Szkocja

2

Polska

2

• Druga połowa była w wykonaniu Polaków słaba, jednak ostatnia akcja dala nam wyrównanie. Irlandia pokonała Niemców, więc mecz o awans rozegra się w Warszawie. Za uwagę dziękuję Państwu Piotr Bernaciak.

• JEEEEEEEEEST! 2:2! Lekko bita piłka trafia w słupek, a Robert Lewandowski dobija ją do pustej bramki!

• Ostatnia szansa dla Polaków - mam rzut wolny.

• Sędzia dolicza cztery minuty.

• Dośrodkowanie Piszczka wprost na głowę Grosickiego, piłka tylko odbija się od głowy Kamila...

• Zmiana także w drużynie gospodarzy - James Forrest opuszcza boisko, w jego miejsce Graham Dorrans.

• Żółtą kartką ukarany Krychowiak za przerwanie kontry.

• Kolejny obrońca na placu gry. Za Błaszczkowskiego na boisku melduje się Olkowski.

• Dośrodkowanie Grosickiego dobrze łapie David Marshall.

• A Irlandia prowadzi z Niemcami. Jeśli te wyniki się utrzymają, w Warszawie trzeba będzie pokonać Irlandczyków.

• Tym razem to Lewandowski fauluje Ritchiego. Coraz gorzej to wygląda...

• Jeszcze jedna zmiana - Darrena Fletchera zastępuje James McArthur.

• Zmiana także w reprezentacji Polski - Rybusa zmienił Jakub Wawrzyniak.

• Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy - Naismitha zmienia Shaun Maloney.

• Żółta kartka dla Huttona.

• Kolejna świetna okazja dla Szkotów, Fletcher uderza tuż w Fabiańskiego. Źle grają Polacy.

• Tomasz Jodłowiec wchodzi za Milika. Chyba uraz Arka wymusił zmianę.

• Niestety... Fletcher strzela na 2:1! Szkocja prowadzi.

• Główkuje w polu karnym Błaszczykowski, jednak jego uderzenie zostaje w porę zablokowane.

• Scott Brown fauluje wychodzącego z kontrą Lewandowskiego i otrzymuje żółtą kartkę.

• Kolejny raz dobrze interweniuje Krzysztof Mączyński. Zawodnik Wisły Kraków rozgrywa świetnie spotkanie.

• Wysokie podanie do szarżującego Lewandowskiego, który uderza wysoko nad bramką Marshalla.

• Faulowany był chyba Milik, jednak sędzia nie odgwizdał przewinienia, wciąż jednak przy piłce Polacy.

• I już mieliśmy okazję! Milik dostał podanie od świetnie dziś grającego Mączyńskiego, jednak strzał ten z najwyższym trudem broni bramkarz!

• Rozpoczynamy drugą połowę, przy piłce Polacy!

• Polacy prowadzili grę przez pierwszy kwadrans, później dali się przycisnąć gospodarzom, co w końcu się zemściło - przepięknie uderzył Ritchie. Cieszy fakt, że potrafimy sobie stworzyć groźne sytuacje. Czekamy na drugą połowę.

• Sędzia kończy pierwszą połowę. Szkoda tego gola...

• Świetne uderzenie... Bez szans Fabiański. Matt Ritchie wyrównuje.

• Znowu Polacy z inicjatywą! Mączyński dośrodkowywał na głowę Roberta Lewandowskiego, jednak nasz napastnik przegrał pojedynek główkowy i piłkę wypiąstkował Marshall.

• Przycisnęli nas trochę Szkoci, gospodarze potrafią sobie stworzyć niebezpieczną sytuację, na szczęście póki co bez konsekwencji dla Biało-czerwonych.

• Niesamowicie interweniuje Łukasz Fabiański - zdołał wyczuć Naismitha, który podawał płasko w pole karne i w świetnym stylu przejmuje to zagranie!

• Kolejna szansa dla Polaków - Mączyński dobrym podaniem uruchamia Lewandowskiego, ten jednak nie ma szans na dobre podanie - był dobrze kryty przez szkockich obrońców.

• Świetną akcję przeprowadził Grosicki, podał do Lewandowskiego który świetnie obsłużył podaniem Kubę Błaszczykowskiego - zawodnik Fiorentiny uderza tuż obok słupka!

• Strzał Milika z 25 metrów - niestety wysoko nad bramką.

• Mączyński czyściutkim ślizgiem wybija piłkę na aut, świetna interwencja Wiślaka.

• Pierwszą żółtą kartkę ogląda Maciej Rybus - faulowany Naismith.

• Grzegorz Krychowiak faulowany przez Matta Ritchiego przy linii bocznej.

• Dynamiczna kontra Polaków zakończona niedokładnym podaniem Roberta Lewandowskiego w kierunku Grosickiego w polu karnym.

• Rzut rożny wykonywali gospodarze, jednak w ferworze walki faulowany był Łukasz Fabiański. Rzut wolny dla Polaków.

• Przepiękne podanie Krychowiaka w kierunku Grosickiego, ten wycofuje do Roberta Lewandowskiego, który nie zdołał oddać strzału.

• Zablokowany strzał Mączyńskiego i mamy rzut rożny.

• Za mocne zagranie do Stevena Fletchera i od bramki rozpoczyna Łukasz Fabiański.

• Starali się odgryźć Szkoci, jednak spokojnie piłkę przejmuje Michał Pazdan.

• CO ZA POCZĄTEK! Świetne podanie dostał Lewandowski i pokonuje bramkarza strzałem po krótkim słupku, zdołał jeszcze posłać piłkę między jego nogami. Świetny początek Biało-czerwonych!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! ROBERT LEWANDOWSKI!!!

• Polacy rozgrywają piłkę w defensywie, wysoki pressing stosują gospodarze już od pierwszych minut.

• Zaczęli Szkoci!

• Sędzią dzisiejszego spotkania jest pan Viktor Kassai.

• Hampden Park oklaskuje zawodników wychodzących na murawę!

• Piłkarze już w tunelu, za chwilę zaczynamy!

• Zostało już niewiele czasu, emocje rosną! Liczymy na awans Polaków już dzisiejszego wieczoru.

• Do meczu zostało nieco ponad 45 minut - zachęcamy do pisania w komentarzach swoich typów na dzisiejsze spotkanie.

• Rezerwowi Szkocji: Gordon, McGregor, Robertson, Greer, Berra, McArthur, Maloney, Dorrans, Russell, Griffiths, Martin, Rhodes.

• Rezerwowi Polski: Szczęsny, Boruc, Cionek, Jędrzejczyk, Szukała, Jodłowiec, Wawrzyniak, Olkowski, Linetty, Mila, Borysiuk, Sobiech.

• Jest też skład gospodarzy.

• Oto skład reprezentacji Polski!

• Już za nieco ponad półtorej godziny rozpocznie się decydujący bój o awans na Euro 2016! Na relację z Glasgow zaprasza Państwa Piotr Bernaciak!

• Przegląd prasy

Lewandowski, Lewandowski, Lewandowski… Szkoci szykują się na wojnę

„Musimy zatrzymać najlepszego piłkarza na planecie” – takie zadanie przed piłkarzami reprezentacji Szkocji stawia tutejsza prasa. Mimo że Wyspiarze są pełni nadziei przed czwartkowym starciem z Polską, to tematem numer jeden jest tu Robert Lewandowski i jego kosmiczna forma.

• "Rozwalone łby", zakrwawiona koszulka Glika, whisky z colą Mili. Tak było ze Szkotami przed rokiem [MEMY] - GALERIA

Memy po meczu Polska - Szkocja

• "Lewandowski tchórz!" - Szkoci szydzą z "Lewego"

Przed czwartkowym meczem Szkocja – Polska w eliminacjach Euro 2016 nie trzeba jeszcze bardziej podgrzewać emocji. Mediom na Wyspach to jednak nie przeszkadza. We wszystkich czołowych szkockich dziennikach sporo miejsca poświęca się Robertowi Lewandowskiemu. A konkretnie jego wypowiedziom. WIĘCEJ

Lewandowski

• Szkocja - Polska: Cisza przed burzą? [PROSTO Z GLASGOW]

Już w czwartek kluczowe dla Szkocji i Polski spotkanie eliminacji Euro 2016, po którym to któraś ze wspomnianych ekip może wyraźnie przybliżyć się do awansu do finałów mistrzostw Starego Kontynentu. Na dzień przed tym meczem w Glasgow nie było jednak widać podniosłej atmosfery.

Hampden Park

• Dwa mecze, sześć punktów do zdobycia. Teoretycznie do awansu biało-czerwonym może wystarczyć jeden, ale tylko jeśli pomogą im rywale: Co powinno się wydarzyć, żeby Polska awansowała na Euro 2016? [MOŻLIWE WARIANTY]

• Hampden Park - na tym stadionie Polacy powalczą ze Szkotami o awans na Euro 2016

Piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się ze Szkocją w meczu eliminacji Euro 2016. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie Hampden Park w Glasgow. Obiekt został wybudowany w 1903 roku, a następnie zmodernizowany w 1999 roku. Może pomieścić ponad 50 tysięcy kibiców.