Borussia przegrała z Bayerem. Najszybszy gol w historii Bundesligi, asysta Boenischa

krk, Foto Olimpik/x-news
Borussia Dortmund w swoim pierwszym ligowym meczu sezonu 2014/2015 przegrała z Bayerem Leverkusen 0:2. Bramkę, która ustawiła spotkanie, już w 9. sekundzie zdobył Karim Bellarabi po asyście Sebastiana Boenischa. Był to najszybciej strzelony gol w historii Bundesligi. Gospodarzy w doliczonym czasie gry dobił Stefan Kiessling.

Początkowo niektóre źródła podawały, że Bellarabi trafił do siatki w ósmej sekundzie. Zgodnie z informacją na oficjalnej internetowej stronie Bundesligi gol padł jednak w dziewiątej.

Tak czy inaczej Niemiec jest rekordzistą. Wcześniej najlepszy wynik dzielili między sobą Brazylijczyk Giovane Elber (w 1998 roku), Ulf Kirsten (2002) oraz Paul Freier (2003), którzy pokonali bramkarza rywali w jedenastej sekundzie.

Wynik meczu ustalił Stefan Kiessling w piątej doliczonej minucie drugiej połowy.

Po stronie BVB cały mecz rozegrał Łukasz Piszczek, natomiast zabrakło wracającego do pełni sił po kontuzji kolana Jakuba Błaszczykowskiego.

żródło: Foto Olimpik/x-news