Szwecja

1

• Mecz Ukraina - Szwecja

• Za uwagę dziękuje Paweł Wróbel

• Koniec meczu. Euforia na stadionie w Kijowie. Byliśmy świadkami kapitalnego meczu drużyny Ukrainy. Bohaterem spotkania jest Andrij Szewczenko. Ukraina wspaniale wchodzi w turniej. Piękny mecz i zasłużone zwycięstwo podopiecznych Olega Błochina. Napewno po spotkaniu będzie feta na ulicach w Kijowie.

• Świetna okazja Szwecji. Piłkę nad bramką posyła Mellberg. Mogła to być klarowna sytuacja do zdobycia gola. Podopieczni Erika Hamrena desperacko atakuje drużynę Ukrainy.

• Z boiska schodzi bardzo dobrze się dzisiaj spisujący Jewhen Konoplianka a w jego miejsce Marco Devic.

• Druga część spotkania zostaje przedłużona o trzy minuty.

• Piłka meczowa na Szwecji. Świetne odegranie z pierwszej piłki Ibrahimovicia i w bramkę nie trafia Elmander. Widać to po napastniku Galatasaray, że zmagał się z kontuzją.

• Ukraina w ostatnich minutach gra bardzo mądrze. Podopieczni Olega Błochina nie starają się tylko bronić wyniku, ale także atakują.

• Ukraińcy walczą na każdym metrze boiska. Jak na razie Szwedzi nie są zdolni wykonać groźnej sytuacji na bramkę Piatowa. Podopieczni Olega Błochina w ostatnich minutach stosują agresywny pressing.

• Faulowany MIlewski przez Olofa Mellberga. Napastnik Ukrainy pokazał dobrą grę tyłem do bramki. MIlewski zyskał dla drużyny Ukrainy kilka cennych seku

• Ukraina - Szwecja w Kijowie

• Z boiska schodzi Andrij Woronin a w jego miejsce Rusłan Rotan.

• Rzut wolne dla Ukrainy. Z tego stałego fragmentu gry uderzenia próbuje Nazarenko jednak piłka mija znacząco bramkę. Ukraina w natarciu. Podopieczni Olega Błochina grają dziś bardzo dobrze.

• Żótlą kartką zostaje ukarany Rasmus Elm.

• Z boiska schodzi Andrij Szewczenko a w jego miejsce Artem MIlewski. Owacja na stojąco dla bohetera meczu.

• Ostatnie minuty spotkania zapowiadają sie bardzo interesująco. Obie druzyny stwarzają sobie groźne sytuację. Dobrą zmianę dał Wilhelmsson, który rozruszał Szwedzką ofensywę.

• Ależ akcja druzyny Szwecji. Świetny strzał Ibrahimovicia z pierwszej piłki po podaniu jednego z zawodników Szwecji .Doskonałą paradą popisuje się Piatow. Był to poteżny strzał który mógł zaskoczyć.

• Ukraina w tym okresie gry ma znaczną przewagę. Bardzo dobre spotkanie rozgrywa Konoplianka. Szwedzi w tym momencie są dobici bramkami Szewczenki.

• Zmiana w drużynie Szwecji. Z boiska schodzi Rosenberg a w jego miejsce Elmander.

• Świetne zagranie Konoplianki na prawą stronę do kolegi z zespołu a ten odgrywa znowu do Konoplianki, który uderza na bramkę. Strzał zawodnika z Ukrainy mija bramkę w bezpiecznej odległości.

• Elm podaje do Lustiga, który dośrodkowuje, niestety dośrodkowanie jest tak niedokładne, że piłka opuszcza boisko. Drużyna Szwecji ma gorszy okres w swoim wykonaniu.

• Z bosika schodzi Sebastian Larsson a w jego miejsce Christian Wilhelmsson.

• Wspaniały występ Szewczenki który wyprowadził drużynę Ukrainy na prowadzenie. Szwedzi jak na razie są podłamani tą sytuacją która się wydarzyła. Podopieczni Erika Hamrena widać, że są dobici stratą gola.

• Zmiana w drużynie Szwecji. Z boiska schodzi Toivonen a w jego miejsce Svensson.

• Ależ przepiękny gola Szewczenki!!!! Z niedowierzania łapią się za głowę Ukraińcy którzy nie mogą uwierzyć w tą bramkę. Czapki z głów dla byłego zawodnika MIlanu. Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego na pierwszy słupek a tam głową uderza nie upilnowany napastnik Ukrainy.

• Sebastian Larsson dośrodkowuje w pole karne a tam sytuację wyjaśnia jeden z obrońców Ukrainy. Szwedzi jak na razie bronią się całą drużyną. Ukraińcy grają w tym okresie gry bardzo dobrze.

• Nazarenko z rzutu rożnego. Dośrodkowuje w to miejsce gdzie nie było żadnego zawodnika w żółtym stroju. Ukraińcy po tym golu grają znacznie lepiej.

• Kibice z Ukrainy po golu coraz głośniej wspierają swoich zawodników. Ta szybka bramka Ukraińców podbudowała drużynę Olega Błochina. Piłkarze z Ukrainy podbudowali swoje morale.

• I goool dla Ukrainy. Andriej Szewczenko szybko odpowiada na bramkę Zlatana Ibrahimovicia. Były napastnik Milanu zdobywa gola w swoim mieście. W powietrzu zawisł Szewczenko, którego nie dopilnował Olof Mellberg a zawodnik Ukrainy zdobywa gola głową.

• I mamy gooolaaa! Bramke zdobywa złoty chłopak chłopak Szwedzkiej piłki. Ta bramka mówi wszystko. to jest właśnie Zlatan Ibrahimovic.Może rozgrywać zły mecz a jednym zagraniem potrafi zmienić losy spotkania. Ten zawodnik jest zawsze tam gdzie trzeba. Dobre podanie Kalstroema, który dogrywa piłkę do napastnika MIlanu a ten strzela bramkę.

• Wszystko z Andrijem Szewczenko już dobrze i Ukraiński napastnik wbiega na murawę. Niewątpliwie zejście byłego gracza Milanu by było dużym osłabieniem dla drużyny Olega Błochina.

• Faul Andreas Granqvist na Szewczence. Ukraiński napastnik leży na murawie. NIe wygląda to dorbze. Być może najwybitniejszy zawodnik ostatnich lat na Ukrainie będzie musiał opuścić murawę.

• Ostro Szwedzi atakują Ukraińców na połowie Olega Błochina. Podopieczni Erika Hamrena zaczeli tą połowę z dużym pressingiem i agresją. Jak tak dalej pójdzie będziemy świadkami żółych kartek.

• W ataku Ukraińcy Woronin próbuje szansy przewrotką a na jedenastym metrze spokojnie piłkę wybija Andreas Granqvist. Dobra akcja Ukrainy która mogła się źle skończyć dla Szwedów

• Szwedzi od środka i rozpoczynamy drugą część spotkania. Obie drużyny bez zmian.

• Koniec pierwszej częsci meczu. Turecki arbiter zagwizdał po raz ostatni. Na razi ten mecz wygląda obiecująco. Miejmy nadzieję, że nie będzie to pierwszy mecz w Euro 2012 bez bramek.

• O minutę przedłuża arbiter z Turcji pierwszą połowę.

• Obie drużyny się otworzyły. Druzyna Szwecji jak i Ukrainy miały już swoje okazje do zdobycia gola. Niestety jak na razie nie mamy goli. Jesteśmy jednak świadkami niezłego meczu. Takie spotkania zdecydowanie mogą się podobać piłkarskim koneserom.

• Doskonałe podanie Tymoschuka do Konoplianki i akcje rozgrywają długo gospodarze. Szwecja zamknięta w hokejowym zamku. Husiew dośrodkowuje w pole karne a tam uderza wolejem jeden z zawodników Ukrainy.

• Dośrodkowanie do Ibrahimovicia i zawodnik MIlanu trafia głową w słupek Świetne zagranie jednego z zawodników Szwecji i świetnie do piłki składa się były zawodnik Barcelony. Była to najlepsza sytuacja do zdobycia gola.

• Konoplianka schodzi z lewej strony do środka i uderza w pełnym biegu, niestety piłka mija nieznacznie bramkę. Wydaje się, że 10 mln euro na które jest wyceniany zawodnik Ukrainy jest warty tego.

• Dobre uderzenie Woronina, którego strzał ma dziwną rotację i piłkę niepewnie piąstkuje Isaksson. Dobra próba, która mogła zaskoczyć bramkarza Szwecji.

• Dobre zagranie do Ibrahimovicia jednak gwiazdor Milanu nie przyjmuje piłki. Z autu reprezentacja Ukrainy, która po chwili traci piłkę. Jak na razie obie drużyny się badają. Przewagę w posiadaniu piłki ma Ukraina.

• Konoplianka i Nazarenko rozgrywają akcję lewym skrzydłem jednak piłkę przechwytują Szwedzi. Gra jak na razie rozgrywa się głównie w środku pola. Obie drużyny nie chcą popełnić żadnego błędu.

• Była szansa dla drużyny Szwecji. Rosenberg strzela na bramkę jednak piłkę spokojnie łapie Andriej Piatow. Był to jak na razie pierwszy strzał w światło bramki drużyny Erika Hamrena.

• Rzut wolny dla Ukrainy. NIe wiadomo co chciał zrobić Nazarenko. Czy to był strzał czy też nie piłkę spokojnie złapał rezerwowy PSV Einhoven Andreas Isaksson.

• Toivonen śmiało próbował swoich sił skrzydłem jednak tam dobrze ubzpieczał drugiego z obrońców Ukrainy Taras Michalik. Jak na razie nie mieliśmy żadnej klarownej sytuacji do zdobycia gola.

• Olsson dośrodkowuje a piłkę blokuje Husiew. Mamy rzut rożny po którym nic nie wynika. Piłkę odzyskuje Szwecja i planuje atak pozycyjny.

• Ukraina poczyna sobie coraz pewniej. Nazarenko zagrywa piłkę do dobrze ustawionego Woronina jednak zawodnik Ukrainy nie dochodzi do piłki. Widać, że Nazarenko jednym podaniem może stworzyć klarowną sytuację do strzelenia gola.

• Z kontrą ruszają gospodarze. Piłkę dostaje Szewczenko i wychodzi niemal na stoprocentową sytację. Były piłkarz MIlanu uderza jednak nie trafia w bramkę. Być może nie był to strzał a podanie. Jak na razie była to najlepsza sytuacja gospodarzy.

• Husiew dośrodkowuje w pole karne a tam na dogranie czekało trzech zawodników Ukrainy. Niestety dla naszych sąsiadów nic z tej akcji nie wyszło. Z kontrą wychodzi Szwecja jednak po chwili traci piłkę.

• Z kontrą rusza Ukrainy. Jarmolenko szarużuje z prawej strony jednak tam jest czterech Szwedów którzy odbierają mu piłkę.Po chwili przed szansą staje Sebastian Larsson jednak pewnie piłkę łapie Piatow.

• Z lewej strony Tovionen podaje do Olssona który zagrywa w pole karne a tam jest osamotniony Sebastian Larsson jednak piłka nie dochodzi do niego. Od rzutu z autu grę rozpocznie drużyna Ukrainy.

• Toivonen dograł piłke do Ibrahimovicia, który drybluje i zagrywa piłkę w pole karne a tam na posterunku jest Andreij Piatow. Ibrahimovic pokazuje w tej akcji, że jest niezwykle groźny i nie można go ani na moment spuścić z oka.

• Faul Tymoshchucka i mamy rzut wolny dla Szwecji. Piłka posłana jest do Ibrahimovicia jednak to podanie jest za mocne i piłka opuszcza boisko. Stałe fragmenty gry w wykonaniu Szwedów mogą być bardzo groźne, ponieważ Szwecja oprócz Niemiec ma najwyższą kadrę. Średnia wzrostu wynosi 1,85 metr.

• Jak na razie obie drużyny nie stworzyły sobie klarownych sytuacji do zdobycia gola. Ukraina ma przewagę w posiadaniu piłki. Szwedzi nie stosują mocnego pressingu. Podopieczni Erika Hamrena nastawieni są na grę z kontry.

• Rzut wolny i mamy pierwszą żółtą kartkę dla Kima Kalstroema. Jest to mało komfortowa sytuacja dla Szwedów, ponieważ Kalstroem jest jednym z najbardziej kluczowych zawodnikow w drużynie Erika Hamrena.

• Trudne warunki gry. Temperatura w ciągu dnia oscyluje w granicach 30 C. Jest bardzo duża wilgotność. Miejmy nadzieję, że to nie przeszkodzi piłkarzom w stworzeniu wspaniałego widowiska.

• Na stadionie jest około 70 tysięcy ludzi. Wspaniała atmosfera powinna dodać skrzydeł podopiecznym Olega Błochina. Oczywiście na arenie w Kijowie przeważają fani Ukraińscy.

• MIchalik podaje górą do Tymoschuka a ten dośrodkowuje w pole karne a tam nie było żadnego z graczy w żółtych strojach. Zawodnik Bayernu Monachium ma dziś trudne zadanie, ponieważ będzie musiał upilnować Zlatana Ibrahimovicia.

• Groźnie zaatakowała reprezentacja Szwecji. Kalstroem zauważył, że Piatow wyszedł z bramki i próbował zaskoczyć bramkarza Ukrainy. Na szczęscie dla podopiecznych Olega Błochina strzał bym niecelny.

• Ukraina rozpoczyna atak pozycyjny. Na prawym skrzydle drybluje Szewczenko jednak nic z tego nie wynika. Po chwili mamy pierwszy strzal Konoplianki jednak jest bardzo niedokładny.

• Ukraina w żółto-niebieskich strojach. Szwecja na granatowo-żółto. Sędzią spotkania jest Cuneyut Cakir. Warto dodać, że Marcin Borski jest sędzią technicznym

• Lewą stroną zdecydowanie ruszył Olsson. Wmieszał się w akcje Ibrahimović, ale nic z tego nie wyszło i zaczną Ukraińcy.

• Wybrzmiały hymn więc możemy zaczynać mecz. Od środka Szwecja i rozpoczyna się spotkanie. Miejmy nadzieję, że będziemy świadkami bardzo dobrego widowiska. Niech wygra lepszy!

• Już za chwilę rozpocznie się spotkanie w Kijowie.

• Już za kwadrans rozpocznie się drugie spotkanie w grupie D. Na kogo stawiacie w spotkaniu, który lada chwila rozpocznie się w Kijowie?

• Ukraińcy mieli przed Euro problemy z bramkarzami. Dwóch podstawowych golkiperów - Oleksandra Szowkowskiego i Andrija Dykana - wyeliminowały kontuzje, a 24-letni Oleksandr Rybka został złapany na koksie i zdyskwalifikowany na dwa lata. Czy broniący dzisiaj Piatow okaże się być silnym punktem drużyny?

• Ukraińców dopadło przed tygodniem zatrucie pokarmowe. Anatolij Tymoszczuk musiał skorzystać z kroplówki. Niektórzy Ukraińcy nie wierzą, jednak w prawdziwość kłopotów żołądkowych podopiecznych Błochina. - Zatrucie? Taa. Chyba się na alibi zatruli, żeby wytłumaczyć porażki - mówił Hrihorij Muskat, lwowianin bawiący się z dzieckiem na placu zabaw przy siedzibie stałego cyrku lwowskiego.

• Znamy już składy obu zespołów. Oleg Błochin zaskoczył wystawiając od pierwszej minuty Andrija Szewczenkę. Doświadczony trener stawia na doświadczonego piłkarza.

• W kijowskiej strefie kibica stanowili oni całkiem liczną grupę.Ukraina - Szwecja

• Na trybunach Stadionu Olimpijskiego w Kijowie nie zabraknie także fanów ekipy "Trzech Koron".

• Ukraina - Szwecja

• Długo już czekamy na sukcesy w mistrzostwach Europy, ale teraz mamy drużynę, która może je odnieść. Dlatego musimy wygrać ten pierwszy mecz, chociaż z gospodarzami gra się zawsze ciężko - zapowiada Zlatan Ibrahimovic.

• Ukraińskich kibiców jest już co niemiara. Nie brakuje także pięknych fanek Andrija Szewczenki i spółki.

• W grupie D trwa jeszcze pierwsze spotkanie pomiędzy Francją i Anglią. My tymczasem zapraszamy na relację LIVE z meczu współgospodarzy Euro 2012 Ukrainy i Szwecji.