu Hiszpania - Włochy. Trzeba przyznać, ze na razie widowisko rozczarowuje, więcej mamy nieprzepisowych zagrań niż sytuacji podbramkowych.

• Niepotrzebna zabawa Fabregasa przed polem karnym Włochów. Miał na tyle dużo miejsca, by zdecydować się na strzał, ale próbował rozegrać piłkę z partnerami. Nie wziął jednak pod uwagę faktu, że w okolicy było zbyt wielu obrońców, by akcja miała szanse powodzenia.

• Cassano naciskał będącego przy piłce Casillasa, przy okazji kopnął od tyłu bramkarza Hiszpanii. Sędzia Kassai rzut wolny odgwizdał, ale zasłużonej żółtej kartki Włochowi już nie pokazał.

• Balotelli faulował Arbeloę w środku pola. Napastnik reprezentacji Włoch nie wyróżnia się dzisiaj niczym, nie biorąc pod uwagę sporej ilości nieprzepisowych zagrań.

• Błysnął przed chwilą Inesta. Zawodnik Barcelony po raz kolejny w dzisiejszym meczu wszedł w pole karne rywala, próbował dośrodkować na głowę któregoś z partnerów, ale zagrał wprost na głowę Chielliniego, który wybił piłkę na rzut rożny.

• Silva zagrywał w pole karne Włochów, piłkę złapał Buffon.

• Balotelli faulował Arbeloę w środku pola.

• Inesta ładnie wdarł się w pole karne Włochów, zdołał oddać strzał, który jednak został zablokowany przez De Rossiego.

• Za nami ponad dwadzieścia minut gry. Ci, którzy oczekiwali gładkiego zwycięstwa Mistzrów Europy pewnie mogą czuć się rozczarowani, bo póki co spotkanie jest dość wyrównane. Skazywani przez wielu na porażkę Włosi na razie dzielnie stawiają czoła zawodnikom z Półwyspu Iberyjskiego.

• Ależ niewiele brakowało teraz, by Antonio Cassano wpisał się na listę strzelców. Po podaniu Maggio włoski napastnik uderzał z prawej strony w długi słupek. Piłka minęła próbującego interweniować Ikera Casillasa, przeleciała również obok strzeżonej przez niego bramki.

• Długa piłka od Pirlo do Cassano przechwycona przez Casillasa. Trzeba przyznać, że niewiele brakowało, aby piłka dotarła do 30-letniego napastnika Juventusu.

• Marchisio próbował się przedrzeć prawą stroną boiska. Pod presją dwóch Hiszpańskich zawodników popełnił jednak prosty błąd, wybijając piłkę w aut.

• Balotelli zagrał piłkę w kierunku Thiago Motty. Gdyby nie ostre wejście Arbeloy, mogła być niezła okazja dla Włochów.

• Hiszpania - WłochyHiszpania - Włochy

• Przez cały mecz można głosować na najlepszego zawodnika dzisiejszego spotkania. Zapraszamy do udziału w zabawie!

• Inesta bardzo dobrze zgrał piłkę do Silvy, a jego strzał zablokował De Rossi.

• Było blisko bramki dla Włochów! Balotelli przebiegł nad piłką, a rzut wolny wykonał Pirlo. Mocny strzał doświadczonego gracza Juventusu zdołał obronić Iker Casilas.

• Tu przed własnym polem karnym Ramos faulował Cassano, będzie rzut wolny dla Włochów.

• Mieliśmy bardzo dobrą okazję dla Hiszpanów. Silva strzelał z jedenastu metrów, uczynił to jednak za lekko i piłkę spokojnie złapał Buffon.

• Sprzed pola karnego Hiszpanii strzelał Balotelli, ale uderzenie zablokowane przez jednego z rywali.

• Niecelne uderzenie Silvy z 20 metrów.

• Dość mocno zakotłowało się w polu karnym Włochów. Hiszpanie przez dłuższy czas rozgrywali piłkę na połowie rywala, w końcu weszli w pole karne. Konkretnie uczynił to Silva, który miał jednak zdecydowanie za mało swobody, by oddać strzał.

• Teraz mieliśmy rzut rożny dla Włochów i po raz kolejny sytuację w porę wyjaśnili gracze reprezentacji Hiszpanii.

• Stały fragment gry wykonał Pirlo, a sytuację wyjaśnił Fabregas, wybijając piłkę z własnego pola karnego.

• Maggio faulowany przez Albę, będzie rzut wolny dla Włochów z prawej strony boiska.

• Prosty błąd Balotelliego, który nie potrafił opanować piłki i ta wyszła w aut.

• Pierwszy rzut rożny dla reprezentacji Hiszpanii zakończony skuteczną interwencją włoskich obrońców.

• Pierwsza okazja dla Hiszpanów, ale De Rossi powstrzymuje we własnym polu karnym Fabregasa.

• Zaczynamy!

• W obu drużynach funkcję kapitanów pełnią bramkarze: Iker Casillas i Gianluigi Buffon. Który z tych wielkich golkiperów będzie dzisiaj górą? Niedługo się przekonamy!

• Ciekawostka dla państwa: hymn Hiszpanii jest jedną z nielicznych tego typu pieśni, która nie ma oficjalnie zatwierdzonych słów, a jedynie melodię.

• Teraz czas na hymn narodowy Hiszpanii.

• Hiszpańscy kibice

• Obiekt w Gdańsku wypełniony po brzegi. Teraz czas na hymny obu krajów, zaczynamy od Włochów.

• Już za chwilę pierwszy mecz Euro 2012 na PGE Arenie w Gdańsku. Oba zespoły wychodzą na boisko!

• Kto waszym zdaniem ma dzisiaj większe szanse na zwycięstwo? Czy są to Mistrzowie Europy, czy górą będą borykający się ostatnio z problemami Włosi? Zapraszamy do typowania wyniku meczu w komentarzach.

• Piętnaście minut pozostało do rozpoczęcia dzisiejszego spotkania. Jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił, to zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią dzisiejszego meczu, którą można znaleźć TUTAJ.

• Kłopotów kadrowych nie uniknęli również Włosi. Ze składu wypadł podejrzany o korupcję obrońca Zenitu Sankt Petersburg Domenico Criscito, w pierwszych dwóch meczach z powodu kontuzji łydki nie zagra defensor Juventusu Turyn Andrea Barzagli.

• Pod nieobecność Puyola duet środkowych obrońców reprezentacji Hiszpanii stworzą Sergio Ramos i Gerard Pique.

- Nasza rola jest prosta - mamy uniemożliwić rywalom strzelanie goli. Z Carlesem rozumiemy się bez słów i nawet nie patrząc na siebie, wiemy co kto w danym momencie zrobi. Sergio jest jednak wielkim graczem i jestem pewien, że będziemy na boisku komunikować się bez zarzutu -

mówił ten drugi na konferencji prasowej swojej reprezentacji.

• Kibice już licznie pojawili się na stadionie.

• Swoje problemy ma również reprezentacja Hiszpanii, która przyjechała do Polski bez Carlesa Puyola i Davida Villi. Kapitan Barcelony nie zdążył wyleczyć kontuzjowanego kolana, natomiast jego klubowy kolega wciąż zmaga się z rehabilitacją złamanej nogi. Obaj należą do największych nieobecnych Euro 2012, ale nie umniejsza to w żaden sposób szans Hiszpanów na triumf w całym turnieju. Przeciwnie, trener Vicente del Bosque wielokrotnie zmagał się będzie z kłopotem bogactwa.

• Udane eliminacje reprezentacji Włoch poszły jednak nieco w zapomnienie, a na pierwszy plan wysunęła się afera korupcyjna na Półwyspie Apenińskim. Selekcjoner reprezentacji nie wykluczał nawet możliwości wycofania się z turnieju. Ostatecznie Włosi na Euro przyjechali, ale ich forma pozostaje niewiadomą. W ostatnim sparingu okazali się wyraźnie słabsi od reprezentacji Rosji, przegrywając 0:3. Czy tym razem zdołają powalczyć o korzystniejszy rezultat?

• Reprezentacja Włoch również dość gładko poradziła sobie z rozgrywkami w grupie eliminacyjnej. Podopieczni Cesare Prandelli zajęli pierwsze miejsce z dorobkiem 26 punktów, aż o dziesięć wyprzedzając drugą w tabeli Estonię. Komplet wyników reprezentacji Włoch w eliminacjach Euro 2012:

• Hiszpania - Szkocja 3:1
  • Hiszpanie to oczywiście jeden z murowanych faworytów do triumfu w całym turnieju. Gracze z Półwyspu Iberyjskiego jak burza przebrnęli eliminacje do Euro, wygrywając wszystkie mecze w grupie z Czechami, Szkocją, Litwą i Liechtensteinem. Mecze towarzyskie w 2012 roku to również komplet zwycięstw wciąż aktualnych Mistrzów Europy - Hiszpanie ograli 2:0 Serbię, 4:1 Koreę Południową i 1:0 Chiny.

• Relację z tego wydarzenia poprowadzi dla państwa Wojciech Maćczak.

• Mistrzowie Europy wkraczają do gry! Już niespełna półtorej godziny pozostało do pierwszego meczu reprezentacji Hiszpanii na Euro 2012, w którym Vicente del Bosque zmierzą się z Włochami. Zapraszamy na relację live z tego bardzo ciekawie zapowiadającego się spotkania.