Gruzja

0

Niemcy

2

• Mistrzowie świata pewnie pokonali Gruzję 2:0 po bramkach Reusa i Muellera w końcówce pierwszej części gry. Po przerwie zespół Joachima Loewa bardzo spokojnie kontrolował boiskowe wydarzenia i bez większego wysiłku sięgnął dziś po cenne trzy punkty. Niemcy mają teraz 10 punktów, podobnie jak Szkocja i prowadząca w tabeli grupy D Polska. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Nic więcej tu już się nie wydarzy! Sędzia kończy mecz! Pewne zwycięstwo Niemców!

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• ... a także Podolski za Goetze.

• Zmiany w ekipie gości. Schuerrle za Muellera...

• Kolejny bardzo niecelny strzał Niemców z dystansu. Jego autorem Toni Kroos.

• Ładna akcja Muellera z Goetze, ale ten pierwszy został powstrzymany w polu karnym przeciwnika. Po chwili żółtą kartkę za brzydki faul na Hectorze ogląda Chanturia.

• W odpowiedzi bardzo niedokładne uderzenie z dystansu Mesuta Oezila.

• Kolejne rzuty rożne dla Gruzinów i teraz było groźnie! Jeden z Niemców był bliski bramki samobójczej, ale piłka nieznacznie minęła bramkę Neuera!

• oraz Kankawy.

• Spięcie między Schweinsteigerem a Kankawą. Kartki dla obu zawodników. Dla Schweinsteigera...

• Niemcy już bardzo spokojnie kontrolują to, co dzieje się na murawie w Tbilisi. Mistrzowie Świata zgarną najprawdopodobniej pewne trzy punkty.

• Po podaniu Kroosa, Goetze starał się przedrzeć w pole karne i oddać strzał na bramkę Lorii, ale nie udało się to zawodnikowi Bayernu Monachium. Odpowiedź Gruzinów, ale na spalonym znalazł się Mczelidze.

• Seria rzutów rożnych dla gospodarzy, ale te stałe fragmenty gry na razie im zupełnie nie wychodzą w tym meczu.

• Ostatnia zmiana w reprezentacji Gruzji. Schodzi Macharadze, wchodzi Kenia.

• Poprzeczka!!! Reus raz jeszcze popisał się efektownym uderzeniem, ale już drugi raz w tym spotkaniu ostemplował tylko poprzeczkę bramki Lorii!

• W kontrataku Gruzinów nieudanie dośrodkowywał w pole karne Kobachidze. Piłka trafiła w ręce Neuera.

• Kolejny korner dla Gruzji nie przyniósł uderzenia na bramkę Neuera, a po chwili rzut rożny zdobyli Niemcy, ale i im nie udało się stworzyć zagrożenia dla bramki rywali.

• Niemcy zaczynają grać nieco lekceważąco, co starają się wykorzystać Gruzini. Kankawa właśnie wywalczył korner dla gospodarzy.

• Gruzini starają się grać nieco odważniej i choćby spróbować powalczyć o odrobienie strat. Na razie jednak grają zbyt chaotycznie.

• Szansa dla Gruzinów! Piłka na prawą stronę pola karnego do Łobżanidze, ale ten w trudnej sytuacji uderza ponad poprzeczką!

• Rzut rożny dla reprezentacji Gruzji nie przyniósł zagrożenia pod bramką Manuela Neuera.

• W przerwie Chanturia zmienił Okriaszwilego.

• Rozpoczynamy drugą połowę tego meczu!

• Niemcy długo męczyli się z Gruzinami, ale ostatecznie zdołali przed przerwą strzelić dwa gole, dzięki czemu są na dobrej drodze do cennego wyjazdowego zwycięstwa.

• Koniec pierwszej połowy!

• Kolejna okazja dla Niemców! Techniczne uderzenie z kilkunastu metrów Mesuta Oezila świetnie broni Loria!

• Trzy minuty doliczone do pierwszej części gry.

• Niemcy po przerwie jeszcze podwyższają prowadzenie! Po podaniu Oezila Mueller poradził sobie z obrońcą gospodarzy i płaskim strzałem zza pola karnego zaskoczył Lorię! 0:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Thomas Mueller!

• Piłka trafia ponownie do siatki po strzale Mario Goetze, ale asystujący mu Marco Reus był jednak na spalonym! Francuscy arbitrzy nie uznają tej bramki!

• Zamieszanie pod bramką Gruzji! Reus strzela, Loria broni, a przed pustą bramką zatrzymany zostaje Goetze! Sędzia z Francji nie dyktuje jedenastki!

• Reus! Po indywidualnej akcji gracza Borussii jego bardzo mocny i precyzyjny strzał zza pola karnego genialnie broni Loria!

• Wreszcie bramka dla Niemców! Mario Goetze zabawił się w polu karnym z trójką obrońców gospodarzy, ale po jego akcji piłka spada pod nogi Reusa, który pewnym uderzeniem z kilku metrów pokonuje Lorię! 0:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Marco Reus!

• Bardzo ofiarnie, ale skutecznie bronią się jak dotąd Gruzini. Niemcy na razie męczą się niemiłosiernie.

• Okriaszwili przedarł się teraz lewym skrzydłem, ale jego dośrodkowanie padło łupem Boatenga.

• Bardzo słaby strzał głową Muellera poszybował teraz wysoko ponad bramką reprezentacji Gruzji.

• Żółta kartka dla Macharadze za faul taktyczny na Muellerze.

• Bardzo ładna akcja Gruzinów! Kankava zagrywa w pole karne do Mcelidze, ale ten przegrywa pojedynek z Boatengiem.

• Kapitalna kombinacja Niemców w polu karnym Gruzji! Reus do Hectora, ten do Goetze, który zostawił piłkę nabiegającemu Reusowi, jednak gracz Borussii uderzył płasko obok bramki Lorii!

• Goetze! Rudy rozegrał akcję dwójkową z Muellerem, po czym spod linii końcowej wycofał piłkę przed bramkę do Goetze, a ten w trudnej sytuacji uderzył obok bramki!

• Szansa dla Niemców! Szybka akcja mistrzów świata, z dośrodkowaniem z prawego skrzydła minął się Loria, ale Oezil w dobrej sytuacji fatalnie skiksował!

• Na spalonym złapany teraz Mario Goetze. Ćwierć meczu za nami, wciąż 0:0 w Tbilisi.

• Kolejna centra z rzutu rożnego Toniego Kroosa wpada w ręce Lorii. Wspomniany wcześniej Kwerkwelia wraca na plac gry.

• Po rzucie rożnym dla Niemców potężne uderzenie z dystansu Muellera przyjął na twarz Kwerkwelia i teraz potrzebuje oczywiście pomocy medycznej.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Kobachidze pada łupem Manuela Neuera.

• Sprytnie rozegrany rzut rożny przez naszych zachodnich sąsiadów! Płaska centra Kroosa na 11. metr do Muellera, ale ten uderza płasko minimalnie obok bramki!

• Macharadze zdecydował się na strzał z dystansu, ale został zablokowany i piłka znalazła się w posiadaniu Neuera.

• Pierwsza akcja Gruzinów w tym spotkaniu, jednakże bardzo kiepskim dośrodkowaniem popisał się Lobianidze. Z rzutu wolnego dla gospodarzy też nie było zagrożenia dla bramki Neuera.

• Goetze zablokowany na skraju szesnastki przez Kwerkwelię. Rzut rożny.

• Niemcy od pierwszych minut na połowie rywala, gdzie przed własnym polem karnym okopali się całą drużyną Gruzini. Ich obrona nie wygląda jednak na zbyt szczelną.

• Poprzeczka!!! Dobre podanie prostopadłe Muellera w pole karne do Marco Reusa, ale ten uderza z ostrego kąta w poprzeczkę gruzińskiej bramki!

• Jest zmiana w ekipie gruzińskiej. Dwali za kontuzjowanego Amisulaszwilego.

• Prostopadłe podanie w pole karne w kierunku rozpędzonego Muellera, ale spokojnie przejmuje piłkę Loria.

• Pierwsza minuta gry i kontuzji doznaje Amisułaszwili! Stoper gospodarzy nie jest w stanie grać dalej, będzie potrzebna zmiana.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Rezerwowi Niemiec: Weidenfeller, Zieler, Mustafi, Hoewedes, Khedira, Kramer, Schuerrle, Kruse, Podolski, Gundogan.

• Rezerwowi Gruzji: Reweszwili, Dauszwili, Dwali, Dzalamidze, Kazaiszwili, Wacadze, Chanturia, Cachadze, Totadze, Kenia, Alavidze.

• Obok prezentujemy jedenastki obu drużyn, które właśnie zameldowały się na murawie stadionu w Tbilisi. Czas na hymny narodowe.

• Zdecydowanym faworytem tego pojedynku są Niemcy, którzy niespodziewanie po czterech meczach mają tylko siedem punktów na swoim koncie. Podopieczni Joachima Loewa teraz nie mają już takich problemów kadrowych, więc powinni rozpocząć swój marsz do Francji. Z kolei Gruzja do tej pory pokonała tylko i wyłącznie Gibraltar i nie liczy się w walce o awans do mistrzostw Europy.

• Witamy serdecznie i zapraszamy na relację na żywo z meczu eliminacji do Euro 2016, w którym Gruzja zmierzy się z Niemcami.