1

• Koniec meczu! Bayern wygrywa w dwumeczu 7:4!

• Lewandowski z 5 metrów trafia w Fabiano!

• Schodzi żegnany owacją na stojąco Thiago Alcantara, a w jego miejsce na boisku melduje się uśmiechnięty od ucha do ucha Dante

• Przepiękne uderzenie Xabiego Alonso z wolnego z około 25 metrów! Piłka przeszła nad murem i spadła tuż przy słupku bramki!

• GOOOOOOOOOOL! Alonso z wolnego!

• Czerwona kartka dla Marcano za ostry faul na Thiago!

• Drugiej zmiany dokonuje Guardiola. Weiser za Goetzego

• Dośrodkowanie na ługi słupek do Martineza, Kolumbijczyk nie zdołał jednak opanować piłki

• Lewandowski wyszedł jeden na jeden z Casemiro, ale został świetnie skasowany przez Brazylijczyka

• Alonso dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, ale tam najlepiej ustawił się Marcano. Błyskawiczna kontra gości została zatrzymana przez czujne wyjście Manuela Neuera

• I ci dwaj snjperzy starli się w parterze. Polak ucierpiał, ale już się podniósł i może kontynuować grę

• W odpowiedzi bardzo podobny strzał Lewandowskiego, który przeszedł tak samo blisko bramki rywala!

• Świetna indywidualna akcja Martineza! Kapitan Porto wziął sprawy w swoje ręce, minął trzech obrońców gości i strzelił z 16 metrów płasko po ziemi! Piłka o centymetry minęła prawy słupek bramki Neuera!

• Kolumbijczyk strzelił swą siódmą bramkę w tej edycji Champions League, a Smoki do awansu potrzebują jeszcze dwóch

• Ricardo świetnie dograł do Evandro, który wstrzelił piłkę wzdłuż bramki. Tam był zupelnie niepilnowany Jackson Martinez, który z bliska wbija piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOL! Porto jeszcze powalczy?

• Za utykającego Rafinhę wchodzi Rode

• Żółta dla Marcano za przytrzymywanie rywala za koszulkę

• A Pep Guardiola cały czas bardzo żywo gestykuluje i poucza swych graczy. Robi na tyle energicznie, że rozdarły mu się spodnie

• Julen Lopetegui dokonuje ostatniej zmiany. W miejsce Brahimiego na murawie pojawia się Evandro, choć po minie wnioskuje, że nie bardzo ma na to ochotę

• Ricardo nie patyczkował się i ściął Bernata równo z trawą, za co obejrzał żółty kartonik

• Maicon był centymetry od strzelenia samobója! Po wstrzeleniu piłki przez Mullera piłkę wybijał stoper gości i miał masę szczęścia, że nie umieścił jej pod poprzeczką własnej bramki

• Krótkie rozegranie zakończone nieudanym zagraniem Gotzego. Kiepskie wyjście z własnej połowy w wykonaniu Porto kończy się stratą

• Bernat zdecydował się na strzał z dystansu, trafił jednak w obrońcę Porto i wywalczył korner

• Bayern zdecydowanie zmniejszył intensywność gry w drugiej połowie, pozwala rywalowi utrzymywać się przy piłce, jednak nie dopuszcza do żadnych groźnych prób i w pełni kontroluje to spotkanie. A goście nie stracili jeszcze w tej poowie gola, co mogą uznać za mały sukces

• Alonso ładnie technicznie uderzył nad murem, piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką!

• Piłka dość przypadkowo trafiła do Lewandowskiego, a ten bez namysłu huknął, ale ofiarnie zablokował ten strzał Maicon. Gotze faulowany przy walce w powietrzu i jest okazja z wolnego

• Niezłe wejście Ricardo, jednak dośrodkowanie z prawej strony było niecelne i zostało wybite przez świetnie ustawionego Badstubera

• Lahm zaprosił do akcji Rafinhę, ten próbował wymusić faul, jednak nic takiego nie miało miejsca

• Niezła akcja gości prawą stroną. Ricardo dograł do włączającego się Maicona, mogło być groźnie, ale stoper Porto nie zdołał opanować piłki i ta wyszła za linię końcową

• Wejście Badstubera w zasadzie na "pomarańczową kartkę", sędzia pokazał mu tylko żółtą

• Wszystko dziś wychodzi Bawarczykom! Lewandowski otrzymał piłkę na 11. metrze, poprawił sobie piłkę i strzelił między nogami Maicona tuż przy słupku, nie do obrony!

• I kolejna bramka dla Bayernu! Znowu Lewy!

• Lewadnowski wypuścił Bernata lewą stroną. Hiszpan został uprzedzony przez Quaresmę. Z kornera dla Bayernu nic nie wyszło, dośrodkowanie było zbyt niskie

• Bardzo kiepska próba wymuszenia faula przez Jacksona MArtineza. Sędzia nie dał się nabrać na ten teatrzyk i ukarał Kulumbijczyka żółtą kartką

• Oj nie będzie Fabiano dobrze wspominał tego meczu. Muller zdecydował się na strzał z dystansu, piłka odbiła się po drodze od Martinsa Indiego, przeleciała między nogami rozpaczliwie interweniującego bramkarza Porto i wpadła do siatki! 4:0!

• GOOOOOOOOOOOOL! To jest pogrom!

• Kolejny faul na Robercie Lewandowskim, tym razem nie upiekło się gościom i żółtą kartką ukarany został Hector Herrera

• Julen Lopetegui nie ma na co czekać i dokonuje pierwszej zmiany. Diego Reyesa zmienia Ricardo

• W powietrzu królują dziś Bawarczycy, najwyżej w polu karnym wyskoczył Muller i oddalił zagrożenie

• Quaresma wywalczył rzut rożny, może teraz będzie groźnie

• Wszystkie bramki Bayern strzelił dziś po strzałach głową i póki co absolutnie dziś dominuje. Trener Lopetegui minę ma nietęgą i trudno mu się dziwić

• Przepiękna akcja Bawarczyków! Lahm dośrodkował z woleja prosto do Mullera, ten z powietrza dograł do Lewandowskiego, a Polak głową podwyższa prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Lewandowski!

• Dośrodkowanie Badstubera zdecydowanie zbyt mocne

• Kolejna szarża Bernata, tym razem Hiszpan powstrzymany został faulem przez Quaresmę, wolny z boku boiska dla Niemców

• Badstuber świetnie zgrał piłkę głową do Boatenga, ten wyskoczył najwyżej i uderzył głową dosyć lekko, ale tuż przy słupku. Fabiano chyba mógł to wybronić, piłka trafiła jednak do siatki i w tym momencie w półfinale jest Bayern!

• GOOOOOOOOOOOL! Już 2:0 dla Bayernu!

• Zablokowane dośrodkowanie Lahma i Bayern ma pierwszy dziś rzut rożny

• Muller groźnie uderzył z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od obrońcy Porto, ale tym razem szczęście dopisało bramkarzowi Smoków

• Quaresma chciał popisać się sztuczką techniczną. Połapał się w tym wszystkim Bernat, jednak Smoki mają aut

• I dalej przy piłce zawodnicy Pepa Guardioli, którzy wydają się zupełnie kontrolować spotkanie. Goście nie potrafią póki co zawiązać składnej akcji

• Teraz Bawarczycy potrzebują już tylko jednej bramki do awansu

• Bernat dobiegł do linii końcowej i idealnie dośrodkował do Thiago Alcantary. Hiszpan świetnie odnalazł się przy bliższym słupku, uciekł Maiconowi i strzałem głową z niewielkiej odległości pokonuje Fabiano!

• GOOOOOOOOOOOOOL! Thiago!

• Pierwszy wypad Porto pod bramkę Neuera. Brahimi zatańczył z piłką na lewym skrzydle, ale dośrodkował prosto w ręce Neuera

• Lewandowski trafia w słupek! Muller wpadł w pole karne i uderzył z ostrego kąta. Fabiano wybił przed siebie, do piłki dopadł Lewandowski, który próbował dobijać, ale strzelił w słupek!

• Teraz to Casemiro bez pardonu potraktował Lewandowskiego. Rzut wolny krótko rozegrany, jednak po chwili Bayern traci piłkę

• Ostry faul Reyesa na Gotzem, tym razem obyło się bez kartki

• Gotze dośrodkował w pole karne, jednak to zagranie było zbyt lekkie, spokojnie wybił Marcano

• Thiago zgrał piłkę do Lewandowskiego, ten huknął prosto w klatkę Maicona

• Pierwsze dośrodkowanie w kierunku Lewandowskiego. Polak wygrał pojedynek powietrzny, ale nie zdołał mocno uderzyć na bramkę

• Pierwszy gwizdek sędziego Martina Atkinsona!

• Losowanie już za nami, za chwilę zaczynamy!

• Jak dotąd Bayern czterokrotnie musiał odrabiać dwubramkową stratę i ani razu nie udała mu się ta sztuka. Jak będzie tym razem?

• I ławka gości: Ricardo, Helton, Evadro, Hernani, Quintero, Neves, Aboubakar

• Najwyższa pora zatem przedstawić rezerwowych obu ekip, zaczynając od Bayernu: Reina, Dante, Weiser, Gaudino, Rode, Schweinsteiger, Pizarro

• Znamy już wyjściowe składy obu ekip. Od pierwszej minuty spotkanie rozpocznie oczywiście Robert Lewandowski. Jedyną zmiana w składzie Bawarczyków jest zastąpienie Dantego Holgerem Badstuberem. Do dwóch roszad zmuszony został szkoleniowiec Smoków, który z konieczności musiał wymienić boki obrony, na których dziś wystąpią Diego Reyes i Bruno Martins Indi

• Lewandowski i spółka odrobią straty cy też sensacyjnie odpadną z Ligi Mistrzów już w ćwierćfinale? Witamy i zapraszamy na relację live ze spotkania Bayern - Porto! Ten mecz skomentuje dla was Wojciech Adamczak, kłaniam się nisko

• Lopetegui przed rewanżem

Odwagi nam nie zabraknie

- Przywieźliśmy ze sobą energię, siłę i miłość tysięcy kibiców, którzy żegnali nas na lotnisku. Cały czas czujemy ich wsparcie. Mam nadzieję, że to się nie zmieni do końca i pomoże nam w najtrudniejszych momentach – gdy będzie nam się wydawało, że nie mamy siły już biegać - powiedział na konferencji prasowej trener FC Porto Julen Lopetegui. Jego zespół wygrał z Bayernem Monachium na własnym stadionie 3:1 w pierwszym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. - Moi chłopcy sami wywalczyli sobie prawo gry w takim meczu. Od początku rozgrywek pokazywali niebywałą odwagę i na pewno nie zabraknie im jej także teraz, w rywalizacji z tak wielkim przeciwnikiem. To właśnie Bayern był moim faworytem do końcowego triumfu - dodał Lopetegui. Portugalski zespół zmierzy się z mistrzem Niemiec 21 kwietnia.