Czechy

0

Turcja

2

• Koniec spotkania! Turcja wygrywa z Czechami w Pradze 2:0 i jest coraz bliżej gry w barażach i wyeliminowania Holendrów z gry w Euro 2016!

• Mehmet Topal uderza w sytuacji sam na sam wprost w bramkarza Czechów.

• Hakan Calhanoglu ładnie przymierzył z ponad 20 metrów, piłka przemknęła o centrymetry obok słupka pilnowanego przez Tomasa Vaclika.

• Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

• Faul Daridy tuż przed polem karnym. Będzie kolejna szansa dla gości z Turcji.

• Kontraktak Turków dwóch na jednego został zmarnowany przez Gokhana, który podał zdecydowanie zbyt mocno do wbiegającego w pole karne Ozana Tufana.

• Ostatnia już zmiana w tym spotkaniu. Oguzhana Ozyakupa zmienia Mehmet Topal.

• Ardę Turana, tureckiego kapitana, zmienia Gokhan Tore.

• Po brutalnym wejściu Volkan Sen zwija się z bólu na murawie. Turek ucierpiał po... własnym faulu na jednym z Czechów.

• Arda Turan popisuje się niesamowitą techniką przy linii bocznej, w gąszczu trzech zawodników z Czech świetnie utrzymuje się przy piłce.

• Arda Turan na pełnym luzie ograł czeskich obrońców, posłał półgórną piłkę wprost pod nogi Hakana Calhanoglu, który z kilku metrów pewnie uderzy w długi róg. 2:0 dla Turcji!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 DLA TURCJI! HAKAN CALHANOGLU!

• Ostatnia zmiana w czeskiej ekipie: Borka Dockala zastąpił Milan Petrzela.

• Volkan Sen zagrał świetną prostopadłą piłkę, ale Filip Novak przejął to zagranie i odegrał pewnie w kierunku bramkarza.

• Volkan Sen dryblingiem ominął Prochazkę i z ostrego kąta uderzył tuż obok słupka! To mogło i powinno być 2:0 dla Turcji!

• Arda Turan na spalonym. Goście przycisnęli Czechów i chcą podwyższyć wynik spotkania.

• Druga zmiana w drużynie gospodarzy: Surala zmienia Skoda.

• W ekipie Fatiha Terima pierwsza zmiana: Cenka Tosuna zmienia Volkan Sen.

• Turcy prowadzą 1:0! Z rzutu karnego Selcuk Inan w lewy róg, Vaclik rzucił się w prawy i nie miał najmniejszych szans!

• GOOOOOOOOOL! Selcuk Inan pewnie wykonuje jedenastkę i nie daje szans zmylonemu Vaclikowi!

• Novak fauluje we własnym polu karnym! Jedenastka dla Turków. Faul na Azizie.

• Turcy po zespołowej akcji wpadają w pole karne gospodarzy, ale tracą piłkę. Czesi w panice wybijają futbolówkę na rzut rożny.

• Groźny strzał Borka Dockala, piłka po rykoszecie od interweniującego wślizgiem obrońcy ląduje w rękach Volkana Babacana.

• W ekipie Pavla Vrby pierwsza zmiana: Ladislava Krejciego zmienia Jiri Skalak.

• Borek Dockal dostał niezłe podanie na piętnasty metr, ale pomocnik Czech uderzył bardzo wysoko ponad bramką.

• Dockal prosto w mur. Nici z sytuacji bramkowej dla gospodarzy.

• Sener ukarany żółtą kartkę za wślizg "sankami" na Josefie Surale. Stały fragment gry dla Czechów z 20 metrów od bramki Babacana.

• Arda Turan posłał ładną prostopadłą piłkę do Hakana Calhanoglu, który miał szansę na rozwinięcie niezlej akcji dla gości, ale został powstrzymany przez czeskich obrońców.

• David Pavelka ukarany żółtą kartką za przerwanie akcji Turków przez brzydkie podcięcie Ardy Turana.

• Wracamy do Pragi na drugą połowę. Mamy nadzieję na bramki!

• Koniec pierwszej połowy. Z murawy wieje nudą i zawodnicy nie stworzyli żadnych stuprocentowych sytuacji. Czesi nie walczą już o nic, a Turcy sprawiają wrażenie, jakby zadowalał ich remis.

• Pierwsza w miarę groźna sytuacja w tym spotkaniu. Pavel Kaderabek dośrodkował z prawej strony, do główki doszedł niepilnowany Josef Sural, ale w bardzo dobrej sytuacji spudłował ponad bramkę.

• Cenk Tosun wpadł w pole karne, próbując przejąć prostopadłą piłkę, lecz Tomas Vaclik uprzedził go na dziesiątym metrze.

• Ozan Tofun był na metrowym spalonym i nie mógł wykorzystać sytuacji sam na sam.

• David Pavelka pokusił się o strzał spoza szesnastki, ale ponownie: bardzo niecelnie i zdecydowanie zbyt lekko.

• Borek Dockal źle przyjął piłkę i próbował spóźnionym wślizgiem odebrać ją Ozyakupowi. Kolejna żólta kartka dla Czechów w odstępie kilku minut.

• Ladislav Krejci otrzymał żółtą kartkę za nieprzepisowe powstrzymanie tureckiej kontry.

• Pierwsze pół godziny, delikatnie mówiąc, nie porywa. Żadna z drużyn nie była w stanie stworzyć sobie groźnych sytuacji. Pierwszy kwadrans należał raczej do Turków, w drugim inicjatywę przejęli gospodarze, ale wciąż bez efektów.

• Po rzucie rożnym piłka spadła przed pole karne wprost na nogę Pavelki, który uderzył bardzo mocno z woleja, ale bardzo bardzo niecelnie, wprost w bandy reklamowe.

• Czesi nadal w natarciu, tym razem do ofensywnej akcji podłączył się prawy obrońca Kaderabek, ale nie był w stanie opanować trudnej piłki przy linii końcowej.

• Novak do Daridy, który strzela zza pola karnego, ale bardzo mizernie i niecelnie.

• Borek Dockal posyła dośrodkowanie głęboko w pole karne do Davida Lafaty, ale napastnika Sparty Praga ubiegł turecki golkiper.

• Selcuk Inan pokusił się o płaskie uderzenie z dystansu, ale Turek nie trafił czysto w piłkę. Uderzenie powędrowało daleko od bramki Vaclik.

• Hakan Calhanoglu potężnie przymierzył z rzutu wolnego z ponad 30 metrów, ale prosto w mur.

• Vladimir Darida otrzymał długą piłkę na dobieg ze środka pola, zbiegł z futbolówką do narożnika, ale nie zdążył wyhamować i wyszedł za linię końcową.

• Tym razem Marek Suchy fauluje Hakana Calhanoglu w środku pola.

• Borek Dockal wrzuca piłkę na długi słupek, lecz zagranie było nieco zbyt mocne. Piłka wyszła za linię końcową i od bramki zacznie Volkan Bababacan.

• Filip Novak faulowany przez Calhanoglu tuż przed linią pole karnego. Kolejny rzut wolny dla gospodarzy.

• Rzut wolny dla Czechów na lewym skrzydle, na wysokości pola karnego. Po raz pierwszy Czesi mogli stworzyć okazję, ale bardzo kiepsko rozegrali krótko ten stały fragment gry.

• Turcy próbują strzałów z dystansu, ale bez problemów futbolówkę złapał po lekkim rykoszecie bramkarz Basel, Tomas Vaclik.

• Tosun trafił do siatki i wydawało się już, że Turcja objęła prowadzenie! Turek był jednak na minimalnym spalonym i sędzia liniowy słusznie podniósł chorągiewkę, chociaż z dużym opóźnieniem.

• Calhanoglu w dużym tłoku próbował zagrać prostopadłą piłkę w pole karne, ale zagranie to przejął z łatwością Marek Suchy.

• Dośrodkowanie Ozyakupa z linii końcowej na raty wyłapał czeski golkiper Tomas Vaclik.

• Pierwszy gwizdek Martina Atkinsona! Czesi zaczynają!

• Gospodarze w ustawieniu 1-4-2-3-1 i w czerwonych strojach, a goście wybrali formację 1-4-3-3 i wystąpią w białych trykotach.

• Piłkarze pojawili się już na murawie i odsłuchują hymnów. Spotkanie w Pradze poprowadzi Anglik - Martin Atkinson.

• Holendrzy wygrali dziś na wyjeździe z Kazachami 2:0. "Oranje" rozegrało o jeden mecz więcej od Turcji i ma jeden punkt przewagi. Stawką tego korespondencyjnego pojedynku jest trzecie miejsce i gra w barażach.

• W zespole Fatiha Terima największą gwiazdą jest piłkarz Barcelony Arda Turan, który jednak nie może występować w oficjalnych spotkaniach tego klubu ze względu na zakaz transferowy, dlatego też dyspozycja kapitana gości stoi pod znakiem zapytania.

• W październiku ubiegłego roku w Stambule triumfowali Czesi, wygrywając 2:1. Jaki wynik padnie dziś? Czesi na pewno nie oddadzą łatwo punktów, mimo że nie walczą już o nic poza prestiżem (i pierwszym miejscem w grupie).

• Znamy już składy obu ekip - są one widoczne w panelu po lewej stronie. Czesi grają już tylko o przysłowiową pietruszkę, gdyż mają zapewniony awans, dlatego trener Pavel Vrba ma komfort testowania rezerwowych zawodników. Turcy nie mogą przegrać, jeśli chcą walczyć z Holenderami o trzecie miejsce gwarantujące udział w barażach.

• Na relację ze spotkania grupy A eliminacji Euro 2016 pomiędzy Czechami a Turcją serdecznie zaprasza Michał Bezuch. Początek spotkania już o godzinie 20:45.