Arkadiusz Milik nie pomógł Ajaxowi. Zespół Polaka odpadł z Pucharu Holandii

ZA
W fatalnym stylu z rozgrywkami Pucharu Holandii pożegnał się Ajax Amsterdam. Klub Arkadiusz Milka w 1/8 finału przegrał u siebie z Vitesse Arnhem 0:4. Polak rozegrał całe spotkanie.

Porażka Ajaxu to zaskoczenie, bo podopieczni Franka de Boera byli faworytem i wcale nie grali rezerwowym składem. Mimo tego przegrali bardzo wysoko na własnym stadionie z dwunastym zespołem Eredivisie. Vitesse już do przerwy prowadziło 2:0, a w drugiej połowie tylko dobiło gospodarzy.

Arkadiusz Milik wyszedł w podstawowym składzie Ajaxu, ale tym razem nie pomógł swojej drużynie. Rozegrał całe spotkanie, ale gola nie strzelił.

W poprzednim sezonie Ajax przegrał dopiero w finale Pucharu Holandii z FC Zwolle 1:5. W zwycięskiej drużynie cały mecz rozegrał Mateusz Klich.

Ajax Amsterdam - Vitesse 0:4 (0:2)