Cagliari Calcio

1

Juventus Turyn

3

• Koniec meczu! Bardzo pewne zwycięstwo Juventusu, który już wie, że święta spędzi na fotelu lidera. Bianconeri już mogą się szykować do poniedziałkowego meczu z Napoli o Superpuchar Włoch. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Żółta kartka dla Ceppitellego.

• Dwie minuty doliczone do tego meczu.

• Uderzenie z dystansu Ekdala odbite od jednego z obrońców wychodzi na rzut rożny. Po kornerze bardzo niecelnie z dystansu strzela Donsah.

• Jeszcze stara się Cagliari strzelić gola kontaktowego. Juventus jednak bardzo przyzwoicie się broni.

• Błąd Lichtsteinera, który przepuścił dośrodkowanie z prawej strony boiska do Avelara, ale ten z ostrego kąta nie zdołał celnie uderzyć na bramkę Buffona!

• Giovinco zmienia Teveza.

• Fantastyczne długie podanie do Moraty, który w sytuacji sam na sam próbował lobować Cragno, ale posłał piłkę obok bramki!

• Rzut rożny dla Juve nie przynosi uderzenia na bramkę Cragno.

• Schodzi z boiska Pereyra, a w jego miejsce wchodzi Padoin.

• Dziesięć minut do końca tego widowiska. Nie ma jednak wątpliwości, że trzy punkty pojadą do Turynu.

• Świetne dogranie na skrzydło do Lichtsteinera, a ten wykłada piłkę Pereyrze, który uderza płasko obok bramki Cragno!

• W ekipie Cagliari schodzi Ibarbo, a wchodzi Caio Rangel.

• Hiszpańska zmiana w Juve. Wspomniany Morata za Llorente.

• Bardzo ostro robi się teraz na murawie. Będzie zmiana w Juve, bo już przygotowany do gry jest Morata.

• Piłka w siatce po strzale Avelara, ale ten wcześniej faulował Lichtsteinera. Zamiast bramki jest żółta kartka.

• Pereyra!!! Zawodnik Juve dostał świetnie podanie w pole karne, ale w sytuacji sam na sam jeszcze próbował dograć piłkę do Llorente i to zagranie przeczytali stoperzy gospodarzy!

• Mamy gola dla gospodarzy! Stały fragment gry i dośrodkowanie z prawego skrzydła na gola zamienia głową Rossettini! Piękny strzał i Buffon bez szans! 1:3!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Luca Rossettini!

• Tevez dostał znakomite podanie w pole karne, gdzie jednak został świetnie zatrzymany przez jednego ze stoperów Cagliari.

• W odpowiedzi Llorente uderzył zbyt lekko głową, aby zaskoczyć Cragno.

• Kontratak Cagliari zakończył się bardzo nieudanym strzałem z dystansu Cossu.

• Dośrodkowanie z lewego skrzydła Cossu zostało zablokowane przez Lichtsteinera i wpadło w ręce Buffona.

• Cossu bardzo brzydko potraktował Ogbonnę. To mogła być nawet czerwona kartka, a nei ma żadnej.

• Cossu szukał rzutu karnego w starciu z Chiellinim, ale o jedenastce nie było mowy.

• Po rzucie rożnym dla Cagliari do strzału z powietrza doszedł Capuano, ale uderzył bardzo niedokładnie.

• Długie podanie w pole karne do Llorente, ten kapitalnie zastawił się tyłem do bramki i słabym strzałem z 7 metrów pokonał źle interweniującego Cragno! 0:3!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Fernando Llorente!

• Dobre dośrodkowanie Pirlo, ale lepiej ustawieni byli obrońcy Cagliari, którzy wybili piłkę.

• Lichtsteiner był faulowany przez Capuano na prawym skrzydle. Rzut wolny dla Juve i żółta kartka dla obrońcy Cagliari.

• Do uderzenia głową doszedł po rzucie rożnym Ceppitelli, ale posłał piłkę daleko od bramki Juve.

• Groźny strzał z dystansu Ekdala, po drobnym rykoszecie, minimalnie mija bramkę Buffona.

• W przerwie Donsah zmienił Benedettiego.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Koniec pierwszej połowy! Juventus bardzo szybko zdobył dwa gole, czym łatwo zgasił zapędy podopiecznych Zdenka Zemana. W kolejnych minutach Bianconeri bardzo spokojnie kontrolowali tempo gry i bez większych problemów prowadzą do przerwy pewnie 2:0.

• W ataku pozycyjnym Juventusu Tevez został bardzo łatwo zatrzymany w polu karnym przez Avelara.

• Po kontrataku gospodarzy mocne płaskie, ale niecelne uderzenie z dystansu oddał Avelar.

• Krótkie rozegrania stałych fragmentów gry podopiecznych Zemana nie przynoszą jednak żadnego zagrożenia dla bramki Bianconerich.

• To z kolei udało się po drugiej stronie boiska Cossu. Rzut rożny dla Cagliari.

• Llorente nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego przy linii końcowej. Piłka dla Cagliari.

• Ostre wejście Ekdala na nogi Pereyry w środku pola. To spokojnie mogła być kartka.

• Bardzo spokojnie poczynają sobie teraz na murawie piłkarze Juventusu. Dwubramkowe prowadzenie im w tym z pewnością bardzo pomaga.

• Zupełnie nieudany strzał z rzutu wolnego Pirlo. Piłka poszybowała wysoko ponad bramką gospodarzy.

• Rossettini ogląda żółtą kartkę za faul na rozpędzonym Tevezie. Pierwsze napomnienie w tym meczu.

• Seria rzutów rożnych dla gospodarzy. Na razie nie ma jednak zagrożenia dla Buffona. Dwa uderzenia z dystansu Ekdala zostały zablokowane i piłka wpadła w ręce bramkarza Juve.

• Obrona Juve nie dopuściła jednak do strzału na bramkę Buffona po tym stałym fragmencie gry.

• Cossu zdobywa korner dla Cagliari. Szansa na bramkę kontaktową.

• Po dośrodkowaniu Andrei Pirlo sędzia dopatrzył się faulu w ofensywie Chielliniego, choć wydaje się, że to reprezentant Włoch w tej sytuacji był faulowany.

• Pereyra zabawił się z obrońcami Cagliari w ich polu karnym, ale zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

• Próba kombinacyjnej akcji Marchisio z Llorente nieudana, ale Juve cały czas przy piłce. Dośrodkowanie Pereyry pada łupem Cragno.

• Centrę z lewej flanki Cossu dobrze piąstkuje przed szesnastkę Buffon.

• Ciekawe czy ten gol nie zgasi czasem drużyny gospodarzy, która starała się o wyrównanie do momentu uderzenia Vidala. Oby nie, bo ten mecz do tej pory oglądało się z wielką przyjemnością.

• Z ataków Cagliari rodzi się gol dla Juventusu! Dośrodkowanie z lewego skrzydła Evry zostaje odbite przed pole karne, gdzie pięknie technicznie uderza piłkę Vidal i Cragno nie miał absolutnie nic do powiedzenia! 0:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Arturo Vidal!

• Pirlo swoim zagraniem w pole karne szukał Llorente, ale ten został dobrze wyblokowany przez przeciwników. Piłka w rękach bramkarza.

• Groźnie pod bramką Juve! Conti zablokowany już w polu karnym gości przy próbie oddania strzału z powietrza.

• Fatalne rozegranie rzutu wolnego bez Cossu i Balzano. Szybka strata.

• Cagliari pozostaje na połowie Juve. Conti faulowany na prawym skrzydle i jest rzut wolny dla gospodarzy.

• Buffon! Wreszcie jakaś akcja gospodarzy, która kończy się groźnym strzałem głową Ekdala! Buffon odbija piłkę!

• A dlaczego Juve, jak i Napoli (gra z Parmą po zakończeniu tego meczu) mają swoje mecze w czwartek? Ano dlatego, że już w poniedziałek obie drużyny zmierzą się w meczu o Superpuchar Włoch.

• Efektowna jest dominacja Juventusu w pierwszych minutach tego meczu. Kolejne bramki wydają się być kwestią czasu.

• Rozegranie rzutu rożnego kończy się uderzeniem z dystansu Marchisio, które odbite od rywala wyszło na kolejny korner.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne Pirlo, ale tam Llorente nie zdołał oddać czystego strzału głową. Tylko rzut rożny.

• To jest dziesiąty gol Teveza w tym sezonie ligowym. Tymczasem mamy rzut wolny dla Juve z prawego skrzydła, bo Capuano faulował ostro Lichtsteinera.

• Nieprzyjemne wstrzelenie piłki w pole karne, niepewna interwencja Cragno i piłkę z bliska do siatki pakuje Tevez! Juve błyskawicznie wychodzi na prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Carlos Tevez!

• Llorente! Dośrodkowanie z prawej stroni boiska Marchisio trafia na głowę Hiszpana, ale jego strzał świetnie broni Cragno!

• Juve od początku agresywnie atakuje rywala już na jego połowie. Cagliari bardzo ciężko rozgrywa się piłkę.

• Zaczynamy mecz!

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn, a poniżej ławki rezerwowych:

• Cagliari: Carboni, Barella, Crisetig, Capello, Farias, Donsah, Dessena, Caio, Joao Pedro, Murru, Longo, Pisano.

• Juventus: Storari (BR), Rubinho (BR), Romagna, Padoin, Mattiello, Pogba, Pepe, Morata, Giovinco, Coman.
  • W dzisiejszym meczu można spodziewać się bardzo wielu goli. Wszystko za sprawą bardzo ofensywnej gry zespołu Zdenka Zemana, Cagliari, w meczach którego pada niemal najwięcej goli w Serie A. W 15 kolejkach w spotkaniach tej drużyny kibice zobaczyli aż 46 goli. Tylko fatalna defensywa Parmy (bilans bramek 16-34) odbiera dzisiejszym gospodarzom palmę pierwszeństwa.

• To będzie klasyczny pojedynek Dawida z Goliatem. Cagliari jest bowiem w strefie spadkowej - podopieczni Zdenka Zemana zajmują 18. miejsce w tabeli, bowiem w 15 meczach zdobyli ledwie 12 punktów. Juventus z kolei walczy z AS Roma o tytuł mistrza Włoch. Te dwie drużyny są obecnie poza zasięgiem rywali, a minimalnie lepsze jest obecnie Juve, które ma punkt przewagi nad rzymianami. Zespół Massimiliano Allegrego ma 36 punktów, podczas gdy Roma 35.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 16. kolejki Serie A, w którym Cagliari zmierzy się z Juventusem.