Czechy

2

Holandia

1

• To nie był jakiś szczególnie porywający mecz, ale emocji na pewno nie zabrakło. Koniec końców Czesi mieli sporo szczęścia w doliczonym czasie gry, ale z farta też trzeba umieć skorzystać. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje serdecznie Damian Wiśniewski.

• KONIEC! CZESI WYGRYWAJĄ 2:1!

• Limbersky dostał żółtą kartkę, zaraz arbiter skończy ten mecz...

• Ależ błąd Janmaata! Po dośrodkowaniu z prawej strony niefortunnie zagrał piłkę, trafiła ona w słupek bramki holenderskiej, a potem dopadł do niej Pilar, który umieścił ją w bramce!

• GOOOOOOOOL!! PIIIIILAAAR!! 2:1 DLA CZECHÓW!!

• Ten jednak wyszedł im już mniej efektownie i przede wszystkim nieefektywnie. Przy piłce goście

• Sprytnie, zaskakująco rozegrali rzut wolny Czesi, ale wywalczyli tylko corner

• Kolejna wrzutka Van Persiego z lewej strony, tym razem wyłapana przez Cecha.

• Robin Van Persie dośrodkowywał z lewej strony boiska, ale w szesnastce rywala Wijnaldum zagrał piłkę ręką, co arbiter z Włoch zauważył i przerwał grę

• Pavel Kaderabek dośrodkowywał z prawej strony boiska, ale Holendrzy na spokojnie poradzili sobie z tym zagrożeniem

• Ładna kontra gospodarzy, skończona jednak niedokładnym dograniem Rosicky'ego.

• Było blisko gola! Darida dośrodkował z rzutu wolnego, po zgraniu od kolegi piłka trafiła do Prochazki, a ten nie wykorzystał idealnej okazji!

• Lukas Vacha schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Kolar

• A teraz Cillessen popisał się pewną interwencją po dosrodkowaniu z lewej strony boiska

• To powinien być gol! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska do strzału głową doszedł Depay, ale fantastyczną interwencją popisał się Cech.

• Sneijder zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, ale pomylił się mocno i grę wznowi Cech

• Blind faulował Kadleca w polu karnym gospodarzy

• Spadło nam tempo tego meczu zupełnie. Ani jedni, ani drudzy nie wyglądają na takich, którzy zaraz mieliby strzelić gola

• Lafata opuszcza murawę, w jego miejsce wchodzi Vydra

• Żółtą kartkę otrzymał Indi

• Znów troszkę bliżej podeszli Holendrzy, ale dobrą interwencją popisał się Petr Cech. Czy dzisiaj jeszcze padną jakieś gole?

• Próba akcji Holendrów, ale na spalonym był Narsingh

• Prochazka schodzi z boiska, w jego miejsce widzimy Pilara

• Sneijder zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, ale Cech spokojnie chwycił piłkę

• Znów długo rozgrywają piłkę Holendrzy, ale nic z tego nie wynika. Goście mogą dzisiaj liczyć chyba tylko na stałe fragmenty

• Rosicky dośrodkowywał zagrywał przed chwilą z rzutu wolnego, ale zrobił to niedokładnie. Przy piłce Holendrzy

• Było blisko gola! Darida zdecydował się na indywidualną akcję, oddał strzał na bramkę i pomylił się nieznacznie!

• Lafata zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, ale spokojnie ten strzał wyłapał bramkarz

• Po dośrodkowaniu Depay'a z rzutu rożnego, w polu karnym Cecha mieliśmy ogromne zamieszanie. Piłka trafiła w końcu do de Vrija, a ten umieścił ją w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!! De Vrij! 1:1!

• Narsingh ładnie zaatakował lewą stroną boiska, ale tam kapitalnie zatrzymał Prochazka. Od bramki grę wznowi Cech

• Długo rozgrywają piłkę Holendrzy, ale zupełnie nic z tego nie wynika. Czesi mądrze bronią wyniku

• Ten jednak został słabo wykonany i bramkarz spokojnie złapał piłkę

• Ładna akcja Rosicky'ego na lewej stronie, ale Czesi wywalczyli tylko corner

• Arbiter z Włoch daje znak, gospodarze wznawiają grę

• To była dość przeciętna pierwsza połowa, ale Czesi mieli przewagę i po cudownym golu Dockala prowadzą zasłużenie. Niemniej jednak, po przerwie liczymy na zdecydowanie więcej.

• Koniec pierwszej połowy, Czesi prowadzą z Holandią 1:0!

• To powinien być gol! Wijnaldum dograł do Narsingha, a ten nie trafił będą w bardzo bliskiej odległości od bramki!

• Kadlec uderzył teraz z dystansu, ale przestrzelił. Od bramki zacznie Cillessen

• Jamaat oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nie trafił nawet w bramkę

• Depay! Kapitalny, piekielnie mocny strzał z dystansu i fantastyczna interwencja Cecha! Tylko rzut rożny.

• Spokojny fragment gry oglądamy teraz. Przy pice dłużej utrzymują się gospodarze

• Zaatakowali lewą stroną teraz Holendrzy, ale obrońcy spokojnie zatrzymali Depay'a.

• Teraz na bramkę uderzył Ladislav Krejci, ale Czech przestrzelił

• No i było groźnie! Janmaat dośrodkowywał z prawej strony, a Petr Cech wybił piłkę nogami!

• Nabrali pewności siebie Czesi i to oni teraz przeważają w tym meczu. Czy Holendrów stać na odpowiedź?

• Limbersky! Dobry strzał sprzed pola karnego, w ostatniej chwili zablokowany!

• Kombinacyjna akcja gości, Wijnaldum na prawo do Van Persiego, ale napastnik Manchesteru United był na pozycji spalonej

• Dobra piłka w kierunku Wijnalduma, ten jednak był na spalonym

• Krejci dośrodkowywał groźnie z lewej strony, wybili piłkę obrońcy

• Cudowny gol czeskiego piłkarza! Dockal dostał wybitą piłkę tuż przed polem karnym i zdecydował się na strzał na bramkę. Po jego uderzeniu piłka odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOL!! Dockal, 1:0 dla Czechów!

• Spokojny początek tego meczu z obu stron. Ani jedni ani drudzy nie zdecydowali się jeszcze na jakiś szybszy atak

• Na Euro 2004 obie te reprezentacje stworzyły genialne widowisko, a Czesi od stanu 0:2 przeszli na 3:2. Oby ten mecz był tak dobry, jak ten sprzed 12 lat. Zaczynamy!

• Piłkarze obu zespołów powoli meldują się już na boisku, za chwilę Gianluca Rochci rozpocznie ten mecz.

• Holendrzy są faworytami tego spotkania - na ostatnim Mundialu zajęli trzecie miejsce, a Czechów nawet na nim nie było. Zobaczymy tylko, czy podołają temu zadaniu.

• Jak już pewnie wiecie nasza drużyna U21 przegrała z Grecją 1:3 i straciła szansę na grę w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy. No cóż, miejmy nadzieję, że mecz Czechów z Holandią będzie fantastyczny i choć trochę osłodzi nam ten wieczór.

• Witamy! Już tylko kwadrans został do rozpoczęcia spotkania Czechy - Holandia, w ramach eliminacji do Euro 2016. Na relację live z tego wydarzenia zaprasza gorąco Damian Wiśniewski