2

Czechy

3

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Marcin Juszczyk! Dobrej i spokojnej nocy!

• Holendrzy po raz ostatnie nie wystąpili w Mistrzostwach Europy w 1984 roku. To były fatalne eliminacje w wykonaniu aktualnych brązowych medalistów Mistrzostw Świata. Nie rozegrali w nich praktycznie żadnego dobrego meczu i można by rzec, że zasłużenie nie pojadą na francuski turniej.

• Czesi prowadzili już 3:0, ale po przerwie Holendrzy zaprezentowali się nieco lepiej i gonili wynik. Udało im się zdobyć dwie bramki, ale doprowadzić do remisu już nie. Dodajmy, że Czesi od 43 minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Suchego. Niezłe widowisko stworzyły dzisiaj obie drużyny na Amsterdam Arenie.

• Koniec meczu! Czechy pokonała Holandię 3:2. "Oranje" oficjalnie poza finałami Mistrzostw Europy w 2016 roku!

• Zakotłowało się pod bramką Czechów, ale goście wyszli z opresji.

• Gebre Selassie ukarany żółtym kartonikiem za faul na Lensie.

• Przepraszam, jednak trzy minuty zostały doliczone przez sędziego ze Słowenii.

• Tylko 60 sekund doliczył Damir Skomina.

• Kibice zaczynają opuszczać stadion w Amsterdamie.

• Sneijder otrzymał żółtą kartką za faul.

• Szansa dla Czechów. Świeżo wprowadzony Skoda zagrał piłkę z prawego skrzydła przed bramkę Holendrów, a tam nadbiegający Kalas huknął z pierwszej piłki i niewiele pomylił się!

• Ostatnia zmiana w reprezentacji Czech. Skoda zmienia Plasila.

• Żółta kartka dla van Persiego za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Dost zagrał piłkę głową w pole karne do van Persiego, a ten "dziubnął" futbolówkę nogą i pokonał Cecha.

• GOL! Bramka kontaktowa dla Holandii! Robin van Persie rehabilituje się za trafienie samobójcze!

• Holendrzy teraz trochę przycisnęli Czechów.

• Groźne uderzenie z dystansu Sneijdera, ale na posterunku Cech.

• Uderzał z kilkunastu metrów Huntelaar, ale pewnie broni Cech.

• Zmiana w czeskiej reprezentacji numer dwa. Kalas zastępuje na boisku Surala.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sneijdera, Huntelaar głową skierował futbolówkę do czeskiej bramki!

• GOL dla Holandii! Huntelaar pokonał Cecha.

• Ostatnia zmiana w reprezentacji Holandii. Lens zmienia El Ghaziego.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Skalaka, van Persie tak niefortunnie główkował we własnym polu karnym, że wpakował piłkę do własnej bramki. Napastnik Fenerbahce... nie mógł lepiej tego uderzyć! Bez szans holenderski bramkarz.

• GOL! 3:0 dla Czechów! Robin van Persie pokonał własnego bramkarza!

• Druga zmiana w szeregach gospodarzy. Na boisku melduje się Dost, a zastąpi van Dijka. Napastnik za obrońcę.

• Z główki uderzał Huntelaar, ale piłka przeszła z dala od bramki Cecha.

• Czesi mimo gry w "dziesiątkę", szukają kolejnych szans na podwyższenie rezultatu, ale brakuje zazwyczaj wykończenia z ich strony po przerwie.

• Depay dośrodkowywał w pole karne Czechów, ale było to zagranie do nikogo i od bramki Cech.

• Kolejna długa piłka za linię obrony Czechów, ale tym razem także nikt z gospodarzy nie doszedł do futbolówki.

• Długa piłka Sneijdera do Depaya, ale szybszy Cech.

• Mimo gry w osłabieniu, nieźle poczynają sobie jak na razie Czesi.

• Kolejna szansa dla "Oranje". Depay uderzał z lewej strony pola karnego na bramkę, ale niecelnie

• Sneijder zagrał w pole karne do van Persiego, który przyjął piłkę i oddał strzał, ale poślizgnął się i nie miał najmniejszych problemów z interwencją Cech.

• Kontra Holendrów, van Persie świetnie zagrał przed polem karnym Czechów do Sneijdera, ale ten nie opanował futbolówki i przechwycił ją Cech. Mogło być groźnie.

• Walczył o piłkę w polu karnym Holendrów Sular z van Persiem i sytuację wyjaśnia Zoet, który łapie piłkę.

• Zaczynamy drugą połowę! Czy Holendrzy zdołają odwrócić losy spotkania?

• Mamy zmianę w przerwie. Pavel Vrba reaguje na czerwoną kartkę dla Suchego. Prochazka zastępuje Necida.

• Spotkanie z dużym animuszem rozpoczęli Holendrzy, ale po kilku minutach ich napór opadł i do głosu zaczęli dochodzić Czesi, którzy prezentowali się znacznie lepiej na tle gospodarzy i udokumentowali to dwoma trafieniami. W 43 minucie Suchy został ukarany czerwoną kartką za faul na Depayu i Czesi będą musieli radzić sobie w osłabieniu, co zwiastuje jeszcze emocje po zmianie stron.

• Koniec pierwszej połowy! Czesi prowadzą z Holendrami 2:0. Jednak nasi południowi sąsiedzi od 43 minutą muszą radzić sobie w dziesiątkę, po czerwonej kartce otrzymanej przez Suchego.

• Sędzia doliczył minutę.

• Sneijder uderzył z rzutu wolnego wywalczonego przez Depaya, ale trafił w mur. Poprawiał jego strzał van Persie. Piłka po jego uderzeniu po drodze zaliczyła rykoszet i przeszła obok słupka.

• Piłka została zagrana na wolne pole do Depaya, który był bliski dojścia do niej. Sytuację próbował ratować Suchy, który chciał wybić futbolówkę, a sfaulował skrzydłowego MU i otrzymał za to przewinienie czerwoną kartkę!

• Dośrodkowanie Sneijdera z rzutu wolnego i van Dijk główkował minimalnie obok słupka!

• Żółta kartka dla Skalaka i rzut wolny dla Holendrów.

• Robin van Persie wyłuskał piłkę od Michala Kadleca i zagrał na "szesnastkę", ale Czesi przecięli to zagranie i wyprowadzili kontrę, z której ostatecznie nic nie wynikło.

• I już mamy pierwszą zmianę w Holandii. Boisko opuszcza boczny obrońca Riedewald, a zastąpi go van Persie. Danny Blind zaczyna stawiać wszystko na jedną kartę, gdyż nie ma już nic do stracenia.

• Gebre-Selassie na lewej stronie zapoczątkował akcję rzutem z autu do Necida, ten sprytnie podał do Surala, który następnie wdarł się z piłką w pole karne, minął rywali, ośmieszył po drodze van Dijka i uderzeniem z bliskiej odległości, tuż przy słupku, pokonał Zoeta.

• GOL! 2:0! Tym razem na listę strzelców wpisał się Sural!

• Teraz trochę słabszy fragment gry. Walka toczy się głównie w środku pola.

• Posiadanie piłki 59% do 41% na korzyść Holendrów.

• Robin van Persie udał się na rozgrzewkę.

• Żółta kartka dla Blinda za faul na Sularu.

• Suchy próbował się przedzierać się z futbolówką w polu karnym "Oranje", ale sfaulował w ataku przeciwnika i od rzutu wolnego gospodarze.

• Sural przedarł się z piłką wzdłuż linii końcowej na połowie Holendrów, ale jego zagranie przed bramkę zostało zablokowane.

• Ładna, koronkowa akcja Czechów. W jej finalnej fazie, Skalak zagrał na prawą stronę do Kaderabka, który zszedł z piłką ze skrzydła w pole karne i przepięknym uderzeniem po długim słupku wyprowadził swój zespół na prowadzenie!

• GOL! 1:0 dla Czechów! Strzelcem Kaderabek!

• Mogą teraz mówić o dużym szczęściem Holendrzy. Zoet po centrze Skalaka złapał, a następnie wypuścił piłkę. Bliscy wykorzystania tego błędu byli Czesi, ale van Dijk skutecznie zażegnał niebezpieczeństwo.

• Huntelaar ukarany żółtą kartką przez arbitra za faul na Daridzie.

• Depay zacentrował w polu karnym. Bliski oddania strzału głową był Wijnaldum, który zamykał akcję, ale uprzedził go Suchy.

• Wymieniają teraz podania Holendrzy, ale nie zdobywają terenu.

• Plasil, po zagraniu Skalaka ze skrzydła, uderzył z kilkunastu metrów z pierwszej piłki z powietrza, ale Zoet broni bez problemu jego próbę.

• Początkowy napór gospodarzy teraz trochę opadł i do głosu coraz śmielej zaczynają dochodzić Czesi.

• Riedewald chciał wybić piłkę z własnego pola karnego, ale Plasil zablokował to zagranie. Odbita futbolówka trafiła następnie w polu karnym do Daridy, który mocno uderzył w kierunku bliższego słupka, ale niecelnie. Niewiele brakowało.

• El Ghazi zagrał z prawego skrzydła w pole karne Czechów, piłka dotarła do zamykającego akcję Sneijdera, który od razu uderzył, ale fatalnie przestrzelił.

• Plasil uderzył z dystansu, w polu karnym Tete odbił głową piłkę do boku i Holendrzy wybili futbolówkę.

• Pierwsze minuty zdecydowanie pod dyktando Holendrów.

• Depay zszedł ze skrzydła na "szesnastkę" i uderzył, ale bardzo niecelnie i od bramki Cech.

• Dośrodkowanie Sneijdera z narożnika boiska, ale Cech łapie piłkę.

• Centra Depaya na piąty metr, ale Czesi wybili futbolówkę na rzut rożny.

• I już pierwsza sytuacja dla Holendrów! Koledzy wypracowali okazję dla El Ghaziego, który uderzył w polu karnym z kilkunastu metrów, ale jego strzał broni Cech nogami!

• Damir Skomina daje sygnał do rozpoczęcia meczu i od środka Holendrzy!

• Już po hymnach, przywitaniu obu ekip, za chwilę losowanie i zaczynamy!

• Czas na hymny narodowe!

• Obie reprezentacje wychodzą już na murawę Amsterdam Arena.

• Słoweniec Damir Skomina będzie rozjemcą w dzisiejszym spotkaniu Holandii z Czechami.

• W pierwszym meczu pomiędzy tymi reprezentacjami w tych eliminacjach, rozegranym we wrześniu ubiegłego roku, Czechy pokonały Holandię 2:1.

• Czechy - ławka rezerwowych: V. Prochazka, J. Kopic, F. Novak, M. Skoda, T. Koubek, L. Krejci, T. Kalas, M. Petrzela, T. Vaclik, M. Frydek.

• Holandia - ławka rezerwowych: K. Vermeer, K. Rekik, T. Kongolo, R. Bazoer, B. Dost, R. van Persie, I. Afellay, G. van der Wiel, E. Elia, V. Anita, J. Lens, M. Stekelenburg.

• Wyjściowe jedenastki obu reprezentacji są już widoczne w panelu naszej relacji LIVE.

• W oczekiwaniu na mecz, zapraszamy do przeczytania jego zapowiedzi, która została przygotowana przez Piotra Bernaciaka.

• Czy Holendrów zabraknie w czerwcu przyszłego roku na Mistrzostwach Europy po raz pierwszy od 32 lat? Wydaje się to niewiarygodne, ale bardzo możliwe! Jeśli dziś podopieczni Danny'ego Blinda nie pokonają Czechów, a Islandia Turcji, to nie zajmą trzeciego miejsca w grupie i stracą szanse na baraże.

• Dziś zakończą się oficjalnie eliminacje do EURO 2016. W meczu grupy A będąca w beznadziejnej sytuacji Holandia podejmie pewnych awansów Czechów. Witamy i zapraszamy na relację tekstową do Ekstraklasa.net!