8

4 1 połowa

Gibraltar

1

• Zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu nie podlegało dyskusji. Pojawiały się opinie ile goli strzelą Biało-czerwoni. Gdyby nie rozregulowane celowniki, to po stronie gospodarzy mogłoby być nawet dwa razy więcej goli. Na trafienie Gibraltaru chyba nikt nie stawiał. Zimny prysznic na zakończenie zgrupowania może się okazać pomocny przez kolejnym spotkaniem eliminacyjnym (8 października wyjazdowy mecz ze Szkocją).

W pozostałych spotkaniach Niemcy dowieźli zwycięstwo do końca (3:2 ze Szkocją), a Irlandia skromnie (1:0) pokonała Gruzję.

Liderem grupy D pozostają Niemcy (19 punktów), za nimi są Polacy (17). Trzecia Szkocja ma 13 "oczek", Szkocja 11. Stawkę zamykają Gruzja (7) i GIbraltar (0)

Na zakończenie bramki z drugiej połowy

Arkadiusz Milik na 5:0

Jakub Błaszczykowski pewnie strzelił z "jedenastki"

Drugi gol Arkadiusza Milika (Polska 7 Gibraltar 0)

Debiutancki gol Bartosza Kapustki w reprezentacji

I Jake Gosling nie daje szans Łukaszowi Fabiańskiemu

To wszystko z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• Ostatnie trzy centry z bocznych sektorów Biało-czerwonych były dalekie od ideału. Gediminas Mażeika widząc taki obrót spraw kończy spotkanie. Polska pokonuje Gibraltar 8:1. Bramki: po dwie Kamil Grosicki, Robert Lewandowski oraz Arkadiusz Milik. Po jednym trafieniu dołożyli Jakub Błaszczykowski z rzutu karnego i debiutujący Bartosz Kapustka. Honorowego gola (a drugiego w tych eliminacjach) strzelił Jake Gosling.

• Sebastian Mila przechwycił piłkę na 25. metrze i od razu zagrał do Arkadiusza Milika. Niedokładnie, za plecy.

• Akcja Polaków prawą stroną daje rzut rożny. Dobre dośrodkowanie, lecz sytuację wyjaśnia Roy Chipolina.

• Dwie minuty doliczone.

• Nonszalancka gra w defensywie zemściła się na Biało-czerwonych. Kyle Casciaro zagrał przed pole karne do Jake'a Goslinga, który przedarł się w "16" i strzelił obok bezradnego Łukasza Fabiańskiego tuż przy lewym słupku.

• GOL DLA GIBRALTARU, JAKE GOSLING!!!

• Sebastian Mila na ostatnie minuty zmienia kontuzjowanego Pawła Olkowskiego.

• Ok. 20 podań wymienili Polacy przygotowując kolejną akcję. W roli prawoskrzydłowego pojawił się Bartosz Kapustka, którego dośrodkowanie zostało zblokowane. Jordan Perez chwyta piłkę.

• Ale zamieszania pod gibraltarskim polem karnym. Arkadiuszowi Milikowi odskoczyła piłka przed polem karnym, ale trafiła do Kamila Grosickiego. Jego "centrostrzał" ugrzązł między obrońcami.

• Kibice śpiewają Mazurek Dąbrowskiego. A Maciej Rybus wywalczył dziewiąty rzut rożny dla Biało-czerwonych.

• Liam Walker za głęboko centruje z rzutu wolnego. Piłka wpada do "koszyczka" Łukasza Fabiańskiego.

• Rajd Kamila Grosickiego lewą stroną zastopowany. Rzut rożny, po którym nie było zagrożenia pod bramką Jordana Pereza.

• Jeremy Lopez wchodzi za Lee Casciaro.

• Zawodnicy Gibraltaru sprawdzają Łukasza Fabiańskiego! Kyle Casciaro popędził sam na bramkę Polaków i strzelił w stronę dalszego słupka. Górą znowu bramkarz Swansea.

• Irlandia prowadzi z Gruzją po golu Waltersa.

• Gibraltar był bardzo bliski strzelenia bramki honorowej! Błędy w obronie popełnili Grzegorz Krychowiak i Paweł Olkowski, ale na posterunku jest Łukasz Fabiański, który broni strzał Lee Casciaro z 8 metrów!

• Kamil Grosicki szaleje! Dwie centry z prawej strony znajdują adresatów w polu karnym! Najpierw Arkadiusza Milika, a po chwili Bartosza Kapustkę!

• BARTOSZ KAPUSTKA WPISUJE SIĘ NA LISTĘ STRZELCÓW!!!

• GOL, ARKADIUSZ MILIK!!!

• Kamil Grosicki wybiegał sam na sam z bramkarzem GIbraltaru, ale piłka odbiła się dość dziwnie od murawy przez co skrzydłowy Rennes nie był w stanie czysto trafić w piłkę.

• Chipolina strzela z lewego narożnika pola karnego i Łukasz Fabiański "wypluwa" piłkę przed siebie. Na jego szczęście z asekuracją przybył Kamil Glik.

• Za Jeana-Paula Duarte wchodzi James Bosio.

• Polacy spokojnie rozgrywają piłkę. Nieco ponad 20 minut do zakończenia spotkania. Na innych stadionach: Szkocja 2:3 Niemcy, Irlandia 0:0 Gruzja.

• Na drugą zmianę decyduje się Adam Nawałka. Na murawie melduje się Piotr Zieliński. W stronę ławki udaje się kapitan, Robert Lewandowski.

• I mamy debiut w ekipie Biało-czerwonych! Jakuba Błaszczykowskiego zastępuje Bartosz Kapustka z "10" na plecach!

• Roy Chipolina ratuje swój zespół przed stratą kolejnej bramki wybiciem na rzut rożny.

• Jakub Błaszczykowski na dwa tempa wykonał "jedenastkę". Bramkarz rzucił się w swoją lewą stroną, piłka poszła w przeciwległy róg.

• JAKUB BŁASZCZYKOWSKI PEWNIE!!!

• Robert Lewandowski podcinany w polu karnym! Rzut karny dla Biało-czerwonych!

• Świetne prostopadłe podanie Grzegorza Krychowiaka między obrońcami do Arkadiusza Milika, który uderzeniem prawą nogą z pola karnego strzela piątego gola w tym meczu. Piłka przeszła jeszcze po nodze Jordana Pereza.

• Gündogan daje Niemcom prowadzenie (3:2 ze Szkocją)

• Atak prawą stroną Gibraltaru i faul w ofensywie na Macieju Rybusie.

• Anthony Bardon strzela z ok. 25 metrów i Łukasz Fabiański broni na raty!

• Robert Lewandowski zagrał "piętką" do wchodzącego w pole karne Kamila Grosickiego. Ten zwlekał z dośrodkowaniem, a kiedy się na nie zdecydował, to piłkę Erin Bernett.

• Joseph Chipolina ruszył prawą stroną, ale jego akcję przerwał Maciej Rybus, który wybił piłkę na rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Maciej Rybus podłączył się lewą stroną i dośrodkował z linii końcowej. Za dużo siły, Arkadiusz Milik przy trzymetrowym wzroście może trąciłby piłkę.

• "Odpowiedź" Gibraltaru. Strzał z dystansu z cyklu "kontry nie będzie". Łukasz Fabiański wznawia grę z "piątki".

• Już po dziesięciu sekundach obrona Gibraltaru traci piłkę na 25. metrze przy "pressingu Iwańskiego" w wykonaniu Krzysztofa Mączyńskiego i Robert Lewandowski miał ogromną szansę by trzeci raz wpisać się na listę strzelców. Miał - trafił w bramkarza.

• Drugie trzy kwadranse rozpoczęte. Polacy bez zmian.

• Kyle Casciaro będzie grał w miejsce Jamie'ego Coombesa.

• Powracamy na drugą odsłonę meczu el. EURO 2016. W ekipie gości będzie jedna zmiana.

• Garść statystyk z pierwszej odsłony (źr. flashscore)

• 63% Posiadanie piłki 37%
    • 10/5 Strzały celne/niecelne 1/0
    • 3 Rzuty wolne 6
    • 5 Rzuty rożne 2
    • 3 Spalone 1
    • 1 Interwencje bramkarzy 6
  • Sytuacja w "polskiej" grupie zmienia się jak w kalejdoskopie! Przed przerwą Szkoci wyrównali po golu Jamesa McArthura i Polacy są liderem grupy dzięki lepszemu bilansowi bramek!!! W meczu Irlandia - Gruzja do bez bramek.

• Inny scenariusz niż szybkie prowadzenie Polaków byłoby raczej sensacją. Po niespełna 20 minutach piłkarze Adama Nawałki prowadzili trzema bramkami. Drugie trafienie dorzucił też Robert Lewandowski i dalej ma dwa gole więcej od Thomasa Müllera. Niepokoi fakt, że Gibraltar stworzył kilka sytuacji bramkowych i mogło być "ciekawie" gdyby jedną z nich wykorzystał.

• Bez doliczania nawet minuty Gediminas Mażeika kończy pierwszą połowę. Po dubletach Kamila Grosickiego i Roberta Lewandowskiego Polska prowadzi z Gibraltarem 4:0.

• Gibraltar zamknięty na 30. metrze jak w hokejowym zamku. Polacy mają problem by sforsować tę linię i crossowe podanie do Pawła Olkowskiego było dalekie od ideału.

• Udany przechwyt Grzegorza Krychowiaka za linią środkową. Przeciął podanie Anthony'ego Bardona w stronę napastników. Kontrę napędził Maciej Rybus, którego zagranie w pole karne przejęli obrońcy Gibraltaru. A na piłkę czekał Arkadiusz Milik.

• Cofnięty Robert Lewandowski zagrał kapitalnie do wychodzącego na czystą pozycję Jakuba Błaszczykowskiego, który huknął wprost w Jordana Pereza! Powinien szukać wariantu technicznego na zakończenie akcji...

• Rozpędzony na lewym skrzydle Kamil Grosicki "szukał" dośrodkowaniem Arkadiusza Milika w polu karnym. Jednak między nimi stanął Jordan Perez, który pewnie chwyta piłkę.

• Kamil Grosicki zagrał "fałszem" w pole karne i Jordan Perez nabija piłką Arkadiusza Milika. Ten nie zorientował się w sytuacji i futbolówka przeturlała się obok słupka, ale nie od tej strony co trzeba!

• Müller ponowie daje Niemcom prowadzenie (gol w 34. minucie). Z kolei Irlandia bezbramkowo remisuje z Gruzją

• Lee Casciaro nie miał szans w pojedynku z Kamilem Glikiem na lewej stronie.

• Paweł Olkowski nie kontrolował ustawienia obrony Gibraltaru i dał się złapać na spalonym. A dobrym podaniem popisał się Krzysztof Mączyński.

• Drugie trafienie Roberta Lewandowskiego

• A po 30 minutach Szkocja remisuje z Niemcami 1:1! Bramki: 28' Hummels samob. - 18' Müller

• Arkadiusz Mili strzela i Jordan Perez "wypluwa" piłkę do boku. Napastnik Ajaksu poszedł za akcją, po czym zagrał na 5. metr do Roberta Lewandowskiego, który dokładając nogę ustrzelił dublet w 10 minut.

• GOL, ROBERT LEWANDOWSKI!!!

• Gol Roberta Lewandowskiego

• Arkadiusz Milik chciał (zbyt) indywidualnie zakończyć swoją akcję. Podciągnął z piłkę kilkanaście metrów i huknął wysoko nad poprzeczką.

• Od kilku minut goście nie znaleźli się w ok. polskiego pola karnego. Jednak lewą stroną przedarł się Jake Gosling, którego płaskie podanie w "16" przechwycił Kamil Glik.

• To drugi gol Kamila Grosickiego

• Kamil Grosicki szaleje! Tym razem trafił w boczną siatkę po akcji Jakuba Błaszczykowskiego prawą stroną.

• Łukaszowi Szukale zabrakło ok. metra do wpisania się na listę strzelców po uderzeniu głową.

• Robert Lewandowski marnuje sytuację sam na sam z bramkarzem Gibraltarem! Wybrał wariant siłowy i Jordan Perez przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Wydawało się, że akcja Polaków prawą stroną spaliła na panewce. Jednak jak mówi klasyk "nic bardziej mylnego". Kapitan Biało-czerwonych dostał piłkę przed polem karnym i idealnie przymierzył przy lewym słupku. Wysunięty Jordan Perez był bez szans!

• GOL. ROBERT LEWANDOWSKI!!!

• Obrońcy gości wybijają piłkę na rzut rożny po centrze Arkadiusza Milika. Stojący przy dalszym słupku Łukasz Szukała wyskoczył najwyżej do piłki i posłał kontrującą piłkę w stronę lewego okienka. Niewiele się pomylił.

• Ależ to zakończył! Przechwycił piłkę na 20. metrze i zabrał się z nią w pole karne. Widząc niepewnie wychodzącego z bramki Jordana Pereza przelobował go efektowną podcinką w stylu Tomasza Frankowskiego! Kamil Grosicki 2, GIbraltar 0

• GOL, PO KAMIL GROSICKI PO RAZ DRUGI!!!

• Płaskie zagranie Jakuba Błaszczykowskiego nie znalazło adresata w polu karnym Gibraltaru. Podanie przeciął Erin Barnett

• Gol Kamila Grosickiego (oglądajmy póki nie zablokują ;))

• Rzut rożny dla Gibraltaru. Najpierw górą był Kamil Glik, a przy poprawce piłka wpada do rękawic Łukasza Fabiańskiego.

• Jake Gosling strzela głową z 5 metrów w boczną siatkę! Dodatkowo był na spalonym, ale takich błędów nie należy popełniać!

• Co nie wyszło Robertowi Lewandowskiemu i Arkadiuszowi Milikowi, to udało się skrzydłowemu Rennes, który strzałem głową pokonał bramkarza Gibraltaru (dośrodkowaniem asystował Robert Lewandowski). Trzecie trafienie Kamila Grosickiego w reprezentacji

• GOOL, KAMIL GROSICKI!!!

• Arkadiusz Milik strzela z kilkunastu metrów obok prawego słupka bramki Jordana Pereza. A dostał piłkę jak na tacy od Roberta Lewandowskiego...

• Ciężar gry przeniósł się pod drugie pole karne. Przeciągnięte dośrodkowanie Pawła Olkowskiego z linii końcowej i zarówno Robert Lewandowski, jak i Arkadiusz Milik, nie mieli szans by sięgnąć piłkę.

• Strata Jakuba Błaszczykowskiego i kontra Gibraltaru. Jean Carlos Garcia nie "wyciągnął" dużo z tej akcji.

• Było groźnie pod polskim polem karnym! Nieczysto na linii 16. metra trafił w piłkę Lee Casciaro.

• Ponownie w roli głównej kapitan polskiej reprezentacji. Tym razem jednak był na spalonym.

• Pierwsza akcja przyniosła gospodarzom rzut rożny. Po dobrej centrze Jordan Perez broni nogami strzał głową Roberta Lewandowskiego!

• Gwizdek litewskiego arbitra Gediminasa Mażeiki i zaczęli Biało-czerwoni.

• Robert Lewandowski zagra dzisiaj 70. mecz w reprezentacji. Jakim dorobkiem bramkowym uczci swój jubileuszowy występ? Komentarze czekają na Wasze opinie

• I Mazurek Dąbrowskiego.

• Polska - Gibraltar

• Już są na murawie Stadionu Narodowego. Czas na hymny, najpierw Gibraltaru.

• Do rozpoczęcia spotkania coraz mniej czasu! Za moment obie "jedenastki" wyjdą na murawę!

• Tylko 12*C w stolicy. A jeszcze niedawno temperatura była nawet trzy razy wyższa. Część kibiców jest dość ubrana "na cebulkę".

• Naszej uwadze nie mogła umknąć obecność Jakuba Błaszczykowskiego w wyjściowym składzie Biało-czerwonych. Dla "Kuby" jest to pierwszy mecz od dawna. Jak spisze się nowy zawodnik Fiorentiny? Komentarze są do Waszej dyspozycji (apeluję o kulturalne wpisy).

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze 20 minut, więc odsyłam do zapowiedzi, którą przygotował Sebastian Chmielak: Polska - Gibraltar LIVE! Postrzelać na zakończenie zgrupowania

• Zachęcam do aktywności w komentarzach. Pojawiły się już pierwsze typy dotyczące wyniku, jakim zakończy się mecz na Stadionie Narodowym. Może rozwiniemy "wróżenie" poprzez podanie strzelców?

• Od niedawna też wiemy, że mecz odbędzie się przy otwartym dachu. Dzisiejsza ulewa mogła dołożyć swoje trzy grosze. Co więcej, mecz nie cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców - wysoka cena biletów jak na ostatnie mecze eliminacyjne (140-200 zł) z rywalem z "niższej" półki" nie przekonały fanów do zakupów wejściówek. Nieoficjalnie ma być ok. 25 tysięcy zajętych krzesełek.

• Gwoli ścisłości: Armenia bezbramkowo zremisowała u siebie Danią.

• Oto komplet dzisiejszych spotkań

:

• Tak obecnie wygląda tabela "polskiej" grupy D.

Tabela grupy D

Równolegle będą rozgrywane dwa inne spotkania: Irlandia - Gruzja oraz Szkocja - Niemcy. Wyniki z tych meczów będą pojawiać się w tej relacji.

• I ławka Biało-czerwonych: A. Boruc (BR), W. Szczęsny (BR), P. Tytoń (BR) - A. Borysiuk, T. Cionek, A. Jędrzejczyk, T. Jodłowiec, B. Kapustka, S. Mila, S. Peszko, K. Wilczek, P. Zieliński.

• Od kilkunastu minut znamy wyjściowe składy na dzisiejsze spotkanie. Pora przedstawić rezerwowych. Zacznijmy od gości: L. Neale (BR), J. Robba (BR) - J. Bosio, R. Casciaro, K. Casciaro, R. Guilling, J. Lopez, J. Mascarenhas-Ilivero, J. Rovegno, J. Sergeant, J. Victory, M. Yome.