Chelsea pewnie ograła beniaminka Burnley. Debiutanckie trafienie Diego Costy

Jakub Seweryn
Chelsea Londyn pokonała na wyjeździe beniaminka Burnley 3:1 w meczu pierwszej kolejki angielskiej Premier League. Bramki dla londyńczyków strzelali Diego Costa, Andre Schuerrle oraz Branislav Ivanović, natomiast dla gospodarzy jedyne trafienie zaliczył Scott Arfield.

Zespół Jose Mourinho przed nowym sezonem doznał solidnych wzmocnień. Do drużyny dołączyli tacy zawodnicy, jak Fabregas, Courtois, Diego Costa czy Filipe Luis. Nic więc dziwnego, że The Blues z miejsca stali się faworytem do zdobycia mistrzostwa Anglii, a w związku z tym nie mogli stracić punktów na inaugurację na boisku tegorocznego beniaminka.

Na Turf Moor spotkanie lepiej rozpoczęli jednak gospodarze. W 13. minucie gry po kiepskiej interwencji defensywy Chelsea przepięknym strzałem z kilkunastu metrów popisał się Scott Arfield, a posłana pod poprzeczkę bramki Courtois piłka doprowadziła do radości około 20 tysięcy fanów Burnley. Na reakcję Chelsea nie trzeba było jednak długo czekać. Ledwie cztery minuty później ostrze wstrzelenie piłki z prawego skrzydła przez Ivanovicia trafiło w słupek, a skuteczną dobitką popisał się Diego Costa, notując bramkę w swoim debiucie w Premier League.

The Blues poszli za ciosem i w 21. minucie po wspaniałym podaniu Ceska Fabregasa klarownej sytuacji nie zmarnował Niemiec Andre Schuerrle, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 2:1. Jeszcze przed upływem pół godziny gry, swojego drugiego gola mógł strzelić Diego Costa, ale w sytuacji sam na sam z Heatonem niepotrzebnie próbował wymusić jedenastkę, co nie uszło uwadze sędziego Michaela Olivera. Chelsea jednak i tak powiększyła swą przewagę jeszcze w pierwszej połowie. W 34. minucie Fabregas dośrodkował z rzutu rożnego w pole bramkowe beniaminka, gdzie najszybszy był Branislav Ivanović i z bliska wpakował piłkę do siatki.

Tuz po przerwie Burnley miało szansę, aby wrócić do gry, ale uderzenie Arfielda znakomicie obronił Courtois i paradoksalnie to zakończyło emocję w tym spotkaniu. W kolejnych minutach na boisku działo się niewiele i Chelsea dowiozła pewne zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego. Dzięki triumfowi 3:1 The Blues objęli prowadzenie w tabeli Premier League.

Burnley FC - Chelsea Londyn 1:3 (1:3)

Bramki: 14' Scott Arfield - 17' Diego Costa, 21' Andre Schuerrle, 34' Branislav Ivanović