5

3 1 połowa

Macedonia Północna

1

• Druga połowa przebiegała już pod zdecydowane dyktando gospodarzy, którzy zupełnie zdominowali rywala i sukcesywnie zwiększali nad nim bramkowe prowadzenie. Ta wygrana 5:1 była zdecydowanie zasłużona, trzeba jednak pamiętać, że Hiszpanów czekać już będą w tych eliminacjach trudniejsi rywale. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• KONIEC! Hiszpania gromi Macedonię!

• Na jeszcze jeden zryw zdecydowali się gospodarze, w sytuacji sam na sam znalazł się Pedro, który ładnym strzałem pokonał bramkarza!

• GOOOOOOL! 5:1, Pedro!

• Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

• Trajkovski! Znowu dobrze uderzał z dystansu, ale po raz kolejny dobrze spisał się bramkarz Realu Madryt

• Spadło nam teraz zupełnie tempo tego meczu. Przy piłce goście

• Kolejna dobra interwencja Casillasa, tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Było ciekawie! Trajkovski groźnie uderzał na bramkę rywala, ale znów świetną interwencją popisał się Casillas!

• Żółta kartka dla Fabregasa

• Macedończycy próbowali rozegrać piłkę, ale szybko ją stracili. Po chwili na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Isco, który nie trafił jednak w światło bramki

• Casillas! Kapitalna interwencja po strzale Ibraimiego z dystansu!

• Naturalizowany Munir zmienia teraz Koke

• Velkoski melduje się na boisku, schodzi z niego Abdurahimi

• Troszkę szybciej zaatakowali gospodarze, ale stracili piłkę na wysokości pola karnego Macedonii

• Teraz Macedończycy trochę dłużej utrzymują się przy piłce, choć wymieniają podania głównie na własnej połowie

• Przekombinowali teraz Hiszpanie. Busquets świetnie zagrał za linię obrony do Silvy, a ten będąc sam przed bramkarzem zamiast strzelać, to próbował jeszcze dogrywać i zepsuł tę akcję

• Ramos schodzi, Batra wchodzi

• Było blisko gola! Juanfran dośrodkował z prawej strony boiska, a polu karnym piłka odnalazła Pedro. Ten jednak przestrzelił minimalnie!

• Teraz z kolei zaatakowali goście, ale gospodarze spokojnie zatrzymali Abdurahimiego

• Kolejna koronkowa akcja gospodarzy, w tym przypadku zakończona niedokładnym dograniem Alby. Tylko corner dla Hiszpanów

• Spirovski schodzi z boiska, widzimy na nim Radeski

• Troszkę chaosu mamy teraz na boisku, ani jedni ani drudzy nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce

• David Silva uderzył z dystansu, ale nie trafił nawet w bramkę

• Kolejna akcja gospodarzy, tym razem Isco zatrzymany na prawej stronie boiska

• Poprzeczka! Kolejna świetna akcja Hiszpanów, Silva do Alaby, ten dośrodkował z lewej strony, a Cesc Fabregas trafił w poprzeczkę!

• Paco schodzi z boiska, w jego miejsce widzimy Isco

• I znów Hiszpanie wrócili do długiego, mozolnego budowania akcji

• Jordi Alba groźnie dośrodkowywał teraz z lewej strony boiska, ale żaden z jego kolegów nie zdołał sięgnąć futbolówki

• Próba odpowiedzi ze strony Macedończyków, ale dość szybko stracił piłkę

• Pomocnik Manchesteru City otrzymał piłkę na lewej stronie pola karnego, zdecydował się na mocny strzał i zdołał pokonać niezbyt pewnie interweniującego bramkarza

• GOOOOOOOOL!! David Silva i jest 4:1!

• mocny początek drugiej połowy w wykonaniu gości, ale corner wykonali już kiepsko. Przy piłce Hiszpanie

• To powinien być gol! Jahović wyszedł sam na sam z bramkarzem i przegrał ten pojedynek!

• I od razu zmiana. Alilovski schodzi, Demiri wchodzi

• Zaczynamy drugą połowę!

• Fajnie oglądało się tę pierwszą połowę. Hiszpanie przeważali, stworzyli sobie wiele okazji bramkowych, ale ich rywal parokrotnie groźnie kąsali z kontrataku i zdołali zdobyć jedną bramkę. Czekamy niecierpliwie na drugie 45 minut i kolejne gole.

• I w tym momencie sędzia zakończył pierwszą połowę

• Busquets zdecydował się na strzał z dystansu, piłka odbiła się po drodze od Sikova i wpadła do bramki!

• GOOOOOOOL!! Busquets i jest 3:1!

• I znowu było groźnie! Paco oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale zostal zablokowany. Kolejny corner

• Jak to nie wpadło?! Paco świetnie, prostopadle zagrał do Silvy, a ten w sytuacji sam na sam przegrał z bramkarzem!

• Mojsov został zniesiony za linię boczną i wracamy do gry

• Mojsov przyjął na twarz mocny strzał Koke i leży teraz na boisku. Mamy przerwę w grze, obrońca macedoński leży na boisku

• Dużo walki w środku pola mielimy w ostatnich paru minutach, mało gry piłką. Zaraz pewnie Hiszpanie wrócą jednak do długiego wymieniana podań

• Długie zagranie z głębi pola w kierunku Alcacera, ale tego uprzedził bramkarz gości

• Hiszpanie wrócili do długiego budowania swoich akcji

• Żółta kartka za faul w polu karnym rywala dla Koke

• No i zrobiło się groźnie! Jordi Alba wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek!

• I znów hiszpańska drużyna wróciła do spokojnego, mozolnego rozgrywania piłki

• El. Euro 2016: Hiszpania - Macedonia

• Rzut rożny mieli teraz gospodarze, ale spokojnie piłkę złapał Pacovski

• Pacovski! Pedro zdecydował się na akcję indywidualną, oddał strzał z linii szesnastego metra, a fantastyczną interwencją popisał się bramkarz gości!

• I znowu było blisko! Ibraimi zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale minimalnie przestrzelił.

• Trajkovski padł jak długi po starciu z Juanfranem i powtórki pokazały, że lekko przyaktorzył. Sędzia mógł, a raczej powinien odpuścić sobie dyktowanie tego karnego.

• GOOOOOOOOOOL!! Pewny strzał Ibraimiego!

• RZUT KARNY DLA GOŚCI!

• W błąd wprowadził nas realizator, bo to Abdurahimi otrzymał żółtą kartkę, nie Albiol

• Teraz troszkę chaosu wdarło w się w boiskowe wydarzenie, ani jedni ani drudzy nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce

• Świetnie poklepali piłkę gospodarze na wysokości pola karnego rywala, ale cała akcja skończyła się kiepskim dośrodkowaniem Juanfrana

• Gospodarze zadali dwa mocne ciosy i teraz wrócili do spokojnego rozgrywania piłki. Macedonia cofnięta, schowana.

• Ładna akcja Hiszpanów, Juanfran zagrał na prawą stronę pola karnego do Fabregasa, ten podał do Alcacera, a on z kolei umieścił piłkę w pustej bramce!

• GOOOOOOOOOL!! Już 2:0, Paco Alcacer!

• GOOOOOOOL!! Spokojny strzał Ramosa i piłka w bramce!

• Mojsov faulował w polu karnym Juanfrana i arbiter nie miał innego wyjścia. Czy Hiszpanie wykorzystają tę okazję?

• David Silva dośrodkowywał teraz z prawej strony boiska, ale obrońcy Macedonii wybili piłkę

• Słabo jednak wykonali ten corner goście i piłkę już mają Hiszpanie.

• Było blisko gola! Ibraimi świetnie uderzył z tego rzutu wolnego, a Casillas z wielkim trudem sparował piłkę na rzut rożny

• Ramos faulował przed chwilą Ibraimiego na własnej połowie boiska

• Pedro wyszedł teraz sam na sam z bramkarzem po zagraniu Fabregasa, ale w momencie podania od piłkarza Chelsea był na spalonym

• Od razu Hiszpanie podeszli wysoko i zaatakowali na bramkę rywala. Wywalczyli jednak tylko corner

• Anastasios Sidiropoulos z Grecji daje znak, mecz zaczynają gospodarze.

• Piłkarze obu zespołów już pojawili się na murawie, na stadionie właśnie rozbrzmiewają hymny.

• Co ciekawe, we wspomnianym już spotkaniu z Francją selekcjoner Hiszpanów dał szansę na grę Davidowi De Gei z Manchesteru United. Dziś do bramki mistrzów Europy wraca goalkeeper Realu Madryt, Iker Casillas, a jeden z Czerwonych Diabłów zasiadł na ławce rezerwowych.

• Dla Hiszpanów to dobra okazja dla rehabilitacji w oczach kibiców po bardzo słabym Mundialu, na którym nie wyszli nawet z grupy i porażce w ostatnim towarzyskim meczu z Francją. Pytanie tylko, czy dzisiejsi gospodarze z tej okazji skorzystają

• Podopieczni Vicente del Bosque są oczywiście zdecydowanymi faworytami tego pojedynku, ale jak pokazał wczorajszy mecz Portugalii i ich porażka u siebie z Albanią, pewnym nie można być niczego. Czy Macedończyków stać na sprawienie podobnej niespodzianki?

• Witamy! Już za około kwadrans swoje zmagania w eliminacjach do Euro 2016 rozpocznie aktualny mistrz Europy, Hiszpania. Na początek jej rywalem będzie Macedonia, a na relację live z meczu tych dwóch drużyn zaprasza gorąco Damian Wiśniewski.