• Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne relacje w Ekstraklasa.net! Żegna się z Państwem Sebastian Chmielak, Dobranoc!

3.Irlandia15 pkt.
    4.Szkocja11 pkt.
    5.Gruzja6 pkt.
    6.Gibraltar0 pkt.
  • Reprezentacja Niemiec wygrała, jak najbardziej zasłużenie, a Szkoci grali typowy brytyjski futbol, ale to na mistrzów świata zdecydowanie za mało.

• komplet wyników grupy D:

• Szkocja - Niemcy 2:3
    • POLSKA - Gibraltar 8:1
    • Irlandia - Gruzja 1:0
  • Nic z tego stałego fragmentu gry nie wynikło. Arbiter kończy mecz. Szkocja - Niemcy 2:3.

• Ostatnia szansa Szkotów, będzie korner.

• Za Oezila pojawi się Christoph Kramer.

• Bjoern Kuipers doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry!

• Piłka zagrywana przez gospodarzy zostaje wybita.

• Jerome Boateng powalił Martina. Będzie groźnie pod niemiecką bramką.

• Za Goetze widzimy na murawie Andre Schuerrle.

• Goetze wymienił piłkę z Gundoganem, a ten pierwszy z kilku metrów fatalnie przestrzelił!

• Gundogan! AleŻ huknął z 17. metra zawodnik BVB!

• Steven Fletcher był przed świetną szansą na oddanie strzału z kilku metrów, ale był na pozycji spalonej.

• ... a za Foresta zobaczymy Matta Ritchie

• Chris Martin melduje się za Browna ...

• Strzał Mulgrewa zatrzymuje się na niemieckim murze.

• Rzut wolny dla gospodarzy z ok. 23 metrów.

• Szykuje się podwójna zmiana w ekipie Strachana,

• Mueller uderzył lewą nogą z 17. metra, ale bardzo lekko i niecelnie.

• Kroos faulowany, a po chwili sunie kontra gospodarzy, ale Neuer dobrze wybija piłkę.

• Hectror dośrodkowuje z lewej strony, ale piłka ląduje w rękawicach Marshalla.

• Kolejny szturm Niemców, podopiecznym Loewa jest mało.

• Głośny doping w Glasgow, gospodarze do końca meczu będą walczyć o pozytywny wynik.

• Irlandia w 69` obejmuje prowadzenie w spotkaniu z Gruzją.

• Anya odegrał piłkę w polu karnym do Alana Huttona, ale ten z kilku metrów przestrzelił!

• Szkoci cały czas musza biegać za piłką, choć teraz Schweinsteiger traci piłkę w błachy sposób.

• Bastian Schweinsteiger bardzo mocno uderzył z 20. metra, ale broni Marshall!

• Maloney chwilę wcześniej otrzymał żółtą kartkę za ostry faul.

• Ikechi Anya zmienia Maloney`a

• Tymczasem: (stan na 60`)

• Polska - Gibraltar 6:0,
    • Irlandia - Gruzja 0:0
  • Krótko rozegrany rzut wolny. A po chwili James Morrison powalił jednego z Niemców i otrzymuje żółty kartonik.

• Kroos ostro potraktowany przez jednego z rywali, obyło się bez kartki.

• Mueller wyłożył, jak na tacy piłkę Gundoganowi, a ten strzałem od słupka trafił do siatki!

• GOL! 2:3! Gundogan!

• Pierwszy szturm po przerwie Szkotów, ale Hutton zbyt głęboko dośrodkowuje w pole karne Niemców.

• Goetze trafia głową do siatki, ale znowu jest na pozycji spalonej!

• Obraz gry się nie zmienił, to mistrzowie świata narzucają tempo zawodów.

• Oba zespoły przystąpiły do drugiej odsłony spotkania bez zmian.

• Ciekawa akcja Szkotów, ale jeden z nich złapany na pozycji spalonej.

• Od środka zaczynają Szkoci, gramy!

• Wracamy do Glasgow, zaraz początek drugiej połowy.

• w pozostałych meczach grupy D:

• Polska - Gibraltar 4:0
  • Goście są dużo lepszym zespołem, jednak dwie chwile nieuwagi doprowadziły do straty dwóch bramek.

• James McArthur z 10. metra strzałem prawą nogą pokonał Neuera, mamy do przerwy remis!

• McArthur pięknym uderzeniem z pierwszej piłki z pola karnego pokonał Neura. Znów mamy remis!

• GOL! 2:2! McArthur!

• I jest pierwszy korner dla gospodarzy.

• Mueller z Goetze ładnie wymieniali piłkę, ale po chwili ją stracili.

• Obraz gry się nie zmienia, to reprezentacja Niemiec długo dalej utrzymuje się przy piłce, a Szkoci biegają za piłką.

• Goetze trafia na 3:1, ale jest na pozycji spalonej!

• Po starciu ze Scottem Brownem ucierpiał jeden z Niemców. Zawodnik Celticu Glasgow zawsze gra twardo.

• Emre Can trzymał piłkę wyłożoną, jak na tacy lecz jego uderzenie broni Marshall,a le dobitka Muellera mija linię bramkową i ponownie na prowadzeniu aktualni mistrzowie świata!

• GOL! 1:2 Mueller po raz drugi!

• Marshall ubiega Mario Goetze i łapie piłkę.

• Długi atak pozycyjny Niemców przy okrzykach szkockich kibiców.

• Gol z niczego, czy goście ponownie wyjdą na prowadzenie?

• Piłkę zagrywaną z rzutu wolnego odbija Neuer, ale nabija tym samym Hummelsa i futbolówka wpada do siatki, 1:1!

• GOL! 1:1! Hummels (sam.)

• Rzut wolny dla gospodarzy tuz przy linii pola karnego. niepotrzebnie Emre Can trzymał rywala za koszulkę.

• Koronkowa akcja Niemców, ale na spalonym jeden z podopiecznych Loewa.

• Posiadanie piłki: 79% do 21% na korzyść gości

• Mulgrew zagrywa do Shauna Maloney`a, ale ten nie dogonił piłki.

• Manuel Neuer wybija piłkę pod presją przeciwnika, ale bramkarz Bayernu jest przyzwyczajony do takich sytuacji.

• Charlie Mulgrew popędził lewą stroną boiska i dośrodkował w pole karne, ale tam skutecznie w defensywie reprezentanci Niemiec.

• Do momentu strzelenia bramki goście mieli ogromny problem, aby podejść pod pole karne.

• Zawodnik Bayernu Monachium przymierzył z za pola karnego, piłka leciała powoli, ale bramkarz gospodarzy nie był w stanie zareagować!

• GOL! 0:1! Mueller!

• Jak na razie nie doczekaliśmy się sytuacji bramkowych, gospodarze schowani za podwójną gardą.

• Polska - Gibraltar 2:0 14`, ponownie "Grosik".

• Podopieczni Gordona Strachana grają bardzo twardo i na krok nie odpuszczają Niemcom.

• Kolejny atak mistrzów świata, ale i tym razem Szkoci skutecznie wybijają piłkę.

• Toni Kroos bardzo niecelnie uderzył z dystansu.

• Tym czasem Polacy objęli prowadzenie w spotkaniu z Gibraltarem. 9` Kamil Grosicki

• Długi atak pozycyjny podopiecznych Joachima Loewa, ale Szkoci skutecznie się bronią pod własnym polem karnym.

• Mats Hummels popełnia prosty błąd i wybija piłkę na aut.

• Gospodarze grają dziś na granatowo, Niemcy zaś w białych strojach.

• David Marshall pod presją dwóch rywali wybija piłkę w aut.

• Ogromna porcja gwizdów w kierunku reprezentacji Niemiec. Szkoci od początku starają się grać pressingiem.

• Od środka zaczynają goście, gramy!

• Bjoern Kuipers wyprowadza jedenastki gospodarzy i gości. Za chwilę przywitanie obydwu zespołów oraz hymny narodowe Szkocji oraz Niemiec.

• Świetna atmosfer na obiekcie w Glasgow, obyśmy byli świadkami świetnego widowiska.

• Piłkarze zeszli już do tunelu prowadzącego na boisko, jeszcze tylko kilka minut dzieli nas od początku spotkania.

• Obie ekipy intensywnie rozgrzewają się na płycie Hampden Park, coraz bliżej pierwszego gwizdka!