Niemcy

1

Irlandia

1

• KONIEC! Ależ końcówka tego spotkania! Niemcy prowadzili od 71. minuty, ale Irlandczycy po golu Johna O'Shea wyrwali punkt w ostatniej minucie doliczonego czasu gry!

• Niemcy tracą gola w ostatniej minucie doliczonego czasu gry!

• Goooooooooooool!!!!! John O'Shea!!!!!!!!!!!!!

• Max Kruse dośrodkował w kierunku Muellera, ale piłka trafiła w twarz napastnika Bayernu i opuściła plac gry.

• Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

• Do końca meczu zostało już tylko kilka chwil. Wszystko wskazuje na to, że Niemcy odniosą dziś zwycięstwo.

• Zmiana, Karim Bellarabi opuści plac gry, zastąpi go Sebastian Rudy.

• Mats Hummels ukarany żółtą kartką.

• Trzech niemieckich obrońców przepuściło Aidena McGeady'ego pod własne pole karne i pozwoliło na oddanie strzału, na ich szczęście w pole zainterweniował Hummels.

• Karim Bellarabi pędził przebojem na bramkę Irlandczyków, ale zamiast podawać do lepiej ustawionego kolegi, zdecydował się na oddanie strzału, o którym piłka trafiła w plecy jednego z obrońców rywala.

• Toni Kroos uderzał z rzutu rożnego, było groźnie, ale nie na tyle, by gospodarze podwyższyli wynik na 2:0.

• Niemcy przyśpieszyli w końcówce spotkania, przed chwilą Mario Goetze uniknął spalonego i przedarł się niemal pod samą bramkę Irlandczyków, ale w odpowiednim momencie uprzedził go David Forde.

• Ofsajd także po drugiej stronie, na spalonym był Jonathan Walters.

• Thomas Mueller złapany na spalonym.

• Ostatnia zmiana w reprezentacji Irlandii, Hoolahan zastąpił Quinna.

• Z dystansu próbował Karim Bellarabi, ale jego strzał został zablokowany.

• Toni Kroos świetnie przyjął sobie piłkę i posłał ją w lewy, dolny róg bramki, nie dając szans Davidowi Forde na obronę strzału.

• Gooooool! Kroos!!!!!

• John O'Shea powalił w polu karnym Mario Goetze, ale sędzia nie odgwizdał przewinienia i rzutu karnego dla gospodarzy.

• Zmiana, Max Kruse zastąpi Julian Draxlera.

• Marc Wilson ukarany żółtą kartką.

• Joachim Loew nie jest zadowolony z postawy swojej drużyny. Niemcy - Irlandia

• Bardzo ładne dośrodkowanie Jamesa McCleana, z którym jednak poradzili sobie niemieccy defensorzy.

• Aiden McGeady dośrodkowywał, Hummels skutecznie zablokował jego strzał.

• Zmiana w reprezentacji Irlandii, Gibson zmieni Keanea.

• Nieudane dośrodkowanie Jamesa McCleana.

• Lukas Podolski padł w polu karnym, ale arbiter spotkania nie odgwizdał faulu ani rzutu karnego.

• Niemcy coraz groźniejsi! Piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego przyjął Hummels, zagrał od razu pod nogi Muellera, ale ten trochę pogubił się w polu karnym i David Forde w porę ją wyłapał.

• Ależ szansa Toniego Krossa, który oddał strzał na bramkę Irlandii, ale w porę świetną interwencją popisał się David Forde.

• Glenn Whelan nie może kontynuować gry z powodu urazu, zastąpi go Jeffrey Hendrick.

• Glenn Whelan musiał skorzystać z pomocy medycznej i niewykluczone, że wkrótce opuści plac gry.

• Julian Draxler podawał do Mario Goetze, ale ten nieznacznie się pomylił przy próbie oddania strzału.

• Jonathan Walters dośrodkowywał na pole karne, ale piłkę po jego zagraniu wyłapał Neuer.

• Błąd Lukasa Podolskiego, który podał futbolówkę prosto pod nogi Robbiego Keanea.

• Robbie Keane zbyt agresywnie zaatakował rywala i ma szczęście, że sędzia nie ukarał go kartką.

• Zmiana w zespole Niemiec - Matthias Ginter opuści plac gry, zastąpi go Lukas Podolski.

• Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Niemcy bezbramkowo remisują z Irlandią.

• Groźny strzał Juliana Draxlera.

• Erik Durm wraca do gry.

• Stephen Quinn uderzał z rzutu wolnego, bez powodzenia.

• Erik Durm ucierpiał w starciu z rywalem i na moment opuścił plac gry.

• Pierwsza żółta kartką w tym spotkaniu, ukarany Glenn Whelan.

• Matthias Ginter niecelnie strzelał po tym, jak przyjął piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

• James McClean upominany przez sędziego za brutalną grę. Obyło się jednak bez kartki.

• To nie jest zbyt porywające widowisko w ostatnich minutach. Gospodarze nieco spuścili z tonu.

• Do końca pierwszej połowy został nieco ponad kwadrans, a Niemcy jak na razie biją głową w mur. Ich dośrodkowania i próby ataku ciągle skutecznie blokują Irlandczycy.

• James McClean słabo dośrodkowywał w pole karne, piłka powędrowała na aut.

• Niemcy - Irlandia

• David Forde źle wybił piłkę i do tej dopadł Bellarabi, który za daleko uderzył na bramkę Irlandii, w której stał nieco zdezorientowany golkiper. W porę znalazł się tam jednak John O'Shea i wybił futbolówkę.

• Z groźnie wyglądającym dośrodkowaniem Jamesa McCleana poradziła sobie czujna niemiecka defensywa.

• Chociaż to Niemcy są stroną dominującą tego spotkania, po trzydziestu minutach gry nie zdobyli jeszcze żadnego gola. Na twarzy Joachima Loewa pojawiło się lekkie zdenerwowanie.

• Julian Draxler wypatrzył w polu karnym Mario Goetze, ale zbyt mocno zagrał piłkę i ta opuściła plac gry.

• Ostra walka w polu karnym Irlandii między Karimem Bellarabim, a Davidem Meylerem zakończyła się interwencją Davida Forde, który pewnie złapał piłkę.

• Niezła akcja Toniego Krossa, który uderzał jednak za wysoko. Piłkarz Realu Madryt po raz kolejny w tym meczu zmarnował całkiem dogodną sytuację strzelecką.

• Robbie Keane został złapany na pozycji spalonej.

• Piłka trochę przypadkowo trafiła na głowę Draxlera, ale mimo to piłkarz Schalke zagroził bramce Irlandii i skierował ją w kierunku bramki rywala, gdzie musiał interweniować David Forde.

• James McClean w okolicach pola karnego Niemiec nie potrafił celnie dośrodkować do swoich kolegów z drużyny.

• Matthias Ginter przyjął futbolówkę tuż za linią pola karnego i bez wahania oddał strzał na bramkę, jednak na jej drodze stanął jeden z obrońców Irlandii, który zablokował to uderzenie.

• Aiden McGeady dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale niemieccy obrońcy wybili piłkę w obrębu własnej bramki.

• Irlandczycy w prawdzie próbują trochę nieśmiało wyprowadzić jakiś kontratak, ale gospodarze nie pozwalają im na to i skutecznie przerywają każdą ich groźniejszą akcję.

• Toni Kross oddał mocny strzał sprzed pola karnego, ale nie trafił nawet w światło bramki i piłka powędrowała daleko obok słupka.

• Stephen Quinn wyszedł z własnej połowy i znalazł się w okolicach pola karnego Niemców, ale Jerome Boateng z łatwością poradził sobie z odebraniem mu piłki.

• Okazja dla gospodarzy, piłkę z rzutu wolnego uderzał Toni Kross, piłka powędrowała do Muellera, ten oddał ją Ruedigerowi, który trafił futbolówkę głową, ale nieznacznie się pomylił.

• Robbie Keane uderzał z rzutu rożnego, bez powodzenia.

• Niemcy - IrlandiaNiemcy - Irlandia

• Karim Bellarabi fauluje rywala, sędzia odgwizduje przewinienie.

• Niemcy coraz bliżej bramki Davida Forde, na razie jednak podopieczni Martina O'Neilla skutecznie się bronią.

• Gospodarze zdecydowanie zdominowali rywala na własnym boisku. Niemcy co chwila atakują irlandzką bramkę, podczas gdy goście nie stworzyli sobie ani jednej dogodnej sytuacji strzeleckiej.

• Ależ pech Niemców! Erik Durm uderzał sprzed pola karnego prawą nogą, ale piłka niefortunnie odbiła się od poprzeczki!

• Antonio Ruediger niechlujnie przyjął piłkę i trochę od niechcenia oddał strzał na irlandzką bramkę, po którym piłka powędrowała jednak daleko obok słupka.

• Antonio Ruediger zagrał w kierunku Juliana Draxlera, ten nie przedarł się przez mur irlandzkich obrońców, wycofał futbolówkę do Karima Bellarabiego, który przy próbie oddania strzału trafił w jednego z piłkarzy rywali.

• James McClean sfaulował w środku pola Karima Bellarabiego, ale ten przez kilka sekund pogrymasił z bólu i niedługo później podniósł się z murawy.

• Gospodarze spotkania grają dziś w białych trykotach, z kolei goście w tradycyjnych, zielonych strojach.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz!

• Piłkarze obu drużyn pojawili się właśnie na murawie. Za moment usłyszymy hymny narodowe Niemiec i Irlandii.

• Rezerwowi reprezentacji Irlandii: Elliot, Westwood, Clark, Pearce, Hendrick, Pilkington, Gibson, Brady, Hoolahan, Long, Stokes, Doyle.

• Rezerwowi reprezentacji Niemiec: Zieler, Weidenfeller, Mustafi, Rudy, Kruse, Podolski.

• Dzisiejszy mecz zostanie rozegrany na Veltins-Arenie, stadionie Schalke Gelsenkirchen.

• Obie ekipy po raz ostatni spotkały się w eliminacjach do mistrzostw świata w Brazylii. Wówczas oba spotkania zakończyły się zwycięstwem Niemców, którzy na wyjeździe pokonali Irlandczyków 6:1, zaś w rewanżu wygrali 3:0.

• Z kolei Irlandczycy plasują się na drugiej pozycji, tuż za reprezentacją Polski i mają taki sam dorobek punktowy jak biało-czerwoni, jednak gorszy bilans bramkowy. W pierwszym meczu pokonali Gruzję 2:1, a następnie okazale pokonali Gibraltar 7:0.

• Obecnie Niemcy plasują się na czwartym miejscu w grupie D z trzema punktami na koncie, które uzbierali po dwóch kolejkach wygrywając ze Szkocją 2:1 oraz przegrywając w minioną sobotę z Polską 0:2 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

• - To dziwne uczucie, takie porażki nie są dla nas naturalne. Nasza gra była w porządku, ale młodzi zawodnicy muszą jeszcze nabrać doświadczenia. Nie widzę żadnych poważnych problemów jeśli chodzi o całe eliminacje. Wiemy jednak, że musimy dać z siebie wszystko. Taktyka Irlandii będzie zapewne podobna - będą skupiać się na obronie i grać z kontry. - powiedział Joachim Loew, trener reprezentacji Niemiec.

• Przed rozpoczęciem meczu zachęcamy do zapoznania się z jego zapowiedzią: Niemcy - Irlandia LIVE! Wicelider grupy kontra podrażnieni Niemcy.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo w meczu eliminacji Euro 2016 grupy D, w którym Niemcy zagrają z Irlandią.