Real Madryt

1

FC Barcelona

1

• Koniec spotkania. Spotkanie nie zawiodło, choć gole padały tylko z rzutów karnych. Po bramce zanotowały gwiazdy obu zespołów - Leo Messi i Cristiano Ronaldo! Remis daje już Barcelonie niemal pewne mistrzostwo.

• Villa mógł dostać piłkę meczową. Nie zdołał jednak przyjąć podania Xaviego, a stanąłby sam na sam z bramkarzem

• Żółta kartka dla Xaviego.

• Cztery minuty doliczone. Będą jeszcze emocje.

• Świetny atak Realu. Ozil bardzo długo utrzymał się przy piłce. Oddał piłkę do Adebayora na prawe skrzydło, ten oddał do Khediry, który płasko uderzył wprost w Valdesa!

• W odpowiedzi Real zwęszył szansę, rozgrywał piłkę po sznurku, jednak zabrakło ostatniego podania Ozila w polu karnym. Przejęli obrońcy. I akcja przenosi się na drugą stronę.

• Barcelona zepchnęła Real do defensywy, próbuje wepchnąć piłkę do bramki za wszelką cenę. Ciągle jednak bez efektu, Trzeba było tak grać wcześniej!

• Messi dostał piłkę przed polem karnym, ale dopadło do niego trzech zawodników Realu i kontra. Dalekim wyjściem ratuje sytuacje Valdes.

• Real w "10" teraz zamknięty na własnej połowie. Xavi podaniem szukał Messiego, Messi nie dał rady dojść do piłki.

• Ronaldo pewnie w okienko. 29 bramka w tym sezonie, pierwsza w meczach z Barceloną!

• Za protesty ukarany Valdes.

• Rzut karny dla Realu! Dani Alves fauluje Marcelo.

• Adriano zmieniony przez Maxwella.

• Alves ukarany żółtą kartką za faul na Adebayorze.

• Ronaldo z rzutu wolnego z 20 metrów bardzo niecelnie.

• Żółta kartka dla Arbeloi za faul na Villi. Napastnik Barcy dzisiaj bardziej pomaga drużynie dając się faulować, niż grając w ataku.

• Rzut rożny dla Realu, jednak bez efektu.

• Afellay przebiegł z piłką dobre 70 metrów, ale w końcu zatrzymał go... aut i Cristiano Ronaldo.

• Messi świetnie wyłożył piłkę do Villi, a ten po raz kolejny zamiast strzelić tylko podał do Casillasa.

• Wpływ na śmielsze ataku Królewskich ma z pewnością zejście Puyola. Obrona Barcelony nie stanowi już takiego monolitu.

• Ozil za mocno wrzucał piłkę w pole karne. O dziwo, teraz w "10" Real atakuje częściej niż wcześniej w komplecie.

• Ronaldo dośrodkował wprost na głowę Adeayora, który mógł zaliczyć wejście smoka, zamiast tego podał piłkę Valdesowi.

• Villa marnuje kolejną okazję w ataku w przewadze liczebnej. Niepotrzebnie spieszył się ze strzałem. To nie jest jego mecz.

• Arbeloa za Di Marię.

• Ta sama zagrywka w Barcelonie. Afellay zmienia Pedro. To debiut Afellaya w Grand Derby.

• Druga zmiana w Realu. Adebayor za Alonso.

• Pique w ekwilibrystyczny sposób wybił piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu Pepe o mało nie zdobył bramki. Tylko słupek.

• Przekombinowana akcja Barcelona. W odpowiedzi przypadkowo Di Maria doszedł do dogodnej sytuacji i tylko minimalnie niecelnie.

• Techniczny strzał Pedro wylądował na poprzeczce! Dobra okazja Barcy.

• Gra się wyraźnie uspokoiła. Wydaje się jednak niemożliwe, że w takim meczu jedna sytuacja z 51. minuty mogła rozstrzygnąć spotkanie! Tutaj będą jeszcze emocje!

• Uraz odnowił się chyba Puyolowi. Trzyma się za udo. Opuszcza boisko na noszach, w jego miejsce Keita.

• Mourinho próbuje coś zmienić. Ozil zmienia Benzemę.

• Barcelona szanuje teraz piłkę. Wydaje się być pewna swego. Prowadzi, gra w przewadze. Realowi pozostają już tylko kontry. No ale w końcu na tym miała się opierać taktyka Królewskich w tym meczu...

• Stare porzekadło piłkarskie mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Nie wiem, jak to będzie po hiszpańsku, ale z pewnością także na półwyspie iberyjskim ma ono zastosowanie.

• Z rzutu karnego pewnie strzela Leo Messi. To jego trzydzieste trafienie w sezonie!

• Po długim podaniu do Villi fatalnie zachował się Albiol i bezczelnie faulował.

• Rzut karny czerwona kartka dla Albiola za faul na Villi!

• Ależ strzał Portugalczyka! Nad murem, w słupek. Valdes nie miałby szans. Zabrakło odrobiny szczęścia. Silny, precyzyjny... niecelny.5

• Cristiano leży przed polem karnym Barcelony! Rzut wolny w dogodnej pozycji, Czy będziemy świadkami magii Ronaldo?

• Iniesta leży po starciu z Ramosem, jednak nie było faulu tym razem.

• Ponad 300 podań wykonała do tej pory Barcelona. Real ponad połowę mniej!

• Zaczynamy drugą połowę wielkiego widowiska!

• Barcelona zmarnowała kontrę 3 na 2 przez złe podanie Villi i sędzia kończy pierwszą połowę.

• Za to Real przeważa w kornerach. Teraz, po piątym z kolei Ramos zgrał na drugi słupek do Ronaldo, tam Ronaldo główkował, ale z linii bramkowej wybił piłkę Adriano.

• Przytłaczające posiadanie piłki gości. Barcelona była przy piłce 70% czasu, Real tylko 30%, co jednak widać w taktyce Królewskich.

• Świetna akcja Barcelony, najlepsza okazja w tym meczu. Messi z 3 rywali na plecach oddał strzał z pola karnego, jednak Casillas był na posterunku.

• Messi leży na murawie i trzyma się za głowie. Na razie częściej widoczny jest w takich sytuacji niż pięknie rozgrywając piłkę. Bardziej aktywny jest Ronaldo, co potwierdzają statystyki. Przebiegł 4,3 km podczas gdy Leo tylko 3,7 .

• Villa oddał bezporduktywny strzał z 40 metrów. Nie wiadomo za bardzo co chciał osiągnąć. Bo raczej w ten sposób nie przerwie serii 9 spotkań bez strzelonego gola.

• Barcelona straciła impet, a Real ciągle swoje - otwiera rywalom drogę pod pole karne, wygarnia piłkę i kontratakuje.

• Marcelo oddał strzał i został w tym momencie skoszony z murawą. Sędzia jednak tego nie zauważył, pozwalając Barcelonie na takie "dożynki".

• Taktyka Realu wydaje się być jasna. Mourinho co prawda nie postawił autobusu w bramce, ale Real wciąga Barcę na swoją połowę i kontratakuje.

• Setka Realu! Criastiano nie może się doczekać pierwszego gola przeciw Barcelonie. Po podaniu Marcelo Ronaldo wszedł czysto w pole karne, ale ofiarnie spod nóg piłkę wybijał mu Adriano. Ta odbiła się dziwnie, ale złapał ją Valdes.

• Real z kontrataku przeszedł do ataku pozycyjnego, ale jakby zdziwieni takim obrotem sprawy zawodnicy Realu nie wiedzieli co zrobić z piłką i szybko ją stracli.

• Marcelo bezczelnie zagrywa ręką. To nie siatkówka! Żółta kartka.

• Di Maria dostał świetną piłkę w pole karne, z ostrego konta zdecydował się jednak uderzać. Bardzo niecelny strzał.

• Piłka krążyła od nogi do nogi zawodników Barcelony, jednak przejęli ją Królewscy i wyprowadzili szybką kontrę. Ostatnie podanie Di Maria przecięte.

• Iniesta raz po raz leży na ziemi. Piłkarze Realu obrali go sobie za cel. Na razie bez kartek.

• Mecz nabrał tempa! Villa łapie się za głowę! Nie ma karnego po starciu Villi z Casillasem. Żółtą kartkę za protesty dostaje Pique. W ciągu ostatnich pięciu minut działo się więcej niż w kilku spotkaniach polskiej ekstraklasy!

• Cristiano zaczyna swoje popissy. Był święcie przekonany, że był faulowany, jednak wślizg był czysty. Ronaldo nie umie w to uwierzyć.

• Teraz kolejny rzut rożny i Ronaldo, który wyskoczył w polu karnym dostał piłkę na głowę. Ta jednak odbiła się ponad bramką.

• Rzut rożny dla Realu, bez zagrożenia, ale po kolejne akcji, po kąśliwym stale Benzemy na raty Valdes i tylko rzut rożny.

• Pierwsza kapitalna okazja Barcelony! Messi niespodziewanie znalazł się przed Casillasem i próbował lobować bramkarza Realu, ten jednak na raty zdołał chwycić piłkę.

• Po kwadransie rysuje się przewaga gości, jednak żadna z ekip nie stworzyła jak na razie dogodnej sytuacji bramkowej.

• Dobra wrzutka Iniesty w pole karne Realu, jednak nikt nie przeciął podania. Od bramki Casillas.

• Tempo spotkania nieco spadło, oba zespoły spokojnie rozgrywają piłkę, budując ataki.

• Atak Ronaldo bardzo szybko powstrzymany przez defensorów Barcy, na razie nie może pograć gwiazdor Królewskich

• Dobre podanie do Alvesa, jednak ten na spalonym.

• Ronaldo z rzutu wolnego, dobre uderzenie, ale dobrze ustawiony Valdes łapie piłkę, która jeszcze przed nim skozłowała.

• Po długim podaniu do przodku Adriano fauluje Ronaldo i otrzymuje żółtą kartkę.

• Barcelona zamyka gospodarzy na ich połowie, Real stać tylko na kontry.

• Próba podania Messiego nieudana, Barcelona czeka na swoją szansę, rozgrywając akcję na połowie Realu.

• Próby ataku Barcelony na razie nieskuteczne, jednak Królewscy wcale nie przedzierają się pod pole karne gości.

• Barcelona spokojnie rozgrywa piłkę, długo utrzymuje ją w posiadaniu.

• Długa piłka do Iniesty, ale w porę przechwycona.

• Pierwsze sekundy ostre. Na boisku leżał Xavi, podcinany od tyłu.

• Pierwszy gwizdek Césara Muñiza Fernándeza!

• Ekipy zajęły już pozycje na boisku. Losowanie drużyn i zaczynamy. Cristiano Ronaldo popija jeszcze wodę z bidonu, już za chwilę z pewnością całą ją wypoci.

• Przyjacielskie przywitanie obu drużyn, jednak za moment na boisku będzie już tylko zacięta walka.

• Zespoły wychodzą już na boisko. Za chwilę początek najbardziej emocjonującego spotkania na świecie!

• Na szpicy w zespole Barcelony niezawodny Leo Messi. Czy dziś po raz kolejny znajdzie sposób na defensywę Realu?

• W najbliższym czasie Real i Barcelona zagrają ze sobą cztery razy w niecałe trzy tygodnie. Dziś "Królewscy" podejmą Dumę Katalonii w rozgrywkach ligowych, a już w najbliższą środę drużyny te zagrają w Walencji w finale Pucharu Hiszpanii. 27 kwietnia dojdzie w Madrycie do pierwszego meczu półfinałowego w Lidze Mistrzów, a 3 maja w Barcelonie odbędzie się rewanż.

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania, które rozgrzewa całą piłkarską Europę! Gran Derby po raz kolejny dostarczą niezapomnianych emocji!