1

Real Madryt

2

• Tyle od nas. Za uwagę dziękuje: Daniel Kawczyński . Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru :)

• Real zagrał dziś perfekcyjnie, na miarę mistrza Hiszpanii. Rozpracował wydawałoby się nieomylną Barcelonę, którą jednak można pokonać grając dobry futbol. Ma już siedem punktów przewagi i wielkimi krokami zbliża się do upragnionego mistrzostwa.

• Koniec spotkania. Real wygrywa z Barceloną 2:1.

• Mogło być 3:1 ! Ronaldo dostał fantastyczne podanie w pole karne i przestrzelił z najbliższej odległości.

• Ronaldo z rzutu wolnego wysoko nad poprzeczką.

• Higuain w miejsce Benzemy. Real gra na czas. Trudno się dziwić.

• Po zagraniu Pedro, Messi mógł znaleźć się w wybornej sytuacji w polu karnym. Dobrze interweniował jednak Arbeloa.

• Pedro zagrywał w kierunku Messiego. Argentyńczyk mógł znaleźć się w wybornej sytuacji, gdyby nie nie świetna interwencja Arbeloi.

• Pedro zbiegł z prawego skrzydła i dośrodkował na głowę Fabregasa. Jego strzał nie mógł stanowić żadnego zagrożenia dla Casillasa.

• Callejon zmienił Ozila.

• Po wrzutce z kornera, Ronaldo był bliski sięgnięcia piłki głową. Nie udało się.

• Kibice Barcelony denerwują się. Wrzucają na murawę różne przedmioty.

• Mascherano dostaje żółtą kartkę za faul na Ronaldo

• Mascherano potężnie uderza nad poprzeczką.

• Barca zerwała się do ataku. Póki co nie znalazła sposobu na defensywę odwiecznego przeciwnika.

• FC Barcelona - Real Madryt Czy Barcę stać jeszcze na wyrównanie?

• Real wyszedł z kontrą i huknął zza pola karnego w rękawice dobrze ustawionego Valdesa.

• Do końca 8 minut i to Real jest blisko podwyższenia przewagi do 7 punktów. Jeśli nic się zmieni, może już praktycznie czuć się mistrzem Hiszpanii.

• Tello ustępuje miejsca Fabregasowi.

• Granero fauluje na 40.metrze Messiego.

• Oezil pokarany za zbyt długie wykonywanie rzutu rożnego.

• Cristiano Ronaldo zwija się z bólu po ostrym wejściu Alvesa. Nie ma kartki !

• Granero za Di Marię.

• GOL GOL GOL GOL !!!!!! Ronaldo wychodzi sam na sam w prawym narożniku i przywraca pierwotny stan spotkania ! Przepięknie wypuścił go Oezil. Prawdziwa, aptekarska precyzja.

• Messi wdarł się przebojem w pole karne. Zagrał do Iniesty, ten z piętki do Tello, który strzelił na bramkę, gdzie świetnie interweniował Casillas. Nikt go jednak nie asekurował i Barcelona pozostała w grze. Adriano próbował dobijać, ale po zablokowaniu przez jednego z obrońców piłka rykoszetem trafiła pod nogi Alexisa. Chilijczyk był już skuteczniejszy.

• Przy strzale Tello Casillas był jeszcze w stanie skutecznie interweniować, Adriano poprawił, ale to Sanchez ostatecznie z bliska wpakował piłkę do siatki.

• GOOOOOOOOOOOL !! Wejście smoka Sancheza. Za moment więcej szczegółów.

• Pierwsza zmiana w Barcelonie. Alexis za Xaviego.

• Nareszcie Barcelona stworzyła jakieś zagrożenie ! Z 17. metrów mocno, lecz trochę niecelnie przymierzył Xavi.

• Po dośrodkowaniu Alvesa, piłka trafiła w twarz Coentrao i wyleciała na rzut rożny. Portugalczyk mocno odczuł ten kontakt i leży na murawie. Konieczna interwencja lekarzy.

• Niezbyt interesująca druga połowa. Dużo fauli i niedokładności.

• FC Barcelona - Real Madryt

• W ten sposób "Duma Katalonii" nie wygra, ani nawet nie zremisuje. Jej ataki są coraz gorsze i bez pomysłu.

• Messi przewraca Ramosa na jej połowie.

• Od kilku chwil Katalończycy nie schodzą ze strony Realu. Goście skutecznie i konsekwentnie przerywają podania i rozbijają próby natarć.

• Messi z szesnastu metrów prosto w dobrze ustawionego Pepe.

• Messi fauluje Pepe. Trochę nieprawdopodobne, ale prawdziwe :)

• Alcantara prostopadle do Tello. Katalończyk znowu nad poprzeczką. Był jednak na spalonym.

• Piękne zagranie Beznemy w kierunku Ronaldo. Portugalczyk biegnie sam na sam z Valdesem i trafia do siatki. Wcześniej jednak Mallenco odgwizdał spalonego. Podjął dobrą decyzję.

• Na Camp Nou mocno pada deszcz.

• Iniesta odegrał na lewą stronę do Tello, który potężnie skiksował w narożniku pola karnego.

• Iniesta brutalnie potraktował Di Marię. Real domaga się kartki i na tym się kończy.

• Barcelona próbuje coś zdziałać w ofensywie. Póki co nadal jej nic nie wychodzi.

• Alonso sfaulował Messiego. Hiszpan ukarany.

• Czy wynik ulegnie zmianie ?

• Zaczynamy drugą część.

• Pierwsza na murawę wychodzi Barcelona gorąco witana przez kibiców.

• Tymczasem polski raper Liber napisał kawałek poświęcony Gran Derbi. Wkrótce napiszemy coś więcej na ten temat :)

• Zachowajmy powściągliwość w komentarzach. Dyskutujmy mądrze i kulturalnie. To naprawdę jest fajne :)

• A wy co myślicie o pierwszej połowie ? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

• FC Barcelona - Real Madryt Przed meczem Guardiola i Mourinho podali sobie ręce, ale na boisku nie ma dziś sentymentów.

• Do przerwy to Kastylijczycy prowadzą 1:0. Po zdobyciu bramki nie kwapili się już do ataków. Skupili się na konsekwentnej obrony, w dobry sposób rozbijając ataki Barcelony. Gospodarze nie zachwycają. Muszą nieco poprawić swoją grę. Konieczne są zmiany. Thiago Alcantara i Cristian Tello zupełnie sobie nie radzą. Posłanie ich na głęboką wodę wcale nie okazało się pożyteczne.

• Koniec pierwszej połowy.

• Tello znów pojedynkował się z Arbeloą i przegrał.

• Oezil ograł Iniestę i pomknął prawą stroną przez połowę boiska. Zbiegł w pole karne, gdzie został powstrzymany przez Mascherano.

• Pepe nieprzepisowo zatrzymał Busquetsa. Żółta kartka.

• Dobra, kombinacyjna akcja Barcelony. Alves zagrywa do Messiego, ale wcześniej Brazylijczyk był na pozycji spalonej. Akcję spowolnił Xavi, który wcześniej zamiast strzelać postanowił podać do Brazylijczyka.

• Mądrość Realu w obronie jest doprawdy imponująca. Ale czy to wystarczy na utrzymanie korzystnego rezultatu ?

• Tello zbiegł z lewej strony i dynamicznie wbiegł w pole karne. Arbeloa dobrą grą ciałem uniemożliwił mu stworzenie pożytku.

• Akcja Barcelony wzdłuż szesnastego metra zakończona strzałem z dystansu autorstwa Thiago. Od bramki zacznie Casillas.

• Na boisku leżą Messi i Ramos. Sędzia wskazuje na rzut wolny dla gości.

• Jak myślicie, w czym tkwi problem Barcelony ?

• Real ma problem z wyjście z własnej połowy.

• Ronaldo próbował szczęścia z ostrego kąta. Próba wbicia piłki do bramki zakończyła się wielkim niepowodzeniem.

• Barca ma zdecydowaną przewagę. Od paru chwil Real nie potrafi wyjść z żadnym atakiem.

• 1:1 ??? Nie !!!! Xavi dostał perfekcyjne podanie między obrońców od Messiego i miał przed sobą tylko wychodzącego z bramki Casillasa. Strzelił po ziemi na dalszy słupek i minimalnie chybił !!! Jak to nie padło ?

• Posiadanie piłki Barcelona 71 - Real 29

• Alves ostro potraktowany przez jednego z zawodników "Blancos". To powinna być kartka !

• Bezmyślne prostopadłe zagranie Messiego w pole karne. Na pewno przy tak dużej niedokładności Katalończykom nie uda się wyrównać.

• Barcelona nie potrafi się przedrzeć poza 16. metr. Real mądrze gra w defensywie.

• Podoba Wam się El Clasico ?

• Co niektórzy sugerują, że Khedira mógł być na spalonym ? Jak to oceniacie ? Moim zdaniem nic nie było.

• Ronaldo groźnie uderzył z ostrego kąta. Przestrzelił.

• Tello huknął po ziemi z dystansu kilka centymetrów od słupka.

• W pełni zasłużone prowadzenie Realu. Barcelona rusza do ataku. Próbowała zagrywać piłkę w pole karne, ale pierwszy zgarnął futbolówkę Real.

• FC Barcelona - Real Madryt Radość Khediry i Ramosa po zdobytej bramce jest w pełni zasłużona.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL !!! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Pepe uderzył głową, Valdes niepewnie interweniował i wybił przed siebie. Puyol zagapił się i nie wybił piłki do przodu. Przy nim był Khedira, który trafia do pustej siatki.

• Di Maria z dystansu. Piłka po obrońcach wyszła poza linię końcową.

• Busquets sfaulował Ronaldo. Żółta kartka za lekkie trącenie.

• Fenomenalny Messi próbował samotnie coś zdziałać w polu karnym. Pogubił się.

• Wspaniałą prostopadłą piłkę dostał Tello i uderzył w kierunku bramki. Był jednak na spalonym.

• Barcelona rozegrała rzut wolny przed gwizdkiem. Nerwy bardzo ją poniosły, ale Undiano Mallenco nie dał się oszukać.

• Akcja Realu. Barcelona traci piłkę w okolicach linii środkowej. Benzema dostał piłkę i płasko uderzył zza pola karnego prosto w rękawice Valdesa.

• Real dobrze rozbija ataki i szykuje szans na kontry. Także Barca póki co jest poprawna w defensywie.

• Ramos brzydko potraktował Alvesa. Obyło się bez kartki.

• Jak na razie jesteśmy świadkami bardzo otwartego spotkania. Póki co Barca częściej próbuje wyjść z natarciem.

• Co za błąd na połowie Realu ! Alves zabrał piłkę Ramosowi i popędził dynamicznie w kierunku bramki. Świetne wyjście Casillasa. To on zażegnał niebezpieczeństwo.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Ronaldo i Victor Valdes wspaniałą robinsonadą wyciąga futbolówkę na rzut rożny !

• Busquets prostopadle do Alvesa. Zdecydowanie za mocno...

• Barcelona szybko wymienia podania i buduje atak pozycyjny.

• Real próbował od początku zaatakować, ale fenomenalnie interweniuje Puyol.

• Zaczynamy 291. El Clasico ! Od środka

• Liveonsat.com . Tam powinniście znaleźć coś więcej na temat stacji zagranicznych transmitujących mecz :)

• Obie ekipy wychodzą na murawę. Co za niesamowita mozaika !

• Co tu tak cicho ? Nie interesuje Was mecz ? Kto wygra ?

• Kibice Realu, kibce Barcy. Jesteście tutaj ? Ujawnijcie się :)

• Real: Adán, Marcelo, Raul Albiol, Esteban Granero, Kaká, Callejón i Gonzalo Higuaín

• FC Barcelona: Pedro, Cesc Fabregas, Marc Montoya, Jose Manuel Pinto, Alexis Sanchez, Seydou Keita, Geard Piqué.

• Za moment podamy listę zawodników rezerwowych.

• Mourinho nic nie zmienił w stosunku do jedenastki z Bayernem Monachium.

• Znamy już wyjściowe składy. Za chwilę pojawią się po lewej stronie. Zdradzimy, że w wyjściowej jedenastce Barcelony nie ma Alexisa Sancheza. Jest za to Cristian Tello. Kolejną niespodzianką jest posadzenie na ławce Cesca Fabregasa w miejsce którego zagra Thiago Alcantara. Trzeba przyznać, że Josep Guardiola nie boi się ryzykować.

• Josep Guardiola (trener FC Barcelona) : [i]Jeśli nie wygramy, Liga będzie miała nowego mistrza. Real nie odpuści i zrobi wszystko, żeby wygrać. Na pewno nie zagra na remis. My, nawet jeśli zainkasujemy trzy punkty wciąż będziemy za plecami Realu. Będzie jednak bliżej, dlatego jedyną dla nas opcją jest zwycięstwo. Na pewno zagramy ze spokojem i przeświadczeniem, że wykonaliśmy swoją pracę. [/i]

• Na Ekstraklasa.net można już przeczytać ZAPOWIEDŹ EL CLASICO. Gorąco zachęcamy ! Warto przygotować się na emocjonujący wieczór :)