Niemcy

3

Polska

1

• Z mojej strony to już wszystko. Zapraszam na naszą poniedziałkową relację z meczu z Gibraltarem, za uwagę dziekuje Państwu Piotr Bernaciak.

• To był naprawdę dobry mecz, obie drużyny miały swoje okazje, jednak skuteczniejsi byli Niemcy. Mimo tego nasi reprezentacji zagrali dobry mecz, kilkukrotnie postraszyli Neuera swoimi strzałami. Można jedynie żałować, że nie wywalczyliśmy dziś remisu, jako że mistrzowie świata nie prezentowali się dziś najlepiej. Polacy byli w stanie nawiązać walkę, i za to należą się im wielkie brawa.

• Dobry strzał oddaje Rybus, strzela jednak obok bramki, a po chwili sędzia kończy to spotkanie!

• Teraz właśnie na boisku melduje się Podolski w miejsce Goetzego.

• Na boisko zaraz wejdzie Lukas Podolski.

• Centrostrał Gundogana przerzuca nad bramką Łukasz Fabiański.

• Uprzedza Rybus Thomasa Mullera w walce o piłkę obok pola karnego.

• Dośrodkowanie w nasze pole karne wybija Olkowski. Znowu Niemcy w ataku.

• No i tracimy bramkę... strzał Mullera wypluwa Fabiański, i ze spokojem dobija Gotze. Mamy 3:1 i już niestety niewielkie szanse na remis w tym spotkaniu.

• Dośrodkowuje Milik i rozpocznie od bramki Neuer.

• Urwał się Kuba i faulował go Schweinsteiger. Żółta kartka dla Niemca i mamy rzut wolny.

• Powoli akcję starają się skonstruować Niemcy, jednak bez większego zagrożenia.

• Niemcy - Polska</p><p>

• Stuprocentowa sytuacja dla gospodarzy! Przed pustą bramką wybijają Polacy na rzut rożny, po nim strzał oddaje jeden z piłkarzy reprezentacji Niemiec i strzał na linii zatrzymuje Łukasz Fabiański!

• Niecelne podanie Rybusa wylatuje poza linię boczną boiska.

• Doskonałe podanie Krychowiaka do Grosickiego, jednak naciskany przez obrońców oddał zbyt słaby strzał.

• Żółta kartka dla Grosickiego za przerwanie kontry.

• Będzie rzut rożny dla drużyny niemieckiej.

• I zmiana w naszej reprezentacji - Błaszczykowski zmienia Mączyńskiego.

• Żółtko dla Kroosa za faul na wychodzącym z kontrą Krychowiaku.

• CO ZA SZANSA! Uderzał Lewandowski, piłka odbita przez Neuera trafia w Grosickiego i mija słupek zaledwie o kilka centymetrów!

• Rośnie napór drużyny narodowej Niemiec. Trzeba teraz bardzo uważać.

• Ależ szczęście reprezentacji Polski! Gotze w sytuacji sam na sam trafia tylko w słupek!

• Niemal z połowy uderza Jerome Boateng, piłka leci daleko od bramki Fabiańskiego. Trochę niezrozumiała decyzja, bo nasz bramkarz stał w bramce.

• Zmęczonego Bellarabiego zmienia Gundogan.

• Z pierwszej piłki uderzył Thomas Muller, jednak bardzo niecelnie.

• W polu karnym pada Muller, upadł wprost na nogę leżącego Szukały. Nie ma mowy o faulu, obaj wrócili już do gry.

• Zaczynamy od ataku w stronę bramki Manuela Neuera, jednak piłkę traci Tomasz Jodłowiec.

• Zaczynamy drugą połowę, od środka drużyna narodowa Niemiec!

• Potwierdzamy, ze stadionu ogląda się to równie świetnie!

• Wnioski po pierwszej połowie? Polacy potrafili przycisnąć Niemców, potrafili tworzyć sobie okazje, jednak strzelili tylko jedną bramkę. Gospodarze w pierwszej połowie stworzyli sobie kilka dobrych okazji i dwie z nich wykorzystali. W zasadzie tylko wynik dzieli teraz obie drużyny, ponieważ mecz stoi na znakomitym poziomie, jedni i drudzy mają swoje okazje. Czekamy na drugą połowę!

• Jeszcze Goetze po rożnym wybija piłkę z linii bramkowej! Po chwili sędzia kończy pierwszą część spotkania.

• Niespodziewanie przed wielką szansą Lewandowski, jednak naciskany przez obrońców uderza mocno i broni Neuer!

• Z kontuzją z boiska schodzi Łukasz Piszczek, zmienia go inny polski obrońca grający w Bundeslidze - Paweł Olkowski.

• Przygaśli trochę Niemcy, uspokoili swoją grę i w tej chwili nie szturmują bramki Łukasza Fabiańskiego.

• Kolejna dobra okazja dla Polaków, ponownie dośrodkować mógł Grosicki, jednak zeszła mu piłka i poleciała tuż nad poprzeczką bramki gospodarzy!

• Nabiera wiatru w żagle reprezentacja Polski! Teraz należałoby strzelić przynajmniej jeszcze jedną bramkę wykorzystując słabszy moment Niemców.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:1! ROBERT LEWANDOWSKI! Szczupakiem napastnik Bayernu pokonuje Neuera po dośrodkowaniu Grosickiego!

• Sytuację sam na sam wygrywa Łukasz Fabiański, po chwili wyręcza go Kamil Glik! Znakomita szansa dla gospodarzy.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Kamil Grosicki, jednak popełniliśmy faul w ataku i od rzutu wolnego Niemcy.

• Piłka w siatce naszej reprezentacji, jednak na spalonym Mesut Oezil.

• Z dystansu z pierwszej piłki uderzał Grzegorz Krychowiak, jednak piłka spokojnie leci w kierunku Neuera i bramkarz Bayernu ze spokojem łapie piłkę.

• Świetną sytuację na kontrę zmarnował Kamil Grosicki. Zawodnik reprezentacji Polski nie wiedział kiedy podać piłkę, a jego strzał został zablokowany.

• Gubią się w obronie Polacy, Glik naprawia swoje niedokładne podanie wybiciem piłki w trybuny.

• Dośrodkowywał Toni Kroos z rzutu rożnego i strzelał Hummels, jednak niecelny.

• Wysoki pressing stosuje reprezentacja Polski, jednak póki co bez skutku.

• Faulowany teraz Jodłowiec w środku pola.

• Wielka szkoda. 2:0 dla reprezentacji Niemiec, przedarł się Mario Goetze i strzałem po ziemi przy lewym słupku pokonał Fabiańskiego.

• Strzelał z siódmego metra Robert Lewandowski, jednak został zablokowany.

• Uruchomił Milik Krzysztofa Mączyńskiego podaniem w pole karne, jednak piłka nie dociera do zawodnika Wisły Kraków.

• Miejmy nadzieję, że ta bramka nie podłamie Polaków i wciąż będą zagrażać bramce Neuera.

• Niestety... rozklepali nas Niemcy i Thomas Mueller trafia do pustej bramki. Doskonale piłkę wystawił mu Hector.

• Lekkie dośrodkowanie Gotze bez najmniejszych problemów łapie Łukasz Fabiański.

• Kolejny raz niebezpiecznie w polu karnym reprezentacji Polski - dobrą okazję miał Muller, lecz oddał nieczysty strzał i piłka poleciała obok bramki.

• Niezwykle ostre wejście Rybusa i nasz zawodnik ukarany żółtą kartką.

• Szybkie rozegranie i strzał Bellarabiego nieznacznie mija bramkę Fabiańskiego. Niemcy mieli też rzut rożny, ale piłkę efektownie złapał nasz bramkarz.

• Błąd popełnia sam Neuer, wybijając piłkę wprost pod nogi Milika, ten jednak nie zdążył oddać strzału.

• Z rzutu rożnego dośrodkowywał Toni Kroos, jednak bardzo niecelnie główkuje jeden z jego kolegów i od bramki rozpocznie Fabiański.

• Ruszają do ataku Polacy, kolejny raz dośrodkowuje Robert Lewandowski, piłka jednak wybita głową przez Hummelsa.

• Na środku boiska Mario Goetze faulowany przez Krychowiaka.

• Godzina 20.45, na stadionie we Frankfurcie sędzia Rizzoli daje znak do rozpoczęcia meczu. Przy piłce Polska!

• Czas na pieśń narodową Niemiec, Das Deutschlandlied!

• Rozbrzmiewa Mazurek Dąbrowskiego!

• Zawodnicy wychodzą już z tunelu, już tylko minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka sędziego Rizzoliego!

• Do meczu zostało już tylko 10 minut, tylko tyle dzieli nas od niezwykle ważnego pojedynku o bezpośredni awans z grupy D!

• Sędzią dzisiejszego spotkania jest pan Nicola Rizzoli, arbiter regularnie sędziujący mecze międzynarodowe, zarówno w Champions League jak i w el. ME.

• Jeśli dziś wygramy, wystarczą trzy punkty w jakimkolwiek z pozostałych spotkań i jedziemy na Euro 2016. Dobrą okazją będzie mecz z Gibraltarem, ten już w poniedziałek.

• Trwa rozgrzewka, za 25 minut zaczynamy!

• Rezerwowi reprezentacji Polski: Artur Boruc, Wojciech Szczęsny, Thiago Cionek, Artur Jędrzejczyk, Karol Linetty, Paweł Olkowski, Jakub Błaszczykowski, Sławomir Peszko, Sebastian Mila, Piotr Zieliński, Kamil Wilczek oraz Ariel Borysiuk!

• Rezerwowi reprezentacji Niemiec: Ron-Robert Zieler, Shkodran Mustafi, Sebastian Rudy, Mathias Ginter, Andre Schurrle, Lukas Podolski, Kevin Volland, Christoph Kramer, Ilkay Gundogan, Marc-Andre Ter Stegen i Max Kruse.

• Jesteśmy wszędzie. :) Świetna informacja z Tbilisi. Gruzja pokonała Szkocję 1:0!

• Jest już także skład Niemców.

• Wciąż utrzymuje się prowadzenie Gruzji, mamy 75 minutę. Taki wynik nawet w przypadku ewentualnej dzisiejszej porażki wciąż nie wyklucza bezpośredniego awansu Polski. Mamy jednak nadzieję, że uda nam się dziś wygrać.

• Oto skład Biało-Czerwonych!

• Już za około 45 minut poznamy składy obu drużyn!

• W tym momencie pada gol dla Gruzji! Prowadzą 1:0 w 39 minucie!

• W innym bardzo ważnym dla układu naszej grupy meczu Gruzja bezbramkowo remisuje ze Szkocją, naszym bezpośrednim przeciwnikiem w walce o awans, na zegarze 37 minuta. Jeśli Szkocja w tym meczu nie wygra, to nasze szanse na awans znacząco się zwiększą.

• Faworytem dzisiejszego spotkania z pewnością są gospodarze. Pamiętajmy jednak, że nimi byli także przed meczem w Warszawie, a skończyło się naszym zwycięstwem. Dziś liczymy na podobny scenariusz.

• Przed meczem we Frankfurcie przypomnijmy sobie bramki z pamiętnego spotkania na Stadionie Narodowym.

• Już o godzinie 20:45 rozpocznie się mecz o wielkim znaczeniu dla obu reprezentacji. Dla Polski wygrana będzie oznaczała praktycznie pewny awans na mistrzostwa Europy. Niemcy muszą wygrać, aby nadrobić stratę do naszej reprezentacji, która jest liderem grupy D.

• Niemcy – Polska LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Stać nas na kolejną sensację!

Polacy chcą po raz kolejny sprawić wielką niespodziankę. Tym razem będzie jednak o nią znacznie trudniej, bo zagramy na terenie mistrzów świata. Początek spotkania z Niemcami we Frankfurcie o godz. 20:45.