FC Barcelona

2

Real Madryt

2

• Koniec spotkania. Naprawdę dobre widowisko i cztery gole. Przewaga Barcelony nad Realem nadal wynosi osiem punktów i nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte.

• Ależ syruacja, pilka meczowa dla Barcelony, kapitalne prostopadłe podanie Iniesty do Pedro, a ten minimalnie obok słupka.

• Sędzia dolicza 3 minuty.

• Nieudanie z wolnego Xavi, ale jeszcze gospodarze mają rzut rożny.

• Faulowany Messi i kartkę ujrzał Arbeloa. Około 20 metrów do bramki Casillasa.

• Montoya !!! Poprzeczka ratuje Real. To byłby niebotyczny gol.

• Zmiana, zszedł Di Maria.

• Zabrakło niewiele, aby Leo Messi uruchomił do sytuacji sam na sam z bramkarzem gości Pedro. Niestety podanie za mocne.

• Zamykał dośrodkowanie z wolnego Argentyńczyk Higuan, lecz nieudana próba strzału.

• Nieopodal pola karnego faulowany Ronaldo.

• W taki sposób manifestowali dziś kibice Barcelony, mieszkańcy Katalonii: Gran Derbi

• Arbeloa brzydko fauluje Iniestą. Należała się żółta kartka, ale niestety sędzia Carlos Delgado Ferreiro w drugiej połowie myli się dość często.

• Kaka zmienia Ozila. Ciekawe czy Brazylijczyk pokaże tak dobrą grę jak w meczu z Ajaxem Amsterdam.

• Żółta kartka dla Pepe, który zatrzymał nieprzepisowo kontratak Barcelony.

• Groźnie pod bramką Barcy. Higuain sprytnie chciał pokonać Valdesa, po raz drugi strzelając mu gola w krótki słupek. Bramkarz Blaugrany tym razem na to się nabrać nie dał.

• Nie tym razem. Messi tym razem wyraźnie przestrzelił.

• Messi znów stanie przed szansą na gola z rzutu wolnego!

• Z kornera nic nie wyniknęło, ale Barca ciągle utrzymuje się na połowie madrytczyków. Blaugrana ma ochotę na trzecią bramkę.

• Koronkowa akcja Iniesty z Messim w polu karnym Realu. Akcję zakończył Iniesta, ale jego strzał (podanie?) zostało zablokowane. Mamy rzut rożny.

• Ronaldo próbuje po raz kolejny - tym razem przewrotką! Ale niezbyt szczęśliwie ta próba się dla niego kończy. Ronaldo upada i chyba jego plecy ucierpiały przy tym zdarzeniu.

• Asystę zaliczył Mesut Ozil, a w sytuacji sam na sam Ronaldo nie dał szans Valdesowi. Niesmaowity pojedynek na Camp Nou! Po dwa gole z obu stron, po dwa gole Messiego i Ronaldo!

• GOOOOOL! Niesamowite, bramka Cristiano Ronaldo!

• Vilanova zmienia. Fabregas schodzi z boiska, a w jego miejsce klasyczny skrzydłowy - Alexis Sanchez. To oznacza, że do środka pola wejdzie Iniesta.

• Fantastyczny strzał Messiego z rzutu wolnego. Casillas wyciągnął się jak długi, ale na nic się to zdało.

• GOOOOL! Leo Messi dla Barcelony!

• Oezil ukrany żółtą kartką.

• Messi czy Ronaldo? Który z nich przechyli szalę zwycięstwa? W naszy plebiscycie na razie minimalnie prowadzi CR7. Messi czy Ronaldo? Który z nich przechyli szalę zwycięstwa?Messi czy Ronaldo? Który z nich przechyli szalę zwycięstwa?

• Nieudane dośrodkowanie Pedro i od autu zaczną goście.

• Na trybunach wrze, gdy idzie coś nie po myśli fanów Blaugrany.

• Trafia prosto w mur. Uderzył jakby od niechcenia, bez wiary w swoje możliwości.

• Zatrzymany Ronaldo w sposób nieprzepisowy w konsekwencji żółta kartka. Okazja dla Realu. Do piłki podszedł poszkodowany.

• Powinien być rzut karny dla Barcelony, ale sędzia, zamiast odgwizdać choćby faul, wskazał na rzut rożny. Niewątpliwie błąd sedziego Ferrieiro.

• Pedro zakręcił Marcelo ale dośrodkował niecelnie.

• Rzut wolny dla Królewskich. Alonso zagrał do Di Marii, lecz ten niedokładnie dośrodkował.

• Mało brakowało, lecz w ostatnim podaniu w pole karnego precyzji zabrakło Messiemu.

• Druga połowę rozpoczyna Barcelona.

• Koniec pierwszej odsłony spotkania. 1-1 Najpierw Ronaldo, następnie Messi, więc Walka o złotą piłkę trwa w najlepsze.

• Wolny dla Barcy. trzydzieści metrów do bramki Casillasa, lecz fatalnie rozwiązany ten stały fragment gry. Bez strzału.

• Xabi Alonso przeszkodził w rozprowadzeniu kontry Barcelony faulując Xaviego.

• Nieudana konta Realu, piłkę na szesnastym metrze pola karnego gospodarzy stracił Ozil.

• Kartką ukarany Pedro. Zdecydowanie słuszna decyzja arbitra za przewinienie na Pepe.

• Alba fauluje Arbeloe. Gwizdy na Camp Nou, a faul bezdyskusyjny.

• Dodatkowo oba gole w spotkaniu padły po błędach obrony, a więc tak jak mogliśmy się spodziewać. Najpierw Alves, następnie Pepe.

• Barca nabiera wiatru w żagle, zaczynają się sztuczki techniczne.

• Z rzutu wolnego, przy linii bocznej źle dośrodkował Alonso. Piłka nie doleciała nawet do szesnastki pola karnego Blaugrany.

• Mecz nabrał tempa. Nareszcie. Barcelona stała się aktywniejsza, bo zdobyciu gola, ale i Real jakby bardziej zdeterminowany.

• Wyrównanie !!!. 1-1. zamieszanie w polu karnym i Messi znajduje się w odpowiednim miejscu i pakuje futbolówkę do siatki.

• Być może ta zmiana wyjdzie na dobre Barcie, bo przecież Alves miał swój negatywny udział przy stracie gola. Tymczasem Montoya zajmie miejsce w środku defensywy.

• Jest zmiana w ekipie Vilanovy! Alves nie może kontynuować gry. Wejdzie za niego Martin Montoya, środkowy obrońca.

• Na boisku pada Dani Alves, Nie wygląda to dobrze...

• Fatalnie strzelił to Benzema. Real mógł położyć Blaugranę na deskach, ale Francuz w doskonałej sytuacji trafił tylko w słupek.

• Słupek, ratuje Barcelonę !!!

• Cristiani Ronaldo jako pierwszy zawodnik w historii strzelił gola w siódmym z rzędu Gran Derbi. Do tego momentu był na boisku zupełnie niewidoczny, ale zrobił swoje. Tymczasem Victor Valdes znów popełnia błąd w meczu z Realem. Bo jak inaczej nazwać tę sytuację? Piłka po strzale CR7 wpadła w krótki róg bramki Barcy.

• Goooool. !!! Cristiano Ronaldo po krótkim słupku, po asyście Benzemy. 0-1

• Mamy za sobą ponad 15 minut spotkania i śmiało można stwierdzić, że dotychczas nie naprawdę godnego uwagi miejsca nie miało. Barca podaje i podaje, a Real wyraźnie czeka na kontrę.

• Na chwile obecną nie ma konkretnych ataków z obu stron. Dwie jedenastki, mam wrażenie, że badają się nawzajem. Nie ryzykują, grają swoje.

• Ależ kiks, Benzemy. Świetne dośrodkowanie, a francuz był w dogodnej sytuacji. Uderzył z pierwszej piłki, lecz daleko od bramki Valdesa.

• Faulowany po raz drugi Di Maria, tym razem przez Bosquets'a.

• Próba kontry Realu, lecz nieudana. Na razie sporo niedokładności z obu stron.

• Niewiele zabrakło, aby Ozil znalazł się w sytuacji 100tu procentowej, aczkolwiek za mocno dogrywał Marcelo.

• Z dystansu niecelnie Di Maria.

• W środku pola odgwizdany faul na Ronaldo. Na moje oko, było czysto.

• Zamieszanie, przed polu karnym Realu i mało brakowało, a właściwie jednego, tego ostatecznego podania, aby Barca mogła mieć dogodną sytuacje.

• Pierwsza nieudana akcja Realu i od bramki zaczął Valdes.

• Zaczynamy 222 Derby Europy. 400 milionów widzów przed telewizorami. Od środka zaczęli Królewscy.

• Jeszcze pamiątkowe zdjęcia, losowanie i startujemy. Kartoniada na stadionie w Barcelonie jak co roku.

• Obie drużyny już w tunelu przed wyjściem na murawę. Hymn Barcelony rozbrzmiewa chyba na całą Barcelonę, a może i Katalonię.

• Najwyższe zwycięstwo Blaugrany na Camp Nou w derbach to 7:2 w sezonie 1950/51, natomiast Królewscy w Barcelonie najwyższy wynik wygranej osiągnęli w sezonie 1962/63 i było to 5:1.

• Czuję, że może być to mecz obfitujący w dużą ilość goli. Real ma problemy z obroną za sprawą błędów i tracą często bramki, a defensywa Barcelony jest wielką niewiadomą. Potwierdzicie?

• 222 Derby Europy, trzecie w tym sezonie. Miejmy nadzieje, że dzisiejsze starcie będzie równie emocjonujące jak dwumecz o Superpuchar Hiszpanii.

• Ławka rezerwowych Realu: Higuain, Madric, Coentrao, Adan, Essien, Kaka, Albiol.

• Ławka rezerwowych Barcelony: Villa, A. Song, Bartra, Pinto, Alexis, S. Roberto.

• Ciekawe, czy sprawdzą się przepowiednie ekspertów i potwierdzi się to, że Real rzuci się na Barcelonę. Biorąc pod uwagę eksperymentalny skład obrony Katalończyków może to się ziścić. Tym bardziej, że Królewscy powinni ten mecz wygrać nie chcąc utrudnić sobie drogi do zdobycia tego trofeum.

• Mamy skład Barcelony i pierwsza niespodzianka. Na pozycji środkowego obrońcy zagra ADRIANO !!!

• Rozpoczynamy transmisję LIVE. Jakie są wasze typy? Barca, czy jednak Real wykorzysta absencje w defensywie Blaugrany?